• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahojky!
tak už jsem konečně po uz. těhotenství potvrzeno, podle pm jsem 7+1, podle uz 6+6. termín ještě nemám, pro průkajdu si půjdu za 3 týdny. prcek má 9,43mm a srdíčko bije :slight_smile:

je mi furt čím dál tím víc blivno, celej den, ale nebleju, tak je to dobrý.

naty moc gratuluju!

ojo ale vypadá to jinak dobře, ne? tak se šetři.

kov mě taky erekce na slunci pobavily, jsem nevěděla, či je to překlep nebo jestli to tak říkáš :grinning:
10. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
jinak já si pohlaví nechat říct chci. máme všechno pro kluka po jankovi, ale to neva. kluk v růžový by byl horší, ale i to dnes frčí :grinning: . někdo říká, že je nejlepší na celým porodu, když se dozvíš až tam, co to je. ale já jsem děsně zvědavá.
10. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
Holky poslední menstruací PM se myslím první den, nebo poslední den mens.?
10. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
tux první den
10. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
laterna: mooc gratuluju. Tak aspoň potvrzeno konečně, viď :slight_smile: No a tlukoucí srdíčko, paráda :slight_smile:
Kdepak, erekce na slunci překlep není, u nás to tak říkáme :grinning:
Já jsem dříve byla přesvědčená, že pohlaví dítěte chci vědět a postup to ze mne vyprchalo, ale kdyby mi to nabídli u dr., tak asi neodolám. Jsem zvědavá jak opice. :grinning:

tux: to je hezký, že se necháte překvapit. Já vím na 100%, že manža to vědět chce, takže pokud bude se mnou na utz, asi se bude vždy ptát.
10. únor 2010 v 15:29  • Odpověz
tak to je v pytli. všude jsem uváděla poslední den, myslíte, že to mám nahlásit telefonicky svému lékaři, už jen kvůli té naměřené NT hodnotě?
10. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
Lat, blahopřeji :slight_smile:
Jinak mě fakt nic není, jen takové křeče v břiše, sem tam píchnutí, jinak nic....jenže doma nemám čas se sledovat, takže až když si lehnu, tak si říkám, co mě to v tom břiše bolí...si musím zopakovat, že jsem těhule....protože tomu nějak nemůžu pořád věřit.....
U malýho jsme pohlaví vědět nechtěli....no a když doktorka zahlásila, je to jasný....já byla v 19tt, bez manžela, tak jsem byla zvědavá....a chtěla to vědět...no a večer jsem to řekla manželovi, že to vím...ale že nic říkat nebudu, když to nechtěl vědět....taky to nevydržel a pak jsme tu jásali nad pindíkem, jako úchylové :dizzy_face:
10. únor 2010 v 15:33  • Odpověz
No tak gratulace všem k úspěšným kontrolám a Ojo snad u vás bude hematom taky tak rychle pryč jako u nás...já dnes padla, rýma, kašel, nevolnosti, únava, ráno jsem řekla manželovi, ať si vezme dovču, tak dnes koučuje děti a já permanentně spím....už ať je proboha jaro!!!!!
10. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
lat:gratulace
i všem napředchozí stránce :slight_smile:

jinak s tím pohlavím u porodu -myslím,že to je blbost -ono totiž ve chvíli,kdy říkají, že to je kluk/holka to znamená, že porod je za náma, dítě dýchá,bije mu srdíčko a vše je ok- to je dle mého to hlavní,co dělá ten skvělý pocit

nat:onás ondra rozhodil nohy přes celý monitor, takže kdybychom náhodou vědět nechtěli, stejně bychom věděli :grinning:

lam:dneska jsou nějaké erupce (nebo erekce-kov :grinning:)...všichni okolo jsou chcíplí
10. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
Teda musím se přiznat, že mi určování pohlaví někdy v 12.týdnu přijde tak pade na pade :grinning: :grinning: No u mých holek to byl oříšek ještě mnohem dýl, v obou těh. jsem měla placentu vpředu, takže na Uz horší přehlednost, plus dámy stydlivky, takže to nebylo snadné :grinning:

U Ani jsem to zjistila na stážích z urologie, když jsme vyprovodili posledního pacoše po Uz prostaty, tak jsem ukecala dr, ať zkoukne naše mímo, no byl z toho dost vyjevenej, prý ani své vlastní děti na Uz neviděl, ale evidentně se mu ten zážitek nakonec zamlouval a on byl ten první kdo prohlásil (cca v 25.t.), že Anča bude nejspíš holka, "nic mezi nožičkama nevidím" :grinning:
10. únor 2010 v 16:02  • Odpověz
Hup, ale tohle není jen nějaký "úlet". Ty děti to mohlo stát i život! Že se nic nestalo, je dílo jen obrovského štěstí. Ještě že jim tam neřekli, ať vyhazují ty děti z okna, ony by to snad opravdu udělaly... :confounded:

Je dobře, že se to vyšetřuje, uvidíme, jak to dopadne. Ale ty matky na tom mají taky svůj podíl. Ale v jednom máš pravdu, neznáme všechny okolnosti případu, takže nemůžeme soudit a udílet tresty. Ale je to hrůza, jak ti lidé nepřemýšlejí.

Jinak k tomu pohlavku v obchodě, nebo co to bylo. Tak jistě, účelem trestu je vychovávat, ne se mstít. Ale někdy je to těžké, udržet nervy na uzdě, ony děti umí vytočit - a moc dobře... :sweat_smile: Znám to. Ale zase, nebyl jsem u toho, neznám okolnosti - ani co se dělo před tím a potom, takže nesoudím...
10. únor 2010 v 16:03  • Odpověz
Laterno já to říkala, že na tom budeme tak nějak stejně, hele já byla 6t+6 včera dle Uz, tak super, budeme rodit společně :grinning: Kam jdeš tady v Praze???
10. únor 2010 v 16:10  • Odpověz
díky moc :slight_smile:
lam to je blbý, tak aspoň, že manža zaskočil. asi máš oslabenej organismus. já už janka pomalu odstavuju. klesla mi hrozně tvorba mlíka, tak se ani nebrání. ráno a večer už má um a v noci a poo kojím, v roce to utnu úplně. už mi to ani není příjemný.
já nebudu rodit v praze, ale asi u nás v brandejse. teda pokud půjde vše dobře, protože tu není neonatální péče či jak se to jmenuje. prostě kdyby něco, tak by nás odvezli na bulovku. rodila jsem i malýho tady. hlavní důvod pro mě teda je ten, že to mám 5min od baráku, tak budu těm našim nablízku, nejsou tu ani nějak omezený návštěvní hodiny a taky, že manža je často mimo domov, tak kdyby to na mě nečekaně přišlo, tak tam dojdu i pěšo.
a ty budeš rodit kde?
10. únor 2010 v 16:23  • Odpověz
lamia: teda ty si to vyžíráš taky slušně. Tobě nestačí těhu nevolnosti, ještě sis přidala bacila. :slight_smile: Ještěže si manža mohl vzít dovču a všechno to tam ukočíruje. A nezabraly by nějaký ty homeopatika?
Placenta vpředu? To jde? Já nevím proč, ale vždycky jsem si představovala, že je prostě tak nějak "uvnitř" u žeber a že to je prostě daný. Co se tu člověk všechno nedozví :slight_smile:

hupcza: jj, erekce na slunci pokračujou i dneska či čo, všichni jsou chcípáci.
Jen jsem ráda, že já se pořád držím a jen trochu frkám, jinak bacil se mi díky bohu vyhybá.
Ondra asi moc chctěl, abyste věděli, že není žádná holka, ale prostě mužskej, tak se takhle pojistil :grinning:
10. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Lat Brandýs je prima, byla jsem tam na praxi na dětském, dostala jsem se i na por.sál, neb jsme s mojí dr vyšetřovaly miminka těsně po porodu, je tam na porodnici super primář. Ta neonato péče tam není, vím že jsme i složitější věci posílali na Bulovku, ale porodnice je tam fakt asi prima. Já asi skončím zas v naší velkovýrobně mimin u Apolináře, pokud tam teda v souboji s rozzuřenými kulatými ženami vybojuju registraci, už s Jájuchou to bylo o fous :angry: V opačném případě nevím, registrace už jsou skoro všude i v kolempražských špitálech a poslední porod byl dost rychlý, tak mimo Prahu asi nepojedeme :wink:
10. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
Kov a vy už jste teda pinďoše viděli??? Tý jo, já chci tentokrát taky chlapa :grinning:
Beru oscillo a do nosu mi teď manžel donesl Pinosol, tak zbytek je na organismu, snad to vybojuju co nejdřív....

Lat s tím kojením jsem taky dost přibrzdila, dělá se mi totiž teď navíc při kojení blbě,tak dávám max ráno a večer....a včera jen jednou. Bohužel s UM jsem se nechytla, tak teda nevím, jak to s tím mlíkem pořešíme...
10. únor 2010 v 16:40  • Odpověz
Nebo kdo jste to psal, že budete mít kluka, já už jsem těhu dementní, já myslela, že je to Kovalda....
10. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
lam no je to tam v pohodě, ale žádný vychytávky jak jste psali vy tam nejsou. jako rodíš na sále vležmo mezi nohama lampa a dr v gumovým obleku :grinning: mě by mnohem víc vyhovovalo rodit na 4 nebo v podřepu. registrace tu není nebo nebyla. teď tu udělali velký změny na gyndě,jsem úplně čučela. je to v nových prostorech, vynovený a uz už je v ordinaci a celou dobu budu chodit k jedné dr. o tom se mi pře 2rokama ani nesnilo.
jako co jsem slyšlela, tak u toho apolináře řekli kamarádce, která byla ve 12 týdnu a měla termín v červnu, že mají až do září plno, což jsem nepobrala, páč to by se tam snad ty ženský museli registrovat ještě před početím :grinning: .
10. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
hojky,
lat, tak gratuluji ke kontrole :dizzy_face: :dizzy_face: a samo i teda ostatním, kdo dneska byli :slight_smile:

jo holky, já věřím, že ten hematom bude brzo pryč :slight_smile: toto špino jsem měla i u Tomáše, tak už nejsem takový plašan :grinning: :grinning:

lat, s těma polohama při porodu, já u nás v nemocnici tlačila snad ve všech polohach :grinning: na zádech, na boku, ve stoje, pak v kleku, pak jsem šla na čtyři...no nakonec ve finále jsem stejně ležela na zádech, páč mi musela PA pomoct zatlačením na břicho :sweat_smile: ale i tak to byl dobrý porod :slight_smile: :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
lamia: nee, já byla na utz zatím jen v 7+1 a to jsem měla jen potvrzení těhu. Raguju na hupczu, jak se jim Ondrášek vyvalil svou chloubou přes celou obrazovku :grinning:
10. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
holky moc gratuluju k super zprávičkám z kontrol :wink:
Dnes jsem přijela pozdě z práce, šíleně utahaná a manža mi přijede až kolem deváté :frowning2: tak je venčení na mně...a to bych se nejradši naložila do vany a pak si dala 20. :grinning:
10. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Kov já jsem si říkala, že by bylo mimi tak vybavené, že by to bylo vidět už teď :grinning: :grinning: :grinning:

Lidi já se z té Jájuchy zjančím, její bojkot spaní pokračuje, já už jí fakt snad nechám vyřvat, nebo nevím co s ní....když jí chovám tak se může rozškubat vzteky a ječí, když jí položím tak ječí.....a to dřív chodila spát úplně bez problémů a sama :pensive:
10. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Tak manžel teď telefonoval s tchýní a řekl jí to... reakce - nooo, dobrýýý, nooo, je to vaše rozhodnutí....ty vo...e, tak teď už budu mít setsakra bobky to říct mým rodičům, aspoň od tchýně jsem čekala kapku nadšení... :pensive: :pensive: :pensive:
10. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
Ahoj holky,

všem moc gratuluji ke kontrolám...jen tak dál...samé dobré zprávy :wink:
10. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
autor
lamia: a jéje.................... tak to ti nezávidím to oznamování, my se na to těšili, naši nadšení, už se hrozně těší, tchán s přítelkyní a švagr a švagrová mlčeli a bavili se dál, jako bysme nic neřekli, takže fakt dobrý...............no a o víkendu to řekneme mojí bábině a dědovi, tak ti snad budou mít radost...............
10. únor 2010 v 17:56  • Odpověz
Kovaldo, placenta se vytvoří v místě, kde se embryo přichytí k děložní stěně, to může být kdekoli. Akorát komplikace nastanou, když se vytvoří u děložního hrdla, takže při porodu překáží. Leckdy je pak nutný porod císařským řezem...

Tak jsem si zapřednášel... :zipper_mouth:
10. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
sin: ty kukáš dozadu a trestáš,já kukám dopředu a říkám si, že jim určitě bude líp u mámy (byť je trochu trubka)než v děcáku,bo máma je v krimu :wink: ....prostě ty matky tam nejsou typově tyranky,spíš zmanipulované blbky

kov:no taky s tím dělal zpočátku ofrky ...ukázalse až v 6 měsáících cca

ad kojení - denní už jsmezrušili..ale večer,v noci aráno zatím držíme ....no hlavně raní se mi bude blbě pouštět ....vylézat z vyhřátého pelechu ...počkám až se oteplí :grinning:
10. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
lami, ty dáváš spát dítka takhle brzo?? :confused: :slight_smile:

a s tím odhalováním, já jsem teda celý těhu vydržela to nechtít vědět a to se mi dr. i několikrát ptal, že už to ví :grinning: bylo srandovní pozorovat příbuzný, jak jsou zvědavější než my, brácha dokonce říkal, ať si to nechám napsat na papírek a pak mu ho dám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
bylo fakt hezký, když jsem Tomáše vyprdla, jak mi ho ukázali a řekli, že máme krásnýho chlapečka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

teď při druhým jsme trochu víc zvědavější, ale asi si to znovu nenecháme říct :slight_smile:

u nás teda reakce dobrý, na to že je budem mít brzo po sobě :slight_smile:
10. únor 2010 v 18:09  • Odpověz
Ojo ne, nedávám, to byl jen tak povzdech mimo, protože je nevychrápaná a vzteklá....ale fakt má hysterák pokaždé, kdy jde po obědě spát a včera dokonce i večer...fakt boží...

Sinix problém s placentou zasahující do dolního děl. segmentu není jen při porodu, už před ním je to dost nebezpečná situace pro mamču i miminko. Porod sekcí je v takovém případě pravidlem, ale zas placenta roste až do porodu a od doby kdy se diagnostikuje placenta praevia se ještě může její poloha vylepšit - vytáhne se nahoru a porod může proběhnout i normálně.
10. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi dneska brzo rano volali z kliniky, at dojdu, ze mi polozi par otazek a snad i zkontroluji. Nu byla jsem rada, ze se teda nekdo stara, pac cekat na oficialni sken co mame pristi patek bych snad nevydrzela a zblaznila bych se. Cekala jsem v cekarne skoro 2h a bylo to fakt silene cekani. Ale udelali mi utz. :dizzy_face: Muj prvni v zivote a clovicek tam je. Je v poradku a srdicko mu blika. :dizzy_face: Po krvi ani naznak, pry je vsechno uplne jak ma byt. Dostala jsem i zadarmo fotecku, tak ji tu pak pridam. Ten kamen co mi spadl ze srdce musel jit slyset urcite az u vas. No mela jsem slzy na krajicku...ja takovy tvrdak...eh...vydrzela bych se na ten zazrak divat cele hodiny. Jdu neco ukuchtit, mam hlad jako vlk. Zatim papa
10. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.