• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda Taťka je z 9,jak už jsem zmiňovala
28. črc 2010 v 15:24  •  3 děti  • Odpověz
Jo,to jsem ještě chtěla vzpomenout,díky!Napadá mě přesně,ale přesně to samé,co tebe Hupczo,když se vzpomene placebo...kdyby tohle mi mělo pomoct od všeho? Není nic snadnejšího :grinning:
28. črc 2010 v 15:25  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza: no s tím spaním jsem docela zvědavá na manžu, ono ho opravdu často něco probudí, tak jsem zvědavá, jestli ho bude budit i Žanetka, anebo si zvykne a pak zaspí cokoliv :grinning:
28. črc 2010 v 15:26  • Odpověz
@petja: jj, to jsi psala, že je z 9 dětí :slight_smile:. No, to už je i na mne moc :grinning:
28. črc 2010 v 15:27  • Odpověz
@kovalda ´´ že jsem se rozhodla´´ Pěkně řečený :grinning:
Otec je z vesnice,rok narození 54
28. črc 2010 v 15:32  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda Manžel je zlatej,v noci se zezačátku budil,ale když mu vyloženě neřeknu o pomoc,spí okamžitě zas,nevstane.
28. črc 2010 v 15:33  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda my dřív vařili oba....večeře jsme se tak dělili když jsme přišli stejně, nebo já uvařila, víkendy jsme měli rozdělené, většinou nedělní obědy byly jeho, já byla se psama na cvičáku, takže ho jednou donutil hlad, ale určo nechci aby vařil jen on, nemyslím si že neumím vařit, ale tím jak ted vařil jen on, dost věcí vymakal a já se nemám čím blýsknout, tak mám depku :slight_smile:
a já už v mrazáku pár věcí mám, sice jsem stačila půlku vyjíst, aby manža právě denně nevařil a trochu si už dáchnul, ale něco tam mám a nastřádám.....určo se to bude hodit
28. črc 2010 v 15:33  • Odpověz
@lio: třeba u nás doma vařil převážně taťka a vařit umí taky oba rodiče, ale mamka toho měla dost toho ostatního okolo 4 dětí :slight_smile:
No, já právě chci mít v mrazáku taky něco nachystáno, aby bylo pořádné jídlo a když se nebude stíhat nebo nebudeme mít chuť, tak jen vytáhneme z mrazáku :slight_smile:. No, taky potřebuju nachystat něco pro sebe, co mi manža doveze do porodky, bo mám dojem, že vegetariánskou stravu mi tam nenachystaj :grinning:
28. črc 2010 v 15:43  • Odpověz
Nám říkali na kurzu, ať taťkové chystají mamkám doma jídlo do porodky, tam se to prostě neřeší, co jí celá nemocnice, jí i novopečené maminky, takže i naprosto nevhodné věci... :confounded:
28. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
@kovalda já s tím mražákem nevím, mě ty jídla pak nechutnaj :unamused: ..... no uvidíme, možná nějakou omajdu si udělám, třeba gulášek, ten jedinej snad ještě umím dobře.

Ty konstelace jsou dobrý, tohle by mohlo moc pomoct, než se tam ale dokopem bude to trvat.....já bych sama byla moc zvědavá, jednu rodinnou bolístku taky mám, řešila jsem jí právě s pomocí psychoterapie, doufám, že úspěšně. Hodně mi to pomohlo se srovnat.....byl to taky takovej zacyklenej kruh, ze kterýho byly pak další problémy a pak se to nějak časem upravilo samo, ale trvalo to dlouho.....tyhle věci prostě dlouho trvaj a musí na to být trpělivost, jinak to člověku nepomůže.
28. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
@kovalda u nás taky vařil tatka......ale nechci aby vařil mužskej z povinnosti, když to budem střídat, budu spokojená a je fajn vědět, že tu beze mne neumře hlady a že si dá něco jinýho než namazaný chleba .....

jak sme tu včera se suik řešily ty naše mužský a práci...tak se neska ptám v kolik dorazí, tak prej jako včera (tzn kolem šesté ) tak říkám že fajn, že du tedy sama venčit, že čekat nebudem a že sem zvědavá jak to bude až bude prcek, tak prej TED toho mám nějak víc..... tak říkám jj TED a v září bude další konstatování že je toho nějak víc a před vánoci taky, že to už známe...proč mne furt krmí takovýma kecama kterým sám nevěří, božeee :frowning2:
28. črc 2010 v 15:49  • Odpověz
ahoj holčiny, tak jsem konečně doma z porodky. Pustili mě brzo, neměla jsem žádné problémy. Takže jsem si dojela ke svému gynekologovi kvůli ukončení neschopenky atd...a zítra se jedu podívat na to naše zlatíčko. Prý už sám dýchá, je stabilizovanej. Tak se na něj hrozně těšim. Manžel se na něj byl podívat už včera, takže ho viděl, tak ho vyfotil, tak přidám pak fotečky :slight_smile: Teď hlavně aby dobře prospíval a papal. Prsa si od včera stimuluju a zatím mléko nemám, ale snad přijde brzo, tak budu odsávat a vozit mu to do nemocnice. Zatím leží na JIP, tak tam mě nenechají, ale až to půjde, tak u něj budu co nejvíc. Jinak bylo to nečekaný, ještě v pondělí dopolko mi tchýně říkala, jestli ty křeče nejsou kontrakce a já že určitě ne. No, a byli. Takže mi začly v půl 3 ráno a malej se narodil minutu po půlnoci. Doktor na příjmu mi říkal, že by mě převezli rovnou na Prahu, ale rychle jsem se otvírala, takže mě tam nechali, nechtěl riskovat, že mi praskne voda při převozu, a pak mi stejně vodu píchali a po porodu převezli akorát Míšánka. No, takže asi takhle ve zkratce. A co Vy? Jo,dneska v noci k nám na pokoj přivezli s kontrakceme,ale ještě se neotvírala, jen na 2cm, holčinu z červencovek Janetka nebo jakej má nick (čekaj Rebeku). Ale zatim nerodila, když jsem odjížděla. No, jdu přidat ty fotečky, ospršit se a chvilku odpočívat...
28. črc 2010 v 15:49  • Odpověz
@hanncca Tak to je fajn, že už jsi doma. :wink: Hlavně, aby malý prospíval a brzo Vám ho pustili domů. Ještě jednou gratuluju! Mimochodem, spustila jsi tu totální paniku, všichni balí tašky a odcházejí jim zátky a podobně :grinning:
28. črc 2010 v 15:52  • Odpověz
@hanncca Ahoj kočko, veliká gratulace. Malej je určitě šikula a krásně to zvládne. :slight_smile:
28. črc 2010 v 15:53  • Odpověz
@suik: no, jasný, že čerstvý papáníčko je nejlepšejší, ale právě když někdy bude třeba takovej hektičtější den anebo budeš špatně vyspaná, tak jak to pak chutná :slight_smile: a aby bylo dobrý silný mlíko, potřebuješ pořádný jídlo :slight_smile:. Taky jak píše zvirka, celé nemocnici dají totéž, takže ségra měla první jídlo po porodu prvního dítěte hrachovou polévku a rizoto se zeleninou (hrách a pod. nevyjímaje). Samozřejmě jí to nedocvaklo, zbaštila to a řvalo celý poporodní - děti i matky.

@lio: super vědět, že i chlap umí vařit a kdyžtak se postará :slight_smile:
28. črc 2010 v 15:57  • Odpověz
@hanncca velké gratulace a malej at je co nejdřív s tebou, to byl tedy fofrník
@lio u nás nápodobně....jako já mu věřím, že toho má moc, ale nevěřím, že toho pak bude míň :unamused:

Budu muset udělat pevnej režim, hoďka denně např. s miminkem, vymyslet jim pravidelnou aktivitu, pak třeba o víkendu společná delší procházka a nějakej čas my tři.
Rozvrh hodin....

mě jednou zafungovalo bodování a vypisování pracovních aktivit v domácnosti, formou soutěže, jen jsem pak vyměkla a nechala se ukecat, že je to už zažitý a že nepotřebuje soutěžit :angry:
Teď se vymlouvá, že chodí do práce a vydělává a já jsem jen doma.....mno, předtím to bylo jaksi tak, že já jsem chodila do práce a on byl doma, sice pracoval, ale stejně :angry:
hanncco veeeeelika gratulace a drzim pesticky at je maly brzo doma..jinak docela cumim jak brzo te pustili..vzdyt jsi prece po normalnim porodu..to je nejake divne ne? normalne se byva prece v porodnici 4dny... :unamused: :unamused: :unamused:
28. črc 2010 v 15:58  • Odpověz
@hanncca: jé ahoj, vítej :slight_smile:. Tak super, že jsi dobrá a pustili tě už domů a zítra můžeš vidět Míšu :slight_smile: A ten už se taky zlepšuje, no tak samý dobrý zprávy, to je paráda. Hned se jdu i kouknout na fotečky :slight_smile:.
Tak ať můžete být brzy spolu :grinning: !!!
28. črc 2010 v 15:59  • Odpověz
@hanncca myslela jsem na tebe, jak to zvládáš, to je dobře, že Míša dýchá sám a je stabilizovanej. Musí to být hrozný ho nevidět, moc vás s Aliskem obdivuju!
28. črc 2010 v 16:00  • Odpověz
@hanncca Čauky Hani,odepsala jsem jedné mamině,co ti na blogu odhadovala chlapečka,ju? Akorát mi nesedí ty časy,píšeš,že kontra začaly 02:30 ráno a malej se narodil minutu po půlnoci?
28. črc 2010 v 16:00  •  3 děti  • Odpověz
Já plánuju navařit jen pořádný polívky.
28. črc 2010 v 16:01  •  3 děti  • Odpověz
No,je divný,že po takovém hektickém porodu,malý ještě na JIP už je Hani doma
28. črc 2010 v 16:01  •  3 děti  • Odpověz
@petja Další den po půlnoci, Hanca podle mě myslí už ty bolesti, co měla v noci ráno, s kterými pak jela k Mudr a večer do porodky, aspoň tak jsem to pochopila :wink:
28. črc 2010 v 16:03  • Odpověz
@kovalda to jo, já ale doufám, že pořádný jídlo může být i nevařený :grinning:
28. črc 2010 v 16:03  • Odpověz
@zvirka No s jídlem je to všelijaký,já jsem vege,takže mi nosila maminka,sama to zorganizovala tak jako tak,já jsem jedla snídaně a večeře,většinou pečivo s máslem a marmeláda,taveňák apod.Ale švagrová mi říkala,že den po porodu dostala kedlubové zelí,takže celý novorozenecký plakalo od koliky :cry:
28. črc 2010 v 16:04  •  3 děti  • Odpověz
@petja: no, malej ještě potřebuje "dodělat" plíce, proto je na JIP :slight_smile:
28. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
@kovalda Jo,to jo,ale že Hanču pustili tak brzo

@zvirka Díky za objasnění :wink:
28. črc 2010 v 16:06  •  3 děti  • Odpověz
@suik: no, nevařený může být taky pořádný jídlo, ale já když nemám aspoň 1 jídlo denně teplý, tak mám furt hlad a furt někdě šňupu, co bych kde sežrala :slight_smile:
28. črc 2010 v 16:06  • Odpověz
@kovalda Tak to ti stačí málo :sweat_smile:
28. črc 2010 v 16:08  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.