• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda napadlo mě díky tolika předčasným porodům, že bys mohla přidat kolonku v jakém tt jsme rodily.
Co si otom myslíš?
3. srp 2010 v 11:11  • Odpověz
@lotyna: přeju, ať atb zaberou, aby nemuseli prcka tahat ven dříve. No a sny máš teda dobrý :grinning:

@r.m: mně zkontrolují tlak a moč, pak doktor prohlídne - ten můj mi hlásí délku čípku a zda se otevírá hrdlo a posloucháme srdíčko. Posledně byl někdo jiný, protože můj dr. měl dovču a ten mi neřekl nic o čípku či otevření, ale udělal 5 vteřin utz - hlavička dole, srdíčko tluče, plodovky je dost .... a šla jsem ...

Jinak auto taky ještě sem tam řídím, ale když to jde, tak už se tomu vyhýbám.

@eliska_v: mně tedy na tu žáhu zabírá zatím mléko, tak jsem ráda. Ale je to děs.

@alisek. jasně, rozměry Honzíčkovi doplním :slight_smile:

@rennu: na tvorbu mléka je Ricinus communis - ředění 5 CH
3. srp 2010 v 11:14  • Odpověz
@kovalda : Mně právě nezabírá už ňák nic!! A je to dost nepříjemný! :unamused:
3. srp 2010 v 11:15  • Odpověz
@alisek jéé, oddělené pokoje pro chlapečky a holčičky,jo?? :slight_smile: Přísná výchova od útlého věku :grinning: No uvidím, jak se mi Beru ozve...jinak ten tt porodu je dobrý nápad :wink:
3. srp 2010 v 11:16  • Odpověz
Tak já se jdu na chvíli natáhnout! Zksuila jsem to mléko, tak za chvíli uvidíme jestli zabere :slight_smile:
Tak zatím papa
3. srp 2010 v 11:17  • Odpověz
@rennu já už třetí den beru ty homeopatika na podporu kojení, zvýšení laktace v ředění 5CH, zatím extra navýšení mlíka nepozoruju.
3. srp 2010 v 11:17  • Odpověz
@alisek: no jasný, můžeme doplnit v kolikátém týdnu jste rodily :slight_smile:, dobrý nápad, tak holky mi to napište :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:18  • Odpověz
@alisek já že včera Beru říkala, že nemá ani mlezivo, nic..tak mě napadlo jí to napísat, at to ev. zkusí a pokud bych šla taky na císaře, tak bych si ho ráda koupila a měla ho pro jistotu sebou..přece jen tam je ta laktace asi opožděná, kddyž se hned nepřikládá. Ptž včera ještě pořád beru neodstříkávala ani jí malého nedonesli nic....tak kdoví, jak to bude :wink:
3. srp 2010 v 11:21  • Odpověz
@kovalda Beru3nek mi říkala, že podle pohotovosti, co byla předtím, jí to počítali a v den porodu byla 33+5 :slight_smile:

@eliska_v hezky si schrupni :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:26  • Odpověz
@rennu: super, díky za info :slight_smile:
Jo, ty homeopatika se dle knihy mají brát 5 granulí 3-4x denně dle potřeby
3. srp 2010 v 11:28  • Odpověz
@rennu á mlezivo měla ale vsechno jsem odstrikala do pleny, takze na prd :frowning2: doporucim ji porad po 3h odstrikavat a co nejrychleji bud prilozit malyho pokud to dovoli jinak odsavacku dvoufazovou, me to hodne nastartovalo mliko ikdyz si myslim, ze ho nemam tolik, zatim teda staci.
3. srp 2010 v 11:30  • Odpověz
@eliska_v Taky mě pálí žáhá skoro pořád, ale už jsem si zvykla...
Dneska si měřím poprvé ten cukr kvůli cukrovce, takže 6x píchanec do prstu za den, ale zatím dobrý, zvládám :wink:
Mám dotaz, když chci vyvařit tetra osušky na utírání, stačí to v pračče vyprat na 90, nebo to klasicky vyvařit ve vodě? A kdybych to prala, tak s práškem, ptám se asi jako hotntot, ale nevím...
@kovalda já rodila 32+1tt
@kovalda děkuju :slight_smile: píšu si :wink:

@alisek jak se ozve, tak jí radu přetlumočím....dnes se ještě neozvala, tak uvidím :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:32  • Odpověz
@rennu kdyby mohla az bude mlezivo tect, tak at ho schranuje do nadobky, a at zkousi porad stimulovat odstrikavanim, ono to pujde a hlavne nebyt ve stresu, fakt, ja malem prisla o mliko kdyz jsem se zhroutila, dva dny nic neteklo ani kapka., pak jsem se dala dokupy a zase to pomalu slo. doporucuju nastudovat neco o kojeni nedonosencu a odstrikavani na medela.cz
3. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@discreet já ti s plenama neporadím, já vše nové prala na mín než na 90°C....ale uklidní tě, že díky nulovým zkušenostem mě také občas napadají otázky, který jsou asi naprosto jasný...ale já si s nimi nevím rady :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@alisek jj, děkuju vše jí řeknu...studovat bude asi doma až ji pustí....
3. srp 2010 v 11:34  • Odpověz
@discreet: určitě to stačí v pračce na 90. Ale já prala nejvíce na 60 a myslím, že to stačí :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
No, když se tak pěkně spinká, jdu to ještě zalomit, mám co dohánět :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:38  • Odpověz
@alisek mně dali v porodce odsávačku elektr. dvoufáz. hned ten den a začlo téct mlezivo, ale jen málo. Doma odstříkávám tou ruční pístovou, takže docela ok. Každý 2-3hodiny. Mívám tak 60-100ml z obou prsou, jak kdy. Ale sedím u toho tak půl hodiny. Ráda bych kojila co nejdýl, tak hlavně aby se mlíko tvořilo, tak fakt odsávám.

@kovalda jelikož míša vylezl minutu po půlnoci, takže jsem rodila 32+6tt
3. srp 2010 v 11:40  • Odpověz
@discreet já jsem nové tetra osušky prala na 90° a teď budu prát už asi jen na 60° - podle špinavosti.
3. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
tak holky, teď jsem volala do Prahy a Míšu budou cca za půl hodiny převážet do Příbrami, tak si mám volat a domluvit, kdy tam za ním pojedu, to by znamenalo, že ho možná už dneska zase uvidím. :slight_smile: :slight_smile: mám hroznou radost. I kdyby mě tam nenechali (jakože ale musí kvůli kojení a vztahu matka-dítě), tak v PB jsem za půl hodiny, takže bych tam byla každý den, celý den!! Ale myslím, že na šestinedělí mě nechají!!!
3. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
@hanncca skvělé zprávy, gratuluju :slight_smile: Už abys měla ten svůj uzlíček u sebe, co? :wink:
3. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj, zrovna jsem se vrátila z kontroly, všechno OK....asi mi dělali monitor, názvu jsem nerozuměla, ale myslím, že to bylo ono, podle toho co jsem si tu našla.....trvalo to deset minut a ležela jsem u toho, příště si ale nechám zvednout hlavu, pěkně mě z toho bolelo v kříži.....
UZ mi kontroloval i čípek, taky jsme zašpuntěný. UFFFFFF
Jsem se mu svěřila, že mám strach, jak kolem mě všichni rodí, tak mě uklidnil.

já taky moc sedět nemůžu, miminko dost tlačí do žeber, nejlepší je poloha v pololeže.

@alisek: to jsou super zprávy! Úplně mě to dojalo.
@rennu: chudák beru, pozdravuj ji....

@lotyna: :grinning: :grinning: :grinning: se tu řehním tomu snu

@gazel: juj, tak držím palce ať to zabere.

doufám, že jsem poslední jména neprohodila, jak nemáte ikonky (ehm ehm), tak si vás pletu.
3. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz
@hanncca paráda!
3. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz
@rennu jj, už aby to bylo, rychle jdu dobalit tašku, abych když tak byla připravená!
3. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
@suik gratuluju ke KO!!
3. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
@hanncca díky.
3. srp 2010 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky, v noci se spalo báječně a dle HUP už bych měla porod za dveřma už několikátý měsíc, mne se totiž dobře spí furt, v noci jsem šla jednou, pak ráno, nechtělo se mi vstávat, v noci jen pršelo, bez bouřky, taky jsem měla otevřené okno a vzbudila se zpocená....a protože se dobře spalo, zůstala sem v posteli, kde jsem posnídala a vstávala ted :-O
ted tu sedím jak sůva a nevím co budu dělat.....asi si udělám první oběd po x měsících, bo z mrazáku jsem vyndala cosi, co jíst tedy nebudu :grinning: to už jsem říkala, když to tenkrát tchýně přinesla :slight_smile:
jinak je pod mrakem zataženo, příjemně, tak jupí, akorát jsem chtěla odpo s manžou na zahrádku do pizzerky, ale asi bude mokro.....
Jinak jsem včera večer dala s mamčou pěknou procházku s psiskama, až mi jednou při cestě vjela křeč do třísel a pak trošičku bříško jako při ms, ale vše jinak při starém, LIO 14 dní před TP nerodí :slight_smile:

všem gratuluju k výborným zprávám, mimískové se číní a rostou jak z vody a kontrolky taky dopadly ok, Gazel tobě přeju at ty atb zaberou.......
@suik heyééé konečně ikonka, paráda ..-))
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.