• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio: já plán měla ....
v "mé" porodnici to respektují a chovají se dle toho
to jestli chceš oholit, jestli klystýr a nebo yal - to je personálu šumák - na co odbornost - prostě chci/nechci .....
info o roomingu, o tom, že nechci dítě odnášet, že léky na tlumení bolesti až v poslední řadě a s mým nebo manžovým výslovným souhlasem atd. ...nevím to jsou věci, které jsem měla plně ujasněné - to není o pohledu zdravotnickém - je to spíš o nějaké filosofii ....o přístupu k porodu
personálu jsi naprosto ukradená a pojedou cestou nejmenmšího odporu, což rozhodně nemusí být cesta, kterou bys normálně chtěla jít

27. črc 2010 ve 22:48  • Odpověz
@lio jak jsem psala Hup....vztah je teď v naprostým pořádku, to jsem nemyslela....právě to nevyspání a únavu a tak.

@kovalda já doufám, že Kulíšek bude hodný miminko, já právě nemám kam utýct a manžel taky ne.....sice v práci má volnější režim, ale tíséc věcí okolo, které jsou pro jeho profesi a i naši budoucnost důležitý a někdy pracuje skoro nonstop, víkend nevíkend. Honí termíny. Někdy si říkám, že si toho naložil celkem dost....pak čas od času "vybuchne" a ceý den leží a kouká na filmy, jako dneska.....

Hučím do něj, aby držel aspoň tu neděli, že musí odpočívat pravidelně, ale někdy to prostě nejde. No a to se pak bojím, že to prostě fyzicky a psychicky nedáme :frowning2: ....nemyslím vzah
27. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz
@suik: ondra spinkal podprůměrně - dle tabulek zcela nedostatečně, v noci se budil co dvě hodiny na kojo ....a nepamatuju si na nějaké stavy vyčerpání nebo šílené únavy ....a to jsem spáč, co považuje 9 hodin za slušný základ :slight_smile:
27. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz
Holky slyšeli jste někdy o Hamiltonově chmatu? Co to je? Já to zaslechla tak z rychlíku a že je to celkem zastaralá a nepříjmená metoda, ale teď jsem tu občas četla, že to někomu dělali ....než to vygooglím, máte někdo zkušenost?
27. črc 2010 ve 22:52  • Odpověz
@suik: manža je taky blázen, co pracoval non stop ....zklidnil až posledních pár měsíců - i když jsem do něj hučela už před narozením ondráška ....pochopil, začal kapku plánovat a delegovat ....sice dneska zas dorazil v 7 a ještě pak něco řešil přes telefon ...ale už tyhle stavy řídnou a je líp ....oni si ti chlapi potřebují srovnat priority
27. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz
@suik: ad hamilton - jen drby a info z netu ...osobně jsem nezažila rodila jsem před termínem, nebylo třeba :slight_smile:
27. črc 2010 ve 22:55  • Odpověz
@hupcza já jsem taky spáč, ale základ mám i víc :grinning: .....ale normálně mi těch 8 - 9 stačí.

mno, první info z googlu jsou zase jen z diskuze .....
27. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz
No budu na něj muset taky víc šlapat, aby si to líp naplánoval a hlavně nebral další zbytečnosti nevíc, třeba recenze knih, je sice bezva, že má knihu zadarmo, ale musí jí nějak projít a něco k tomu napsat a to se mu tu kupí a hrne to před s sebou jak sníh...

a když nepracuje, tak je většinou takhle shořelej, né že by si to naplánoval a věnoval se třeba mě, nebo nám nějakým výletem a tak.

Někdy si libuju, že nemáme to auto, jako včera, šli jsme šnečím tempem nakoupit, máme to kus dál a hned z toho byla pěkná procházka s povídáním :wink:
27. črc 2010 ve 23:05  • Odpověz
@suik jakobys psala o mém muži.....ted tu sedí a pracuje, sice dorazil v půl šestý, pak sme fotili, pak mne vezl ke kámošce, dorazili sme v devět, najedli se a od té doby u toho sedí...prej na chvilku, malou dodělávku....má hlavní práci a ještě vedlejší, ale tu nedělá denně, ale občas(přijde mi tedy pořád) se to sejde a maká co přijde domu, před těhu jsem se ho snažila vyhazovat na squash, či na cvíčo někam, ale on že tím azbere 3 hod a pak stejně přišel domu a seděl u ntb do tří do rána.....v zimě byl často nemocnej, nedal si vysvětlit že tělo se bouří, že musí odpočívat.....v práci má volněji, může si vzít volno de facto kdykoliv pokud není v plánu schůzka či něco...může dělat z domova, ale je fakt že mi přijde že příde dom a dělá ještě z domova a mne je šumák zda tu hlavní práci (tu moc ne) nebo tu vedlejší......navíc je to dycky nadlouho, řekne tak hodku dvě, tak tu s ním trčím a pak du zhnusená spát, protože uběhlo 4-5 hod a on jen zvedne hlavu a řekne, jéé ty už deš spát, já du za chvilku taky a příde za další dvě hodky.....
ve čtvrtek má volno, jedem po doktorech a tak, ale taky bude dělat doma...což mi neva, přes den, ale večer mi to dost prdí, zvlášt ted, když sem neměla do čeho píchnout a ležela tu u něj... taky jsem 2x za těhu udělala scénu, protože jsem přišla z práce a chtěla mít volno a ne aby on tu dřel na ntb a nevšímal si mne..tak se to snažil omezovat, ale zase do toho sklouzne..štve mi že nemá jiné zájmy, práce je mu koníčkem a to je peklo....jako peníze nosí velmi slušný, ale myslím že to jde zkloubit, při jeho odbornosti a práci, že nemusí dělat 25 hod denně.....a jestli se k tomu nevyspí kvůli prckovi, tak to bude mít krušné, ale snad si uvědomí priority no
27. črc 2010 ve 23:05  • Odpověz
@hupcza já do něj hučet můžu a dostanu odpověd že kdy to má udělat.....což jako odpověd neznám.....změnil práci, kde to bylo krušný a dělali na jednom projektu místo půl roku přes rok a půl a opravdu ve dne v noci.....změnil práci, on má pocit, že je změna.....ale pro mne moc ne, sedí u toho furt, a mne je šumák, jeslti tam kliká to nebo dělá tohle.....
a mne se to hučení moc nevyplatilo, je pak nervní, že nestíhá, kdy to má udělat ale zase to ,že ho nechávám a on si tu v klidu pracuje mi štastnou nedělá.....
ale je fakt že když odpo řeknu že jdem se projít, na véču a tak, řekne jo, ale to netuším, že přijdeme dom a on "dohání ztracený čas mimo ntb"
moc nevím co s tím dělat..a trochu doufám, že si prcka bude chtít užít ....řekla jsem mu že nechci aby domu přišel až malé vykoupu uspím a on přijde jen popřát dobrou noc....tak názor má stejný a říkal že až příde prcek, že změní režim, upřímně tomu nevěřím
27. črc 2010 ve 23:09  • Odpověz
@suik a hamilton taky neznám z osobní zkušenost, a moc jsem po tom nepátrala, co sem pochopila tak se dr pěkně proštourá, možná na čípku, trochu to tam počachrá, roztáhne /proto se udává že je to bolestivá záležitost) a má to napomoci rozběhnutí porodu....
27. črc 2010 ve 23:11  • Odpověz
@lio jj, to je u nás to samý ...spát chodí taky často ve dvě ve tři....ráno teda pak chrní.
Než jsme odjeli do německa, tak pracovaj jen doma, bylo to v podstatě to samý....sedí si za svým stolem, za knihovnou a nevylejzá, no teď je to o to horší, že musí jezdit ještě na ústav a tam dělat tu práci pro ně....

Na sport jsem ho taky nanalákala, kdysi jako malej dělal závodně karate, jsem ho chtěla nějak přesvědčit, aby zase chodil - přesně, ztráta času. Teď aspoň jezdí každý den na kole do práce a zpátky několik kilometrů, tak jsem ráda, jinak si odrovná záda a zdraví.
27. črc 2010 ve 23:17  • Odpověz
@suik no můj zase na víkendy když jedem tak jako sportujem a tak, je i manuálně zručnej, takže na stavbě pomůže, udělá vše sám a tak.....ale přes týden že by šel někam s někým.....ani náhodou..
Jako nemá problém vyrazit semnou, ale ten čas pak honí po nocích, taky jako ne uplně denně, ale z větší části ano.
Ted sem podotkla, že je jedenáct, tak to zaklapl (dybych se neozvala, sedí a dělá ještě ted) šel venčit a ted dělá jídlo na zítra...ráno nevyspává, málokdy si řekne, že dělaj do noci tak půjde na devátou třeba, ale často jezdí už v půl osmé v osm z domova, nebo sedí ráno tu a maká z domova a pak třeba v půl devátý jede do práce.....
je to peklo no.....tak uvidíme co bude dál...
27. črc 2010 ve 23:32  • Odpověz
@lio Ten můj teda nevstane, když fakt nemusí ... sice si optimisticky nařídí budík na nějakou nesmyslnou hodinu a pak spí další dvě tři :grinning:

ale na pivko a tak si teda dojde rád a to se teda taky vrací nad ránem :angry: , ještě že tu nemá ty svý pijácký kamarády....
27. črc 2010 ve 23:35  • Odpověz
@suik já ho loni směřovala na rozlučku se svobodou, nakonec nic nepořádal, jako sešli jsme se s lidma, ale já vzala holky do divadla a pak jsme šly zapařit ale on ne ....nedivila bych se, kdyby tu makal nad ntb :slight_smile:))
naštěstí nepije, takže tyhle výlety nemá....
27. črc 2010 ve 23:38  • Odpověz
@lio no ten můj se zase napije a pobaví rád, někdy až moc a to mu moc nesvědčí :unamused:

27. črc 2010 ve 23:41  • Odpověz
@lio my jsme myslím, ani rozlučku neměli, byl takovej fofr, že jsme byli, rádi, když jsme to všechno nachystali....
27. črc 2010 ve 23:42  • Odpověz
@suik ale jooo nemám doma suchara, ale myslela sem že jako ppo hospodách nechodí, spíš jdem spolu, nebo k sousedům na skleničku, ale že by vysedával do noci v hospodě, to vůbec
27. črc 2010 ve 23:42  • Odpověz
@suik nešní večer koukám patří nám :grinning: :grinning:

Přemýšlím co budu zítra dělat.....nikdo nedorazí, nikam jet v plánu nemám, zato čtvrtek bude nabitej......
27. črc 2010 ve 23:44  • Odpověz
@lio :grinning: .... já musím uklidit, už tu máme fakt špínu. Chtěla jsem dneska, ale nestihla jsem to.....pak bych chtěla ještě šít a taky se musím juknout na tu porodnici a nějak se na to připravit, napsat seznam otázek a tak.

zejtra maximálně vyrazím na trh pro rybu....
27. črc 2010 ve 23:49  • Odpověz
nejhorší je, že mi všechno dlouho trvá, tak za jeden den toho moc nestihnu :unamused:
27. črc 2010 ve 23:51  • Odpověz
@suik já musím vyprat, poklidit hadry z focení - některé fotky jsou zdařilé ale bude s nima mít manža práci, tka sem zvědavá kdy se k tomu dokope :slight_smile:
jinak mám za úkol jen procházkovat, vše je hotovo, poklizeno průběžně, a třeba zase dopo prochrupu, jako se mi zadařilo dneska, to byla slast :slight_smile:
27. črc 2010 ve 23:55  • Odpověz
@suik hmmmm čerstvá rybička z trhu,, to bych si dala říct...já měla včera lososa /z mrazáku/ :slight_smile:
27. črc 2010 ve 23:56  • Odpověz
tááák a dvacítka do TP, no slušně to naskakuje, resp. ubývá

tak se jdu pořádně vyspat, dobrou :sunglasses:
28. črc 2010 v 00:00  • Odpověz
@lio já půjdu taky.....minule byla ryba výborná, ale nezapamatovala jsem si co to bylo :grinning:
28. črc 2010 v 00:02  • Odpověz
Dobré ráno,
@kovalda,taky mám porodní plán od Hup,samože něco doplním,něco pozměním,ale má to super základ,moc se mi líbí.
@suik,to,co čte tvůj manža,jako odstrašující příklady,jak může skončit narození dítěte,tak se neplete,já to teda vidím všude kolem.Jenom silná dvojka obstojí v náročném testu rodičovství,ale zvládnout se to dá,i,když se změní naprosto všechno!!! U nás k lepšímu :wink:
V DM spíš ten olejík,než epino,ne? Já vím,že to nějaké peníze stojí,ale do ničeho bez atestu bych nešla,sama vím,jak epino může pomoct a pomohlo,což je patrné z diskuze,ale zdraví je na prvním místě.Taky na diskuzi hodily holky párkrát odkaz na nějakou erotickou pomůcku s pumpičkou,ale do toho bych rozhodně nešla,taky to jedné i prasklo po málo použití,takže jednak nepřipravená,jednak peníze v čudu,stálo to třeba do 1000,-
Vidím,že maminkám už odcházejí hlenové zátky,já si na nic takovýho nepamatuju ani v prvním těhu.A vím,že jsem to docela sledovala...
@kuchy,to je mi líto,že tě malý natrhl,ale to nebylo způsobeno přirozeným tokem věcí,sama uvádíš,že vyletěl neplánovaně,to by bylo spíš ohromné štěstí,kdyby nenatrhl,doufám,že větší problémy nemáš!To jsou zas ty blbý náhody :frowning2:
@hupcza,vidím,že Ondrášek je nadprůměrně šikovný po všech stránkách,už ty hračky a nádobí z myčky mě hodně zaujaly,teď jak jsi napsala,jak krásně papá..musíš být hodně pohodová mamka!!!
28. črc 2010 v 06:20  •  3 děti  • Odpověz
@lio Já se věnuju klasické homeopatii,ne,konstituční,jak zde zmiňuješ.Konstituční lék jsem poznala akorát v manželovi,to proto,že jsem s nim v kontaktu a znám ho jako sebe,takže jsem si mohla dát dohromady všechny symptomy daného homeopatika,do kterého on bezvadně zapadá.Jemu to pomohlo nesmírně.Ten konstituční zásah člověka fakt moc vyharmonizuje a i fyzické věci to vyladí.
No a nevim,jestli bych to nazvala univerzální homeopatika,ale existují tam prostě podobnosti,které můžou být společné více problémům,více lidem,více životům..
Elektroakupunkura je hodně používaná,mě to přijde takové mimo homeopatii,jako takovou,i,když úspěchy to určitě má...
Dostala jsem se k ní hned po porodu,když jsem nechtěla menší i větší neduhy moje i rodiny řešit alopaticky,klasickou medicínou,ta mi opravdu nikdy nic nedala,člověk sám za sebe to dycky nějak zvládne a já naštěstí jsem spíš zdravá,takže občasná bolest hlavy,břicha,průjem,zácpa apod a stejně,když sem si vzala nějaký lék,bylo mi z něj špatně,poslední zážitek,první trhání osmičky,žádnej chemickej blivajz nezabral na víc jak hodinu a stejně zánět pak do toho a prášky jsem zvracela,zátěž na žaludek..
No pak se malej narodil a už to nebylo jen o mě,novej život,kterýmu chceš dát to nejlepší a nejvíc.Malému sem od narození nemusela nikdy léky dávat
28. črc 2010 v 06:52  •  3 děti  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile: dneska jsem za chůu hlídám ségře malou má 13měsíců asi bude veselo a jedeme na technickou tak jí vezmeme sebou :wink:
28. črc 2010 v 07:10  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak na dnešek jsem spala po několika nocích konečně docela dobře, jen bohužel krátce. Ale neva, zas to zalomím a snad to doženu :grinning:
28. črc 2010 v 07:39  • Odpověz
28. črc 2010 v 07:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.