• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eveluska já s ní "pracuju" už delší dobu, ted jsem nakoupila set v akci, kde je krizovky kapky, krizovky na spaní a pastilky za cenu jedněch kapek....preventivně, mám to doma vždy po ruce. určo to využiju při porodu pro manžela, pro sebe uvidím....
28. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz
@lucinecka222 antana ví váhu miminka a pár holek tady taky....
28. črc 2010 ve 20:56  • Odpověz
@suik maj je to tohle
Bach-Blüten
Bach Original Rescue Tropfen 10ml, maj tam i 20 ml, pastilky, krém, gel.....
28. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz
@hupcza Díky moc za plán, už jsme ho s manžou studovali. Můžu se zeptat, jestli Ti ho v porodnici respektovali? V naší totiž některé věci neradi, např. mimčo hned odnesou povážit a očistit.... Tak jen jestli mám šanci si prosadit alternativu.
28. črc 2010 ve 20:59  • Odpověz
@kali.kal moc pěkný pokojí, povedl se vám
28. črc 2010 ve 20:59  • Odpověz
@eveluska: já mám doma už pár let vždy krizovky kapičky + krém ....od letošního léta jsem přidala i gel ...ostatní je dle mého zbytečné - dává se na míru konkrétní osobě s konkrétními potížemi
28. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz
@hupcza nevím zda je to jinde lepší, tady ze sousedů nikdo IT není, takže ti přijdou domu a jsou prostě k dispozici, to že ne vždy přijdou včas, nebo maj delší směnu, to ano, ale jak jsou doma, tak jsou doma, žádná práce.....
dneska je to naopak
přišel domu, udělali jsme véču, šli jsme venčit, šli jsme jiný okruh, trochu sem se bála, abych v půli cesty se nezasekla, ale dobrý, došli jsme domu a on si sedl k tv a já k ntb a dodělávám práci. Já jeho práci respektuji ne že ne, vadí mi spíš že u jeho práce není možnost říct bude to na hodku..on si myslí že ano, ale pak sou z toho 3.....já vím, že zadám x papírů a finíto...taky se mě hned po příchodu ptal na jak dlouho to mám :grinning:
Zítra mám dia poradnu a poradnu v porodnici, pak chci jet do práce, bude to náročný den, su zvěfavá jak to zvládnu, co mi řeknou v poradnách.....a sem taky docela příjemně unavená, venku se pyšním s bříškem, je mi stále fajn :slight_smile: su zvědavá jak dlouho mi ten stav vydrží :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
@hupcza nejen zbytečné ale navíc drahá sranda mít od každé esence doma lahvičku, ta krizovka je na všechno a je taková univerzální.....navíc mám jen ten ořech pro psíka a nový přírůstek, který se mi osvědčil a pak jsem kupovala až při konkrétním prob....
28. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
@zvirka: bez výhrad .....
dokonce třeba když byl obndra na světě, tak se ptali manži, jestli chce stříhat šňůru, když to má v pláínu ..ale já byla o něj zapřená a ondru jsem měla v náručí, takže bychom se museli přeskládat .... takže se zeptali, jestli souhlasí, že to neudělá ....
opravdu ho všichni četli ,...i nově příchozí směna ho znala
ale ta má porodnice je s tím zvyklá pracovat
prcka bych si odnášet nenechala ani náhodou - teda beru, že je v pořádku a jedná se jen o vážení a čistotu ....prostě kam by ho nosili ....ondra byl vyšetřený u mě na břiše, zvážili ho, když jsem se přesunovala na porodní lůžko ....nemyli ho ....byl mytý až po nějakých 22 hodinách života ....mázek není nic špatného, co by se muselo hned umývat
28. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@lio: manža dorazil teď z práce :wink: ....jako mi to neva, když má alespoň nějaký čas pro nás
28. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz
@hanncca : jé, ahojky, super ,že už jsi doma :slight_smile: ,
já jsem šla 3 den hospitalizace včetně dne porodu taky domů, sice i s malým žlutým žluťáskem ,
ale Míša to dožene ,je nádhernej...moc se Vám povedl. :grinning: :grinning: :grinning: Moc gratulujeme, už to máš taky zdárně za sebou :sunglasses:

Myslím, že mě zdržovali v porpodce jen kvůli té Matyho žloutence, jinak pouští šikovné mamky brzy, platí možná i pravidlo...čím míň hekáš a jsi brzy sebeobslužná i s mimi brzy jdeš.Samozřejmě,když jste oba v pořádku :wink: Ty hysterky na práškách od bolesti kolem mě tam byly týden.

@beru3nek: jj, maliník jsem pila ve směsi z ovoce a roibosem od cca 30 tt, od 33 tt list maliníku 2 x denně, nevím,jestli pomohl,ale piji ho tak ted znovu. ted tu směs,pak najedu na samotný :grinning:
28. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz
@hupcza teda to je supr, ze to takhle respektovali! :slight_smile: radsi si od toho nebudu moc slibovat, abych pak nebyla zklamana, ale zkusim se domluvit :slight_smile: zejtra tam s muzem jdeme na nejakou prednasku ci co o porodu spolu s prohlidkou porodnice a salu (dle moznosti), tak jsem zvedava - uplne se tesim :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:14  • Odpověz
@lio - pro pejska? jako aby mu nevadil prichod miminka?
28. črc 2010 ve 21:15  • Odpověz
@eveluska: tak se zkus zeptat, jak jsou zvyklí pracovat s porodním plánem ...reakce ti taky hodně napoví
28. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz
@hupcza Tak to budu muset ještě vyzjistit, až mě předá gynekoložka do porodky. No mám pocit, že v té naší fakultce je to tak trochu masokombinát, ale PA na kurzu říkala, že když se člověk ozve důrazně, tak se dá domluvit. Tak to zkusím. Ještě jednou díky moc :wink:
28. črc 2010 ve 21:22  • Odpověz
@eveluska jj pro pejska aby mu nevadil nový přírustek, praktikovala jsem to, když jsem domu přinesla dalšího pejska, štěně a fungovalo to uplně super, pro nového pejska na adaptaci, pro stávajícího že to neřešil.....
28. črc 2010 ve 21:27  • Odpověz
@hupcza no to je to, dyž má pak čas na vás....mě taky neva dyž přijde později, dokonce jsem se přistihla, že mi to vadí méně, než když je doma ale "nepoužitelnej" zapíchnutý u ntb nad svým it světem.....takže když mi řekne, že tam bude dýl, tak to i vítám (denně to není takže pohoda) a zařídím se dle toho, takhle ho mám u sebe, ale radši ho nevyrušuju, a sedíme tu vedle sebe jak sošky....
ted jak nemaká a sedí u tv, tak ho honí mlsná, tu chodí a ptá se jeslti může otevřít 300gr studentskou, kterou jsme dostali k výročí pro sladký vstup do dalšího roku :grinning: tak sem mu řekla že sem sice neska naměřila poslední cukr profil, ale čoko se otevírat nebude ,tak vzal okurku a celej kyselej ji tu chroupe :grinning:
28. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz
@zvirka masokombinát, tfuj :-/
28. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz
@hupcza : já jsem si teda nevybírala porodnici podle krásy pokojíků a milosti personálu :unamused: ,ale ze své pozice jsem zhodnotila hlavně vybavenost novorozenecké JIP, brala jsem v úvahu komplikace ,tak, abychom s mimi měli nejlepší péči. představa,že rodím v porodce,která je tu nedaleko po rekonstrukci, jedu tam zbytečně jen kvůli hezčímu sálu z místa bydliště 30 km a když se něco s mimi bude dít, stejně riskuji převoz do té porodnice tady...tak to mě netankovalo. :sunglasses: Navíc jsem zaměstnanec a mám tu své známé a zázemí. :grinning:
O průběhu porodu jsem se s Pa pobavila na místě, je fakt, že při vyvolávání není třeba v kontrakcích prodýchávat blbé dotazníky :grinning: Ale mimi jsem měla taky hned u sebe, jenom ho mě na dohled s tatínkem zvážili, zabalili a umýval se až jsem se já stěhovala na šestinedělí z por. boxu a to mi ho vzali hlavně zahřát,protože bobek špatně držel teplotu. :wink:
Pokud mě nepošlou jinam ,nehodlám to měnit, v tomto jsem skromná a byla jsem spokojená.

Teda, snad se ted nenaštvou ty akční maminky prvorodičky, ale tahat manžela po porodních sálecha debatách o porodu :grinning: Tak to mě ani nenapadlo, mám povinnou praxi z por. sálu a nemyslím si, že by to k něčemu bylo, byla jsem ráda,že byl u porodu se mnou,ale stresovat ho předem....na co. On rodit nebude a já jsem se těšila měla to v hlavě srovnané. :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz
@zvirka ale není, je to o přístupu, u mě se vystřídaly 3 směny a všechny byly super :grinning: , sice jsem nebyla uhekaná mamča,spíš jsem jak píše hupcza chtěla svůj klid a jen to,co je nutné....a nijak důrazně jsem se tedy neozývala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz
@kuchy některý chlapi sou ale rádi ,že poznaj prostředí, kam se pak pod velkým napětím a stresem dostanou, my sice nebyli v porodce, ale PA jsem pozvala dom a od tý doby je mužskej takovej "klidnější" myslím že ty informace prokousal a ted ví, že být u porodu neznamená nic akčního, jen být se svou ženou, držet ji, přinést ji pití, pomoc ji do sprchy, případně aby se měla o koho opřít atd.....a když to slyšel od někoho jiného, vzal to líp jak ode mne....
28. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz
holky přeju dobrou noc, zítra mám náročný den, tak se nelekejte že rodím, jen mám spoustu kontrol a pár pochůzek, mějte se krásně a dobrou noc :sunglasses:
28. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
@kuchy No já nemůžu soudit, ještě jsem tam nerodila, to jsou jen různé ohlasy z různých stran. A viz kurz a návštěva porodního sálu - u nás to inicioval manža, sám našel na netu, objednal, těšil se, vyptával se PA. Takže tak. Chce být připravený na to, co ho čeká. U Tebe je to jako u zdravotnice asi trošku jiné, ale my laici jsme z věcí jako "nemocnice" někteří dost vyjukaní. :wink:
28. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz
@lio : asi je to u lajků jiné, manža se spoléhal na to, že si jako ZS z takového fofr oddělení umím poradit a byl relativně klidný :slight_smile: Jediné, na co by ho zaškolili, by bylo nošení toaletního papíru, :grinning: :grinning: :grinning: protože jsem furt lítala na WC mezi kontrakcemi a papír zapomínala, tak mi ho nosil, podepírat jsem nepotřebovala, jsem dost otrlá a asi mám i vyžší práh bolesti...což je prý rodová výhoda :slight_smile: Ve sprše jen poslouchal, jak teče voda a podával pauče, na to kurz taky nebyl třeba. :slight_smile:
Ale, když to někoho uklidní a dodá mu jistotu proč ne. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Každý,jak se cítí.
@lio Dobrou :slight_smile:
@zvirka : Já si zase myslím, že ted se všechno zbytečně moc řeší :wink: , dřív to bylo při nejmenším jednodužší,ale je fakt, že se s tebou zase o tvých přáních nikdo nebavil a tj samozřejmě taky špatně dnes se to už snad neděje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A čím víc budeš v poho, tím lépe to budeš snášet a partner taky. Já jsem mu taky v bolestech drtila ruku,až ji měl modrou :grinning: Stejně mi nemohl pomoct :wink:
28. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz
@zvirka : rodit budeš ty, ne on :grinning:
28. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz
@kuchy No u nás je to spíš jako kdyby měl rodit on :grinning: Furt shání informace, vymýšlí porodní plán, studuje knížky a tak :grinning: Ale mně třeba taky pomohlo, že jsem už viděla porodní box, nebudu pak překvapená, vím, do čeho jdu.

A jdu lehnout, dobrou, šíleně mě bolí záda.
28. črc 2010 ve 21:51  • Odpověz
@hupcza , @lio : díky :wink:
28. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz
@hupcza, @lio, @zvirka...díky.....

mě zmátl ten trochu jinej název.....
28. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.