• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik: taky ty kika - nebělené
tetra pleny mám 3, barevné 6 ..teď jsem dokoupila 3 flanelky ..ale jen proto, že byly růžové - ať má něco holčičího :slight_smile:

@gazel: no já v nouzi brala taky ...ale vzhledem k tomu, že budou kadit do jedněch plín, asi bvy to bylo vhodné
6. srp 2010 v 11:54  • Odpověz
@hupcza no mě to příjde zbytečný, já teda každý plenky prala na 95 stupňů tak mi to opravdu příjde zcestný....
6. srp 2010 v 11:58  • Odpověz
@gazel: no tak já zase vživotě nevyvařila ....to příjde zase zbytečné mě ......holt každá si jede podle sebe - žádný univerzální recept na to není
6. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz
@hupcza no tak ono je jedno jestli 60 nebo 95 a jestli praní 2hodiny nebo 2 hod 20min :grinning: ale je to tak jak píšeš, každá si jede podle sebe :slight_smile:
6. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz
@gazel vše nejlepší :dizzy_face:
6. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
@lio fakt? :confused: , tak to se omluvám, mě se to nějak nezobrazilo nahoře :pensive: juknu na to, díky....

@gazel no já nevím, obrázkový nemám a zase když se do tý plíny kadí.....
6. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz
@hupcza Tak já s haipa a imse úplně opačný zkušenosti :confused:
My přišli z dědiny,pěkně se rozpršelo,nicméně goretex nás ochránil,sme v suchu a aspoň sme se prošli,vypadá to,že malej po obídku usne. Já jsem v tomhle počasí moc spoko,určo s ohledem na těhu,jinak miluju vedro :sweat_smile:
6. srp 2010 ve 12:23  •  3 děti  • Odpověz
@gazel ale zase asi taky budu vyvářet, já tak peru i naše ručníky...

ten můj je na zabití, celou dobu tu schnu a klepu se, jak to dopadlo s tou hebamme a on mi až na zeptání odpoví, že přijde zítra dopoledne. Tady bordel jak v tanku....akorát nemůže v září, ale přijde nám párkrát vysvětlit co a jak a pak nám pomůže sehnat jinou. :confused:

@lio, no samožřejmě, že to je i v těch reakcích nahoře, jsem pako....
6. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz
@suik v klidu se stane .-)
6. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
Tak to já nevim co je to vyvářka,to nedělám :sweat_smile:
6. srp 2010 ve 12:26  •  3 děti  • Odpověz
jdu dopéct šunkofleky a půjdu si dáchnout, zatím :slight_smile:
6. srp 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ahojky holky :wink: včera nás propustily ze špitálu a byla sem tak zničená že píšu až dneska ,malá je pořád nemocná má horečky a kašle a k tomu rýmu :frowning2: od rána mi spinká ,je hodně slabá ani chodit skoro nemuže,no je to mazec to vám povím.Já jsem dneska ráno zjistila že mi vylezl hemeroid :cry: mam dvě kuličky na konečníku a strašně mně bolí :cry: :cry: :cry: :cry: nevíte co stím?máte je taky někdo?ja sem četla jen zběžně o hemoroidech ale v těhu by nemněly bolet a mně bolí :cry: :cry: :cry: :cry: chjo :unamused: Jinak sem byla v uterý na poradně napsala jsem propustku na tři hodiny ze špitálu a letěla sem,z malou tam byla babička.Poradna dopadla dobře,moč byla taky v pořádku a ještě se u mně nic neděje sem pořád zavřená.A na ozvách nebyli ani žádné stahy takže pohoda,ted sem zvědavá na výsledek citologického stěru dělaly mi ho v to uterý.Další poradnu mám v uterý a také z ozvama,ted už budu chodit co týden,no to jsem zvědavá co mi řekne na ten hemoroid :unamused: k tomu všemu mně zase pálí žáha no už mně opravdu picne :frowning2:
ted sem dovařila polívku a dodělávám porkovou omáčku a pak pujdu asi spát jsem nějaká slabá asi na mně něco leze :frowning2: jak se máte vy?Koukala sem jen zběžně že se narodilo 4 mimi tak gratulacce veliká :wink: jinak nedočítám a omlouvám se za to ale opraqvdu mi není ok :frowning2:
6. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
@antana123 taky ho mam, uz je slozene a pripravene :wink: design se mi sice moc nelibil, ale zvitezila prakticnost..jinak sem koukala i na novejsi model a ten mi prisel chatrnejsi, jako ta konstrukce z ceho to bylo vyrobeny, mozna naka "odlehcenejsi" uprava, ale ja sem sla do tohohle, zdalo se mi "bytelnejsi" :grinning:
6. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
já jsem snad vyvářku nepoužila ani jednou
jsem docela odpůrce takov ta sterilní čistoty a vyváření všeho druhu
lahvičky jsem taky nikdy nevyvářela ....začala jsem je používat v půll roce a to mi fakt přišlo zbytečné
ani dudlíky jsem nijak nehrotila - po koupi ano ....ale jinak?
hlavně mi to příjde nesmyslené u větších dětí, které už lezou ...plazí se všude možně, olizují podlahu a já jim budu vařit dudlíky
on třeba manža měl vyvářené vždy vše - je alergik, ekzematik, náběh na astma
my měli přiměřenou špínu - jsem z vesnice - jedli jsme ovoce přímo z keříku, před tím jsme hňácali kočky ...a nikdo alergik není ....to samé švagr se ségrou
jako nikomu to neberu - mám spoustu kamarádek, které vyvářely ještě v roce ... ale já to nepovažuju za rozumné
6. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
@lucinecka222 co bylo malé?
6. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
@lucinecka222: a co je s klárkou? ...alespoň, že kontrola je ok :wink:
6. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
@gazel no v neděly sme šly na nákup a v kauflandu mají tak skvěle vystavený nákupní košík že malá si ho nevšimal a narazila do něho,bouchla se přitom za ucho kde se ji udělala pořádná modřina a do hrudníku kde mněla modřinu taky,no byl to šílený pád.V pondělí ráno už mi zvracela,u doktora sem namněřily i teplotu a v nemocnici bxla teplota už skoro 39 neurolog i chyrurg ji prohhlédly a neurolog nám řekl že má slabý otřes mozku a pak děcká doktorka že na ni leze i nějaká vyroza :frowning2:
6. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
@hupcza já sterilní prostředí teda rozhodně nemám, jen ty plínky jsem si nějak vžila vyvářet. ručníky a oblečení peru na 40stupňů jen když manža dotáhne z dílny něco extra špinavýho tak to dám na víc. dudlík jsem teda vždycky jednou za týden vyvařila a lahvičky teď budu dávat do myčky máme tam speciální program pro tyhle mimi věci.
6. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
@hupcza
@gazel no a přes noc se mi dusila kašlem ,má rýmu a horečky od rána spinká a nemuže chodit je uplně slabá je mi ji tak líto bobek malí :cry: v pondělý máme prohlídku u doktora od malé tak sem zvědavá a doufám že neskončíme přes výkend zase na pohotovosti :frowning2:
6. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
jeden den byla malá na JIP chudák celá opychaná :frowning2: ani na krok sem se od ni nehla,byl to mazec a ted je taky,protože je bobek uplně zničená :frowning2:
6. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
@hupcza jinak kontrola je ok to sem ráda.a co ty máš tu zátku nebo ne?a nemáš skušenost z těma hemeroidama? :frowning2:
6. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz
@lucinecka222 no teda blbej vozík v cestě a co to způsobí, tak ať je brzo líp :wink:
6. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz
@lucinecka222: tak myčku jsem nezkoumala - mám jednu lahvičku na pití (vody, čaje .....) a druhou na mlíko ..takže šuchlit to v myčce by asi v našem případě bylo neefektivní

@lucinecka222: chudě malé tak "pěkně" 2v1 :confounded: - tak ať je brzy ok
zátku už asi nemám ..ko od té doby žádná nebyla ...
hemeroidy jsem měla až po porodu, ale léčbu žádnou ozkoušenou nemám ...
hlavně proto (a je mi jasné, že to pro spoustu lidí je ujeté), že jsem se dočetla o hemeroidech u takových těch alternativek, že hemeroid se udělá, když se opouští něco starého s lehkou obavou (ne ale negativní) z něčeho nového - to, že se hemerioidy udělají u vysokého procenta těhulí a nebo po porodu mi k tomu hodně sedí
je mi jasné, že se k tomu dá namítnout, že to je mechanická věc, že tam je tlak na konečník a kdesi cosi
pravdou je, že mi bez léků hemereoidy zmizely po pár týdnech, co se doma vše na 100% usadilo
takže neřeším
6. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
@lucinecka222 já používám na hemeroidy mast Preparation H, ale je asi jen na předpis...vhodná pro těhu i kojící :wink: ale já mám vnitřní..nevím, jak je to s vnějšíma :confused: ty teda má můj taťka a ten si sedá do vody s dubovou kůrou nebo snad je i mast dubová kůra...jinak určo důležitá hygiena, po každé potřebě se umýt vodou a namazat...
snad bude Klárka brzo zdravá :slight_smile:

ad sterilita, vyvářka... @hupcza naprostý souhlas...dudlíky jsem vyvařila poprvé a pak jen když mě napadlo :sweat_smile: lahve jsem teda musela použít od 5.měsíce, tak jsem nejdřív vyvařovala denně, po pár dnech obden..pak jen jednou týdně a asi taky po tom půl roce, kdy malej začal vše strkat do pusy mi to taky přišlo zbytečné...
máme doma psa a že bych denně myla hračky...ani náhodou :sweat_smile:
a přesný opak je sousedka, malá je o něco starší než Tomáš a pořád vyvařuje dudlíky i lahve...a vyvařuje i pleny a to je má jen na utírání a pere vše min. na 60...podle toho taky ty věci vypadaj, sepraný :stuck_out_tongue_closed_eyes: chrastítka myla taky každý večer...no a malá má má olezlou pusu nějakýma pupínkama, dokonce měla malá nedavno afty a k tomu horečky... :astonished: je pravda, že ji malá pořád strká všechno možný do pusy, slintá...Tomáš už to nedělá..
6. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
já taky nejsem moc na sterilno, ale mám nějak pocit, že když ta voda bude horká, bude to líp prát, je to asi nesmysl, ale má to psychologickej efekt....až na tu energii. Ale peru jen to, co to snese, teda bavlnu.
Co se mi ale příčí prát jsou hračky.....

Dudlíky a spol stačí vyvařit ve vodě v hrnnci?
6. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
@suik já dudle i lahve vyvařovala jen v hrnci :wink:
6. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz
@hupcza tak podle týhle teorie bych už měla mít pořádný, já toho v těhu opustila, tak ještě že to na mě nefunguje, zatím (ťuk ťuk).

@ojo tak ty pupínky mohou být taky z přehnaný sterility, když furt něco drbeš, tak tam stopový prvek toho čistidla zůstane.... no my s kočkou taky nemáme šanci.
6. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz
já teda ručníky,utěrky,povlečení a světlé věci peru na 60 jsem tak zvyklá a sepraný nic nemám :wink: miminkovský věci bílé jsem vyvařovala v hrnci a v pračce s předpírkou byli tam fleky jinak to dolů stejně nejde tot vše :wink:
6. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
Taky bych to nepřeháněla se sterilitou, jen jsem spoustu oblečků, plínek a hraček po dědila, takže mám spíš obavu, jak dlouho a kde to vůbec leželo, takže teď na poprvé, to chci všechno vyprat pořádně, oblečky s vanishem na 40 a pak ještě vymáchat jen v prášku a plíny na poprvé asi vyvařím na 90 a pak uvidím, jestli mi pračka vypere fleky na 60 budu je prát na 60, ať jsem ekologická :grinning: A ty hračky a asi jen omyju v teplé vodě, to musí stačit!
6. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz
@suik: no hlavně u malého miminka není co prát ...měnila jsem oblečení každý den ..ale to jen tak pro formu ....když nemáš blinkací miminko, nemá se při tom ležení v čistém pelíšku ani jak umazat
a zase u těch ročních - ondra dá i troje tepláčky za den - tak si vem, že je několikrát do týdne omeleš na 60 namísto 40 - za chvíli je můžeš vyhodit
když už jsem vyvařovala, tak v hrnci

to není má teorie :wink: ....a hlavně každému se to nevrazí stejně ....někdo má ze streszu žlkučník a někdo z dvojnásobného stresu nikd žlučník mít nebude
6. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.