• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja oufám, že to taky stihnu :slight_smile:
6. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
@discreet: tys to teda rozjela ve velkém :slight_smile:
@petja: ad hemeroida: no že jo :slight_smile:

teda tady se ve velkém epinuje :slight_smile:
6. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz
@ladenka: tak to asi budeš muset prostřídat polohy :slight_smile: ....když si vzpomenu na svůj porod, tak leh byl to jediné, co nepadalo do úvajy - to ještě spíš ve stoji na hlavě :sweat_smile:
6. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
Mě právě překvapilo, jak to postupuje rychle. Tak jen aby se to někde nezaseklo. :wink:
6. srp 2010 ve 14:56  • Odpověz
@ladenka: super cm :slight_smile: Myslím, že je dobré jak píše petja - cvičit v poloze blízké té, v které budeš rodit

@lio: jj, obě mimča jsou žluťáskové, ale snad to brzy přejde :slight_smile:
6. srp 2010 ve 14:57  • Odpověz
já psala, že peru oblečení na 60? ne většinou ne, na 40, někdy to nechám povrtět jen na 30 a krátký program, s těma mimihadříkama, pokud to nebude poblitý ale jen propocený to udělám stejně....na víc peru jen ložní prádlo a hlavně ty ručníky+utěrky a ještě asi tři kapesníky co máme, ty jsou na 95....ještě je ale namáčím (ty kapesníky)....
6. srp 2010 v 15:01  • Odpověz
@hupcza :grinning: :grinning: :grinning:

Jak vy jako prvorodičky víte, v jaké poloze budete rodit? To podle možností u vás v porodnici, nebo jste se domlouvaly s PA, nebo...? :confused:
Já asi budu muset jak říká hupcza, prostřídat polohy. Protože opravdu nevím. Já tak nějak spoléhala, že budu rodit v poloze, která mi bude v tu chvíli nejpříjemnější. Prostě podle situace. :wink:
6. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
@ladenka: no, budu rodit na porodním lůžku, takže se zvednutýma zádama a to je celý :slight_smile:
6. srp 2010 v 15:05  • Odpověz
@ladenka Většinou poloha,jakou akceptuje porodnice,i,když jako zaujmeš polohu tobě vlastní při samotnémporodu,nikdo nic neudělá,prostě si porodíš,jak budeš chtít,ale většinou jak dojde na tlačení,ženou maminu na kozu.Mi trochu vadilo KTG vleže,ale tlačení v pololeže jsem viděla jako vyhovující,ač jsem o něm před porodu nebyla přesvědčená,prostě sem si nedovedla předtsavit rodit do kopce,v závěru to nebylo vůbec hrozné.Ale tělo ti poví nejlíp samo,pokud to v té které poloze nepůjde.
Taky docela zírám,kolik maminek epinuje.Jsem moc zvědavá na výsledky :wink:
6. srp 2010 v 15:09  •  3 děti  • Odpověz
@ladenka já teda vůbec netuším....možná pololeh hodně opřená, nebo spíš podřep, fakt netuším a myslím, že to ani nejde, to nějak vyplyne dle situace....

na 60 peru akorát co je fakt špinavý, teď jsem prala kočát a potah z autosedačky, ten byl teda fakt jetej, obojí bylo ve sklepě a ze sedačky na mě vypadl myší bobek :angry: , to jsem málem vrhla....no darovanému koni.....
....u sedačky bylo prát v ruce, tak jsem trnula co vyleze, ale přežila.
Ale už mám objednán takovej ten potah od emitexu, polstrování na pásy a ještě tam případně dám beránka, tak snad to na ty tři jízdy bude stačit.

@kovalda: ten sluníčkovej je moc pěkněj!
6. srp 2010 v 15:09  • Odpověz
taky zatím epinuju v polosedě-pololeže, a jak budu rodit teda nevím, uvidím, jak to poleze nejlíp. v nemocnici mi říkali, že je to na domluvě, že nikdo mě k posteli kšírovat nebude.

odvezla jsem malou vláčkem, už jsem doma a vařím si brambůrky na loupačku s máslíčkem, to už jsem neměla dlouho a taaaak to miluju.
6. srp 2010 v 15:10  • Odpověz
@kovalda Aha, no já mám možnost buď na lůžku, nebo na porodní stoličce nebo případně i ve vaně. Nebo případně i jinak. Když jsme byli na prohlídce porodnice, tak PA říkala, že mám k dispozici všechno, tak právě vůbec nevím, no. :confounded:
6. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
@suzete Tak nějak. A dobrou chuť. :slight_smile:
Já teď dopekla korpus na dort pro manžu. Zítra má oslavu těch svých pětatřicátin, tak ať tam má taky něco sladkého. :grinning:
6. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
@suik: moc díky :slight_smile:, už se s ním jen naučit vázat :grinning:
ale byli jsme na kurzu a nic hrozného to není, jen si už nic nepamatuju :slight_smile:

@ladenka: já bych jiné možnosti měla jen v případě zaplacení si spešl porodního pokoje, což by nás vyšlo asi na 7000,-.To je fakt dost :frowning2: Ale ty lůžka tam maj fakt skvlěý a polstrovaný, vypadaj dobře, uklidnilo mne to :slight_smile:
6. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
@ladenka: á bych si taky nějak neodvažoval tipnout, jak to bude tentokrát :wink:
@kovalda: no já bych třeba takhle zaručeně neporodila ...nebo jen s obrovskýma boletma
@petja: no u nás naštěstí nechají ženskou ať si dělá co chce (beru, že ozvy drží atd.)
@suik: prala si potah na sedačku v pračce? ...já ho mám sundaný ...ale nemám ho odvahu tam vrazit - v návodu je i u nás ruční praní ..ale když mi se tááák nechce :slight_smile:
6. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
Držím pěsti jenny a hanncce,at mají miminka v pořádku. Luci,at je malé líp :wink:

Zpráva od Beru3nek - je opět v nemocnici, zase v ysoký tlak a teplota - zánět dělohy, tak užívá léky a do žíly jí píchají atb. Prý to vidí do cca půlky týdne a k malémus amozřejmě nesmí.....
6. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@ladenka,tak zkoušej polohy,jak ti to bude vyhovovat.Pokud jsou tak otevření v porodce,jedině dobře. Já bych se na kozu taky vyhnat nenechala,pokud by mi to bylo vnitřně proti.Ale já rodila taky v pololeže,záda podepřený,takže se mi tlačilo dobře.Co bude teď,se uvidí... Já budu taky chtít nadstandart,ale v porodce je jen jeden,tak to bude asi o štěstí...vychází to na 400/den
6. srp 2010 v 15:26  •  3 děti  • Odpověz
Ježiš,ta si to teda užívá,zánět dělohy a to byla na císaři!Chuděra,to byl fakt porod!A jak si libovala,když si přečetla o pohodovém porodu jedné z července
6. srp 2010 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz
@petja chuděra no, ještě je prý na pokoji sama....tak snad jí bude brzy líp,o víkendu bych za ní měla jít,tak uvidíme:slight_smile:
6. srp 2010 v 15:39  • Odpověz
@hupcza jo, na 60.....vespod to má takovou tu netkanou textilii, molitan, vatelín, jinak je to bavlna....píšou v ruce a všechny ostatní symboly jsou zaškrtnutý, taky to má hroznou škubu u jednoho pásu a to ten vatelín vylejzá, tam jsem se bála aby se to nerozpadlo...ale nic se tomu nestalo, ten vatelín byl cuckatej i předtím. Já teda odvahu měla, tam nešlo co zkazit.... jo a pro jistotu, aby se mi ten vatelín nerozlezl po celý pračce jsem to strčila to takovýho toho pracího sáčku na boty, co prodávaj v tchibu, takže se to tam nemlelo volně.
6. srp 2010 v 15:53  • Odpověz
@rennu ježiš marjá, chudák holka, ta má teda neuvěřitelnou smůlu. :frowning2:
6. srp 2010 v 15:54  • Odpověz
No právě,že zánět dělohy hrozí spíš po spontánním porodu,než císaři,byť akutním.
6. srp 2010 v 15:56  •  3 děti  • Odpověz
@rennu tak jí moc pozdravuj!
6. srp 2010 v 15:57  • Odpověz
@petja taky jsem se divila...no o víkendu budu vědět víc...

@suik vyřídím :slight_smile:

Holky, mám debilní dotaz...tvrdnutí břicha s lehčí bolestí jako na MS a divný tlak v břiše, to jsou poslíci nebo kontrakce k porodu??? Nesleduju přesně čas, ale vypadá to že to je po cca opakující se po 20-40minutách.....tak nevím. Může to ovlivnit i náhlý stres???
6. srp 2010 v 16:03  • Odpověz
Já myslím,že kontrakce k porodu určo ne,obzvlášť ty intervaly,takového něco mám poslední 2týdny,spíš těch 40min.Náhlý stres určo jo,pokud se to objevilo po něm a jednorázově.
6. srp 2010 v 16:14  •  3 děti  • Odpověz
@ladenka to je dobře, že máte v porodce toho k dispozici :wink: ono nejde říct, v jaký poloze budeš rodit, páč každé vyhovuje něco jinýho...já rodila ve všech polohách :sweat_smile: v leže na zádech, na boku, ve stoje, v dřepu, v kleče...no já taky tlačila 2hodiny, tak mi naštěstí nechali, ať si to koriguju, když už šlo do tuhýho, tak jsem šla normoš na kozu, vyhovovalo mi to :slight_smile:

@rennu já měla při Tomášovi takový pravidelný tvrdnutí břicha taky...po 10minutach...trvalo to asi hodinu a zklidnila to vana...takže asi poslíčci :sweat_smile: jako kontrakce k porodu jsem fakt poznala, že mě to nutilo už prodýchávat a bolelo podstatně víc :wink:
6. srp 2010 v 16:15  • Odpověz
jejda, chudák beru :frowning2: zánět dělohy :frowning2: snad jí brzo vyléčí, aby mohla k prcíkovi...kdo ji bude psát, tak že na ni myslím a držím palečky :slight_smile:
6. srp 2010 v 16:17  • Odpověz
@ojo To sis teda tlačení užila :frowning2:
6. srp 2010 v 16:17  •  3 děti  • Odpověz
@ojo Rennu jí to vyřídí od celé party maminek
6. srp 2010 v 16:18  •  3 děti  • Odpověz
@petja jj, užila...si pamatuju, že v ňák v 7:30 mi PA řekla, že můžu tlačit, tak jsem se jí ptala, jak dlouho to ještě může trvat, tak říkala, že myslí, tak půl hoďky...no a malej vykouknul až v 9:21 :confounded: měla jsem krátký kontrakce, který vždy stačili sotva na jedno zatlačení :confounded: PA mi často kontrolovala ozvy, jestli je mimčo ok...jem i pak prosila o císař, že už nemůžu :sweat_smile: i Tomík měl chudák takovou zdeformovanou hlavičku :sweat_smile:

tak budu ráda, když tento porod bude o kapku rychlejší :sweat_smile: :grinning: :grinning:
6. srp 2010 v 16:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.