• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj....
Beru3nek: také gratuluju, i když mi to moc neleze přes klávesnici, bylo to tak náhle, termín dle MS měla jak já, párkrát jsme si psaly, tak jsem z toho dost špatná :frowning2: ...ale už má přes dvě kila, už není tak úplně malinkatý, tak bude určitě v pořádku.
@Alisek, držím palce na brzké klokánkování....

u nás je tichá domácnost, jsem se o tom zmínila manželovi a ten na mě docela vyjel, že už to furt nechce poslouchat. Já prostě nechápu že to nechápe, jste pro mě jeden z kontaktů se světem (čímž si nestěžuju, mě to prostě tak vyhovuje) a docela se mě to dotýká a je pochopitelný, že mám taky strach :angry:
Dneska jsem se bavili o porodu, jsem tak jemně naznačila, že by si měl malinko nastudovat co ho čeká, a on že neboj, já to zvládnu, ještě budeš koukat jak....mno to vidim :angry: .... je mi do breku.

@hupcza
@petja ta růženka vypadá dobře....já musím pozjišťovat, co tam všechno mají k dispozici, ..... já teda z kosmetiky beru bepanten, pak mám objenanej olejíček na koupání, a olej na prdíky.... to nám snad stačí. Ještě mám základní olej z nobilisu, že ho budu používat na promazání, ale ten mám jen na doma, je to velká lahev....
Pak beru vlhčený ubrousky, obejvila jsem tu jedny, co nemaj tolik chemie, ale budu to používat spíš pro sebe, místo toale´táku.

@petja: na pusinku od weledy? co to je? a na co?
1. srp 2010 v 11:13  • Odpověz
@safryy : no, klasika, samozřejmě, že chceme zdravé miminko a ostatní je fuk :wink: , poprvé nám potvrdil Matyášek pohlaví na 100%. A když už chlapečka syna pro tatínka máme, tak holčička by se nám líbila trošinku více...já jsem si ji vždycky přála. Ale jak říkám ,na utz to bylo nejednoznačné ,tak jsem smířená s spíš s tím druhým chlapečkem a budu ráda ,až bude s námi, stejně už je rozhodnuto :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2010 v 11:17  • Odpověz
@eliska_v ....ja jeste nestihla posnidat :grinning:
1. srp 2010 v 11:20  • Odpověz
@kuchy ...tak to je jasne, ze zdrave miminko si prejeme kazda :slight_smile: My jsme mysleli, ze cekame kluka...ale pry je to holcicka....a uz jsem si na to tak zvyka, ze to bude holcicka, ze by me ten kluk asi pekne vysokoval :grinning: A jak rikas, uz je rozhodnuto a je to vlastne uplne jedno :dizzy_face:
1. srp 2010 v 11:22  • Odpověz
@suik: to bude dobrý ...chlapi si jednak nedovedou představit tu změnu ..jsme se taky tuhle bavili a já říkám manžovi, že mi to totálně obrátilo život naruby (ale ne jako stížnost ....prostě to tak je ...a jsem spokojená) ...a oni řekl, že mu se taky změnilo vše .....jistě, je to změna i pro něj ...jenže - já pracovala 10-12 hodion denně + víkendy, vedla tým 22 lidí, mezi tím chodila 3x týdně cvičit ...atd. ...teď chodím jednou, hlavní náplní dne je péče o ondru ...a prostě jim to příjde srovnatelné stím, že jim přibude vědomí, že je ten prcek :sweat_smile:
nemá cenu se hádat ...myslím, že ani bezdětná ženská si to neumí představit ...nemá cenu to chtít pocjhopit po nich ..

bepanten jsme dostali ,...vzorek i se sebou domů...ale teda tak velký, že nám vydržel na několik týdnů :slight_smile:
1. srp 2010 v 11:38  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

@lio napsala jsem to špatně :slight_smile: ...myslela jsem týden před termínem :wink: to je fain, že si takhle konec užíváš, já už toho těhu mám po krk, nějak mě začíná všechno bolet :sweat_smile:

@vafle já látkovky nepoužívám, to jsem dala odkaz jen proto, že jsem od paní kupovala prostěradla a zahlídla jsem, že prodává ty pleny :wink:

@alisek užijte si klokánkování :dizzy_face:

a co to čtu?? máme další miminko?? :confused: :confused: :slight_smile: beru, moooc gratuluji, ať je Adámek i maminka v pořádku :slight_smile: :slight_smile:

no já dneska dovyprala povlečení do postýlky i kolíbky a příští týden už radši vyperu autosedajdu a tu vložnou tašku, ať mám vše připravené, kdyby náhodou :grinning:

@suik a proč jsi z toho špatná?? že je to ještě brzo?? :confused: to jsou ty hormony :confounded: a na manžu radši netlač s tím nastudováním porodu, když tam chce jít a říká, že to zvládne, tak to určo zvládne i bez literatury :wink:

tak dáme si oběd, až Tomáš bude spát, tak ostříháme psa a pak vyrazíme na ty slavnosti...je tu azuro :sunglasses:
1. srp 2010 v 11:39  • Odpověz
@suik https://www.weleda.cz/produkty/pece-o-dite/mesickovy-pletovy-krem/
nebo nejlíp mini sada https://www.weleda.cz/produkty/pece-o-dite/mesickova-sada/ ,já to kupuju v DM,používáme doposud i ten zubní gel,protože ten náš lump prostě pastu polyká a tento gel je skvěle,je v něm anýz a bylinky,přitom dostatečná ochrana zubů bez zbytečností.
Kontraindikací je reakce na měsíček,to se ale stejně pozná až při setkání s ním...
1. srp 2010 v 11:47  •  3 děti  • Odpověz
@petja : my máme z měsíčku kopřivku, teda Maty ji má. Jednou jsem o namazala mastí a už nikdy více :stuck_out_tongue_closed_eyes:Mojí mamce taky měsíček vadí, že by to pobral po ní :sunglasses:
@ojo : mě tohle těhu taky už zlobí, bolí mě celej člověk......kdysi jsem tvrdila ,že chci 3 děti, no uvidíme, ted už mám docela dost :grinning: Možná je to tím, že to máme tak brzy za sebou. Je to vyčerpávající. :frowning2:
Jinak vložnou tašku a aoutosedačku už vypranou máme , jen pořád nevím,kdy objednat kočárek, nemáme ho kam dát a nevím,jak je to stou pověrou u druhého,platí taky? I u tandemu :slight_smile:
1. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz
@petja dík, weledu se taky chystám ozkoušet, ale radši vzorek.....my tu máme blízko biobchod, kde to maj, nevím, jestli teda tu sadu, i mi něco odtud přišlo levnější než z DM, ale zas tu moc nemaj ty vzorečky...

@ojo: jo na mě to je nějak brzo, připadám si hrozně nepřipravená. Jak fakticky, tak psychicky, prostě počítám až se zářím. Ale když to vidím, jak to vypadá, tak jsem nesvá. Za 14 dní budu mít 36. tejden za sebou a to uteče jak nic.
1. srp 2010 ve 12:16  • Odpověz
@hupcza už je líp, u nás nikdy nevydrží dusno dlouho, jsem se mu to snažila vysvětlit....no nechápe to stále, prostě jiný živočišný druh.

já za chvíli půjdu prát ten kočár, ať ho můžem postavit a kouknout jak to vypadá.
1. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
Jinak ten potah asi fakt řešit nebudu, zatím, to co tam je, to se vyprat kdyžtak dá a nějakou základní ochranu to snad poskytne.... pak až bude větší, tak to pořeším.
1. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz
@petja: weledu taky kupuju v dm :slight_smile:
a na zubky (čištění) gelík z nobilisu ..je to sice drahé ....ale už ho používáme cca půl roku a furt tam je dost ...takže to zas až taková investice není
@kuchy: taky je pro mě tohle těhu větší záhul než s ondrou ....ale pořád si myslím, že to mám v dost velké pohodě oproti tomu, co vše by se mohlo přihodit ...
na pověru s kočárkem teda fakt nevěřím :grinning:
co kupuješ za tandem?

@suik. fakt myslím, že je to třeba tak brát ...mi se strááášně ulevilo, když jsem opustila myšlenku, že manžovi vše vysvětlím a on když nebude přímo souhlasit, alespoň pochopí ....prostě většinu se shodneme, něco chápe můj postoj, ale nesouhlasí ....no a v některých věcech ani obraz ani zvuk ....ale už se tím netrápím ...důlěžitý je ten poměr, že to je jen zloměk
1. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
teda holky, vás dočíst, to je fuška.
Já už mám napečeno, dnes lepím a zdobím. Cukr mám až za ušima, nemůžu vidět sladké. A to ještě mamka dělala knedlíky s borůvkama. jsem si musela objednat gnochi s kuřecím masem z pizerky,abych to sladko přebila. :grinning:
1. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
ahojky nebyla jsem tady vařila jsem :wink:
@safry:jé já nespím jakou dobu a ted poslední týden teda děs bolí mě jak ta kost tak i pipka no není už o co stát :confounded:
jinak dneska máme oslavu tak tady budu až večer užijte si den :wink:
1. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@hupcza : líbí se nám ABC design, tak ho asi objednáme do prodejny tady u nás :wink: my na trojkolky moc nejsme, je sice těžší,ale oproti kočárku,co jsem měla singl je to skoro stejné. Je to na doufám jen chvilku, než se Matýsek rozchodí ,tak se nám nechce moc investovat :grinning:
http://www.detskydum.cz/detail/abc-design-tandem-plus-2009-90701/
1. srp 2010 ve 13:07  • Odpověz
ahojky těhulky,
první velká gratulace BERU a jejímu Adámkovi, trochu jsem to tušila, ale váhu má klučík super, určo jsou oba v pořádku, ale tedy , třetí místo bylo naše s antanou :slight_smile:
Dále všem děkuji za přání, ano je to tak, za dvě hodky mamče skončí porodní bolesti a vyloupnu se na svět :slight_smile:

Jinak za hodku to u nás propukne, já byla ráno sama venčit, udělala sem manžovi snídu (čubrněl jak puk, protože jsem ho nechala vyspávat :slight_smile:))) ) a pak zatímco on jel pro chlebíčky tak já pekla ty linecké koláčky, do toho mi chodilo mraky smsek , pak jsme poklízeli, pak koupel a ted si musím jít foukat vlasy a připravit stůl.

Od rána jsem si nesedla a párkrát mi tvrdlo bříško, ale nic strašného, nicméně rodit se dle všeho nechystá u nás :slight_smile:

večer juknu, tak doufám, že nebudu dočítat stopadesát stránek :slight_smile:

PETJA : sem ji psala normoš odpověd sem..pro suzzete, víc toho dohromady nedám, já mám nej zkušenosti s těma krizovkama, pak je to na odbornou konzultaci.

tak se mějte kočky, je pěkný teplo, ale doma je příjemně, tak zatím poho odpo :sunglasses:
1. srp 2010 ve 13:08  • Odpověz
@antana123 hmmm to vypadá na čtvrté místo, mě krom kříže nebolí nic......
tak poho oslavičku páček večer
1. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz
jinak kosmetiku mám vzorečky taky, weledu, avent, něco od sebamedu.....a už peláším ,at stíhám :slight_smile:
1. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@kuchy: já uvažovala od abc o tom zoomu ....ale všechno mi to příjde jako hrozné heblo
dneska odpoledne se jdu kuknout na i´candy pear .....jednak se mi to líbí ....a jednak to je dle mého skladnější a následně použitelné zase jako jednokočár
ještě uvažuju o tom phil&teds vibe ...sice je to tříkolka, které normálně taky nemusím ...ale tahle mi nějak sedla do ruky ....když to srovnám třeba s jané slalom, co měla ségra, je to mnohem ovladatelnější a to je to pro dvě děti :sweat_smile:
já kupuju z druhé ruky, právě proto, že to je jen na chvíli ...budu i šátkovat ...ondra už zvládá procházky po svých ....
no ale když si vezmu takovou fajnovou listopadovou plískanici, bude fajn je rychle nahodit do něčeho krytého a mazat :slight_smile:

1. srp 2010 ve 13:20  • Odpověz
1. srp 2010 ve 13:41  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza : ten i candy měli tady u nás v jednom obchodě vystavený, při pohledu na cenu se manžovi protočily panenky, 20 000 za něj fakt nedám,phil teds, jsme tu kupodivu taky viděli,ale zase mě osobně vadí to malé mimčo vzadu kousek nas zemí , na léto dobrý,ale my budemem mít ty maluchy srovna na zimu. Taky máme manducu a až Maty začne sám chodit, bude kočár jen na rychlé přesuny obou dětí :slight_smile: Ještě u nás měli novinku od caualu pro dvě,ale ta je taky předražená a jetá se ještě neprodává. :frowning2:
1. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz
ahojte holky
Beru velká gratulace k Adámkovi, jsem furt přemýšlela, jak jí je a on už je Adámek na světě :slight_smile:
My jsme včera uklízeli po malování a rozkládali komplet starý pokoj na prkna, abychom vystěhovali veškerý nábytek, když zítra přivezou nový. Zítra mám jít do poradny, asi půjdu pěšky, tento týden jsem tomu s fyzičkou moc nedala, jaxme malovali. Je to asi 4km, tak uvidím, jestli zvládnu obě cesty nebo jen jednu. Bo tam zas tři hodiny budu čekat, tak odpočinutá asi budu.
Jo a jsem pěkně naštvaná - téma, které jsem myslela, že se mě netýká - asi mám hemeroid. ble. nechci ho. :angry: to je určitě z té zácpy.
1. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@beru3nek velká gratulace k Adámkovi :slight_smile: hlavně ať jste oba zdravý!!!!
1. srp 2010 ve 14:27  • Odpověz
ahojky holky, právě jsme se vrátili z Prahy. Byli jsme za malým a mám z toho dobrý pocit. Dokonce nám ho vyndali z inkubátoru a zkoušeli jsme kojení a povedlo se!!! Malej je moc šikovnej, nejdřív se mu nechtělo, ale pak si dal, takže super. Manžel si ho taky pochoval. No, je nádherný a tak malinký..!! Zase tam pojedu ve středu a nebo možná mi ho převezou do bližší nemocnice, což by bylo super. Takže zatím furt odstříkávám, dali mi domů lahvičky, ať zamrazuju. Sem jak dojná :slight_smile: Na jedno odstříkání mám totiž tak 80-100ml, tak jsem nafasovala 20 lahviček po 250ml, tak sem jela domů jak mlíkárna...:slight_smile: Mějte se hezky. Pa
1. srp 2010 ve 14:30  • Odpověz
@hanncca tak to jsou super zprávy! To musela být nádhera ho chovat :dizzy_face:
1. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
Tak jsem do albíčka dala fotku koutku pro miminko, tak kdo chcete, můžete se juknout, mám z toho velkou radost....ještě pořešit praktické detaily u přebalováku a je to :wink:

kde jste kdo? Užíváte nedělního odpoledne? já střídavě ležím, střídavě něco dělám, ale jsem jak šnek, tak výkonnost skoro nula. :frowning2:
1. srp 2010 v 15:42  • Odpověz
@hanncca Hani krásný zprávičky, myslím na vás ať jste brzo spolu, dojíždění je nepříjemný ale co se nadělá, že.
Holky byla jsem dnes za Honzíčkem, je to šikulka, pije mlíčko, už má něco přes 30ml na jedno krmení, jen jednou v noci mu něco málo vytáhli neztráveného z bříška, jinak je to pašák. Dnes máme 2240g. Dnes jak jsem ho hladila, tak se mu krásně zklidnil tep, před tím se vztekal, nelíbila se mu asi poloha, skoro to vypadalo, že se postaví na kolínka, jak se vzpíral nakonec z mého hlazení usnul. Když to bude takhle dobré i zítra, tak vyndají katetr z nožičky a přestane se tudíž s výživou do žíly. Jsem hrozně šťastná jak se brouček zlepšuje.

Holky hádejte koho máme asi za souseda? Vedle nás leží Adam, nové miminko, včera tam ležela v ink. holčička a dnes máme parťáka, myslím, že to je Berunčin Adámek, viděla jsem i jejího přítele/manžela, myslím, že jsem ho poznala podle fotek v jejím albu. Je to krásněj tmavovlasej klouček.
1. srp 2010 v 15:49  • Odpověz
Úžasný!!!
1. srp 2010 v 15:53  •  3 děti  • Odpověz
@alisek super zprávy, HOnzíček je pašák :slight_smile:
A Beru Adámka ubytovali hned vedle vás? Svět je prostě hrozně malej :slight_smile:
1. srp 2010 v 15:56  • Odpověz
@lendaw myslím, že to bude berunky chlapeček, ale 100% to neřeknu, třeba se tam s ní potkám :slight_smile: dám vědět.
1. srp 2010 v 16:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.