• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja nevím jestli jsem ti odpověděla na DMkový "epino", to má bejt prostě balonek s hadičkou, já tam ještě nebyla a neviděla to....no ale s tím certifikátem máš pravdu.
29. črc 2010 v 11:35  • Odpověz
@petja jinak jsi teda dobrá, že už jsi takhle daleko.....

29. črc 2010 v 11:39  • Odpověz
holky prosím vás potřebuju poradit zda některá z vás nevíte zda mužu vyprat potah na madraci kde sou pohankové semínka?Ja jsem ten kokos servala protože sem se nemohla dívat jak je špinaví ten potah ale ted nevím zda mužu tu pohanku namočit.Pokud někdo nevíte tak posílam fotku ta pohanka je nahoře.
29. črc 2010 v 11:50  • Odpověz
@lucinecka222 To bych neriskovala,leda do čistírny,pohanka ti naklíčí...
@suik Já byla včera v DM a měli tam akorát ty dvě kuličky,co vypadaly jak Venušiny,prej na posílení dna pánevního...
29. črc 2010 v 11:57  •  3 děti  • Odpověz
@petja to muže ještě naklíčit jo :unamused: kurnik mně picne a nevíš kolik to tak bude v te čistírně stát?a to jako tak kde se čistí kabáty atd?
29. črc 2010 ve 12:01  • Odpověz
@petja : no já pořád váhám, jestli je pro mě to epi no řešení bez nástřihu, když už jsem byla hodně natržená, navíc docela nedávno :frowning2: Než aby mě znovu mimi natrhlo, budu raději pro nástřih :frowning2:
29. črc 2010 ve 12:01  • Odpověz
@suzete: tak to je hodně zvláštní :sweat_smile: ...na tv se dá dívat jen kolem jedné - je tam mash :wink:
@kuchy: loni byla socka na začátku roku úplně v prčicích ..byl nový zákon a nikdo nevěděl absloutně nic
@eveluska: vidíš ..ani to není úplně pravda ...mamka třeba doprovází páry, v nichž je alespoň jeden lékař :wink:
29. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz
@petja . jinak před tím u prvního jsem jen masíroval hráz,ale nezabránilo to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2010 ve 12:08  • Odpověz
@hupcza : jj, u nás to navíc přestěhovali i do nové budovy a nikdo pořádně nevěděl kam, tak jsem to hledala jak idiot a pořád přinášela další a další papíry, než to bylo vyřízené :frowning2: . Snad tu mateřskou letos ta naše personální nezmastí :slight_smile:
29. črc 2010 ve 12:10  • Odpověz
ted sem se dočetla že se to nedá prát a myslíte teda že v čistírně mi to vyčistí? jinak budu teda nucena koupit obyčejnou madraci za 250 kč protože na špinavé ho spát nenechám :unamused:
29. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz
no nic jdu uklidit a jdem pro knedlík do opchodu tak zatím papa
29. črc 2010 ve 12:14  • Odpověz
@kuchy: no já tam nacvičila s tím, že jsem osvč, k tomu mám jeden hpp + za poslední rok jsme měla několik dpp a dpč ....paní zalapala po dechu a málem ji odvezli ...nevěděli máolem ani co s "normálními" ....a já na ně takhle :grinning:
29. črc 2010 ve 12:16  • Odpověz
@hupcza : :grinning: tj dobrý, já jsem byla v šoku hned u okýnka :grinning: , vedle mě byla taková ošumtělá těhulka v teplácích a dožadovala se jakých si zpožděných peněz a když se jí zeptali na rodné číslo, začala hlásit to moje, bylo stejné do puntíku, jen jak dořekla poslední dvojčíslí se mi ulevilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: haluz, se narodila, ve stejné porodnici, stejný den i rok jako já...díky bohu za to za lomítkem :grinning:
29. črc 2010 ve 12:20  • Odpověz
@lucinecka222 a ta pohanka je přímo v matraci nebo v tom obalu? Co zkusit takovej ten vanisch na koberce, nebo něco podobnýho na suchý čistění čalounění.

Já se taky chystám prát potah na matraci, ale myslím, že to je jen látka, jen nevím, jestli to pak narvu zpátky, možná to jen zlehka přečistím kartáček a mýdlovou vodou.

@petja tohle je hlavně německý DM, tady toho mívaj trochu víc. Třeba prodává se u nás jantar na zoubky?
@kuchy myslíš, že by ses mohla epinem znova poranit? když to máš realtivně čerstvý? Když jede mimi jak bagr ven, tak s tím se obávám nenadělá nikdo nic....nástřih nenástřih, já mám z toho nástřihu strach proto, že už je to vlastně načatý a může se pak snáz dorvat ještě víc. Právě proto ho mnozí kritizují.
29. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz
29. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz
@suik: no, u mne se nakonec dohodlo, že mzdová pošle ten lístek faxem na socku a tam to vyříděj a úplně nakone mzdová přišla na to, že to je chyba opravdu u nich, tak jen abych tu trochu vylepšila špatné jméno sociálky :grinning:
29. črc 2010 ve 12:22  • Odpověz
Holky kořenářky, taky zahajuji předporodní přípravu, je lepší krém na bradavky než bepanthen? Kalciovka u mě nic moc nebodovala a loni jsem měla s kojením velké problémy a prsa na dranc :frowning2:
29. črc 2010 ve 12:23  • Odpověz
nebo na to ušít potah novej....
@lucinecka222
29. črc 2010 ve 12:23  • Odpověz
@kovalda já jim teda ještě dám šanci :angry: , účetní jsem dala vše osobně, tentokrát žádná pošta... a v pondělí volám. Už jsem to musela stejně zaplácnout z manželovejch peněz, ach ty dluhy z mládí :angry:
29. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz
@suik . spíš nevím, jak to bude fungovat na tu docela širokou jizvu, tkáň už je tam zvazivovatělá a částečně ztratila svoji pružnost, tak jestli to má smysl riskovat :unamused:
29. črc 2010 ve 12:25  • Odpověz
@kuchy: tak to je dobrá náhoda s tím stejným rodným číslem :grinning:

@hupcza: ty je teda na těch úřadech nešetříš :grinning:, takový komplikovaný záležitosti :slight_smile:

29. črc 2010 ve 12:25  • Odpověz

@kuchy mě kamarádka doporučovala čistej lanolin, ale taky ho ještě nemám
29. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz
@kuchy to fakt nevím, kamarádka byla taky hrozně moc potrhaná a šitá a už ji normálně rodit nenechali a šla na císaře...

ale masáží nezkazíš nic? třeba to trošilinku změkne...
29. črc 2010 ve 12:27  • Odpověz
@kuchy mozna je to tim ze sem taky zdravotni sestra, ale taky na kurzy nejdem a plan taky mit nebudu, verim ze pokud mi neco bude vadit nebo budu chtit neco jinak nez je v dane porodnici zvykem, ze se budu moci domluvcit s personalem na miste a popripade zvazit nejaky kompromis..a zas pokud by slo do tuhyho tak se taky umim branit a byt neprijemna abych si prosadila svou kdyz jsem presvedcena ze to je to nejspravnejsi reseni.
Ted sem se zacala zajimat o ockovani a jsem z toho dost zmatena, precetla sem spoustu materialu, diskuzi koukla jsem i na jednu pednasku zamerenou proti ockovani a mam v hlave gulas :frowning2: myslim ze ani jeden extrem neni spravny..ale kde je pravda a co je nejlepsi nemam sanci asi vyzkoumat, protoze to nevi nikdo. Ale treba ockovani novorozenete na TBC jeste v porodnici..to mi prijde sileny, kdyz se nevi jestli nema treba oslabenou imunitu apod. navic sou pripady kdy to melo katastrofalni nasledky..takze aspon to se pokusim oddalit a prosadit ockovani pozdeji(nehlede k tomu ze to chtej zrusit), a ostatni ockovani..no nevim ta hexavakcina je asi taky peknej zahul pro tak maly mimi, kdyz se musi vyporadat najednou s tolika patogeny a kdyz slysim jaky reakce na to ty deti maji..asi bych taky zvazila odlozeni aspon po prvnim roce..Ale treba to, ze to nekdo resi tim, ze po ockovani nadopuje dite hemeopatiky..tak do toho bych teda nesla, na to odvahu nemam..No bude to tezky rozhodovani :unamused:
29. črc 2010 ve 12:31  • Odpověz
Ahojky!

@kovalda No manža je důslednej až moc, ale včera říkal, že už má pocit, že je to pružnější, tak jsem statečně držela :sunglasses: A kojo podprdu mám já taky za super cenu, 72,-, měli (minulý týden) ji v akci v Tescu, ale možná ji tak mají pořád, nevím, moc tam nejezdíme, psala to sem myslím suzete, tak jsem to zkusili a pořídili, k tomu dvě sportovní, obě za cenu 120,-, ty já ráda nosím na doma. Ta kojo je bez kostic, já na to teda nejsem moc zvyklá, ale prý je to kvůli mléku lepší. Ale zas je super pohodlná, nosím ji už teď, mám prsa jak balony a ještě podepřené tím břichem... :grinning:
29. črc 2010 ve 12:59  • Odpověz
Přeju hezké odpoledne,
průběžně se mi podařila dolouskat posledních pár stránek a nejsem superman ani @kovalda :wink:, abych zvládla reagovat na desítky stránek zpětně :grinning:
Dnes máme 30 dní do porodu :slight_smile: :slight_smile: a na balkoně už suším věci do postýlky, abychom ji mohli o víkendu sestavit :slight_smile: Mívám ted tak den, dva útlum a den, kdy ještě jakž takž jsem schopná fungovat :grinning: Takže už mám uvařenou gulášovou polívku a budu dělat rizoto, vypráno, poklizená kuchyň a chci ještě obrat kytky, už to potřebují jak sůl :sweat_smile: a vykoupat psa, ale to nevím, zda zmáknu sama :sweat_smile:

Ad porodní plán, nevím zda ho psát, mám už něco sesmolénoho v PC, ale spíš, co jsem kde vyčetla a okopčila od jiných :sweat_smile: ...ale pokud bude císař, tak mi bude k prdu, že :grinning: :grinning:

Ad kurzy, absolvovala jsem, část o těhu byla o ničem, nic co by člověk nevěděl nebo nevyčetl z netu či knih...dobrá mi přišla péče o mimčo, ale stejně si to nepamatuju..takže doufám, že zafunguje mateřský instinkt a nebudu jak poleno v manipulaci s mimouškem :sweat_smile: Prohlídka porodky byla dobrá.

Ad epi-no, nakonec nemám, nejsou penízky a opět, pokud bude císař, jakože to tak vypadá, tak k čemu by mi to bylo....ale piju maliník a denně dávám lžičku lněného semínka...teda ne vývar, ale mám drcené a vždycky si ho nasypu do jogurtu :slight_smile:

Dotázek, holky, co na zácpu??? Pro čípky hodlám jít až naposled.....Dlabu merunky, broskve zeleninu, celozrné produkty a co jsem vysadila hořčíky, tak to je nářez.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz
@rennu . sušené švěstky mě solidně proženou :slight_smile:
29. črc 2010 ve 13:05  • Odpověz
@antana Držím palce na tu práci, ale chlapi jsou šikovní, ti si vždycky něco najdou :wink:

A s OSSZ mi ani nemluvte, já do toho ještě lítám na pracák a sociálku :angry: Myslím @eveluska psala, že to samé... :confounded: Navíc jsme zjistili, že manža patří pod Prahu (proč mají všechny firmy sídlo v Praze???), tak ten převod mateřské budem muset vyřizovat přes účetní a všechno posílat... :frowning2:
29. črc 2010 ve 13:07  • Odpověz
@lucinecka My jsme kvůli matraci koupili ochranný potah. A na čištění čalounění používám Vanish prášek za sucha, ale všechno tím taky nejde a je to dost drahé. Na to dej prostěradlo a neřeš, to Ti nikdo stahovat nebude :wink:
29. črc 2010 ve 13:09  • Odpověz
@rennu mě se ty švestky taky zdály, že pomohly .....

nějakej plánej si ale můžeš napsat i na císaře, třeba jestli chceš epidurál, miminko hned vidět, ruku volnou na pohlazení, využít tatínka jako náhradní mamimku a položit mimčo na hrudník jemu..... u někoho jsem to viděla, nebylo to u Hupczy?
29. črc 2010 ve 13:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.