• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ke kadeřnici bych taky chtěla, mám to hrozný. Když jsem byla naposledy v čr, tak mi to nevzala tak jak jsem chtěla a po krátké chvíli to vypadalo děsně. Potřebuju něco bezúdržbovýho, co nemusím foukat a žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
@hupcza S Verčou,že hodnotíš situaci,zda už vykukne,či jen dává o sobě znatelně vědět :sweat_smile:
Filí je taky moc hodnej,zabaví se sám,jen ta spoušť co po řádění vzniká :sweat_smile: no uklízím zpravidla až večer
8. srp 2010 ve 13:09  •  3 děti  • Odpověz
@suik: no já rodila asi 32-33 hodin po odtoku plodovky
no to my nevěděli...pak jsme přejeli do vedlejšího :wink:
8. srp 2010 ve 13:13  • Odpověz
@petja: já podle charakteru bordýlku ..něco průběžně, něco nemá smysl dokud je vzhůru :slight_smile:
8. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
@antana123: no, já hnízdím už asi měsíc a doufám, že ještě aspoň 3 týdny hnízdit budu :grinning:. Do ložnice jsem se teda zatím nedostala, věším jednu várku vypraného prádla za druhou, když tak pěkně svítí slunko :slight_smile:. Do toho dozoruju manžela, který tu leze po výškách, tak to vždycky odpočívám :slight_smile: Přemýšlím, co vařit k obědu, jedla bych, ale nevím co :grinning: Je mi ale trochu divně od žaludku, asi mi ho Žanetka načutla či co :slight_smile:

@rennu: hmm, modrozelená ložnice by nebyla na škodu, koberec teda modrý máme :slight_smile:

@hupcza: no, tak pokud jsi Ondru rodila přes 30 hodin, tak to je "v poho", to se Verunka narodí až na dobrej datum a klidně to může rozjet :grinning:

@suik: aha, tak nakonec po tolika peripetiích musíš na poštu :unamused: , no hlavně, že už balíček budeš mít :slight_smile:
S tou plodovkou - nám říkala, když prdne, tak jet, ale kontrakce mohou nastat až po 24 hodinách a i tak je to v poho a nebát se, že by mimčo bylo "nasucho", voda se mu tam stále dotváří :slight_smile:
8. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@kovalda právě takhle to říkaj všude, radši jet..... no já si ještě zjistim, kde má to malý zvíře hlavu, abych pak neplašila.
8. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
No,my jeli po 2h po prasknutí vody do porodnice,byla jsem ráda,že pak následovaly kontrakce a nikdo mi nehrozil,že nasadí ATB,s tim bych měla trochu problém,i,když bych asi nakonec v zájmu mimča kývla...atb se nasazuje,když voda odteče a porod nepostupuje,i,když i na to se názory různí,ještě více se ale různí v tom,jestli mamču nechat porodit i tak spontánně a vyčkávat i 24hod.po odtoku vody,či ji vyvolat porod uměle,či nedejbože císař
8. srp 2010 ve 14:28  •  3 děti  • Odpověz
@petja taky jsem četla různý verze, prý ani porod do vody nemusí být ohrožen, ale taky jak kde, někde ti to nedovolej, někde jo. Každpádně na infekci je třeba dávat majzla. Toho bych se třeba doma bála, že to neuhlídám, zase v nemocnici když do tebe furt lezou (což by teda neměli), taky nemáš jistotu.

8. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
Jako porodu doma bych se z důvodu inf.obávala asi míň,ale ten dohled doktora je taková pojistka no...
8. srp 2010 ve 14:57  •  3 děti  • Odpověz
@rennu o masáže škemrá manžel, sem přemýšlela, že baňky bych zvládla, ale prý si počká až porodím, tak nevím, jak si to představuje, kdy na to vyšetřím čas :slight_smile: na kosmetiku chodím díky své pleti pravidelně, co sem ležela, tak jsem to rušila, a když se před týdnem byla za kosmetičkou podívat, hned jsem se objednala, sice koukala jak zjara, a že jako časově nevím jak bude mimi a tak..ale prostě šoupnu kočár na hlídání a jdu :slight_smile:
@hupcza no tak držím pěsti, at ti příští pondělí ještě vyjde :slight_smile: jak to vůbec s tebou vypadá? stále stejné?
@suik no dyž prdne voda je to blbý v tom, že fakt nemusíš rodit jen tak rychle....prostě jen prdne voda a na porod můžeš čekat kdoví jak dlouho, takže lepší je asi začít porod s kontrakcemi, i když jako nevědomá jsem si přála, aby prdla voda, že tak prostě stopro poznám, že mám jet :slight_smile:
8. srp 2010 ve 14:59  • Odpověz
tak porod do vody odtokem plodovky ohrožen není ..u nás ho normálně povolují - do vany jsem lezla cca den po odtoku ...ale měla jsem atb - ty mi nenutili - předložili varianty + možná rizika a já si vybral, že to raději nebudu riskovat
porod nechali jet spontánně - minidávku oxytocinu jsem dostla až po cca 28 hod po odtzoku taky na základě mého souhlasu
8. srp 2010 v 15:01  • Odpověz
@petja že se po odtoku, pokud není zkalená a jinak zbarvená nemusí uplně plašit a jet HNED .....prsotě je čas....pokud je vše ostatní v poho, bez krvácení a tak.....

no nic.....sem chvíli rozjímala v pokojíku, pak pověsila prádlo, dala prát další, zatáhlo se, asi bude pršet.....a ted manža vyndavá rybičku z trouby, ach ta vůně, takže hurá obědvat, na čas pro jistotu nekoukám :grinning:
8. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
jinak po obědě jsem si dala horizontku
verča změnila polohy ...zádama není nalevo, jako celé těhu, ale napravo ....k tomu jsem dostala brutus průjem ....ale křížáky trochu zmírnily (nebo jsem si zvykla :grinning:)
8. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
ahojky ted sem se probudila a je mi super po menším spánku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. srp 2010 v 15:10  • Odpověz
@hupcza Dyžtak přispěchá dula a její reflexní terapie :wink:
@lio Myslím,že se dá jet do porodky i za dýl jak 2h.Já měla plodovou vodu krásnou
8. srp 2010 v 15:12  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 Bezva!!!
8. srp 2010 v 15:12  •  3 děti  • Odpověz
@petja člověka to tak nakopne možná půjdem na procházku se provětrat ven :slight_smile: :slight_smile:
8. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
@antana123 Však aji s malým spočneš,neboj :wink:
8. srp 2010 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz
@petja já myslela doma čekat na kontrakce, třeba těch 24 hodin, jak říkala asistentka, to teda nedám.....

@lio a ještě musí být dítě v pánvi, když tam není a je nahoře,tak může gravitací klesnout a přiškrtit si šňůru o pánev, ta pravděpodobnost není velká, ale stejně .... to bys pak měla lehnout, zavolat rychlou a do porodky jet v leže.
Mno radši bych tu vodu měla teda v celku....musím z toho doktora vypáčit kde mímo je. U prvorodiček prý klesá dřív.

já jsem dovařila guláš, naštěstí u toho se stojí jen tu dobu než se to tam nandá a pak zajíškuje, zbytek jsme proležela a jí ho jen manžel, vůbec nemám chuť.....není mi dobře, bolej mě furt nohy, není to velká bolest, ale dost nepříjemná... a i jinak se necejtím moc fit.
8. srp 2010 v 15:29  • Odpověz
Holky, co chystáte miminkům na sebe na cestu z porodnice? Já se tu probírám netem, ale nejsem z toho moudrá. Nechyci ji dávat na něco obnošeného. Moje děti šly z kojeňáku taky v novém. Ale nějak vůbec nevím, co ji dát na sebe?
8. srp 2010 v 15:36  • Odpověz
rodit budu nakonec asi někdy konec září, začátek října. Tak jsem vymyslela body dl.rukáv, dupačky silnější (froté), slabý kabátek, svetr nebo chlupatý kabátek, čepice rukavice, a fusak do autosedačky. Myslíte, že stačí jen ty silné dupačky? Neměla bych pod to ještě dát slabé?
8. srp 2010 v 15:43  • Odpověz
Na nějakou chlupatou kombinézu to bude ještě brzy, co?
8. srp 2010 v 15:44  • Odpověz
@pet.s já jsem v tomhle taky trochu ztracená. Koupila jsem nové bílé dupačky s výšivkou a mám připravenou plátěnou košilku se zdobeným límečkem. A to je zatím vše. Asi ještě nějakou bílou čepičku a pro jistotu asi i nějaký kabátek,ale ten ještě nemám vybraný - mám tu jeden fleecový, ale bude asi velký. Fusak asi brát nebudu, nepočítám, že by v půlce září byla zima. Vezmeme jenom deku a tím mimčo přikryjeme. Na seznamu, co jsem dostala od Dr. píšou, oblečení pro miminko dle ročního období. Ale copak já vím, do čeho všeho se má takový malinkatý miminko oblíknout? :sweat_smile:
8. srp 2010 v 16:15  • Odpověz
holky tak to ja mam na vyber dvoje veci:slight_smile: ale ja si normalne beru svoje obleceni pro mimi do porodnice..na cestu zpatky bodycko, mirne vyteplene laclacky a kabatek s cepickou, nebo bodycko s dupajdami a kabatek....jinak si beru normalne bodycky, kosilky, dupajdy i overalky, z kazdeho jeden dva kusy..pamatuju si, ze Nikca byla furt poblinkana..a bylo mi trapne furt chodit a ptat se po obleceni..a pak obleceni se mi tam fakt nelibilo :unamused: :unamused: :unamused: ne ze bych byla az tak vybirava..ale vypadalo to divne oblekat miminku s vel 50 vel 68cca..takze vypadala jako strasidlo:slight_smile: a pak chodila tam fotogravka, delat fotky a kalendariky,a mala mela nemocnicni obleceni..takze tentokrat chci aby mela svoje
8. srp 2010 v 16:22  • Odpověz
ahojky!
mě je dnes nějak divně. furt mám tvrdý břicho jak kámen, takže pádím každých 10min na záchod. už si asi taky začnu chystat věcičky. prát, do porodnice apod.

hup koukám, že ty už máš skoro všechny příznaky blížícího se porodu. no, ještě by si mohla malá pobejt chvilku v bříšku.

pet.s lendaw mě dr s malým říkala, že miminko má mít oblečenou o jednu vrstvu víc než já. čiže když jdu v tričku, tak dám i tenkej svetřík, když budu mít svetr tak ještě přikryju apod. samo to neplatí pro velký horka.
8. srp 2010 v 16:26  • Odpověz
@laterna ahojky jak žiješ ty si tady nebyla dlouho???,
8. srp 2010 v 16:28  • Odpověz
k tý vodě. mě když prdla, tak jsem hned pádila do porodnice. a byla jsem v takovým šoku, že jsem si nevzala nic. ani těhu průkazku. tašku jsem neměla zabalenou ani nakoupíno, prostě expert. tak mi ještě řekli, ať si pro to všechno dojdu a pak už si mě tam nechali.
8. srp 2010 v 16:29  • Odpověz
@antana123 ahoj! já občas kouknu, jestli nejsou nové přírustky :slight_smile: ale není moc čas psát. se ani nechytám, jakým jedete tempem. vás holky, co už se blížíte k termínu sleduju, jestli už jo nebo ještě ne.
8. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
@suik no nevím, sem prvorodička, za 9 dní mám TP a mimo je furt dost nahoře .....ale vím, že bych se měla dopravit v leže...i kemínek z červencovek něco takového popisovala, že zaujala nějakou polohu aby se mimi neuškrtilo, no radši nemyslet...
já gulášek nezahuštuju, jen zeleninkou :slight_smile: a chut k jídlu tedy mám, snad větší a větší, ale krotím se :grinning:
8. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
@laterna já taky každé ráno když zapínám kona tak čekám kdo přibyde v tabulce za nový mimi :dizzy_face: :dizzy_face: a poctivě se hlásím aby si holky nemysleli že už rodím :grinning: :grinning:
8. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.