• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eliska_v koukala sem že ses už v diskuzi o krči ptala -) a ptáš se zas :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnice-krc-neboli-thomayerova-porodnice/?page=223 poslední příspěvek..ptala jsem se na to samé...
je tam i web na krč...
30. črc 2010 v 18:13  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se po dlouhé době a teda hned hlásím, že stále zašpuntovaná :wink: Ale já nezaznamenala zátku ani u prvního těhu.
Občas jsem nakoukla a vím že máme dvě miminka, tak přeju moc moc zdravíčka :dizzy_face:
Měli jsme doma smutné období, přišli jsme nečekaně o fenečku a nějak se mi nakupilo více problémů, takže nebyla nálada moc se rozepisovat a reagovat, ale snažím se být v obraze.
Synátor je ted na prázdninách u babičky, tak si užívám klidu a o víkendu konečně vyperu pro Rozálku.Jem nějak pozadu :sweat_smile:

Jinak dnes porodila kamarádka chlapečka 4080g, porod nic moc, na konec CŘ, ale jsou na štěstí v pořádku.Mě to teda pěkně nahnalo strach, protože první porod měla podobný jako já a ted tohle, no ale konec dobrý všechno dobré.
30. črc 2010 v 18:13  • Odpověz
tak jsem si musela šoupnout paralen na hlavu jak mě začala bolet, tak snad brzo zabere. V po se musím zeptat, jestli je normoš tak natékat i v obličeji. Jsem jak číňánek ještě teď :angry:
@alisek : tak super, to roste přímo ukázkově Honzíček :wink:
@kovalda : fíha, ty jsi akční zase dneska :slight_smile: , chápu ale že když přijede tchýně, tak se uklidit musí :grinning:
30. črc 2010 v 18:14  • Odpověz
@anippe : tak to mě moc mrzí s tím pejskem :pensive: , já si to ani nedokážu představit tuhle situaci, radši nemyslet :frowning2:
to má kámoška pěknýho macíčka teda, tak hlavně že jí nakonec udělali císaře a nenechali jí trápit ještě víc :confused:
30. črc 2010 v 18:17  • Odpověz
@lio : promiň....
30. črc 2010 v 18:17  • Odpověz
@beru3nek Beru s tím natýkáním bacha, kamarádka ležela v nem. kvůli tomuto natýkání, obličej, ruce, nohy, prostě celá byla oteklá a k tomu měla vysokej tlak. Doufám, že ti bude brzo dobře.
30. črc 2010 v 18:18  • Odpověz
@eliska_v jééé to sem tak nemyslela :slight_smile: jen to nechci zahlcovat tady jiným tématem, tak jsem ti rovnou poslala odkaz, to nebylo myšleno zle símtě :slight_smile: :sunglasses:
30. črc 2010 v 18:20  • Odpověz
@alisek : já měla posledně 131 na 89. To jsem ale tak nateklá nebyla. Jen mi přijde, že dost piju a přes den nechodím skoro na wc až pak v noci. No musím se zepat. Minule mi řekl, že je to normoš, to natékání, tak nevím. Přijde mi to už fakt dost. Kamarádka mě zas strašila, že může jít o ledviny :unamused:
30. črc 2010 v 18:32  • Odpověz
@alisek to je krásný jak Honzíčkovi dopřávají cukřík, úplně mě to dostává.Super, že tak hezky prospívá :slight_smile:

@beru3nek s otokama nevím, nevím, asi bych je raději hlásila, aby změřili tlak a zkontrolovali bílkovinu v moči
@beru3nek ali má pravdu na otoky pozor a určo to nahlaš, můžeš mít vysoký tlak či bílkovinu v moči a to se pak musí řešit
ježíš já sem skoro zabudla že jdem v osm k sousedům na kafe.....no to sem zvěaavá jak to manža chce stihnout, ach jo :frowning2:
30. črc 2010 v 18:34  • Odpověz
@anippe: tak to jste měli smutný období, nedovedu si představit, že tu ten náš čtyřnohej blázínek jednoho dne nebude :frowning2: .

@beru3nek: jj, návštěvy jsou pro mne nejlepší motivací k úklidu, asi si budu zvát na každý víkend někoho :grinning:
Jejda, ty takhle natékáš i v obličeji? Já teda (ťuk, ťuk) nenatékám ani na nohách a rukách. To radši nahlaš.
30. črc 2010 v 18:42  • Odpověz
@kovalda jj návštěvy k motivací úklidu :slight_smile:)))
30. črc 2010 v 18:44  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: dnes jsem byla na kontrole a jsem z toho taková přešlá... Byla tam doktorka který ani trochu nedůvěřuju, myslím si že při prvním těhu toho hodně zanedbala, "prej" mi vyskočila trochu bílkovina v moči tak mě chtějí hned v pondělí hnát na cévkování :-P ale v průkazce nic psanýho nemám tak nevím... to cévkování chci odmítnout (mám na to právo ne??!) příjde mi to zbytečný a navíc tahle doktorka a sestra jsou cévkováním posedlý :confused: za celý dopoledne jsem skoro nic nevypila tak si myslím že to bude spíš tím... CS skore zase o bodík postoupilo takže jsem na 2 a na špičku prstu, tlak naprosto normální, žádný otoky, a od původní váhy mám nahoře necelý dvě kila což je taky fajn.
30. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
@gazel cévkovat proč probůh? to slyším prvně, spíš hlídat bílkovinu, otoky, tlak, prostě víc hlídat, než vycévkovat, šmane ...samo že máš na to právo , to sou věci neska
30. črc 2010 v 18:54  • Odpověz
@anippe, @lio : mě tlak měří pokaždý, jen nevím od kolika je už vysokej, a moč mi taky vždy papírkujou :unamused: , ale zase se zeptám, když je to horší. Je fakt , že já měla vždy nízkej a teĎ mi pěkně leze nahoru :confounded:
@kovalda : no to mám tak týden, že mám oči jen škvírky :angry: . Přítel tady má kámoše, tak na mě koukají jak na exota :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@gazel : no to jsou věci teda, to bych teda taky nechtěla to cévkování, brrr. To spíš ať tě pošlou na jiný vyšetření, ale rozhodně ne cévkovat. :frowning2:
30. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
@hanncca: to by bylo moc fajn ...držím palec, aby to v neděli dopadlo :wink:

@eveluska: já rodila ve dřepu zapřená do maži - prakticky stejná poloha jako na stoličce .....bylo to bezva ...pohodová pa, za mnou lezla po kolenou ....tak mě vyšetřovala, tak chytali ondru, tak ho i vyšetřovala už plácnutého na mém břichu

@kuchy: nemluvím o tom, když se trápí ..ale ondar má často horečku a jinak relativně v poho ....vy máte zase atb ....onda je nikdy neměl ..otázka, co je tedy pro dítě vhodnější
horečka nikdy není samoúčelná a bezhlavě ji srážet dle mého není ok ...ale je mi opracdu šumák, že někdo dává nurofen i při 37,5 ....
30. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
@lio asi chtějí mít co nejsterilnější moč....
holky prosím kdo máte nějaký ten porodní plán můžete mi ho některá poslat jak to má vypadat? dneska jsem dostala v nemocnici nějaké papíry, tak tam píšou že pokud maminky mohou ať si ho napíšou, že s ním rádi pracují :slight_smile: chci tam napsat jen takové ty nejzákladnější věci, které by měli být samozřejmostí ale s Domíkem jsme se jich nedočkali ( po porodu mimi dát na bříško, tatínek přestřihnout pupeční šňůru, a hlavně aby mi ho nikam neodvezli a nechali ho s náma na poporodním) chci to mít napsané protože si nechávám od každého s*át na hlavu a neumím se ozvat :sweat_smile: :frowning2:
Před chvílí nám odjel taťka na víkend pryč, tak je u nás smutno :cry: Domík to strašně oplakal až se mi z toho chtělo brečet s ním :confused:
30. črc 2010 v 19:06  • Odpověz
@beru3nek: doufám, že jo ...
@petulka86: ono samo ne srážet teplotu neznamená nechat ho být ..je to daleko náročnější než lupnout nurofen ... ale opravdu se mi osvědčily přírodní věci ....dokonce i náběh na laringitidu, kdy jsme o víkendu byli na pohotovsti jsem během toho víkendu stáhla tvarohovýma zábalama a aukalyptovým balkzámem ..ano nechala jsem si napsat alopatika, kdyby náhodou nezvládala svépomocí - nenechám ho udusit - nejsem šílenec ....ale prostě jsem je nemusela použít
vzhledem k tomu, že k dr. si chodím jen pro potvrzení (řidičák, těhu, další těhu) asi to nedělám vyloženě blbě :slight_smile:
30. črc 2010 v 19:11  • Odpověz
@kovalda..fakt baví...jen kdyby mě tak nebolely záda.. :unamused:
30. črc 2010 v 19:13  • Odpověz
@anippe: to mi je líto s fenečkou ....a neboj - z porodu kámošky na nic neusuzuj :wink:
@gazel: jestli chceš ten můj, písmi mi mail do ip

ad zásahy - fakt peklo ...já jsem na to hrooooozná háklivka, aby někdo dělal něco a nezeptal se mě na souhlas - u mě i ondry .....
i proto se oplatí mít ten porodní plán - prostě pokud jej převezmou, nesmí to udělat bez souhlasu
navíc, když se jedná o zásah takového typu - http://www.normalniporod.cz/protrzeni-vaku-blan.asp
30. črc 2010 v 19:16  • Odpověz
@hupcza taky tak..vseho s mirou :wink:
30. črc 2010 v 19:23  • Odpověz
@beru3nek jaktože to neklapne koupit kalhotky? :unamused:
30. črc 2010 v 19:42  • Odpověz
@vafle co je to to CS? já mám v prukazce napsano Č 4/0 a nevím co to je :unamused:
30. črc 2010 v 19:49  • Odpověz
@lucinecka222 : mám dvoje z DM, chtěla jsem ty nohavičkový jak tady o nich píšete, že jsou o.k. Vzhledem k tomu, že mám ležet nebo sedět a nikde necourat, tak to budu muset asi vydržet v těhle, nebo tam pošlu mamku.
tak holky hezký večer, jdu na pohádku :wink:
30. črc 2010 v 19:57  • Odpověz
@hupcza snažím se nepřipouštět špatný myšlenky, ale je to těžký a jak se tu bavíte o porodním plánu...já jsem hrozně nerozhodná v takových věcech, na první porod si nemůžu stěžovat, v podstatě vše co doktoři i PA udělala , mi pomohlo, což dopředu nevíš, že? PA pomohla prdnout vodu, ani to moc nekomentovala dopředu, jen že mi to pomůže v porodu a ani na to nic nepoužila a třeba o nástřihu jsem netušila, až se mi ulevilo a přítel mi později popsal, že to bylo právě díky nástřihu.Takže jsem rozhodnutá zase nic neplánovat a nechat vše na doktorech, i když strach je teda velikej, no a dnes obzvlášt :sweat_smile: Nějak ze mě vyprchala jistota že to přeci zvládnu, kterou jsem do dneška cítila...
30. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
@lio opatrně nenamáhej se :wink:
@kuchy jaktože nemáš tatínka?
@suik ja jsem taky pro uzamčení ale zase to není jen na mně :wink:
@kovalda taky bych přes den spinkala ale z dítětem to jde už teško malá mi už přes den nechce spinkat :unamused: jinak dneska jsem ji dala poprve spinkat bez plinky tak sem docela zvědavá jak to dopadne :slight_smile:
@kovalda vy míváte takové noční návštěvy jo ? :slight_smile:
@lio ale neboj našla :wink: našla bys nás v uzamčených diskuzích víš :wink:
@alisek to je super že malí tak dobře roste a přibírá na váze :wink: je to šikulka :slight_smile: akorád ten cukřík na to ho učit nemusely co?ale je to šikula :wink: :dizzy_face:
30. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
@beru3nek pěkný večer :wink: jaká hraje kde pohádka?ja mam taky ty nohavičkový a mněla sem je i u malé sou opravdu super staly mně kolem 70 korun a jsou tam troje tak co pošleš mamču ne :wink:
30. črc 2010 ve 20:10  • Odpověz
@petulka86: na co máme selský rozum :wink:
@anippe: ono se už upouští od názvu porodní plán a přechází se spíše k porodnímu plánu ...právě poroto, že to je zavádějící název - ten kdo má porodní plán si nic neplánuje (protože z podstaty věci to ani není možné), ale shrnuje to, co by uvítal, co je pro něj naprosto ok, a co by rád odsouhlasil
nezříkáš se nástřihu - říkáš, že chceš před nástřihem být informována, že bude ....atd. :wink:
30. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz
@beru3nek aha na čt 1 hraje pohádka :wink:
30. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.