• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eliska_v ha ha taky jsem v návalu paniky co tu proběhla něco zabalila, ale ještě mi chybí drobnosti - ty musím dokoupit a taky oblečení na Pupajze ještě nemám vybraný - chci to manžovi nachystat, aby to pak jen popadl :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:44  • Odpověz
@hanncca: no tak doufám, že pro vás budou mít v neděli dobré zprávy a kdyby pro tebe nebylo místo, tak je super, že máš příbuzné v Praze. Chápu, že doma je doma, ale moct vidět malého každý den a nosit mu mlíčko by bylo taky super :slight_smile:. No a snad by to bylo jen na pár dní :slight_smile:

@alisek: no tak to jsou fantastický zprávy, že malýho přeložili :slight_smile:, moc gratuluju.
S kojením bohužel neporadím, jestli máš dost anebo ne, jestli to ještě stimulovat.

@eliska_v: nepřijde mi, že by ti bříško kleslo a jé, první fotečka z focení, krásná, tak se budu těšit i na ty ostatní. :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:45  • Odpověz
@petulka86 Jo a pokud jde o očkování ve spojení s teplotou,tak to myslím je to nejmenší,teplota je dokonce vítána,je to přirozená a zdravá reakce organismu,jak se snaží s vetřelci vypořádat,já řeším teplotu až na 39 stupních,samože pokud je dítě jinak bez větších známek obtíží,Ale Filípek měl po prvním Priorixu i psychické změny,děsy apod,no hnus :unamused:
@hanncca S příbuznými dobrá volba,pokud je ta možnost :wink:
@alisek S množstvím mlíčka nevim jak to je,já neodstříkávala ani jsem nikdy neřešila,kolik toho malej vypije,přibýval a to bylo hlavní,nicméně pozor ricinus na nedostatek mlíčka je,ale pouze v ředění 5CH.
30. črc 2010 v 11:58  •  3 děti  • Odpověz
@alisek super zprávy s malým, a mlíčko mu prochází, to je paráda
@eliska_v: mně se zdá, že moje kleslo a víc se vyboulilo, nevím. během jednoho dne se mi zvýšil obvod o cca 3cm na 94-95cm, přestala mě pálit žáha a začala pobolívat a tlačit stydká kost. ale doufám, že tam malý ještě zůstane. porovnám to zítra podle fotek, až mě muž nafotí.
30. črc 2010 ve 12:00  • Odpověz
ahoj holky pádím na oběd s manžou a pak vyklízet do bytu po babičce - mějte se tu prima pěkné odpolko :slight_smile:
30. črc 2010 ve 12:00  • Odpověz
@petja jak to myslíš v ředění 5CH?
30. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz
ahoj holky, dočetla jsem od včerejška. Jen teď nějak nevím na co reagovat.
@alisek gratulka k přeložení malého, jen tak dál.
@hannca to je dobře, že jste malého nakonec viděli, ale věřím, že to čekání muselo být strašné
@suzete nějak jsem přehlédla info, kolik jsi napoprvé s epinem dala?

můj břuch má aktuálně obvod 101cm :wink:
30. črc 2010 ve 12:19  • Odpověz
@petja s tou teplotou souhlas :wink: Priorix fakt nechci davat zkusim si zazadat o ten trivivac ale kazdopadne chci tohle ockovani nejdriv v tech 2 letech..uvidime co do ty doby bude k dispozici :wink: jinak na vakciny.net sem se dozvedela o ruznych moznostech jak resit to ockovani zvlast a ne tou hexou..tak o tom jeste popremyslim, ale videla bych to bud jen na Infanrix a nebo jen nakou tu di vykcinu na zakrt a tetanus a obrnu dat zvlast..cerny kasel nevim jestli ma smysl kdyz je x pripadu vyskytu i pres proockovanost.
30. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz
@ladenka moc nee, myslím 6, teď to dávám max na 8 a dál to zatím nejde. ještě je čas, ale aj tak...
30. črc 2010 ve 12:23  • Odpověz
dobré poledne :wink:
tak noc byla teda super, od 1 jsem se asi do půl 5 jen převalovalo, střídavě mě bolela záda, břicho, výlety na wc, tak jsem si furt říkala, abych ten porod vůbec poznala. AspoŇ, že jsem spala do 10 pak. Ten můj je chudák celej zpruzelej, že je to jak naschvál, když si veme dovču a máme někam jet, tak se něco vždy po... no nedá se nic dělat. Tlemí se mi doteď, že jsem jak číňan, máte taky tak nateklý i oči? No jsem fakt kočka k sežrání :grinning:
@zvirka : taky máme kočárek, jen jsem ho teda ještě neviděla :unamused: , ale prý je krásnej :grinning:
@lio :díky :wink: já se ho bála pít :wink:, ne ne bolesti monitor nepozná, mě zrovna bolelo jak na MS, tak jsem myslela, že tam budou už ty kopce a prd. Prý co dělám, že na kontra mám ještě čas.
@lucinecka222 :špiním furt, občas i s takovým krkavým hlenem, ale není toho jako moc. Tak nevím, jestli to je zátka, nebo něco jinýho. :angry:
30. črc 2010 ve 12:25  • Odpověz
@suzete 6cm to je myslím dobrý ne? Já včera dala napoprvé 6cm a pak třikrát 6,5cm a byla jsem na sebe pyšná. A 8cm je super, píšou tam, že to na porod stačí, navíc máš ještě spoustu času, takže se nebojím, že bys na deset nedošla. Jak dlouho cvičíš?
30. črc 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holky, včera jsem už neměla čas napsat, měla jsem tu návštěvu - kamaráda z Prahy a pak jsem byla u sousedky co je v 31. tt a mimčo má už úplně sestouplý a cs 3-4, musí nastoupit do nemocnice...

Jinak mi taky asi začala odcházet zátka... U mě je celý cyklus :sweat_smile: doprovázený bolestivými poslíčky jako při ms, ale není to nijak pravidelný... Forma zátky bílá a hlenovitá... Množství teda zatím moc velké nebylo, ale prý může odcházet i několik dnů... Po včerejší kontrole u mudr. je Barunka tedy pořád nesestouplá (nenaléhá na čípek), ale už se to tam začíná připravovat. Najednou mám z týdne na týden CS z 0 na 3.... Jinak se neotvírám, jen to asi začíná měknout... :slight_smile:
30. črc 2010 ve 12:30  • Odpověz
Jo a teď si uvědomuju, že asi před 14 dny ze mě odešlo trochu čirého narůžovělého hlenu... Tak nevím, možná to byl taky kousek... Čistě jednorázově... Tak nevím... S Ondrou mi zátka nějak před císařem asi nestihla odejít, tak to neznám... :wink:
30. črc 2010 ve 12:34  • Odpověz
@ladenka epi-no mám od pondělka, ve středu jsem necvičila. zatím jen jednou denně asi 20min. tak nějak dávám každý den tři pokusy. v tom 36tt budu cvičit asi 2x denně. já mám jen strach, aby se malý nechtěl vylíhnout dřív.
30. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz
@ladenka já jsem na sebe byla taky pyšná, jen teď mám pocit, že se nehnu dál :slight_smile:)
30. črc 2010 ve 12:38  • Odpověz
@beru3nek: noci teď mám taky ne moc dobrý - bolej kyčle a bederní páteř a převalit se je pomalu nadlidský výkon, ale když pak vstanu, tak se to za chvíli rozhejbe.
To je smůla, že jste měli zrovna něco naplánovanýho, ale teď je přednější prcka ještě udržet :slight_smile: Aspoň, když má manža dovču, tak tě může obsakovat jako královnu :grinning: :grinning: :grinning:

@tatarina: další odcházející zátka, teda holky, co mi to všechny děláte, takhle najednou :astonished: Panika !!! :astonished: :grinning:
30. črc 2010 ve 12:53  • Odpověz
@lendaw : tak to hned musím říct tomu mému, si furt myslí, že si to vymejšlím, že nám pračka žere ponožky :grinning:
@eveluska : budeme se snažit :wink: ,díky
@hanncca : tak to bych byla teda taky na nerva, kdyby mě tam nechtěli pustit, tak super, Míša je šikula tak ať už jste co nejdřív spolu :wink:
@kovalda . chlapi jsou teda fakt oslové, přesně ten tip co popisuješ úplně nenávidím :angry:
@alisek : velká gratulka, malej je šikula teda :wink: tak to ho budete mít doma už brzo :wink:
@tatarina : tak to se Barunka začíná pomaličku připravovat :wink:
@kovalda : no jsem ráda, že nemusím se psem, i o vaření bude postaráno. Chtěl jet teda na noc na ryby, to jsem mu řekla, že radši ne. Přes den ať si klidně jede. :wink:
30. črc 2010 ve 13:10  • Odpověz
@suzete: tenhle obrácený režim jsem měla s ondtrou ..vyloženě mu nesedělo nicnedělání :grinning:
@petulka86: víš mi se na alopatech líbí, že říkají, že a) nic neléčí, že je to placebo a b) že mohou uškodit ...odporují si ..myslím, že to je hodně i o farmaceutické lobby ...jak vzít u úvahu fakt, že funguje něco za ýé kč, když na to předepisujou 10x dražší alopatický lék
co se týká homeo. očkování - rozhodně nejsou za ani homeopaté - pokud vím, je to opravdu extrémní skupina
dle mého je rozumný můj přístup (jak jinak, že :grinning:) - klasickou medicínu neodmítám a jsem ráda, že je na úrovni, o které se našim babičkám mohlo zdát ...ale rozhodně se k ní nehodlám uchylovat v léčbě běžných onemocnění typu kašel, rýma apod. ...
pokud má prcek jen teplotu a to i vysokou - horečku, nesrážím ..tělíčko zkrátka bojuje a snaží se vypořádat s nemocí samo ....pokud se jedná o virozu, spousta virů se tím vlastně likviduje, protože je "zařízena" na teplotu lidského těla ...když mu tuhle zbraň vezmu, logicky, musím nasadit i další .....

@lajla: no všechny nemoci ani podchytit nelze ..naopak očkováním se snižuje přirozená imunita člověka a tak se dostane k nemocem, které by se mu jinak vyhnuly ....
@alisek: super zpráva :wink: ...jen tak dál
ad mlíko - já bych laicky řekla, že se to rozjede s nárůstem poptávky (až malý začne sát) ....zatím ybch to neřešila
30. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz
jinak my byli u kámošky (jholky z předporodního kurzu - už se přes rok pravidelně scházíme a je to moc fajn - tak i na tohle jsou kurzy dobré :wink:) ....jedna z nás už má dalšího dvouměsíčního prcka - ondra ho pořád hladil a pak mu nabízel pitíčko a houpal ...no pečovatel ..tak jsem zvědavá, jak to zvládne se ségrou za pár týdnů :slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:33  • Odpověz
ali na kojeni jsou super homeopatika ricinus communis v redeni 5CH..jestli to tak nebylo mysleno:slight_smile: uz mam koupeno..pouzivala jsem to u Nikci, a parada
30. črc 2010 ve 13:33  • Odpověz
@petulka86: jinak jsem koukala na ten odkaz o rizicích alternativy - myslím, že o rizicích a vedlejších účincích klasických léků by se dal napsat násobně rozsáhlejší text
myslím, že lidi si jsou vědomi, že léčivé bylinky nejsou neškodné kytičky a že je k nim třeba i tak přistupovat
je mi jasné, že to často lidi podceňují - kupříkladu taková meduňka je lidmi vnímána jako typicky dětská záležitost ..jenže takový neředěný éterický olej pro malušky vůbec nepadá do úvahy ...ale to už je o tom, že je třeba zjistit info - jako číst příbalový leták :wink:
30. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz
petja..ted jsi me trochu srazila, nemyslim, ze jsem hystericka..proste mam strach jak jsem psala, Nikca je pro me vsim, a ockovani jsem toho taky hodne cetla..vim, ze mening. vakcina postihne jen par kmenu, ale i tak..pro klid me duse.. asi jsem to spatne napsala..ockovat vse, to ne..ale co se podchytit da...rada naockuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja vyjadruju pouze svuj nazor a nikomu ho nevnucuji :confounded: :confounded: :confounded: a jak jsem psala verim patentni medicine, pouzivame i homeopatika a ruzne alternativni lecby..dokonce navstevujeme i alternativni lekare...jsme nekde mezi tim:slight_smile: proste jsem mluvila jen o tom ockovani..co se tyce chemie a prasku, to je u nas jen pokud je opravdu opravdu nutno
30. črc 2010 ve 13:38  • Odpověz
@tatarina - CS je kraceni cipku? ja myslela, ze je to prave to otevreni...
30. črc 2010 ve 13:38  • Odpověz
hanncca to musi byt silene, ale super, ze te k malemu pusti...ja myslim, ze behem dvou max tri tydnu budeme s malym doma..kamaradka mi rodila o dva tydny pozdeji nez ty a do dvou tydnu uz byli v poradku doma..drzim pesticky, at se malemu dari tobe a hlavne se drz!!!!!
Eli je ty se mas:slight_smile: ja mam zatim pulku tasky:slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz
Hezké odpoledne,
dnes mám trošku odpočinek, po včerejším zápřahu mi zas bříško tvrdne víc a víc. Jinak zácpa je pryč, tak na sušené švestky ani nedošlo :slight_smile: stačil jogurt se semínky, merunky a broskve a večer okurka se zakyslou smetanou a dnes začínám přemýšlet, co staví :grinning:
@lendaw konečně důkaz o žroutech ponožek :grinning:

@alisek tak parádní zprávy :slight_smile:

@hanncca tak aspoň,, že jsi se dočkala a malého viděla :slight_smile:

@tatarina tak ´já teda taky nevíím, zda mi zátka už odešla :sweat_smile: a tentokrát se chystáš rodit přirozeně?

@hupcza Ondra to zmákne určo super, kámoška má také prvního klučinu budou mu na podzim teda už 3roky a roční treperendu a malý ji od narození hýčká a opečová, radost pohledět :slight_smile:

Teda dnes si dá asi veget, chtěla jsem žehlit na postýlku věci a mojemu trika a nic nebude, dávám bříšku pohov.....i když teda ě tvrdne bolí jako na S nebo občas neví, zda nemám letět na záchod se pos.... :sweat_smile: Ale co, jídlo je od včera gulášovka a rizoto a jediný co, tak dělám dezert,, at je na víkend a holky, jestli se to povede a bude to tak dobrý, jak to vypadá, tak snad vydrží než manža dojede ze služebky :grinning: eskymo řezy, mnamy, mnamy.....padá sníst polévku a pak dotvořit krém :slight_smile: Jo a u nás přehánky a ted se zatáhlo komplet a leje jak z konve....ještěže pesan chtěl ven už v poledne, ted je v peřinách, asi mu je zimka, když je ošmikaný :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz
@hanncca - musi to bejt hrozne tezky, takhle malyho nevidet, jenom si poplac, ono se ti aspon ulevi... hlavne ze mu dobre vede a sam dycha :slight_smile: drzim vam palce
@alisek - gratuluju k prelozeni honzika :slight_smile: treba to mnozstvi mlika staci - ptala jsi se v nemocnici? hlavne ze tece :slight_smile: a ze malej ho uz travi, to je bajecny! :slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:53  • Odpověz
@eveluska: cs je souhrn několika údajů http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-mozne-i-nemozne/Cervix-skore-_CS_
@rennu: jj....já věřím, že to bude ok :slight_smile: ....ségřiny děcka jsou na sebe taky úžasně navázané (mají cca stejný věk jako ty, co píšeš - velký brách a jeho ségra :slight_smile:)
30. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@kovalda buď v klidu, já jsem zazátkovaná jak sud. U mě k porodu nevypadá vůbec nic. Tak budeme v klídku čekat spolu. :wink:

30. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz
@hupcza - diky za odkaz :slight_smile: ja mam uz docela dlouho CS 1 v prukajde, ale dr. mi vzdycky rika, ze cipek drzi jak beton, ze je tuhej - tak to bude asi hlavne kvuli tomu nalehani, ze mam bricho hodne nizko, tak je asi i malej dost nizko
30. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz
@kovalda hodná dík :slight_smile: ale děláš jakoby v praze ty silnice byly .....stačily mi včera kostky ale dyž to není ready můžeš se udřít, usexovat, a já nevím co ještě a stejně to nepůjde :slight_smile:ale v neděli máme tu slavnou slávu vynucenou tchánovci, tak třeba se něco rozjede, přeci jen oboje rodiče pospolu a ty kecy a tak :grinning:

holky já byla hodku venku s kámoškou a prckem (ten se šoural pomaleji jak já) a šla sem si jako že natáhnout záda, bolel mi kříž a vytuhla doted, probůh, zaspala sem sváču, takže rovnou obědvám.....pes uplne tuhej :slight_smile:))) no aspon budu mít elán na večerní posezení u sousedů :slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.