• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
autor
Tak holky,
už jsme mluvili s tou mudr. - takže podle ní letět můžu právě proto, že budu ve dvacátém týdnu, že to bude v půlce. řekla mi, že mi dá takové injekce proti srážlivosti krve, ty punčochy naopak nedoporučuje, ale chodit chodit a protahovat se a pohybovat se v tom letadle. Jinak na místě že akorát jediný problém právě když se něco stane, ta lékařská péče, ale to je všude, a stát se něco může i tady, přesně jak jsem říkala. Ale co se týče jídla a nějakých nemocí tam, že v poho, a ptala jsem se na to opalování a řekla mi, že ty nesmysly co se píší na netu a v debilních časopisech, že na břicho nesmí posvítit paprsek sluníčka nemám řešit. Jasně ,neležet celé dny s vystaveným pupkem na sluníčku, ale jen ve stínu být rozhodně nemusím. že všeho s mírou a podle sebe, jak se budu cítit. a s tím egyptem, oni tam jezdí a taky mi potvrdila, že samé těhule i ve velmi pokročilém stádiu tam pobíhaly a slunily se.........že spousty. a tato doktorka má fakt hooooodně dlouhou praxi, takže jí věřím, prej mi hraje hodně do karet i to, jak jsem mladá a že nemám žádné zdravotní potíže, takže super............
Ve čtvrtek budu mluvit s tou svojí novou, tak jsem zvědavá, co mi řekne ona.............

hup: to je pravda, malé mimi na takovou dovču bych fakt nevzala......... :grinning: :grinning:
lamia: děkuju, i tvůj názor mě zajímal, ty jsi doktorka............no toto právě na vlastní pěst není, vše bude v luxusním hotýlku, jídlo pití jen tam, jinde vůbec, to bych se bála, a očkování se tam nedoporučují ani normálním netěhotným lidem, takže nemoci by měly být ok..........takže to asi riskneme..........
9. únor 2010 v 16:08  • Odpověz
no nevim jestli jste nektera byla v rusku, ale vypada to tu, ze tim kurzem tady prosel kazdy...takze jestli se to zacne ve velkem aplikovat aj u nas, tak to bude generace...
9. únor 2010 v 16:11  • Odpověz
lajla: pokud myslíš, jak se mi liší termín porodu podle ms a podle utz, tak o 3 dny. :slight_smile: Uměj pěkně vyplašit ty zdravotníci, co?

tux: jejda, doufám, že Tuxík bude v pořádku. Držím pěsti, ať se to srovná.

laterna: jasně, že se zařadíš mezi potvrzené. Držím také palce.

rennu: jo tak, no vidíš, asi jsem si přišlápla vedení, že jsem to nepochopila. No vida, tak příště možná už budeš vědít, co čekáte :grinning:
Jinak kolega (jeho žena je porodní asistentka) říkal, že kdyžtak, když jsou hraniční výsledky, tak je dobré zajít na ten 3D či 4D ultrazvuk, kde se vše krásně vidí a odhalí.

lamia: teda ty máš tolik dobrých zpráviček, že to ani nestíhám pobrat. No congratulation přímo obrovská. Hlavně, že srdíčko tluče jak o závod a že se ty blbý hematomy vstřebaly :grinning:

dusha: taky velká gratulace. Další věštba ohledně pohlaví? Teda, takhle brzy jsem to fakt nečekala :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:19  • Odpověz
Lami, mám na tebe dotaz ohledně diagnóz, všude v papírech na odběry mi píše diagnoza Z 35,8 ...nevíš co to může znamenat? jsem si toho u lékaře nevšimla a tudíž se nezeptala. taky mi špatně do screeningu vyplnil špatný údaj s mohí hmotností, je to směrodatný, jestli jo, tak mu to přepíšu a nebo se zeptam předem na těch odběrech.
9. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
Kov..díky, nestresuju, ono to nějak dopadne a tuxík zabojuje.
Ale díky tomu zase oddálíme novinu našim rodinám, hold si na oslovení babička a dědeček musejí počkat.
9. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
tux: ad odběry....já měla 3 papíry na odběry minulý týden, ale to jsem kvůli angíně nešla a sestra mi říkala ať nechodím, že se domluvíme dnes a dnes mi řekla, že dřív se chodilo v tom 11-12tt a že teď podle nového se chodí až v 16tt, takže mě udělají po novu :grinning: a prej to bude víc krve, jsem se ptala...ale já mám žíly krásně vidět a jehly mi neva, spíš jen to množství, mám nízký tlak, tak abych sebou nesekla :slight_smile: dnes mi brala jen jednu ampuli na screening :wink:
9. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
lamia: taky gratulace...ted mi napadá, máš nick podle hluchavky??? :grinning:
9. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Tux je to dg dohled nad těhotenstvím :wink:
9. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
holky prazacky nebo do prahy dojizdejici, kam idete na ten screening?
9. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
rennu jen tři papíry? já jich mám 5 nebo 6 :frowning2: to bude krve, brrr.

lami, díky tak to mám už od první kontroly, ten dohled :grinning: A gratuluju ke krásným zprávám o miminku a at je ti brzo líp a netrávíš tolik času na toaletě.
9. únor 2010 v 17:25  • Odpověz
Ahojky, gratuluji k úspšným kontrolám a tux, držím palečky aby bylo vše o.k.:slight_smile:

já jdu zítra na odběry na NT, na uzt jdu 2.3. .. objednávala jsem se po konzultaci s mým dr, ale objednávala jsem se sama .. půjdu do Gennetu na Praze 7, stojí to tam 1100,- Kč. jinak jsem stále unavenější a unavenější a chutě mě naprosto dostávají :slight_smile: dnes jsem měla zkoušku a hádejte co jsem dělala včera odpo - 5 hodin jsem prospala !! a to v noci spím naprosto normálně, dostateně .. ale pak jsme ten skluz s malým dohnali a zkoušku mám, což je hlavní .. ještě jedna ozítří a o víkendu to asi oznámíme, pokud nebudeme zbabělci :grinning:

tak se mějte všichni fajn, ať je vše v pořádku a držím pěsti na kontroly, pokud máte nkěteré ještě jít :slight_smile: mě čeká utz až 2.3. a ten samý týden i kontrola u gyn, tak to budu mít pohromadě ..
9. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
Sal.: tak ja zkusim taky ten gennet, doufam ze me vezmou a nemaji moc narvano.
9. únor 2010 v 17:56  • Odpověz
suzete: volala jsem tam minulý týden a dobré, tak snad tam budou mít ještě volno .. ale na gennet jsem slyšela pozitivní ohlasy a přeci jen, je to pracoviště se zkušenostmi ..
9. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
muz mi tam zavola zitra, nechci volat za hrisne penize z ruska a nechci tyden cekat nez se vratim. tak budu doufat, ze me taky vezmou.
9. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky hlásím že kontrola dopadla dobře máme 6,26cm odpovídáme 12+5 mrska li jsme sebou a řekl mi že to bude holčička :slight_smile:
tak jsem si strašně oddychla
9. únor 2010 v 18:11  • Odpověz
Ahojte holky, vsem uspesnym kontrolam mega gratulace.
Dneska jsem trochu krvacela, tak jsem se vyplasila a letela na pohotovost...a vim velke kulove. Po hodine cekani mi odebrali akorat krev a poslali me domu. Ze nejsem akutni pripad :unamused: Mam si pry zitra nekam zavolat a domluvit se na sken. Tak jako tak, jsem mela jit na sken pristi patek, tak jsem zvedava co se zitra dovim. Nic me neboli, krev byla jen jednou...ale i tak...bojim bojim bojim :frowning2: Co by jim to udelalo, kdyby mi ten utz udelali...ja bych dala veskere penize sveta, jen abych se nemusela takhle nervovat...kdybych proste vedela, ze tam cvrcek je a ze je OK.
9. únor 2010 v 18:36  • Odpověz
ježiši chudero to je hrozné to čekání :cry:
9. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
No jeste jsem neprekrocila jejich magickych 13tt, takze starost minimalni....a ja uz bych si tak prala vedet...nebo videt...nebo cokoliv. Fakt krome tri tehu testu nevim absolutne nic. A to se me ten doktor na zacatku zeptal, odkud vim, ze jsem tehotna...tim me vydesil jeste vic...proto mi brali tu krev...no mazec.
Ty jsi chtela spise chlapecka nebo holcicku? Tyjo a neni to jeste brzo na urceni pohlavi? Mas nejake utz fotky?
9. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
Tux: no, mi na screening odebírali jednu 10 ml zkumavku. Teď na poradně mi odebírali dvě zkumavky. Jednu malou na krevní obraz a druhou na krevní skupinu + Rh + protilátky + virologii (HIV, žloutenka a syfilis). Ale na toto ti klidně můžou brát zkumavky dvě, u nás to dělá všechno transfúzka z jedné zkumavky.
Taky sem odběrový padavka :frowning2: Žíly nemám žádné a při odběrech běžně omdlévám :frowning2: Tentokrát se dokonce sestřičce vůbec nepodařilo mi to nabrat, neteklo vůbec nic :frowning2: Tak sem musela jít na transfúzku, kde mi to vrchní (známá) bezbolestně a napoprvé nabrala.

Holky, gratuluju ke kontrolám :grinning:

Antana: to už ti řekli, že to bude holčička? To teda brzo :slight_smile: Mě řekla MUDr., že to půjde poznat až ve 20. tt
9. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
salinka: gratulace ke zkoušce, rodině to také oznámíme asi o víkendu :wink:
antana: taky moc velká gratulace, teda vy už jste obři :wink: kam se hrabeme my s 4,5cm, ale zase jsme mladší (11+2)
safryy: neboj, to bude v pořádku...pokud "jen" špiníš a není to jasně rudá krev.....já byla na kontrole dnes, tak jsem se dopo uklidnila, ale ted večer zase červík hlodá.....no strachu o bobísky se už nezbavíme :wink:
9. únor 2010 v 18:52  • Odpověz
Safry: no to je teda mazec.... To čekání teda je strašný :frowning2: Držím pěsti, aby bylo vše v pořádku :wink:
9. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
rennu: prave ze to byla ruda...teda neco mezi ruzovou a cervenou...ale nebylo toho moc...no bylo to tak...mam desne problemy se zacpama...a tak si tak trochu myslim, ze jsem asi zatlacila vic, stejne z toho nic nebylo :pensive: ...proste me to strasne vydesilo...krev netekla proudem, jen tam proste byla...od te doby nic...ale desim se kazde navstevy toalety...utiram se jak kdybych ji mela ze zlata :grinning:
9. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
kali dekuju...mam hruzu z toho, ze musim zitra nekam telefonovat...kdyz s nekym mluvim z oci do oci, tak se domluvim...ale po telefonu je to des...tady tez kazdy mluvi jinym prizvukem...vzdycky si pripadam jako trotl a jisto jiste pusobim dojmem uplneho idiota :sweat_smile:
9. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
safryy: když to ustalo, tak to bude v poho, věř tomu.....kdyby se něco dělo, tak by se to rozjelo víc.....radši víc odpočívej....ale je fakt, že já se kontroluju taky vždy, když jsem na WC
9. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
kali: mně už mudra taky dnes věštila pohlaví :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: i když naplno to neřekla
9. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
rennu a co ti vyvestila? a co by jsi chtela vic?
9. únor 2010 v 19:06  • Odpověz
gratulace k příznivým novinkám :wink:

teda pohlaví v prvním trimestru....to jsou fakt tipy s výsledkem 50/50ne? :sweat_smile:

jinak testy na hiv a spol. mě fascinují ...dr.říkal, že se prý dokonce mají dělat 2xv průběhu těhu,ale že to nedělá,že se nikdy nesetkal s jediným případem pozitivním
9. únor 2010 v 19:14  • Odpověz
Hup: myslím, že ty virologický testy jsou předepsaný někde ve vyhlášce nebo v zákoně nebo v něčem takovým, že se dělat "musí" :grinning: Já jsem pracovala právě na laborce, kde se to vyšetřuje a pozitivních případů sme měli teda docela dost :frowning2: Bohužel některé ty holky byly opravdu nízké ročníky :frowning2:
9. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
kali: já to chápu ...ale když si vezmu sebe...před rokem jsem byla těhu a tudíž i po 0 testu na hiv,kde bych ktomu s tím prckem a kojením přišla :grinning:
9. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
hupcza: no víš co je zajímavý? že mudra to přiblížila, zaměřila mezi nožky a já tam cosi taky viděla :grinning: beru to s nadhledem....neboj :wink: ale bude zajímavé, zda odhad vyjde
9. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.