• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@discreet: to za chvíli vychytáš, co smíš a nesmíš v jakém množství. No a je to ještě pár týdnů, ale pak se to snad srovná a budeš moct baštit zas co chceš :slight_smile:

@suik: já bych taky klidně prospala 12 hodin :grinning:, ale nedaří se :slight_smile:
4. srp 2010 v 16:28  • Odpověz
@antana123 Dýně já dávám podle počasí - většinou tak od dubna, když je dlouho chladno, tak i začátkem května - ale dávám semena, ne sazenice. S těma melounama to bude podobný - a sazenice bych možná tipla až po zmrzlých.
4. srp 2010 v 16:29  • Odpověz
@antana123 jj, na moravě se vůbec daří teplomilnějším plodinám....
4. srp 2010 v 16:29  • Odpověz
@kovalda já teda největší dávku dám dopoledne
4. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
@lotyna no mám pocit že je sadil v květnu se ho zeptám na tohle jsem trotl tomu vůbec nerozumím to je na něm se o to nikdo nestaráme jen on
4. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
@suik je to možný nejhorší je prý první rok to je úroda nic moc ty další je to už lepší teda
4. srp 2010 v 16:32  • Odpověz
@eliska_v Ahojky Eli,moc tě zdravíme,tak jakpak se máš????Koukám,že už jste tady všechny těsně před cílem,tak moc držíme s Michalkou palce,ať to brzo dokopete a můžete se radovat jako my....Už to může klidně přijít každým dnem,co???A dokonce koukám,že některé maminky už si pospíšily...TAk se moc opatruj a dej pak vědět:slight_smile:))
4. srp 2010 v 16:32  • Odpověz
@kovalda Jo já jsem si ještě vzpomněla, žes tu někde psala, že sis vyloupala semena z nějaké dýně na zasazení... Možná to bude fungovat, ale možná taky ne - bůh ví, co ta tvoje dýně byla za hybrid a co z toho vyroste. Já bych asi radši investovala těch pár korun do pytlíku semínek.
4. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
@antana123 My je pěstujeme už asi šestým rokem. Vždycky si koupíme semínka, předpěstujeme sazeničky a po "zmrzlých" vysazujeme ven. My ani tu folii nedáváme. Vždycky se krásně chytly. Ale letos, jak byl ten chladný a deštivý květen, tak všechny sazenice pošly, a to nejen melounů ale i okurek a všeho. Bylo na ně moc mokro a chladno. Máte štěstí, že u vás vydržely. My jsme letos první rok bez vlastních melounů. Je fakt, že s kupovaným se to nedá srovnat, domácí jsou krásně slaďoučký. :wink: Ale hold letos máme smůlu. :unamused:
4. srp 2010 v 16:37  • Odpověz
@ladenka no taky jsme se bali že o vše příjdeme a naštěstí vše přežilo a je pravda že domácí s kupovanýma se nedají srovnat ale když není nic jinnýho aj to je dobrý
4. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
@lotyna: jé, tak koukám, že toho dost nevím. Mně přišlo přirozený vzít semínka z té dýně, co jsem snědla a zasadit je. :astonished: Aha, tak to radši koupím teda semínka na jaře :slight_smile:. Díky :slight_smile:
4. srp 2010 v 17:06  • Odpověz
Teda holky, domácí melouny, vy mi děláte chutě.... Leda že bych je lupla v květináči na balkon místo milionbells.... :grinning:
4. srp 2010 v 17:08  • Odpověz
No koukám, tady nikdo, tak se holt tomu žehlení nevyhnu :slight_smile:. Já jdu teda na to, ale pamatujte si, můžete za to vy :grinning:
4. srp 2010 v 18:08  • Odpověz
@kovalda Všichni rodí, jen my dvě asi ještě ne :grinning:
4. srp 2010 v 18:12  • Odpověz
@zvirka: jejda, že by všechny najednou :slight_smile:? Ba ne, venku je krásně, ideální počasíčko :slight_smile:. Jen já už jsem naprocházená z dopoledne, tak nikam nejdu. Ale krásně mi uschnuly 2 várky prádla :slight_smile:. Teď jsem teda 30 minut žehlila a potřebuju pauzičku, bolí mne v kříži a trochu bříško :slight_smile:
4. srp 2010 v 18:39  • Odpověz
@zvirka: no a jestli roděj, tak já jsem ráda, že ještě já ne :slight_smile:
4. srp 2010 v 18:40  • Odpověz
Ahojky,taky mě čeká za chvíli žehlení,dnes mi na vzdoušku uschnuly 2 pračky.
No jinak ty melouny co řešíte,taky jsem měla to štěstí ochutnat,soused jich pěstoval tolik že už je pak dával slepičkám,byly vynikající,ale ty co jsou na trhu poslední 2 týdny stojí fakt za to :wink: a mě můžete věřit,z 80% tvoří můj jídelníček poslední měsíc a půl,to je po porodu nebudu moct ani vidět asi...no prostě mi dělají dobře na ten můj utrápený žaludek...Jinak já dycky taky nechám zbytek slípkám a jede jim to moc :wink: Jak toho jim tolik,tak už sem začala dloubat lžicí,páč jinak bych měla všecko colour a´la meloun,tolik vody z nich je :slight_smile:
@suik Moc hezký fotky z tej svatby,jsem hrozně nadšená z květin :dizzy_face: úplně úžasný! A vy jste s manželem hrozně zvláštní typy :wink:
4. srp 2010 v 18:45  •  3 děti  • Odpověz
@petja díky, ....no hlavně malej a velkej...

za kytky může moje drahá sestřička, studovala zahradní školu a tady se mohla dosytosti vyřádit, chudák nespala celou noc, pak zapoměla občanku (měla mi svědčit), oblíkala se až na místě a chvíli tam lítala skoro polonahá :slight_smile:. Ale udělala nám to moc pěkný.

meloun slepicím, taková škoda, ale je fakt, že já jsem jich taky pár nestihla dojíst, ale ty nebyly moc dobrý. Náš pes je měl hrozně rád, ty šlupky, jste je mohli zahrabat do kompostu metry hluboko a stejně si je vyhrabal. Bufeťák jeden.
4. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@petja: jj, dneska to schlo krásně venku :slight_smile: Neboj, po porodu už žádné melouny nebudou, tak neva, že jich budeš přejedená :slight_smile:
4. srp 2010 v 18:55  • Odpověz
@suik: ségra ty kytičky fakt udělala super :slight_smile:
4. srp 2010 v 18:56  • Odpověz
@lio: jsem si to asi nějak blbě zařídila nebo co :sweat_smile: :grinning:
4. srp 2010 v 19:06  • Odpověz
ahojda,
nedočítám :slight_smile:
jenny: gratulka, koukám, že jste nás o kousek předběhli :slight_smile: . Jinak co tady za novinky?
Tak jsem konečně doma. Byl to všechno docela fofr. Ve 12 jsme jeli na pohotovost a v 16.40 byl Adámek na světě :grinning:. Přítel nestihnul ani přijet, aby ho viděl hned po císaři. Mě jen řekli, že kvůli mému zdav. stavu se těhotenství ukončuje a bylo. Hlavně si říkám, že ještě že jsme jeli, ta bolest hlavy byla k tomu, tlak jsem měla 171 na 117 a tělo mi zadržkovalo vodu, takže jsem už v tý nemocnici se nebyla schopná ani vyčůrat. Adámek je kouzelnej, hned sem dám nějáký foto tý naší chlupatý vlasat ý kouzelný opičky. Nejhorší pro mě bylo, že jsem chytla ještě infekci po, takže ATB, teplota a nemohla jsem za malým, to bylo šílený, byla jsem na nerva. Včera jsem ho poprvé viděla, a prostě nějkrásnější miminko. Dneska mě pustili, tak jsme za ním byli zas odpo, dali nám ho poprvé do ruku, krásnej pocit, a zkoušeli jsme kojit, ale nechytá se , je na to ještě maličkej a spinkal u toho.
Tak zatím, jdu zas do postele, mám nohy jak báně :frowning2:
4. srp 2010 v 19:07  • Odpověz
@kuchy: ještě jsem vysála a vytřela a dožehlila zbytek ....a pak jsem byla cvičit ....no a pak se divím, že jsem večer unavená :grinning:
na cvíču mě tak začala pálet žáha, že jsem myslela, že nedocvičím ...každý předklon byl vééééselý :slight_smile: ..ale přece to nevzdám :grinning:

teda vy jste spavci :slight_smile: ...to bych nenaspala ani omylem a to sepovažuju za spavce :sweat_smile:

@suik: my měli poprvé taky rodinný pokoj ..je to super - vřele doporučuju - bylo to jako v penzionu - i zařízení (krom postelí - ty byly špitálské ..ale jinak křesílka, stůl, lednice, tv ....)....personál tam chodil minimálně s tím, že tam ctí rodinu, ale pokud budeme chtít, máme kdykoli volat
tentokrát to nevezmeme - někdo musí být s ondráškem a přece jen ho nechci nechat 4 dny u ségry - kvůli nim oběma
ad masážní olej - určo jo

@antana123: kupuje nějaké ošetřené semínka a nebo normálně vyloupe z melounu?
4. srp 2010 v 19:16  • Odpověz
@beru3nek Ahojky, gratulace k miminku :wink: Už se těším na fotečky. Super, že je Ti už líp. Kdy Ti dají malého domů?
4. srp 2010 v 19:20  • Odpověz
@beru3nek: tak hlavně, že jste to zvládli, i když to muselo být asi na palici nemoci za adámkem ...kojo naskočí neboj :wink:....a když ne, tak se svět nezboří
4. srp 2010 v 19:20  • Odpověz
@hupcza Tak to jsem nevěděla, že rodinné pokoje fungují i u nás.... Teda u nás v Olomouci bohužel ne :frowning2: Aspoň se trochu osamostatním, ale budou to nervy, bez manži. Snad to rychle uteče... :frowning2:
4. srp 2010 v 19:21  • Odpověz
@zvirka: ono asi záleží na porodnici ...ale v krnově říkali, že když bude obsazený a bude místo, uzpůsobí případně jiný pokoj tak, abychom tam mohli být spolu ...je fajn, že tam nejsou omezené návštěvy ..vždy jen chtěli, aby se na ně kleplo na sesterně, že tam je někdo krom mě
určo to uteče ...ale ráda jsem toho využila
4. srp 2010 v 19:32  • Odpověz
@hupcza Závidím :frowning2: Ale zas vím, že kdyby něco s malým, tak tady dostane nejlepší péči v širokém okolí, to mě utěšuje :wink: A na pokoji se mnou nějaká mamina bude, tak snad smutnit ani nebude čas, i při té péči o malého :wink:
4. srp 2010 v 19:35  • Odpověz
@beru3nek: jé, ahoj vítej doma :slight_smile:. To je super, že tě pustili. Na fotečky se těšíme. Teda šlo to rychle, no ještěže jste jeli :slight_smile: Běž odpočívat, ať máš zas síly jet za Adámkem. Neboj, kojení vám brzy půjde :slight_smile:

@zvirka: neboj, ke smutnění nebude důvod, budeš u sebe mít miminko :slight_smile:. No a v porodnici se kolikrát navazují mezi maminkama vřelé přátelské vztahy :slight_smile:, tak třeba budeš mít štěstí :grinning:
4. srp 2010 v 19:47  • Odpověz
@hupcza kupuje semínka ty s melounu jsou prý nic moc
4. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.