• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
hlásím se k odcházejícím zátkám :slight_smile:
26. črc 2010 v 17:01  • Odpověz
@pet.s tak to jsi mě s tím epiduralem trochu uklidnila. Já jsem sice nabrala zatím jen 6kg, ale i tak jsem se přehoupla na 3 cifry :frowning2: Pro mě by byl epidural jasná volba, pokud by byla operace nezbytná. U nás v porodnici se prostě KP provorodičky rodit nenechávají, prý je to moc riskantní.
@suik mě přišla v červenci nemocenská normálně v termínu - tj. do 15. dne. Záleží jak rychle jim to zaměstnavatel pošle. Oni byly ze začátku měsíce ty svátky, tak se to mohlo pozdržet. Já si tam nosím lístek na peníze sama bo jsem osvč a mám tak alespoň jistotu, že do 14 dní od odevzdání budou peníze na kontě.

k výbavičce...jediné co máme nové jsou 2 svrchňáčky, 1 bodýčko (dárek) a 3 bryndáčky (taky dárek). Veškerou ostatní výbavičku jsme buď podědili, nebo odkoupili od známých + něco málo hadříků jsem pořídila na MMB. Po porodu budeme kupovat manducu a od budoucích babiček dostaneme hacku a merino zavinovačku - to bude vlastně taky nové :slight_smile:
26. črc 2010 v 17:26  • Odpověz
@beru3nek: no, já myslela, že začnu pít maliník už teď. Někde jsem četla, že od 34 hrneček denně a snad od 36 libovolné množství. (teda jestli si to s něčím nepletu :slight_smile:)

@hupcza: jé, další odcházející zátka.

No to jsem teda holky zvědavá, kdo bude rodit jako další a kdy.
26. črc 2010 v 17:29  • Odpověz
@beru3nek: asi začnu hned s tím maliníkem, myslím, že určitě neuškodí.

V knize Přírodní léčba pro ženy od Josefa Jonáše a Rosemary Gladstar je za nejlepší bylinu pro těhotné ženy považován maliníkový list. Autoři ho doporučují pít po celou dobu těhotenství, kdy dodává tělu cenné látky, zejména vápník, železo, fosfor, draslík a vitamíny B, C a E. Dále tonizuje a posiluje svaly pánve, extrakt z maliníku pravděpodobně obsahuje složku, která stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny. V době porodu podporuje správnou činnost hladkých svalů, tedy porodní stahy. S pitím této bylinky můžete dále pokračovat i v šestinedělí, podporuje dobré prokrvení dělohy a laktaci. Pozitivně ovlivňuje kvalitu a množství mléka. Časopis Vibrant Life dokonce zmiňuje studie, které poukazují na souvislost mezi užíváním tablet s extraktem z maliníku a zkrácením druhé doby porodní, tedy vypuzovací. Bohužel toto neplatí pro první dobu. Dále poukazuje na snížení rizika císařského řezu a užití kleští při prorodu.

Kdy začít s pitím čaje? Někteří autoři doporučují užívání po celou dobu těhotenství, jiní radí začít mezi 34. až 38. týdnem. Tady bude rozhodnutí patrně na vás, univerzální rada neexistuje. Čaj lze koupit v lékárně nebo v některých obchodech se zdravou výživou. V zahraničí je možné koupit již i tablety s extraktem z listů, kde je uvedeno dávkování. Pokud si chcete listy natrhat sami, trhejte je v době květu.
26. črc 2010 v 17:37  • Odpověz
Ahojky,já piju maliník celé těhu v těhu směsi a nyní týden přidávám více podílu maliníku,takže od 34tt
26. črc 2010 v 18:01  •  3 děti  • Odpověz
@petja: no super, tak to jsem ráda za takové to "razítko" za mé rozhodnutí :slight_smile:
Dneska jsem byla úspěšná, nejen že jsem sehnala arnicu montanu (tady v lékárně nemají - jen na objednání, tak jsem sháněla v Praze), ale i v Tescu jsem si vymodlila knihu Poznáváme homeopatii - čekala tam na mne poslední :slight_smile:
26. črc 2010 v 18:18  • Odpověz
26. črc 2010 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda no jo do toho jsem lehla, ona pozjištovala po všech babičkách čím to mohlo být a tak a udělala závěr že sem si to způsobila sama, že sem byla příliš aktivní a tak...mazec no...

@eveluska je to něco jako lymfování, ale nesrovnávat, bourá to ten kožní blázinec taky a rozproudí to lymfatický systém též, akorát pokud je celulitida velká a hluboká, tak to kurevsky bolí, ale ženský zatnou zuby a vydrží to, zatím jsem to zkoušela v kombinace s olejem přímo na celulitidu a dobrý
26. črc 2010 v 18:36  • Odpověz
hup tobe odesla zatka??????? nebo jsem zase neco zmeskala? :fearful: :fearful: :fearful:
26. črc 2010 v 18:39  • Odpověz
@hupcza cože se hlásíš? no ježíš maneééé, tu budem jak v červencovkách, ti co sou na řadě tu budou jako poslední a postupně odrodí ten zbytek dřív co .-)))))

já mám po procházce, pěkně mě bralo břicho, ve smyslu šílenýho pnutí a táhnutí na straně, musela jsem se xkrát předklonit (kříž neska taky vypovídala službu) a to jsem si říkala že co procházka, to to bude lepší, aááááchich
26. črc 2010 v 18:40  • Odpověz
no ono je dost mozne, ze hup s porodem pocka...nekdy zatka odchazi i tydny pred porodem, ale vetsinou je to par dni..ci hodin..snad to bude ten pripad tydnu :pensive: :pensive: :pensive: mi odesla dva dny pred....
lio to pnuti a tahnuti mam taky, ale vetsinou se k tomu pridaji docela velke bolesti..takze ja na prochazky ani tak moc uz nechodim..
26. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@lajla: jj :slight_smile:
@lio: neboj ...ono to ještě celkem nic neznamená (sice s ondrou to bylo v po zátka - v út plodovka - ve st porod) ...ale zátka může odejít i pár týdnů před porodem ...prostě se to tam už chystá
26. črc 2010 v 18:52  • Odpověz
ad procházka - no mi začíná vyhovovat ondrolo loudavě objevovací tempo ročního dítěte :grinning: :grinning: :grinning:
ještě před pár týdny jsem z něj rostla ..a teď občas letí rychleji jak já :grinning: :grinning:
26. črc 2010 v 18:53  • Odpověz
@hupcza já vím že může a nemusí to nic znamenat, ale vy ještě máte spoustu času, nakonec tu budu strašit nejdýl :slight_smile:
26. črc 2010 v 18:54  • Odpověz
@lio: ale houbeles :wink:

no ale stejně si říkám, že když se to tam dole chystá, mohla bych i já nachystat autosedačku a tašku do porodky a takové ty blbiny :grinning:
26. črc 2010 v 18:55  • Odpověz
@lajla no já právě ted začla chodit, ležím od 20tt přikurtovaná v posteli, takže ted sem vylezla z postele , nehodlám na porod čekat v ní :slight_smile: ale jsem ráda, že nejsem sama s tímto pocitem pnutí.
HUP : jo to chápu, můj pes nejdřív nechápal, co se dycky tak aktivní panička ted vleče, ale už toho začíná využívat, na vše má mraky časy, jen maličko nezvládá manžel s jeho skoro 2m velikosti a jeho mílovými kroky, furt na mě někde čeká, no at si zvyká, už je to jen pár dní že :slight_smile:
26. črc 2010 v 18:56  • Odpověz
@hupcza jj at je manžel v klidu :slight_smile:)))

stejně by mi zajímalo čím to, že někdo po zátce rodí hned a někomu odejde týdny před porodem.....že člověk pak žije v nejistotě kdy už to příde.....já chci do svých narozenin vydržet, zítra jedu juknout na kámošku kosmetičku, ve čtvrtek mám poradnu, diaporadnu, chci do práce jet juknout se ukázat jak mi těhu svědčí a o víkendu se narodím, tak snad ještě vydržím :slight_smile: i dyž se nic nechystá, nebo nic nečuju zatím, krom těch "bolestivých" procházek
to mi připomnělo, že nějaká lvice mezi náma má neska narozky, ale těhu demence dosedla i ke mne a já už vůbec nevím kdo, takže lvici která se neska narodila vše nej :slight_smile:))
26. črc 2010 v 18:59  • Odpověz
autor
heeeeeeej, hupczo, no nekecej................ nějak předbíháš ne? :wink:
jak vůbec ta zátka vypadá, jsou to hleny nebo je to krvavé? a kolik toho je? já to snad ani nepoznám.......
holky, asi sem budu chodit častějc, aby mi neunikly první porody.....
26. črc 2010 v 19:01  • Odpověz
@lio: manžovi najdi taky nějaké "zaměstnání! jako pejskovi :grinning:

přiznejte se, kdo má dneska narozeniny!!!! :grinning:
26. črc 2010 v 19:03  • Odpověz
@laurinka.22 ale poznáš to, neboj, větší množství hlenu, může být i krvavý, nemusí....odejít ti taky do porodu nemusí, takže klid, ale je fakt ,že ted je to tu ňáký akční, to je fakt :slight_smile:
hanča je asi v nemocnici, antana se zátky zbavila včera neska Hup .....
26. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
@hupcza se odemne nehne na krok, ale byl ted hotovej, co mi je, tak jsem musela sebrat sílu a popisovat co kde cítím, jeslti ho to uklidní nevím, ale má to rád pod kontrolou :slight_smile:
26. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
@laurinka.22: je to takový "sliz" ....může mít různé barvy ..prý i s krví, ale to jsem teda s ondrou ani teĎ neměla ....jen takový zažlotle růžový výtok ...ale v množství větším než malém
ale ony to nezachytí všechny ...může ti odejít na wc nebo ve sprše a zkrátka ji spláchneš
@hupcza jestli se mně bude ptát u porodu, tak potěš :grinning:
@lio: a jela ta hanka nebo si to jen myslíš ...nějak jsem to nezachytila, jak to dopadlo

no můj manža se chystá do prahy na dvoudenní školení ... ale trošku mu lepí ....ale já myslím, že to bude ok
26. črc 2010 v 19:07  • Odpověz
@lio: něco v duchu "chci sdílet tvé pocity" jo :grinning:
26. črc 2010 v 19:08  • Odpověz
hup tak drzim pesticky abys fakt jeste pockala..i kdyz ted uz je to relativne v pohode, ale radeji pockat :wink: a radila bych, fakt se uz do porodky nachystat..i kdyz je fakt, ze ja taky nic nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zacnu:slight_smile: ani veci jeste nemam vyprane..jen nachystane v taskach na zacatek, ale jinak nic :unamused: :unamused: :unamused: jsem ostuda...
lio jj...mozna prave proto ze to tak prekvapilo, ale zvyknes si....ted uz ta chuze opravdu nebude nic moc..ja mam tu kaceri :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. črc 2010 v 19:08  • Odpověz
@hupcza no si myslím, naposled psala že ty bolesti neustávaj a už je moc nedává, jen že tedy přestala silně krvácet, a ono asi lepší do nemocnice, tam přeci jen dokáží těhu udržet snáze o chvíli déle, přeci jen má holka ještě času mraky....

hmm tak to by se ten můj asi zjevil, ale už jsem mu v červnu říkala, že od konce července žádná služebka (nikam nejezdívá a za poslední 3 týdny byl mockrát a ztoho asi 4x mimo čr) no a jeho šéf čeká mimi ve stejný termín co se neska dozvěděl, takže má pochopení....tak se manža uklidnil a jezdí domu a dycky jééé to jsem rád že si ještě celá :grinning:
26. črc 2010 v 19:10  • Odpověz
autor
hup. aha, no tak uvidíme, nechám se překvapit :slight_smile:
a že bysme se taky už připravili doma?
vyprané a vyžehlené mám, většina věcí koupených a břicha už se taky těším, až se zbavím :D ale radši ať si malá ještě aspoń dva tři týdny počká
26. črc 2010 v 19:10  • Odpověz
@hupcza no spíš je rád v obraze.....ne že se mu zkroutím do předklonu a on neví proč :grinning:
26. črc 2010 v 19:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.