• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka ne mám ho koupený ale ještě jsem nezačala zítra si ho uvařím ale dneska jsem dala poprvé vanu od zákazu a ještě ten sexík a mám dneska splněné :grinning: :grinning: :grinning:
27. črc 2010 v 18:17  • Odpověz
@antana123 tak to už to můžeš spustit, ne? :slight_smile: A třetí místo je tvoje :wink: Ta váha je dobrá. Já zrovna před chvílí koukala na fotky novorozeňátek v místním plátku a naprostá většina tam měla něco těsně pod 4kg. A neboj, já taky nemasíruju hráz, ani nemám epi-no. Stejně mám furt značné vyhlídky na císaře, tak se mi ani nechce nic masírovat.

@zvirka mě pánev neměřili ani jednou - asi jim stačilo se na mě podívat :grinning:
27. črc 2010 v 18:18  • Odpověz
@lendaw jo no já si říkám že to nechám na přírodě snad nebudu litovat :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:19  • Odpověz
@antana123 Porodit bez nástřihu s pomocí epina se dá i mimi 4,20 a já si zas myslím,že jde nejen o ten uzlíček štěstí,ale aby i mamča byla v pohodě,což nastříhaná moc asi není,to je na každým,ale nemyslím si,že bych se na dítě těšila míň,jak ty
27. črc 2010 v 18:19  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 Souhlasím s tebou, předpovídají mi macka kolem 4kg - i kvůli té cukrovce, takže si myslím, že stejně by byla masáž zbytečná, budu ráda, když porodím a přežiju to :wink:
27. črc 2010 v 18:20  • Odpověz
@petja to sem tím ani nechtěla říct že by ses mín těšila jen máš zkušenosti které já nemám a příště budu uvažovat třeba jako ty :wink:
27. črc 2010 v 18:20  • Odpověz
@kovalda Já mám devítku,ale to vyjde nastejno,fungují stejně...
27. črc 2010 v 18:20  •  3 děti  • Odpověz
@petja: no já jsem smířená s tím, že s některýma věcma nic nenadělám, ale s těma, s kterýma něco můžu udělat, tak to zkouším :slight_smile:. S asistentkou, která nám povídala na "předporodním kurzu" jsem se kvůli nástřihu málem pohádala :slight_smile: - tvrdila něco o 30 letech praxe a o tom, že u prvorodiček je téměř vždy potřeba a že ty "přírodní" si to vždycky vyžerou všechno, co nechtěli. :angry: :angry: :angry: O masáži hráze se vyjádřila jako o zbytečnosti a o existenci epi-na pravděpodobně nemá ani páru, ael radši jsem se neptala, měla naspěch a ke všemu, co když ji budu mít u porodu, že ?! :slight_smile: :confounded: :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:21  • Odpověz
@discreet Moje mimi má mít 4kg a více a právě proto chci udělat maximum,nástřih má spíš negativní dopady,ale to nebudu rozebírat,nicméně z okolí vím i o dlouhodobých problémech z nástřihu...
27. črc 2010 v 18:22  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 jéé, gratuluju :grinning: Šíma je macek..... a CS6, tak to vypadá, že si obhájíš to 3.místo :wink:
27. črc 2010 v 18:22  • Odpověz
@discreet a s předporodní přípravou se tvoje šance na ´´přežití´´ zvyšují,věř tomu...
27. črc 2010 v 18:23  •  3 děti  • Odpověz
@petja Jo jasně, to patří do jiné diskuze, já si spíš myslím, že je to o přístupu a provedení doktora, když ti ten nástřih budou chtít "zprasit", tak ti ho "zprasí", ale doufám, že v dnešní době nás nečeká žádná řezničina :grinning:
27. črc 2010 v 18:23  • Odpověz
@petja No tak snad to děláme správně, bolí to dost. Ale poprvé to asi byly i nervy, do mě dostal jen jeden prst... :confounded: Ale už neškrábe, zlepšuje se :grinning: Já bych do epi-na nešla kvůli penězům, ale tu hráz zkusíme, třeba nástřih bude i při tom, ale menší :wink: Myslím, že každá mamina to udělá tak, jak to cítí, nejlíp :wink: Někdo má strach z nástřihu, někdo z kontrakcí.... No já teda ze všeho :grinning:
27. črc 2010 v 18:23  • Odpověz
@rennu děkuju no uvidíme jak to půjde dál :wink: já se spokojím jen s tím kdyby mě předběhla lio :grinning: :grinning: :grinning: nikdo jinný
27. črc 2010 v 18:24  • Odpověz
@kovalda No potěš koště,ještě,že jejínázory dnes už většina nesdílí..A ona ti řekla,že nemáš moc počítat,že budou respektovat tvůj porodní plán,porodní přání?Odkud máš porodní plán?
27. črc 2010 v 18:24  •  3 děti  • Odpověz
@antana123: jé, vana a sexík, tak to v noci píšeš, viď? :grinning: Ba ne, dělám srandu. Však lio se taky pustila do procházek a tak a drží :slight_smile:

@petja: no jasně, ředění je šumák, naložíš si podle potřeby :slight_smile:

Tak to já vlastně vůbec netuším, jak má být Žanetka veliká, když na tom měřícím utz byla paní doktorka, která nám řekla, že odpovídá týdnům těhotenství :grinning: Ale podle mně bude prostě akorát :grinning: Samozřejmě bych byla ráda, kdyby měla třeba tak 3,4 kg, ale zas některé maminy porodily jedno mimčo 3,2 kg a jedno kolem 4 a třeba to větší šlo i líp, takže o váze to jen nebude :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:26  • Odpověz
@zvirka Jo,nějaký peníze to stojí,ale pro mě ta nejlepší investice do pohody a to taky psychické,všechny holky, co cvičily nebyly pak na sále mimo z toho co přichází,znaly to z cvičení,hlavně pak ten šílený tlak na konečník je nevyvedl z míry :wink:
27. črc 2010 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda né to ještě určitě nebude jen bych se konečně chtěla k mojemu přitulit po těch 8měsících o nic jinného mi nejde jen se těším až se budu tulit k němu :wink:
27. črc 2010 v 18:28  • Odpověz
@kovalda Taky nevim,kolik vážíme,naposled odhad ve 31 tt a pak možná někdy před porodem,mi je to docela jedno..
27. črc 2010 v 18:28  •  3 děti  • Odpověz
Tak jo holky,jdu cvičit :wink:
27. črc 2010 v 18:29  •  3 děti  • Odpověz
@petja tak zatím :wink:
27. črc 2010 v 18:31  • Odpověz
@zvirka: no, já nejdřív uvažovala o epi-nu z druhé ruky - že je tak kolem tisícovky. Ale chci alespoň ještě jedno mimčo, tak jsme to nakonec prostě nějak zpytlíkovali, abych si ho mohla koupit nové no a od pondělí možná začnu :slight_smile:

@petja: no, podle diskuze a všeho tam porodní plán poměrně dost dodržují a dokonce i spoustu věcí berou za samozřejmost, což v jiných porodnících zatím není, ale holt jsem měla "štěstí" na asistentku. Manžel se jen smál, že všechny kurzy, na které jdeme jsou vždycky nějaké "zrychlené" a asi že není třeba nic poslouchat, když jsem tak šikovná a mám to všechno nastudované :slight_smile:. Jinak nástřih tu prý běžně nedělají jako rutinu, akceptují, že maminka nechce miminko vykoupat, mají status baby friendly - snaha o plné kojení a tak, ... ale tohle vše je vždy a jen o lidech. Takže závisí na tom, jak porod bude postupovat a jaké lidi zrovna u porodu potkáme :slight_smile:. Nezbývá než doufat, že porod dopadne nejlíp pro všechny zúčastněné a že to bude zážitek, na který budu ještě dlouho s láskou a úsměvem vzpomínat. :slight_smile:
Jinak porodní plán mám poslaný od Hupczi a trochu si jej upravím dle svého. Ale jeslti máš též nějaký a budeš tak hodná a pošleš mi ho také, budu ráda. Ať vím, co si přát :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:32  • Odpověz
@antana123: no jasný, to chápu, že se těšíš na tuleníčko :slight_smile:
Jsem fakt zvědavá, kdy nakonec teda budeš rodit, všechno nachystáno, tak kolik holčin tě ještě "předběhne" :grinning:
27. črc 2010 v 18:34  • Odpověz
Tak já mám vyžehleno těch 12 plen a už jsem je i poskládala do novorozeneckého skladu. Teda těch prvních pár byl zážitek, ale pak už mi to docela šlo. Tak se jdu vrhnout na zbytek plenek a dnes už asi nebudu, jedině, že by přišla zas nějaká radostná SMS.
Tak se tu mějte a dobrou noc. :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:36  • Odpověz
Ty bláho, tak ještě než jsem povypínala počítač, tak zpráva od známé - dnes jí rodila ségra císařem, protože malej byl KP, velkou hlavičku, odhad váhy přes 4 kg a ona vysoký tlak. Už je v 38 týdnu, tak nebyl důvod to odkládat no a "malej" má 52 cm a 4470 g !!! :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:41  • Odpověz
@antana123 : ty jo,super velikost a váha mimi,šup sním ven, at není moc velikej :grinning: teda šup večer na tulení, třeba to zabere,když je zátka pryč :grinning: Jen tiše závidím, já už bych rodila hned, mě tohle těhu spíš obtěžuje a zdražuje,než těší :confounded:
27. črc 2010 v 18:48  • Odpověz
teda zdržuje v činnostech ,jsem chtěla napsat :slight_smile:
27. črc 2010 v 18:55  • Odpověz
@kovalda : pěkný macík, tak toho jsem se bála u prvního a bojím znovu....to by už 9 stehů nestačilo :astonished:
27. črc 2010 v 18:57  • Odpověz
Jinak mám lásky klidně pro 10 miminek :slight_smile: ,ale tělo to nějak už nezvládá, si připadám jak ve 100letech,podruhé mě všechno bolí víc, štve hůř a vůbec...nebaví, jen se těším na mimi a přeji si,aby bylo zdravé a krásné,jako to první :wink:
27. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
@antana123 to Mudr pozná, jestli je zátka fuč? mě fakt vyděsilo, že by ta moje už odešla, mi to přijde brzo, tak doufám, že to nebyla ona, ale že bych se v pondělí u mudra zeptala...
27. črc 2010 v 19:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.