• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eveluska ne tak, to je jasný, teď si zrovna nevzpomenu na konkrétní příklad....ale jedná se o takové zdrobněliny, které se zase tak běžně nepoužívají, jako třeba polštářeček, peřinečka a tak. Vlastně takový dvojitý zrobnění.
Nedávno na facebooku někdo psal, že ho takhle překvapila prodavačka, když zrobněle komentovala to co zrovna markovala.

Přehnané zdrobňování nemám ráda ani u dětí, ale je jasný, že řeknu postýlka, mlíčko, peřinka, medvídek....

a kdybyste mě viděli, jak mluvím na kočku :grinning:
26. črc 2010 ve 23:02  • Odpověz
@suik jj, tak to jo, takovyhle zdrobnovani dvojmo trojmo mi taky prijde moc :slight_smile: a vubec hrozny mi prijde sislani na napr. 4lety dite, ktery uz by samo melo mluvit krasne a nesislat.... ale je fakt, ze ty diskuze trochu svadej, ze tady clvk napise nebo da veci, co by si driv nemyslel, ale tak tehu je preci jenom "jinej" stav - mame na to narok! :slight_smile:
26. črc 2010 ve 23:07  • Odpověz
@eveluska na druhou stranu se mi zase některý výrazy celkem líbí ....třeba zmiňovaný mimísek. Nejradši v podobě mimís.
Nebo slovo tchánovci, to jsem taky poprvé našla tady (ještě na beremese) a to se mi zamlouvá, je to zkrácený (člověk ušetří písmenka když mluví o obouch) a zahrnuje oba dva najednou.
26. črc 2010 ve 23:10  • Odpověz
nebo takový to zdrobňování věcí, co se bežně nezdrobňují .... o tom ostatně ta autorka píše, to řadím na stejný místo jako to dvojitý zdrobnění.....

no a šislání je děsný na jakýkoliv dítě.
26. črc 2010 ve 23:12  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Teda, tady se to rozjelo :slight_smile: Nestačím zírat :slight_smile: nemocnice, zátky,... to už se asi fakt finišuje :slight_smile: Já sem balila tašku minulý týden, před odjezdem ke tchýňce, tak už sem taky nachystaná. :wink:

My dneska byli na poslední poradně u mojí paní doktorky :slight_smile: Od příště už jdeme do rizikové v nemocnici :slight_smile: Sme v pořádku, mímo dostalo rozum a otočilo se hlavičkou dolů :slight_smile: Odhad váhy je už teďka tři kila :astonished: takže do termínu bysme mohli narůst až na 4 kila :slight_smile: Docela mazec, ale furt sou to jen odhady, že :slight_smile:
Byla sem taky na hematologii pro heparin. Sestřička mě to učila píchat, ale nedokázala sem to :frowning2: Snad to zítra zvládne manžel, jinak nevím, kdo by mi to píchal, každý den do nemocnice se mi nechce :slight_smile:
26. črc 2010 ve 23:25  • Odpověz
Ahoj holky, myslela jsem, že to zaspím a napíšu až ráno, ale prostě mi to nedá a honí se mi to furt hlavou.
Takže, mám poprvé tu krásnou možnost oznámit, že

DALŠÍ "ZÁŘIJOVÉ" MIMINKO JE NA SVĚTĚ :grinning: :grinning: :grinning:

v 01,12 hod. mi přišla SMS od hanncci:

"Ahoj kov. Tak dalsi zarijove mimco na svete. Michal Krizek, vaha 2480 g. Bohuzel mi ho hned odvezli do nemocnice do Prahy kvuli vyvoji plic. Ale kricel krasne :slight_smile: pa hanncca

MOC GRATULUJU, ať jste oba brzy tak v pohodě, abyste mohli být spolu a ideálně doma a užívali si rodinné pohody a vzájemné lásky.
27. črc 2010 v 01:31  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
@Hupcza:gratulace k zátce
@lio:myslím si že tady budeme na konci trčet jen mi dvě
@hanncca:mooooc gratuluju a přeju at je malý zdraví a at je vše ok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. črc 2010 v 06:22  • Odpověz
Dobré ránko,
tak už jsem zase vzhůru :slight_smile:

@antana123: jen neboj, poslední určitě rodit nebudete :grinning: Ale je fakt, že tebe a lio tady bedlivě sledujeme a zatím rodí ostatní, co? :grinning:
27. črc 2010 v 06:56  • Odpověz
@kovalda jo no i kolem mě známé už všechny porodili tak se mě ted každý ptá kdy už já???už mi chodí i sms jestli jsem celá no radost :grinning: :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 06:58  • Odpověz
@pet.s: užij si dnešní ultrazvuk. Snad budou jen samé dobré zprávy :slight_smile:

@suik: jé, to je krásný, když i ty chlapy řeknou, že se těšej, viď? :dizzy_face:
27. črc 2010 v 06:58  • Odpověz
@antana123: jéje, už chodí SMS? Vždyť ještě nezačal ani srpen :slight_smile:. No, to si užiješ :slight_smile:
27. črc 2010 v 06:59  • Odpověz
@kovalda jo no je to radost :confounded: :confounded: ale už se mi o tom i zdá už by to chtělo mít to za sebou a zdá se mi o malém jak vypadá a jak kojím no hotový magor :grinning: :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 07:01  • Odpověz
@kovalda v neděli začíná srpen :wink:
27. črc 2010 v 07:02  • Odpověz
@antana123: nejsi magor, prostě se těšíš, to je normální :slight_smile:. Sice se mi o tom nezdaj sny v noci, ale pouštím se do snění, když jsem vzhůru :slight_smile:. Jestli jsi magor, tak já taky :grinning: :grinning: :grinning:
No jo, v neděli začíná srpen :grinning:. Ne, chápu i to okolí i já si říkám, že ten poslední měsíc to může být už kdykoliv. Takže jelikož mám dnes 40 dní do porodu, tak za 9 dní u nás doma začíná panika :grinning: :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 07:07  • Odpověz
Jak tu máme druhé miminečko, tak jsem nakukovala k aliskovi, jestli jsou nějaké novinky a píše ve fotoblogu, že malý už nabírá a má už 1840 g a jsou tam i 2 nové fotečky, tak koukněte :slight_smile:.

Jo a ještě nabonzuju, že safryy tu celý den nebude, protože má dneska narozeniny. Takže VŠE NEJLEPŠÍ. :dizzy_face:
27. črc 2010 v 07:08  • Odpověz
@hanncca moc gratuluju k mimískovi, hlavně ať je zdravý a dělá mamince a tatínkovi samou radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. črc 2010 v 07:19  • Odpověz
hanncca: moc gratuluji k mimískovi a přeji Vám oběma moc zdravý :wink:
27. črc 2010 v 07:48  • Odpověz
Dobré ráno,
aaa,už to začíná :slight_smile: ..loni v červencovkách jsme taky od 31tt začali rodit a pak už to jelo a první rodily ty s nejpozdějším termínem :grinning: :grinning: :grinning: Tak to abych se už taky chystala,ale já musím mimi min 5 týdnů dopéct :wink:

. @hanncca: Moc gratulujeme k chlapečkovi, neboj, plíce se dopečou a budete spolu. Porodní váhu má krásnou, tak at klučík hezky prospívá.

Hupcza: nj, další zátka a ty máš taky ještě čas,ale jak říkám ,loni se to taky předbíhalo :grinning: :grinning: :grinning: Tak třeba bude další překvápko.
27. črc 2010 v 07:54  • Odpověz
Ahoj holky,
nádherná zprávička po ránu,
Hani moc ti gratulujeme k chlapečkovi a přejeme malýmu hodně zdravíčka, ať jste brzy spolu a to vy budete, malý má krásnou váhu :slight_smile: přejeme hoodně štěstíčka a síly vám oběma.
27. črc 2010 v 08:09  • Odpověz
Dobré ránko, bříškatý i bez bříška :slight_smile:

Hancce taky velikou gratulaci, tak se jim nakonec mimísek narodil... :dizzy_face: Plíce určitě dožene během chviličky, držíme moc palečky a přejeme mamce brzkou zotavenou po porodu... :wink:
27. črc 2010 v 08:11  • Odpověz
@alisek Jé, ahoj Ali, jak se vám vede, četla jsem v albíčku samé dobré zprávy. Tuxík roste jako z vody... :wink:
27. črc 2010 v 08:12  • Odpověz
tak další miminko je tu :slight_smile: to září se prckům nějak nelíbí či co, že tak pospíchají.

unás moc změn není, malýmu od soboty začali dávat mlíko, bohužel jde všechno ven (hadičkou), zatím to netráví, je to pořád po operaci oteklé, takže fakt celá doba trvá těch 14 dní a dnes je to týden od operace. Honzík už nedostává antibiotika ani léky na bolest. Většinu času prospinká což je dobře, protože pokud nespí tak jen brečí-hlady, a to je holky horznej řev až je celý rudý a v křeči, už aby to měl průchozí. Pěkně přibírá díky výživě, dokonce ho futrujou vyloženě tukem, takže se mi začíná měnit před očima v pěkné miminko, ne to vyhublé kuřátko, kdy na něm vysela doslova kůže, ted má asi 1900g, nabírá hrozně rychle. V pátek bude mít druhý kontrolní UTZ hlavičky, zda krvácení a krev.sraženiny mizí.
27. črc 2010 v 08:14  • Odpověz
@alisek : ahoj, malý je nádherný :slight_smile: ,jak spinuší , bobínek, tak hlavně,že už baští a nabírá. :wink:

27. črc 2010 v 08:16  • Odpověz
@alisek Tak to je dobře, že bojuje. Dyť je to chlapák... :wink: Tak se drž a tobě taky hodně síly... :slight_smile:
27. črc 2010 v 08:20  • Odpověz
holky, tak jsem před pár minutkama dostala od hanncci fotečku Míšánka, zatím jedinou, kterou mají.
27. črc 2010 v 08:41  • Odpověz
@alisek: to je dobře, že Honzíček hezky přibírá. Držím palce na páteční ultrazvuk, aby bylo vše O. K.
No a brzo bude dobrej i po té operaci a začne baštit mlíčko a to bude parádička :slight_smile:
27. črc 2010 v 08:43  • Odpověz
@kovalda :krásný :slight_smile:
27. črc 2010 v 08:44  • Odpověz
Teda holky, to je mazec, ještě není ani srpen a už tu jsou 2 miminka :slight_smile:
27. črc 2010 v 08:48  • Odpověz
Holky díky! však my se z toho vylížeme.

Mišánek je nádhernej, taková myška malá, však ty plíce začnou co nevidět fungovat jak mají a půjdou domů. nevíte odkud je Hanča? jak to má daleko do Prahy za malým. Nám to hrozilo dvakrát, ty převozy.
27. črc 2010 v 08:48  • Odpověz
@kovalda krásný miminečko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no a mi s lio máme 21dní do porodu ted už se mimčo může opravdu narodit kdykoliv :grinning: :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 08:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.