• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@alisek my taky na JIPku můžeme prakticky pořád, pokud tam nemají příjem nebo tak něco, jenže my dojíždíme do nemocnice cca 70-80km, tak to je trochu problém. Ale pokud bude dobře prospívat, tak by ho mohli přeložit na nedonošence a mohla bych tam být brzo s ním.
30. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz
@hanncca si statečná, brzy budete spolu, ve které porodnici v praze je ?
30. črc 2010 ve 14:51  • Odpověz
@lajla tak tady v tom držím při tobě :wink: ja jsem taky pro očkování,my jak sme byly malé taky nás očkovaly ja si myslím že je to součást,to je prostě tak že v očkovacím prukazu to je a má to být a ja protestovat nebudu je to uplně normální.Ale každý má svuj nazor a ja ho nikomu neberu,každý si musí sám zvážit své pro a proti.

@petja ja teda nechápu proč tak vyšiluješ :unamused: základní očkování je základní očkování a pokud chce někdo naočkovat i něco navíc je to jeho věc :unamused: nemužeš mu do toho mluvyt :confused: vím že ty si zásadně proti ale mně se teda nelíbý jak do toho mluvíš někomu kdo má prostě svuj názor,ty si zamněřená na homeopatika nebo jak se tomu říká je to bez chemie a určitě jsou super ale pokud je někdo rozhodnut podle sebe nemužeš ho odsuzovat a už vubec mu do toho mluvyt :unamused: no ja mam dneska náladu pod psa tak doufám že tě to nějak neurazí ale ja to tak prostě cítím a docela mně to teda dostalo jak sem si to četla :unamused: je to prostě každého věc.Ty budeš mít svoje dítě a jeho očkovat nemusíš to je na tobě :wink: ale druzí ad se rozhodnou podle sebe,ja sy myslím že všechny které tady sme ,sme byly očkované jak sme byly malé.Já teda očkovací prukaz mám :slight_smile:

@petja děkuji za ten odkaz hned si to pak proštuduju :slight_smile: :wink:
@eliska_v jojo ja se kouknu určitě :wink: ja tu dám bříško k večeru :slight_smile: nafocené už je ale ještě musím někam odskočit tak pak ho tu dám :wink:
@alisek ahojky u nás prší už od včerejška :slight_smile: byla jsem v kauflandu pro menší nákup i z malou a přišla sem a byla mokrá až po kolenaq a to sem jela i budem :grinning: ale nevadí jsem ráda že je super vzduch :wink: ted pujdu ještě na poštu odeslat balíček,si paní koupila odemně zimní komboinézku co jsem mněla na bazarku :slight_smile:
@jennymaresova jaq myslím že tam déšt dorazí :wink:
@kovalda no tak to máš dobrou velikost bříška ale ja jsem pozadu od tebe :grinning: takže totální koule :grinning: :grinning: :grinning: jak sem si v lekarně kupovala ty jednorazové porodnické kalhotky taksem se ptala jaká to je velikost a tam že je to na oběm břícha 50 až 120 a ja na něho no po porodě budu mít snad menší oběm břicha :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@alisek juvá to fakt nemáš ani jednu jedinou fotku s pupíkem?No pokud ne nevadí hlavně že ste oba v pořádku :wink: ale je to škoda s tou fotečkou že :slight_smile:
@eliska_v ja ji teda už částečně nabalenou mám,no uvažuju zda si koupit či nekoupit košily do porodnice ale možná ji kupovat nebudu v porodnici mi kšily pujčí ne :wink: pak už mi chybí jen intimní higiena to si koupím lactacid feminu a to by mnělo být všechno.co obsahuje vaše taška do porodnice? :slight_smile:
@eliska_v jinak s tou přípravou te tašky máš pravdu muže to přijít kdykoli :slight_smile:
@jennymaresova jj to máš pravdu,foteček bude určitě ted spousta :wink:
30. črc 2010 ve 14:52  • Odpověz
@hupcza to abych kolem termínu při každé poradně hlásila nic mi nedělejte nic mi netrhejte....to je strašný co, bez vědomí....ale třba o tom lajla věděla...
30. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
@kovalda :grinning:
@lio mno jo, to jsem si taky říkala, ..... ale když tu čtu co se tu děje. No stejně se to udělat musí....

hehe, skoro všechny pidiponožky se mi nacpaly do toho záhybu v pračce, jsem zvědavá kolik jich sežrala, tyhle se budu ztrácet jedna báseň :grinning:
30. črc 2010 v 15:06  • Odpověz
@hupcza já jsem taky ale slyšela, že to často dělaj bez vědomého souhlasu, tím souhlasem myslím to, že ta ženská netuší přesně o co jde....jen to komentují slovy, trochu se ve vás povrtám, bude to nepříjemný, za chvíli to vypukne. Já nevědět o co jde, tak bych na to taky kývla, tahle bych chtěla aspoň dva dny na rozmyšlenou, abych si k tomu mohla něco nastudovat....a spíš bych to odmítla
30. črc 2010 v 15:08  • Odpověz
@suik dr by ti to měl vysvětlit hned..pro a proti....ne se jen víc povrtat......což ještě dejme tomu, ale protrhnout vak....to se mi zdá fakt EXTREM
30. črc 2010 v 15:12  • Odpověz
no nic, myslela sem že psíka hodím do gala až po porodu, ale zkusím k němu na chvíli usednout a co stihnu to stihnu.....zatím poho odpo všem
30. črc 2010 v 15:13  • Odpověz
@lio - diky :slight_smile: v tom odkaze od hupczy to je hezky rozepsany :slight_smile:
30. črc 2010 v 15:14  • Odpověz
@lio: no právě ...na každý prd musíš podepisovat informovaný souhlas a pak tohle

@suik: no mi to příjde jako mazec ... prostě buď se mnou bude mluvit a nebo si najdu jiného dr
30. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
teď sem volala do nemocnice, Míša se má dobře, má sice infuzi a sondu do bříška ale že mu dávaj už i stříkačkou cca 15ml. nechci to zakřiknout, ale prý ho možná v neděli zkusíme dát k prsu, ale jen možná, jsou to ještě 2 dny, takže uvidíme. ale i kdyby ne, aspoň podívat se na něj bude fajn.
@lio rodila jsem v Příbrami a míšu převáželiv noci do Thomayerovi nemocnicev Krči na novor.JIP
30. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
@suik mi se to s těma mimi ponožkama stalo taky :slight_smile: tak ani nevím jestli je mám považovat za vyprané....u nás se kromě sežraných ponožek ještě navíc objevují cizí....myslíme si že to do naši pračky padá od sousedů :slight_smile: to je fakt záhada
Jinak patřím ke spáčům - spala bych pořád - akorát dnes v noci mi to nějak nešlo mimi je totiž cca 4 dny hlavičkou dolů a tlačí mě zadečkem do žeber a zkouší máchat ručkama - když byl napříč bylo to mnohem pohodlnější asi ví co dělá že si s tím otáčením dal tak na čas
Zátku taky ještě mám a CS 0 ale co bych chtěla že když termín porodu je v nedohlednu
30. črc 2010 v 15:19  • Odpověz
@alisek To řekneš v lékárně,ředění5CH je na tvoření mléka,kdežto 30CH na jeho zastavení
@petulka86 No o ten Trivivac si můžeš fakt zažádat zkusit,ale obecně už není na trhu,podle mě je to úplně jedno,oboje je to živá vakcína s tím rozdílem,že na jeden nesmí být naočkovaní alergici na srst,druhý na vaječný bílek,jestli se vás to týká...
@hupcza No souhlas,takových článků o rizicich klasické medicíny by bylo.Pro mě je medicína klasiccká opravdu nenahraditelná při úkonech zachraňujících život apod.ale jinak u mě nemá místo.Je to chemie a ta do těla prostě nepatří,už tak se jí nevyhnem.A třeba takovej ten Ibalgin je oblbovák,to mi nikdo nevymluví,páč si s ním pouze myslíš že už to nebolí
@lajla Nemyslím,že my,co neočkujem milujeme svoje děti míň a nejsou pro nás vším,to sem myslím nepatří.A pokud víš,že očkuješ jiný kmen,se kterým se tu nepotkáte,tak proč to děláš?Jedině snižuješ imunitu a riskuješ nemoci,se kterými byste jinak do styku ani nepřišli :confused:
30. črc 2010 v 15:20  •  3 děti  • Odpověz
jak je to s tím zákon o očkování TBC? Nedovedu si představit že by mi v porodnici vyhověli kdybych to odmítla....vy jste tady všechny takové bojovnice
30. črc 2010 v 15:25  • Odpověz
@lucinecka222 Já nikomu do ničeho nemluvím,ale svůj postoj tady prostě budu obhajovat.Dělá to tak každý,ne?V čem vidíš moje vyšilování,v dostatku informací,které mám a ty zřejmě ne?Já nejsem zásadně proti,to sis mohla přečíst,kdybys chtěla,ale třeba s tebou mi přijde zbytečné to dál řešit :wink: Homeopatika,nebo jak se to jmenuje? :grinning:
Jako protržení vaku apod.bez toho ,aniž by mi to dopředu někdo řekl,to se fakt děje,teď jedné mamině na diskuzi o nápoji k porodu to taky doktor udělal,aniž by jí něco řekl,ale je to šílený!!!
30. črc 2010 v 15:26  •  3 děti  • Odpověz
@vafle TBC je zrušený akorát to ještě nevyšlo v zákoně,už tak máš možnost v porodce odmítnout a posunout do věku 6týdnů.Jelikož je ale zrušené,nemůže tě nikdo nutit nechat dítě očkovat.Zrovna dnes bylo na CT24,že jak udělili pokutu za neočkování Hexy a to 8.000,museli to vrátit rodičům zpět,protože to bylo nezákonné.To dítě mělo prostě šílenou reakci na první dávku tak rodiče druhému řekli ne,nechtěli ohrozit život a dostali pokutu.To je jedna z prvních dobrých zpráv na tomto poli.Já myslím,že kdyby kterákoliv z vás viděla,jak se její dítě po očko změnilo psychicky,zastavilo ve vývoji,leželo doma bezvládně,nemohly byste se zachovat jinak,než třeba tito rodiče!!!
30. črc 2010 v 15:30  •  3 děti  • Odpověz
taky jsem se chtela zeptat na to TBC, kolik procent se naockuje a kolik jich tak odmitne? co se muze mimi stat? ja jinak proti ockovani nejsem, jenom asi proti ockovani zivejma - napr. chripka atp., kdy hrozi horsi prubeh nez nemoc samotna

@suik , @vafle - ja objednala v tchibu takovy ty sitky do pracky - jak mam uz to pradlo krasne roztrideny, tak se mi nechtelo to prat vsecko dohromady, tak snad to bude i prevence proti zroutstvi pracky :grinning:

@lajla - jezis, no to je masakr, nic ti nerict a takhle dost nasilnicky spustit porod, ja teda doufam, ze se me budou na vsecko ptat predem!!! :angry:
30. črc 2010 v 15:31  • Odpověz
lio prave ze nevedela..nevedela jsem ktera bije :confounded: :confounded: :confounded: ale nakonec jsem mozna byla rada, kdo vi, jak dlouho bych se trapila...byla jsem uplne zavrena, nic nenasvedcovalo porodu, tak bych nakonec skoncila v nemocnici na vyvolavacce..tak kdo vi, co je lepsi :stuck_out_tongue_closed_eyes: oni to mozna dr nerikaji, protoze to dost boli a kdybych to vedela dobredu, tak bych asi byla ztuhla a jeste nevim co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
petja my jak jsme ockovali, tak v te vakcine bylo neco kolem osmi kmenu z x co se vyskytuji, co vim, dneska je vakcina jeste lepsi..myslim, ze kdyby byla tak na prd, jak si chvilema myslim, ze to myslis ty..tak by se nakonec nedavala zdarma a nemelo to tolik lidi..kolem me tou vakcinou nechali naockovat vsichni!!! az na dve tri vyjimky, ale ti nemeli penize..protoze vakcina je opravdu draha..ono je to tezko, ja ti tvuj nazor neberu..ale myslim, ze kdyby tvuj chlapecek onemocnel tim meningokokem a mel nedejboze nasledky, tak ten nazor taky zmenis..mozna ne, neznam te..ale kazda jsme jina a podle toho prece muzeme jednat:slight_smile: jinak myslim, ze to je furt dokola:slight_smile: nekteri maji takovy a nekteri takovy nazor :sweat_smile:
30. črc 2010 v 15:34  • Odpověz
@petja - proti cemu je to ockovani hexa? jsem v tomhle jeste nic nezjistovala, tak jsem dost mimo :unamused:

pak jsem se chtela zeptat - rodila jste nektera na porodni stolicce nebo uvazujete o tom? my to vcera videli na ty prohlidce porodnice a prislo mi to celkem fajn, ze by to mohlo pomoct gravitaci a tak.....
30. črc 2010 v 15:34  • Odpověz
petjo ano, myslim, ze kdyby Nikca mela nejake silene reakce po ockovani, zmenilo by ji to, asi bych se u druheho zachovala jinak, ale kolik je takovych pripadu????? stejne si myslim, ze by ses zachovala ty jinak..jak jsem psala viz vyse..kdyby tvuj chlapecek onemocnel...a tys tomu mohla predejit :unamused: :unamused: :unamused: ale prave diky tomu, ze se nastesti nic takoveho nestalo, mame kazda svuj nazor, ktery se snazime obhajit
30. črc 2010 v 15:38  • Odpověz
@lajla No já dodám jen toto,vůbec se nedivím,že vakcína stojí tolik peněz,nejsem naivní a o očkovací problematice mi prošlo rukama už spousty knih.Každé bych radila přečíst si třeba,Očkování,obchod se strachem,pozor nepsal fanatik,ale lékař,není to kniha jednostranná,ale myslím,že názor byste změnili všici co rádi očkujete a nejlépe všechno
30. črc 2010 v 15:38  •  3 děti  • Odpověz
@eveluska www.vakciny.net.cz

@lajlaPokud mi dítě onemocní,stejně už tomu nepředejdu a mě třeba osobně záleží právě na těch málo případech,jak ty uvádíš,to jsou taky děti a podle těch by se mělo očkovat uvážlivěji...
30. črc 2010 v 15:40  •  3 děti  • Odpověz
@eveluska Jinak je to 5 nemocí v jednom...
30. črc 2010 v 15:42  •  3 děti  • Odpověz
@hanncca : tak to moooc držím palečky ať se malému daří čím dál tím víc!! :slight_smile: Je to bojovníček :dizzy_face: :dizzy_face:
V Krči budu rodit, ale snad ještě aspoň měsíc ne :sweat_smile:
30. črc 2010 v 15:45  • Odpověz
@petja - diky
30. črc 2010 v 15:46  • Odpověz
Ahojky, koukám všechny celé :slight_smile:
My jsme dnes taky měli den na nic, malý se nezlepšoval, horečka 40 st pořád, tak jsme hned z rána kmitali k dr. Chudák, ta naše má dovolenou,tak se mu šťourala v krčku cizí paní a on se hrozně bál a plakal :frowning2: Nakonec jsme museli jet na ORL, rpotože ty horečky souvisí i se stoličkami ,ale i s infekcí. Tak zas měl trauma, na ORL to smrdí hůř jak na ARU, samý dezinfekce. :frowning2: A nakonec má krom lezoucích stoliček nějaku vir. infekci v pusině ,krku a ouškách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi mu to tam vlezlo po té nedávné angíně. Pitomé počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudák, byl rád,že kouká, je pořád rudý horký, ráček můj malý :frowning2: Navíc máme zase další ATB, z čehož nejsem moc odvázaná, snad už zaberou, z těch prvních se osypal :angry:
@hupcza: no nedovedu si představit nechat ted malého trpět s tou horečkou a nepokusit se ji něčím srazit, čípkem nebo i zábalem. Všeho moc škodí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@petja : já jsem taky zastánce spíše klasické medicíny,ale někde pomůže dobře i homeo. Jsem pro obojí v rozumné míře. :wink: Ale rozhodně jsem pro základní očkování, díky homeo se většina těch nemocí nevymítila,tak to asi smysl mělo a má. Sice nemusím hystericky udělat s prcka jehelníček a nacpat do něj vše,ale ten základ + pneumokoky jsme očkovali. Další např. encefalitidu dlp. až bude opravdu potřeba. :slight_smile:
nijak šílenou reakci jsme neměli, neočkovali jsme obě zároven,ale postupně.

@hanncca : máš to maminko těžké hned v začátku, ale malý je super a nádherný :wink: , rychle to zvládne a budete spolu. Taky si tvou situaci neumím představit :frowning2: ,ale každá žena a matka pro své dítě zvládne všechno a někdy i víc. :wink:
30. črc 2010 v 15:50  • Odpověz
@petja ja nemusím být chytrá a bud tak laskavá a neuražej mně !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30. črc 2010 v 15:52  • Odpověz
ahojky holky!
dlouho jsem se neozvala, tak koukám, co je nového. něco málo (asi 3 strany se mi povedlo dočíst). u nás je vše ok. miminko má hlavičku dolů a zatím jsem zavřená, však mám čas :slight_smile: . akorát se mi občas blokne v kříži a bolej kolena. a taky jsem unavená. nějak nechápu, jak jsem s jankem mohla ještě chodit do práce.

holky pražačky, nenechávaly jste si někdo dělat profi fotky? jestli máte nějakýho fotografa, kde jste byly spokojený, tak bych byla ráda za info.

koukala jsem, že už vám odcházejí zátky. mě s jankem odešla a druhej den mi praskla voda. tak budu ráda, když budu ještě zašpuntovaná.

hannca gratuluju k chlapečkovi. mi tady kápla slza, když jsem to četla, jak dlouho jste čekali, než vás k němu pustili. musí to být těžký, snad ho brzo přeloží a budeš moct být s ním.

ad očkování já jsem zase za, pokud to dítě dobře snáší. janko má teda zatím jen ty povinný (hexu) kromě priorixu. ale chystám se, že ho nechám naočkovat prevenarem a meningokokem, ale až bude trošku starší. já mám zase obavu ze zrušení očkování tbc. ne, že bych potřebovala očkovat hned v porodnici, ale ráda bych, aby bylo prostě mimčo naočkovaný.
30. črc 2010 v 15:55  • Odpověz
@lio: já vím, že na paniku i porod času mraky, když oni tady všichni se odšpuntovávaj :astonished: :grinning: :grinning: :grinning:
No a taky jak jsem unavená a nic nestíhám, ... No, teĎ jsem si dala zas hodinku spánek a musím říct, že teda konečně se cítím líp, tak asi rychle dočtu a honem zvednu zadek, dokud cítím nějakou energii v těle :slight_smile:

@suik: no, jednu pidi ponožku na malou už najít nemůžu, tak si asi pračka dala zákuseček :slight_smile:

@hanncca: jé, tak to moc držím palce, ať to tak dobře postupuje a ať opravdu v neděli zkoušíte přiložit, to by bylo super :slight_smile:

@kuchy: chudák malej, taková kombinace - zoubky a ještě vir hnusnej :unamused:

@laterna: jejda, když u tebe to šlo po zátce tak rychle, tak je dobře, že ji teď ještě máš, jestli to znovu půjde tak rychle :slight_smile:
30. črc 2010 v 16:31  • Odpověz
No a já se honem zvedám a jdu něco dělat, nebo tu zkysnu před počítačem a udělám prd :grinning:
30. črc 2010 v 16:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.