• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka: nz ..ale na ozývání si nech manžu ...ty si nech energii na porod :wink:

@kuchy: tak barva a stáří kachliček mi je ukradená taky ....vlídnost personálu teda už o poznání míň ...nevěřím, že když je někdo neurvalec, je to profík ....naopak ....zamindrákované frajery u porodu nepotřebuju

tady se ve soustě porodnic (a říkají to u prohlídek ) razí teorie - od příjezdu do dvou hodin rodíte ....a praktikují to taky tak ....prostě tě narvou oxytocinem a jede to ...jenže nějaký ohled na matku nebo dítě...normální průběh? .....jinde odnášejí děti vždy "protože tak se to u nich dělá" atd.

taky bych neodsuzovala, že tam jezdí holky s chlapama - chlapi mají potřebu nějak pomoct ....a v tomto případě toho moc nezumůžou, takže se často snaží být alespoň takto platní ...tady není žádná absolutní pravda :wink:

dříve taky nebyl epidurál - myslíš, že některá z našich matek rodila s ním - těžko - žádný nebyl
vůbec srovnávat péči za totáče a dnes považuju spíš za ústřel, než že bys to myslela vážně :wink:
28. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz
@zvirka : vymýšlet můžete, ale někdy je ti plán pak stejně na nic, mimi má totiž svůj vlastní :grinning:
Dobrou :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:58  • Odpověz
@kuchy: myslím, že nemáš pravdu ....rodit bude samo zvirka ...ale manža u porodu je prostě účastníkem porodu a je fajn, když je informovaný
to že to nemáš tak ty neznamená, že to je blbě :wink:
u porodu se totiž nerodí jen dítě, ale i máma a táta :wink:
28. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz
@kuchy: nevím, proč klritizuješ ten plán a proč ti tak leží v žaludku ....
kupříkladu já mám v plánu úvodník:
Tento porodní plán je vyjádřením našich přání – tak bychom rádi přivedli na svět naše dítě.
Rádi bychom, aby naše děťátko přišlo na svět přirozenou cestou bez zásahu lékaře, pokud nedojde ke stavu, který by ohrožoval na životě matku a/nebo dítě.
Jsme si plně vědomi, že v průběhu porodu můžou nastat komplikace, kdy nebude možné dodržet veškerá naše zde vyjádřená přání. Tyto odchylky však chceme vždy v klidu odsouhlasit po předání všech informací o nastálé situaci a nástinu možných řešení s jejich plusy a mínusy.
že je na nic je samozřejmě nesmysl ...dají se v něm řešit i věci stran nutného císaře apod. - takže krom naprosto výjimečných a kritických situací je využitelný vždy

28. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz
@hupcza : já nemyslela za totáče :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:Tam bylo snad všechno špstně. Jen mě ta šílená honba za nejlepší porodnicí, nejlepším personálem a por. plánem přijde někdy zbytečná. Většinou je to všechno stejně nakonec jinak. Co se týče epidurálu, jsem proti, nikdy bych si do páteře žádný jehly dobrovolně píchat nenechala , porod je přirozená věc, dost stačí,že tě případně nedobrovolně narvou tím oxytocinem, vyvolávačkama apod. Ale někomu pomůže, je to každého volba :wink: . Co se týká homeopatie, tak je každá proti chemii :slight_smile: ,ale jak přijde na porod, honem epi,ať to tak nebolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz
@kuchy: jsem si jistá, že nemáš pravdu ...máma velmi často dulí druhorodičky, které ji vyjhledají pro svůj první otřesný zážitek, kdy tomu nepřikládaly význam ....a nejen moje máma
mi naopak příjde ujetá honba za nejlepší výbavičkou ...jelikož je úplně šumák, co máš dnes v šuplíku - za pár týdnů z toho odroste - ze zpraseného porodu se nemusí vykutat nikdy ....a to jak matka tak dítě
navíc - sam říkáš, že rodíš v domovské nemocnici, kde tě znají ....opravdu si myslíš, že tohle nehraje roli ....kapku naivní, že
ad epidurál - jednoznačný souhlas
28. črc 2010 ve 22:12  • Odpověz
autor
čau holky,
teda dobrá debata......
tak my byli s manžou porodku prohlídnout v rámci kurzu a oba jsme moc rádi. manžovi se to tam moc líbilo, i to co nám řekli k tomu. PA nám sama doporučila porodní plán napsat, že to rádi respektují. takže ho asi napíšu, ale nemusela bych, protože většina věcí, které já chci, mají jako běžné...... miminko dávají hned na bříško maminy, šňůru stříhají tatínci, pokud chtějí, mimčo se ošetřuje na tom pokoji asi dva metry od maminy, mimi se přikládá co nejdřív k prsu, je možné nechat dotepat pupečník, klystýr a holení je podle toho, jak chce rodička, nástřihů mají pod 50% a dělají jenom když je to fakt nutné, teď si víc nevzpomenu, ale prostě parádní přístup, mám i ohlasy mnoha kamarádek, všechny spokojené, nadšené, sestřičky na porodním i šestinedělí bezvadné, a i ty kachličky tam mají nové, protože je to tam nově zrekonstruované - ale to pro mě samozřejmě není rozhodující..... vybavení jsou taky super, vana, sprcha na porodním pokoji, možné rodit i na por. vaku nebo stoličce, není problém vlastní hudba, tlumené světlo, zachovávají dost intimitu porodu, snaží se co nejmíň zasahovat, jsou i dost na homeo a ženská může zdarma využít aromaterapie, na to že je to místní porodka paráda.....víc si přát nemůžu...... mám to tam asi deset minut autem.......
28. črc 2010 ve 22:17  • Odpověz
@kuchy - no ja ho tim prave stresu z porodu chci zbavit - i sebe, myslim, ze je mnohem prijemnejsi jet rodit nekam, kde jsi aspon jednou v zivote byla - i pro muze :wink:
28. črc 2010 ve 22:18  • Odpověz
@eveluska: no jedna z podmínek pohodového porodu je pocit jistoty a bezpečí ....pokud to místo alespoň trošku okoukneš, nutně to k těmto pocitům přispívá, stejně tak i ujasněný porodní plán atd. - je to individuální ..ale cizí prostředí dodá jistotu jen opravdovým kamikaze :wink:
28. črc 2010 ve 22:25  • Odpověz
@hupcza : jé,tak dula,to vůbec není nic pro mě, já tak leda manžu, nikoho jiného bych u porodu nesnesla. :slight_smile:
Já se na to asi dívám moc jako klasický zdravotník, nejsem zrovna zastánce alternativní medicíny :confounded: , v mém oboru by toho moc nezachránila :slight_smile:Ale nikoho neodsuzuji,jen pro nás to úrostě není. Manža kouknul na jeden porod na netu od kamarádky PA, přečetl si odstavec v knížce a pak jsme si řekli,jak by to asi mělo probíhat. Nakonec to byl takový fofr,že by nám plán stejně nebyl na nic. .Vyvolávačka být musela, oxytocin taky a císař visel ve vzduchu. Byla jsem ráda,že je prcek rychle venku a v pořádku, bylo fuk, jestli podle mých přání nebo plánů. na ty nebylo kdy :wink:
Podle mé první zkušenosti se my bez plánu obejdeme, nepotřebovali jsme ho.. Jsme spíš akční, raději už nic neplánujeme :slight_smile:

A kdo ho chce mít., chce si vše prohlédnout a být klidnější....klidně, je to jeho porod.

A nejlepší výbavičku jsem teda nikdy nehrotila , miminku bylo stejně nejlépe v dupkách ještě po mě a ted už vůbec nehrotím, vše je po matýskovi.
28. črc 2010 ve 22:33  • Odpověz
@eveluska : s tím souhlasím,ale prostředí,které už znám bylo důležité hlavně pro mě, manžovi to bylo spíš jedno,hlavně abych věděla já, co kdy a kde. Můj klid uklidnil i jeho :slight_smile:

@hupcza : je fakt,že sály tady v porodce znám, rodila jsem tu s paní před pár lety v rámci praxe jako žákyně, mi její plodovka prdla na podkolenky a do bot :grinning: , němela tam manžela, tak jsem tam byla s ní ,tak jsem měla výhodu.Proto se na to dívám jinak . :wink:
28. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
@hupcza - uplnej souhlas :slight_smile:
@kuchy - no myslim, ze porod bude dost stres a zazitek sam o sobe, takze i muz o prohlidku porodnice i o kurzy docela jevi zajem, taky nechce skakat bez kontroly padaku :wink: (stejne jako ja)
28. črc 2010 ve 22:47  • Odpověz
jdu na kute, dobrou noc :slight_smile:
28. črc 2010 ve 23:00  • Odpověz
Tak mě do zítra ukamenujte :frowning2: , to se ještě do mě pustí holky alternativky, co taky chodí na kurzy, školí partnery a honí se za dokonale naplánovaným porodem.
Mě řekl můj známý gynekolog předpor. kurz, škoda peněz, pro Vás ZS ztráta času. Kupte raději něco mimču. Po rozmluvě s manžou souhlas. Nepotřebovali jsme ho, porodila jsem i bez něj, na porod se těšila a a ničeho se předem nebála. Vanu a por. židličky a jiné věcy jsem neřešila, (tady je jen jedna společná sprcha a balony ) jen jsem chtěla mimčo na břicho, neumývat ho a nástřih dlp.To se dalo bez protestů splnit, Pa byla super i bez mých instrukcí a dělal vše bezvadně,jak bylo v dané chvíli potřeba. Sama byla ochotná a vysvětlovala, nebylo třeba nic řešit. na šestinedělí mě sestřičky nezajímaly , věnovala jsem se svému dítěti a těšila se brzy domů.
...můj porod byl pro mě super zážitek a i přes ty drobné komplikace na něj s manžou rádi vzpomínáme a vesele ho líčíme...krom strachu o malého jsem žádný stres nepociťovala. Bolest bla děsná,ale ta k tom u patří a jmanža byl na mě pyšný,že jsem ani nepípla. Toť vše.
:wink: , já si jen přeji,aby tentokrát porod manža pokud možno stihl. Když ne neva, porodím i sama, nic jiného mi stejně nezbyde. :wink:

Pokud vám to pomáhá, uklidńuje, pište si plány, navštěvujte kurzy , je to pro váš klid. Ale když mě to přijde zbytečné, nemusím být hned ta co zásadně nemá pravdu. Každý to tak nehrotí. To aby se člověk bál pak říst svůj názor,kdfyž plave proti proudu. Jak za totáče :grinning:
28. črc 2010 ve 23:10  • Odpověz
je omlouvám se za překlepy, :slight_smile: roste nám stolička, chovat uplakánka a psát je složitější. :sunglasses:
Všem dobrou a snad mi zítra někdo přijde na jméno a nedostanu další nálož :slight_smile:
28. črc 2010 ve 23:14  • Odpověz
@kuchy no my budeme rodit v Podolí...tam je to tak, že kurs pro otce stojí 700,- a otec u porodu (tedy u císaře, což se vztahuje na můj případ) s kursem 2300, bez kursu 3000,- takže prašť jako uhod. Navíc manža si poslední dceru odrodil doma sám v koupelně. Nestihli dojet do porodnice, tak si dělá srandu, že je skorogynekolog :grinning:Takže se asi na nějaký kurs vykašleme.
Určitě chci,aby tam byl u porodu se mnou. Většinou jsem všechno absolvovala sama,ale byl se mnou na několika zákrocích při umělku a bylo to staršně fajn. Já jsem na něm takový závisláček. :grinning: A on zase v těhlech chvílích pohodář a ochránce.
Plán žádná nemám a mít nebudu. Protožer nevím a ani moc raději nechci vědět, co mě čeká. Navíc zatím mám doporučeného císaře s epidurálem.Epi se nebojím, už jsem ho měla 2x u operací.
Porodnici jsem vybírala velmi pečlivě a velmi těžko se dostala do Podolí, ale ne kvůli jménu nebo kvůli kachličkám,ale kvůli svému miminku. Prostě jsem pro něj chtěla tu nejlepší péči. Mám vysoce rizikové těhu a vím, že tohle bude moje první a poslední dítě.O jedno už jsem přišla a nevím jestli bych vydržela přijít ještě o druhé.

Ale jinak jsem ranař jako ty. U jedné operace jsme se jim probrala a chtěla se koukat. Nemám ráda to velké blbnutí kolem. Jo a k výbavičce. to já se tedy doufám vyblbnu. Za prve konečně poprvé v životě na to mám, a za druhé Báru jsem si taky užívala, jenže tenkrát toho moc nebylo a navíc jsme s manželem na tom nebyli tak dobře, a s Daníkem jsem nemohla vůbec. Přišel k nám ze dne na den a byli jsme na tom v té době dost bídně, takže to jistil sekáč a kámošky. I na kočárek jsem si musela půjčit.
A na třetí stranu si říkám ty velké děti(moje i muže) taky se jim dopřává, tak proč ne té prdce malé.
:grinning:
28. črc 2010 ve 23:44  • Odpověz
Tak zatím co všechny těhulky spí, my maminky řešíme to, co vás některé teprve čeká :wink: třeba stoličky, malej je čilý,úplně v poho,jen má prostě teplotu 39,7 . a převaluje se a ikdyž ted už ani nepláče, nemůže spát. Tak zkoušíme srazit vlažnou sprchou a sirupkem na teplotu. Snad to brzy zabere, taky mi nějak tvrdne břicho a už bych si i lehla :sweat_smile:

@pet.s : ano , jsem ranařka,některé věci mi přijdou prostě zbytečné. Samozřejmě,že každý si bude obhajovat svou pravdu. Já spíš věřím moderní medicíně, vím,že ta zachraňuje životy, ne alternativní přístupy, ty se hodí jen někdy a někam. Ale je to tím, že dělám zrovna do té akutní.
U tebe je to s porodem jasné, musíš udělat,co doktoři řeknou,zdraví tebe a mimi je přednější :wink:U cís.řezu j epi z jiného důvodu než jen zmírnění por.bolestí , rady smyl má,protože budeš vzhůru a v kontaktu miminkem hned u porodu,což by u celk.anestezie samozřejmě nešlo. A taky rekonvalescence bude výrazně rychlejší. :slight_smile:

A výbavičku si užívej, :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jsi na vlastní děťátko tak dlouho čekala,tak si to vychutnej. :sunglasses:
Mě to ani tak nepřijde, taky jsem si koupila vše nové, krom pár super kousků po mě, kterým nešlo odolat. Nová postýlka, vybavení pokojíku, prostě všechno. Ale v rozumné ceně,.Ale neutratila jsem 20 000 jen za luxusní kočárek apod. Prostě s rozumem a malý má všechno.Jen ohrádka a židlička ke stolu je po nás a slouží myslím dobře. Kočárek už budu mít 3 v pořadí a chci nový, bazarům moc nevěřím. A stejně utratím za výbavu minimum v porovnání s některými jinými maminkami. My korunky šetříme raději jinam, viz. hypotéka, atd. :sunglasses:
29. črc 2010 ve 02:58  • Odpověz
Ahojky,
dobré ránko přeju všem :slight_smile:
29. črc 2010 v 07:13  • Odpověz
@suik: no, to je paráda, když celou akci zařídili vegetariáni, to jsou pak dobroty ... :grinning:. Myslím, že i pro nevegetariány je to dobrý a ochutnají i něco jiného než normoš :slight_smile: Manža si se mnou rád dává něco nového - dle receptů z vegetariánské kuchařky.

@beru3nek: smaženice z lišek - :slight_smile: - mně se dnes v noci zdálo, že jsem byla sbírat houby, no bylo jich požehnaně, paráda :grinning:. A taky tam byla jedna liška - no nekecám - byla to hlava lišky, která rostla ze země :grinning:

@lendaw: vegetariánská svatba, no, to bych byla zvědavá, jak by to zvládla ta moje masožroutská rodina :grinning:. No, když jsem se vdávala, tak jsem ještě maso baštila ve velkém, takže nevím :slight_smile:
Taky jsem ale ráda, když na to lidé myslejí a je něco i nemasového :slight_smile:. Moc mne třeba překvapuje moje mamka - děti, udělala jsem vám plněné papriky, .... No a pro mne byly hotové 2 plněné nějakou sýrovo-zeleninovou náplní :slight_smile:, super :grinning:
29. črc 2010 v 07:19  • Odpověz
@antana123: tak držím palec, ať to s tím pohovorem dobře dopadne a ať se ozvou dřív jak za 14 dní :slight_smile:

@lendaw: muž dostal k večeři kašpárka? :confused: Co to je?

@lucinecka222: kojo podprdu za 69? To je super, kdes tak dobře pořídila?

@suzete: jé, to je hezký, že poslední den, cos byla v práci, tka měl zrovna Víťa svátek :slight_smile:. Tak tedy vítej mezi námi, co do práce nechodíme (teď už jsme asi všechny, ne?)

@suik: teda tys byla včera turbomyš :slight_smile:. Prej, snad nehnízdím :grinning:
29. črc 2010 v 07:23  • Odpověz
@suik: jj, to jsou ty krizovky :slight_smile:

@kali.kal: taky se furt chodím koukat do pokojíčku, když tam udělám něco nového.
TA bordura i záclona jsou fakt moc pěkný:slight_smile:

@eliska_v: tak ať jsou v poradně dobré zprávy a pak si užij ten utz :slight_smile:

@zvirka: to je dobře, že je manža důslednej a masírujete každý den :slight_smile:

@hupcza: :slight_smile: takže tys cvičila jógu a malá aerobic - no asi je pro ni jóga moc pomalá :slight_smile:
29. črc 2010 v 07:28  • Odpověz
@eveluska: z Bachovek jsem koupila krizové kapky a Vlašský ořech. Ani ne tak pro prcka, jako spíš pro manžela a mne (krizovky) a ořech pro pejska a asi i manžu - na změny v životě - začátek školní docházky (manžel), změna - nový člen rodiny (manžel, pes) ... :grinning:

@lio: super, že si bříško užíváš a nosíš ho venku pyšně, tak to má být :grinning:.
At dnes dopadnou obě poradny dobře a užij si to v práci :slight_smile:

@kuchy: no, když vynechám tedy náš "předporodní kurz", tak myslím, že to teda pro tatínky rozhodně prospěšné je - říkají kdy doopravdy přijet, případně ukazují, jak partnerku namasírovat, jak dýchat, ... Ta rodička v chvíli porodu si nevzpomene, ale může si vzpomenout tatínek a pomoct. A můj manžel měl i své dotazy a taky byl rád, že se vyzkoušela trasa. Nevím, proč by porod měl být záležitostí pouze ženy a brát to jako ztrátu času tatínka, ... rozhodně ne.
29. črc 2010 v 07:38  • Odpověz
@kovalda kašpárek = kaše s párkem :slight_smile: Btw. my jsme naší svatbu řešili formou švédských stolů. Jinak to udělat nešlo - bylo tam 70 lidí, z toho tak 5 végéček, tak jsem si moc vskakovat nemohla :sweat_smile:
29. črc 2010 v 07:43  • Odpověz
@kovalda btw. párek dostala nakonec kočka, protože muž ochutnal moje sojo s brokolicí a párek už nechtěl :grinning:
29. črc 2010 v 07:44  • Odpověz
@hupcza: maximálně s tebou souhlasím, určitě je krásné mít úžasnou výbavičku pro prcka a tak, .... ale to mimčo to vlastně nevnímá a za chvíli z toho vyroste a to řeší každá mamča. No a porod, může být překrásným zážitkem, ale i noční můrou. Samozřejmě nelze dopředu říci, jak vše bude probíhat, ale lze se aspoň trochu připravit, vyjádřit svá přání, ... Proto souhlasím s cvičením s epi-nem, s masáží hráze, nachystanýma homeopatikama a výběrem méně frekventované porodnice, kde již spoustu věcí z mého porodního plánu berou jako samozřejmé.
29. črc 2010 v 07:46  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
kdyby mojemu ta práce vyšlo bylo by to super je to ějaký ten trénink program takže super zkušenost no snad to vyjde :wink:
29. črc 2010 v 07:47  • Odpověz
@laurinka.22: jé, tak to máš teda super porodku a blízko :slight_smile:, to je super. Kéž je to tak brzy ve všech porodnicích :slight_smile:

@pet.s: No je jasný, že při takhle rizikovém těhotenství a porodu je lepší vybrat nějakou velkou a dobře vybavenou porodnici - to bycha si taky volila Podolí nebo Apolináře, tak držím palce, ať to všechno dobře dopadne.

@kuchy: tak ve 2:58 jsem byla taky vzhůru - kolébala jsem se na záchod :slight_smile:
29. črc 2010 v 07:54  • Odpověz
@lendaw: aha kašpárek - kaše, párek :grinning:, dobrý :grinning:, to neznám :grinning:.
No super, že manžovi víc chutná tvoje bašta než párek :slight_smile:

@antana123: tak držím palce, ať to vyjde. A kdy jedete na další pohovor? Si psala, že jede asi na 4 ne?
29. črc 2010 v 07:56  • Odpověz
@kovalda no uatím byli 3 ale ještě bude nějaký pohovor do banky Ge Money bank a ta je v srpnu :wink:
29. črc 2010 v 07:57  • Odpověz
@antana123 nepsala jsi, že se hlásí k P ČR? Nebo jsem si to popletla?
29. črc 2010 v 08:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.