• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@safryy no dr. tvrdí že tak 3700-3800gramů tak jsem zvědavá jaká bude skutečnost
29. črc 2010 v 10:12  • Odpověz
@lendaw: no, tak začátek neschopnosti mají, ukončení 14 dní placených zaměstnavatelem mají, ale lístek na peníze z konce června nemají - vše šlo jednou obálkou :astonished: . Ale paní byla milá, tak mzdová jí to faxne a prý bych do týdne mohla mít korunky na účtě :slight_smile:. Ufff, ale jsem z toho telefonování zpocená až na prd..i. :slight_smile:

@kuchy: pro příště už od paní vím, že to můžu posílat já přímo tam, tak si taky ušetřím nějaké nervy :slight_smile:. Ale příště bude nejdříve tak za 2 roky a bůh ví, jak se to všechno mezitím změní, že? :grinning:

@safryy: náhodou to je sladký, že se máte tak rádi :slight_smile:. Tak hezky nohy křížem a mimčo zůstane kde je, než se taťka vrátí :grinning:

@ojo: super, že už je ti líp :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:14  • Odpověz
@suzete telenovela?a na čem? ja teda ani nevím na kterém programu hrají telenovely :grinning:
Dneska přijel muj tatka ze slovenska,byly se tam podívat i za babičkou jak už sem psala že je na tom zle a tak už prí pomalu umírá od bolesti :unamused: ja nechápu proč jí tak nechávají trápit chudák :cry: chjo pořád něco no :frowning2:
tady u nás to dneska vypadá na slunko néééééééé ja nechcíííííí :cry: :cry: :cry: ja chci at je zataženo a chládek :frowning2:
už sem dala vařit oběd :wink: dneska budu mít guláš a zeleninovou polívku asi z nudlema včera sme dojedly z kapaním ale dneska tam teda asi přihodím ještě vajíčko něco jako francouská polívka snad se povede :slight_smile: jinak včera sem čistila tu madraci ale jen z jedné strany a ono to nechce jít dolů :frowning2: takže sem nemněla náladu čistit ani tu druhou stranu :frowning2: nejlepší je že malému nemám s čeho koupit novou a tak bude muset mít tu po malémona ani není tak počuraná ale spíš politá od čaje a to nechce jít dolů :frowning2: navíc ji nemužu prát ani močit je tam totiž kokos a z druhé strany takové dřevo :frowning2:no je to mazec nevíte někdo o něčem na čištění madrac? ale abyse to nemuselo močitja mam suché čištění od worwerk ale je to na houby :frowning2: :angry: a tolik peněz to stalo a nečistí to :frowning2: :angry: :angry: :angry:
29. črc 2010 v 10:15  • Odpověz
@suzete: ty barvičky pak budete mít moc hezký :slight_smile:
Jj, televize děs - buď telenovely anebo samý vražda smrt zabití, .... :unamused:
29. črc 2010 v 10:16  • Odpověz
@kovalda aha tak to jo :grinning: :grinning: :grinning: takže nejisem v tom sama :grinning: ale co hodinu určitě nechodíš co? :slight_smile:
@safryy neboj to rychle uteče a zase budete spolu,to plakání spůsobují ty hormony :wink: ja bych ted plakala ale vsteky jak mně chlap zase rozčiluje :grinning:
@eveluska ja jsem chodila na porodní kurz a na plavání těhotných plus i cvičení jak sem byla těhotná z malou a mužu říct že po tom byla uleva ale že bych si vzala stoho nějaké ponaučení s toho k porodu to nemužu říct na to se nedá myslet jak baba rodí,řídila sem se tím co mi říkala doktorka a sestry a stejnak sem se nevyhla nástřihu ale co ono by to ani jinak nešlo malá byla velká a hlavně lezla ručičkou u hlavičky takže mazec :unamused:
holky je se vás chci zeptat proč se tak řeší ten nástřich te hraze?v čem je to špatné nebo co?
29. črc 2010 v 10:23  • Odpověz
@antana123 jo mně u malé říkal doktor 3500 kg před porodem a nakonec mněla 4003 mazec :grinning:
29. črc 2010 v 10:24  • Odpověz
@ojo ju to je dobře že je vám už lépe :wink: ted na sebe více mysly a neutíkej :wink:
29. črc 2010 v 10:26  • Odpověz
@lucinecka222 - nastrih se resi, pze ho casto delaji jako rutinni zakrok, i kdyz neni potreba. ja se nastrihu vubec nebranim, pokud bude nutnej, ale proc do sebe nechat strihat a pak siti - navic ne jednoduchy, je to v nekolika vrstvach, pokud by to nebylo nutny? :wink: jakakoli jizva na tele je blba, takze jeste navic zbytecna a na takovym miste je proste fakt skoda, kdyz to neni nutny...
29. črc 2010 v 10:27  • Odpověz
@eveluska to jo no ale někdo se tomu nevyhne no :frowning2: ja jsem to taky nějak neřešila a vubec se mně na nic ani neptaly u mně to prostě muselo být a ani bych neprotestzovala protože malá mně potrhala už uvnitř když lezla ven s tou ručičkou u hlavy a kdyxby mně nenastřihly tak bych asi praskla :frowning2: tak ještě že tak
29. črc 2010 v 10:29  • Odpověz
@kovalda ...ja nechapu, jak muzes stihat docitat a jeste ragovat a vubec...jsem ztracena...ja vas holky jen doctu, pac reagovat na vsechno se neda....a hlavne uz je to vsechno trochu pase :grinning: No jinak je to sice sladky, ze tak po sobe smutnime...ale je to kriz...ja jsem bez neho jak bez ruky :grinning: Jeste ze mam na neho volani zdarma...uz ted co nechodim do prace si volame kazdou prestavku, no a kdyz mi odjede, to budu uplne v knedli :grinning: A nohy krizem a cekat na tatku to uz mame nakazano taky....to bych vazne nerada, abych se rozrodila, kdyz bude tak daleko :confused:

@antana123 ....hlavne se tou velikosti nestresovat...treba ani tolik nebude mit...a jak se vleze do 4 kilo, tak to je good celkem ne? :wink:
29. črc 2010 v 10:30  • Odpověz
@lucinecka222: no, každou hodinu nechodím, to ne, asi "jen" 3x za noc :slight_smile:
Nástřih hráze může působit zrdravotní potíže i doost dlouho - kamarádce konkrétně rok. No a když to nejde jinak, tak O. K., ale někde to dělají aniž by vůbec zkoumali, zda je to třeba - prostě rutina.
29. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
@safryy: no já reaguju průběžně, když to čtu, protože po přečtení už vím kulový :grinning:
29. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
@lucinecka222 - no to je jasny, psala jsem, ze proti nastrihu, pokud je potreba, vubec nic nemam :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:34  • Odpověz
@eveluska : ale kdepak :wink: jste některé hodně vztahovačné :wink: , byla jsem u jednoho porodu, bylo mi asi 18 let, tak jsem si to moc nezabírala. Od té doby se ve věcech kolem porodu hodně změnilo,jen nám prostě přišlo zbytečné se tím tak intenzivně zabývat, naše rozhodnutí ,naše věc. Porod se zkomplikovat může vždycky a plán ti pak stejně nepomůže. Silácký řeči o tom,jak si nepřejete lékařské zásahy do porodu bez konzultace apod jsou dost nadsazené, v tom fofru,a v bolestech , když se něco bude dít špatně budete stejně držet pusiny a poslouchat doktora, kvůli sobě i mimču. To by bylo lepší, kdyby ty ,co něvěří doktorům rodily prostě doma, aby je nic nestresovalo :angry: . Manžel je mladej chlap a prostě se normálně přizpůsobil situaci , žádný speciál. školení nepotřeboval, umí číst a na cizí řeči moc nedá. Nějaká por. asistentka ač sebezkušenější ví houby, jak budu rodit zrovna já , není na to tabulka a každý porod je jiný.
A porod srovnávat s kurzem první pomoci je blbost :stuck_out_tongue_closed_eyes: PP by měl znát každý, ale ne každý bude rodit a ppotřebuje k tomu školení. A matematika a učetnictví tj blbost snad úplně, na co by mě např. konkrétně byla. manža je taky ing. a takové blbiny rozhodně nesrovnává.
Já už za sebou porod mám, dá se dobře zvládnout i bez plánu a kurzů. Můj a manželův názor, komu to pomáhá, chce se více angažovat , je to jeho soukromá volba. Nemůže ale odsuzovat názor těch druhých,když má jiný. :grinning: :grinning: :grinning:

Fuj a už se nevyjadřuji, mi malé začalo škytat. :grinning: :grinning:
29. črc 2010 v 10:35  • Odpověz
Jé a došel mi balíček s poporodníma kalhotkama (do těhle se konečně vejdou i mý stehna), kojo vložkama do podprdy a poporodníma vložkama :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:36  • Odpověz
@safryy jo jo za to bych byla ráda :wink:
29. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
@eveluska oki vždit ja souhlasím :wink:
29. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
@kovalda to se máš taky bych chodila jen 3x za noc :unamused:
29. črc 2010 v 10:38  • Odpověz
@hupcza No,to víme všici,že miluješ steaky :grinning:
Já slyšela,že se může hráz masírovat kliďo kvalitním olivovým olejem,možná jsou tam ale ty eterické oleje k užitku...
Já dnes ráno cvičila s epinem a už jsem na obvodě 10cm,což je vlastně konečná,tak mám fakt velkou radost
@lucinecka222 Ty čistíš tu matraci už pěkně dlouho :grinning:
29. črc 2010 v 10:39  •  3 děti  • Odpověz
@petja: panečku, sotva jsi začala, tak už máš hotovo :slight_smile: A ty i masíruješ hráz, anebo myslíš, že stačí "jen" cvičit s epi-nem?
29. črc 2010 v 10:42  • Odpověz
@kovalda tos koupila někde na internetu tu sadu?ja jsem včera koupilaq akorád porodní kalhotky a tu podprdu z porodníma vložkama ale ne jako sadu ale jednotlivě :slight_smile: jinak kalhoty mam unyverzální velikost takže pohoda :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:42  • Odpověz
@petja ¨no ja se do ni pustila teprve včera :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: se mi nechtělo :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2010 v 10:43  • Odpověz
@petja: jsem zvědavá, na jakém čísle já budu s epi-nem startovat - začínám v pondělí :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:43  • Odpověz
@lucinecka222: no, to nebyla vyloženě sada jako taková - prostě jedna paní na mimibazaru prodávala, co jí zbylo nevyužité - 4nové poporodní kalhotky - ta jak jako kalhotky nevypadaj :slight_smile:, 2 balíky nenačaté vložek a půl balíčku vložek do podprdy k tomu přihodila - jsou to ty z DM, jak je tu holky chválily, tak je aspoň vyzkouším :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:45  • Odpověz
@kuchy - ja to srovnavala z hlediska kurzu cehokoli, co clovek nezna :slight_smile: nikde jsem nepsala, ze jsem proti lekarskym zasahum apod., jenom, ze mi prijde fajn aspon videt porodnici, kde mam rodit - to samy manzel, i kdyby ta prohlidka stala za prd, aspon bude vedet, kde zaparkovat, jaka budova a jaky patro se rodi :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:45  • Odpověz
@petja - teeeda, zavist velika s tim epinem :slight_smile: ja uz ho mam doma a po 36tt se na to vrhnu, ale trochu bojim bojim, no aspon budu tusit, do ceho jdu :grinning:
29. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
@kovalda Hráz nemasíruju,to je mi nepříjemný,cvičila jsem a budu zase jen cvičit,jen tentokrát to jde nějak samo :wink: Já cvičím týden,velice volně,tak těch 20min,3x tlačení,mezitim posilování dna pánevního a držení epina v sobě.
Jo,taky mě zajímá,jaký číslo dáš ty,já poprvé v prvním těhu hrozně maličko
29. črc 2010 v 10:47  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda jo tak to máš super :wink:
29. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
@eveluska začínejte vždycky pod prahem bolesti,prostě máte 4 týdny a to je neuvěřitelně moc.Postupně tak poznáte líp i svoje tělo a reakce
29. črc 2010 v 10:48  •  3 děti  • Odpověz
@petja já právě věřím tomu, že i ty éterický oleje tam mají svůj význam.

jinak spor ohledně plánu....já jsem to četla včera, pak dneska ..... myslím, že máte pravdu tak nějak obě, kuchy, ty jsi taky ale byla připravená, jen jiným způsobem. Podle mě je hodně důležitý přístup rodičky k porodu, jak ona to cítí, někdo potřebuje plán, někdo ne, věří doktorům....ani jedno pak nemusí vyjít. Já teda věřím tomu, že veškerá příprava k porodu kterou podniknu bude dobrá, na kurz bych taky nešla, myslím, že mi to moc nedá.....ale individuální pohovor s porodní asistenkou, nebo třeba četba knih už jo.
Rozhodně bych neodsuzovala ani jeden přístup. Což, neříkám, že to zaznělo tady, ale jsem už několikrát drsně slyšela.

@kovalda: mě taky ještě nepřišla za červen, se zdá, že tam mají nějakej hromadnej bordel. Jsem teda parádně naštvaná. V pondělí zavolám k nám do práce nebo na správu, ale já nevím vlastně kam, ach jo, to zas bude účet za telefon.
29. črc 2010 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.