• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza díky mě to taky přišlo jako hovadina ale koukala na mě jakože sem uplně blbá, že to ještě nemám |:slight_smile:
2. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
uá, se mi smazal přísvěk, ty plánovaný údržby mě teda štvou :angry:

už nevím co jsem chtěla...

@hupcza mě se to taky příčí kupovat dopředu, i lahvičky jsem nechtěla kupovat......prostě kojit budem a hotovo. Jinou variantu si nepřipouštím a budu řešit až nastane. Vyměkla jsem nakonec u jedné malé lahvičky, ta se snad nestratí. Ale i takový ty věci na vyvařování a tak budem pořizovat až bude potřeba...

Jak je dobré podávat miminku třeba fenyklový čaj? Koupila jsem takové malinké lžičky, od aventu, ale píšou, že jsou až od dýl....
2. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@suik já myslela že aspon určo ze začátku pokud bude mimi kojeno tak žádné čaje, ale koupila jsem kojící čaj a tam fenykl a tohle vše je ...
2. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz
@lio by si ale mohli pošmáknout pejsci :grinning:
kamarádka se nerozkojila, tak byli taky na nutrilonu, a zbytky dojídal pes, byl pak pěkně vypasenej :grinning:

k oblečení, já jediný s čím mám problém je podprsenka, všechny mě škrtí, ať mám obvod jakejkoliv, miminko se asi nastěhovalo pod žebra, nebo si tam nadusalo orgány a žádnou na sobě nesnesu, leda na chvíli na ven.
ad kloboučky - to bych taky nekupovala ...ve většině porodnic nějaké mají na vyzkoušení ...jsou různé velikosti - takže jak to utrefit - tam se to dá ozkoušet a jít pak najisto ...

@suik: no já fusak využila dost ...ono se to nezdá, ale vezmi si, že leží ...není žádný pohyb, který by ho zahřál
mám emitex 3v1 - na jaře jsem oddělala zimní vložku a jezdilo se dál ...a přes léto zůstala jen jedna vrstva, jako podložka

@ojo: no a jak bez fusaku? ...sama píšeš, žes měla ....jako nechat ho ležet jen v overálku? :confused:
@lio já myslela trošku na prdíky....jako dvě "lžičky" nebo tak.
2. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
@hupcza já to spíš myslela, jako že si vypomůžu jinak, ze spoda beran, zezhora velká dospělá deka nebo něco taky hřejivýho. Ten kočár co zatím máme má zip a ještě návlek, pod berana si asi nechám ušít takovou prošívanou vložku do vejšky, páč už to není úplně eňo ňůno ta látka vespod..... no kdyby bylo jó zima, tak tam lupnu termofor, ten vydrží vyhřát moji peřinu celou noc....tak se mi fusak už zdá navíc....možná je to blbost, tak se ptám. Stále mám ten emitexáckej v rezervaci, jen teda nevím typ.
2. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@suik no a proč si myslíš že je to v kojícím čaji......na prdíky mám masáže, olejíčky.-)
pejsci nic takovýho dostávat nebudou, ještě to tak .-)

@hupcza no to jsem taky koukala na velikosti a byla mimo, navíc mi přijde že mám bradavky ok a koupím až bude třeba....
2. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@suik jinak někde na diskuzi letmo jsem četla o nějaké směsi z kmínu přímo pro mimi, ale ne čaj
2. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz
ad taška do porodky ....nemám žádnou ...ale myslím, že stačí malá ...vláčet se sebou plíny je zbytečné ....
nám na první dny stejně nějaké dali a dají se přivézt pak ....
což mi připomíná, že bych asi měla balík do porodky taky koupit ....látkovky tam nebudou úplně skladovatelné :sweat_smile:
@lio: v porodnicích je dle mého přetopeno ...ani když venku byla nula a sníh nebylo županu třeba :wink:

ad voda - no dle mého to je tak akorát nesmysl nepít - zejména u delších porodů hrozí dehydratace - zkuste několik hodin nepít v úplném klidu ..mi osobně začne být zle a začnu být spavá ....takže to je přesně to, co u porodu fakt nemůžu potřebovat ....
je to přežitek - kdysi se zakazovalo jíst a pít
dnes už je oboje povoleno (samo, že jíst se musí přiměřené potraviny, že:slight_smile:)
faktem je, že jsem si u talčení ucrpla ...no pokud to někomu vadí, ať si trhne nohou ...mi by zase vadilo být 25 hodin bez tekutin
2. srp 2010 ve 14:43  • Odpověz
@lio já vím že to tam je.....olejíček mám taky objednanej. Jsem to myslela jako další z možností.
2. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
@lio: každý ať si udělá, jak uzná za vhodné :wink:
jako kdyby to bylo něco nedostatkového ...ale ve větších městech to koupíš 24 hod denně :sweat_smile:

@suik: já měla malou lahvičku jednu - jako vzorek ....a dodnes tam leží zatavená v obalu :grinning:
čaj jako na pití jsem nedávala vůbec do cca půl roku
čajík na prdíky jakoukoli lžičkou
ad fusak - vezmi si, cos vyjmenovala za množství vrstev ...jasně, že to takhle jde ...ale při každém uložení do kočáru je budeš muset srovnat uložit, zahrnout pod prcka, při každém vystoupení zase odmotat ....otázka je, jestli tě to bude bavit :sweat_smile: ...pokud bude tuhá zima - chystáš si na sebe bič ...takhle jen položíš a zatáhneš zip
2. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
jdu něco dělat, mimi se mi pěkně převaluje a já jdu využít psisky na hlídání abych ji hodila trochu do gala \.-)
zatím poho odpo
2. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@hupcza: no tak asi uvidíme....něco tam už ale bude víceméně nastálo....jako ty spodní vrstvy myslím....

@lio já nemyslím čaj jako takovej, na pití, ale jen krapet na lžičku, jak píše hupcza.
btw jeslti jsem ty bolesti nezakřikla :slight_smile: ....
holky, přidala jsem pár foteček ze včerejší návštěvy mišáka!! :slight_smile: a taky bříška týden po porodu, ještě tam mám špek, ale vem to čert, hlavně aby malej byl v pohodě!!
@suik j už sem pochopila .-)
@hupcza akorát v německu v neděli je to teda horší :grinning:
Tak jsem byla nakupovat a jsem teda zas zpocená až na zadku :slight_smile:. Už se těším dom, tam bude příjemněji :slight_smile: No a dle předpovědi má být teď týden tak kolem 22-25 stupňů, takže u mne absolutní spokojenost :slight_smile:

@lio: a co je ten dáreček pro mamku? Super, že už došel, to nakonec nebylo tak hrozné zpoždění :grinning:

V čem pojedu z porodky? No, to mne nenapadlo, asi v těhu oblečení, však ona se ta postava asi během těch pár dnů zas tak nezmění, ne? :grinning:

@ladenka: tak bříško máš krásný a lustr jste vybrali taky super :slight_smile:

@suik: no, já taky budu ráda, když se mi ty věci do porodky do té tašky vejdou. Je to všechno takový objemný - hlavně ty balíky vložek a to ještě přibude balík plen ...
2. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz
@hupcza U nás plíny nedostaneš,pozor,stejně tak vložky
S kloboučky souhlasím,pokud je v dané porodnici mají k dispozici,což taky není pravidlem
Jo a jak píšeš,dyžtak prcka vemu i s fusakem a hotovo .A žádné vrstvy
Čaj jsem nedávala do 6.měs vůbec,vlastně nic kromě MM.Na prdíky masáže olejíkem od Nobilisu,ATOK fenykl,homeo a já kojící čaje taky pila,ale spíš sypané připravené z bylin přímo
2. srp 2010 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj vsem, prave jsem se vratila od doktora no a sme na dva prsty otevreny, takze mam byt ready na vsechno a prej by to mohlo jit i rychle, Vincik naleha hlavickou a je pripraven na cestu ven..tasku uz mam radsi sbalenou..no a uvidime jestli vydrzim do TP, ale myslim, ze bude chtit ven driv :wink:
2. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@petulka86 Pání to jsou zprávy, tak uvidíš, jak dlouho vydržíte, teď se myslím hraje o 5. místo :grinning:
2. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz
@suik: noooo ...tak jasně :slight_smile: ....ale potřeba um nevznikne z minuty na minutu :wink:

@petja: tak to si musí každá zjistit ve své porodnici :wink:
@kovalda dáreček vypadá ok, jen nemůžu znovu zavřít krabici :grinning: už jsem ji málem vzteky prokopla :grinning: u nás je tedy hic a to to ráno vypadalo nadějně, ble

@petulka86 a jéééé další adeptka, no ale ty už máš aspon termín v srpnu \.-)

a já jdu něco dělat. zatím
@petulka86: adeptka ne 5-. místo? :wink:
@discreet já už nehraju, :grinning:
2. srp 2010 ve 14:59  • Odpověz
@petja já budu tu tašku možná nosit nahoru i s miminem a doma si ho v klidu vybalím a pak vrátím. Mno uvidíme....děkuju za postřehy, promyslím a prokoumám to.

@kovalda objemný to je teda dost.
@hanncca: míša je hezounký :slight_smile:
i dyž nehraju, ale v bříšku se neska něco děje , dává o sobě vědět, ale mám za úkol do čtvrtka vydržet, se objednaly holky z práce na poslední těhu návštěvu :grinning: tak snad jim to splním :slight_smile:
2. srp 2010 v 15:00  • Odpověz
@petulka86 ty jsi aspoň 36 týden :wink: ...to bude tuhý boj koukám :grinning:
2. srp 2010 v 15:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.