• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio : tak to jo :slight_smile: už je mi to jasné :slight_smile:

@antana123 : gratuluju mužíčkovi k práci :slight_smile: to je super, že hned od září :wink:

@lucinecka222 : no jo, krátí :slight_smile: Furt machruju, jak už bych chtěla rodit a ve skutečnosti se bojím jak malé děcko :grinning:

@suik : no, on asi každý chlap je občas na zabití...
10. srp 2010 v 11:47  • Odpověz
@hupcza já se klystýru bála proto, že jsem si nedokázala představit, že se kroutím na záchodě a do toho kontrakce......při průjmu celkem trpím :unamused:

@rennu občas se zadaří, většinou chodím jen jednou.....ale to je tím jak asi míň piju, včera jsem ale dala dávku maliníku ( 1L) + pár sklenic, což je na mě dost.
10. srp 2010 v 11:49  • Odpověz
@lio No u nás minule se chodilo na porodní na KTG a pak na ambulanci na vyšetření+UTZ.Teď to mají všecko pohormadě,tak to třeba půjde rychleji.Ale jako fakt velkou hlavu si z toho nedělám a knížku beru s sebou :wink: Takže maminy s taškama do porodky už tam čekaly na nástup,ju?

@suik A na sobě taky šetří?Nebo si dopřeje co libo?Takový ty věci,co nejsou vidět...
10. srp 2010 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz
@suik Ale ten klystýr tě prožene jednorázově,prostě vyčistí střeva k porodu
10. srp 2010 v 11:50  •  3 děti  • Odpověz
@suik to znám z domova, táta seděl na kase a mamča obhajovala i blbýho kadeřníka, vyúčtovávala každý v té době desetník......nechutný, navíc se tedy jak se pak zjistilo, nic neušetřilo, jen táta rozhazoval bo mu říkaly prachy pane....
tchánovci maj zase jeden účet resp. spol kam jde všechno....my po asi roce zavedli to samé, bo sme si furt posílali prachy sem a tam a od té doby spokojenost.....v tomhle jsem ráda že je totální soužití, nikdy nebyl prob.....naopak se ho snažím krotit v nákupech v bille a pod. jde jen pro šunku a nechá tam 300 ....tyhle nákupy sou na pytel.....ale je fakt že já pak jdu JEN pro zeleninu ovoce a nechám tam 500 , děsný tyhle malý nákupy....
10. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak to tady vypadá? prosím někoho laskavého o stručné shrnutí, od pátku jsem tu nebyla, nestíhám, pořád spím :pensive:

Já stále ještě nerodím :grinning: Včera poslední kontrola na očním před porodem a pozítří zas na gyndu, připadá mi, že můj společenský život sestává z chození po doktorech... :rolling_eyes: Jo, přidávám se k praštěným snům, dneska jsem místo dítěte kojila malého tuleně, ale docela nám to šlo. :sweat_smile:
10. srp 2010 v 11:51  • Odpověz
@antana123 super tak to gratuluji :wink:
@petja no některé neměly ani bříško, spíš asi hospitalizace s problémem....ale bágly některé měly zdatné.....
tady se jde k sestře změřit zvážit, pak čekárna na monitor, tam sme po třech, takže to frčí a pak zpět k sestře která volá do kabinky...maj v tom dobrej systém, uvidím co to ráno, jaký bude nátřesk no
@kali.kal jo tak ty si prvorodička a to ja jdu rodit podruhé a bojím se :slight_smile: ale snad to přejde :wink: zachvilku si jdu naložit halušky ze zelím nějaqk mně honí mlsná po obědě ,ještě že sem ho nemusela dneska dělat už sem ho udělal včera večer :grinning:
10. srp 2010 v 11:53  • Odpověz
Tak to si nedovedu představit být manželé a mít své vlastní konto? :confused:
10. srp 2010 v 11:53  •  3 děti  • Odpověz
@lucinecka222 mít strach je asi normální, ale já ho zatím nemám, ale myslím že až půjde do tuhého začnu ho mít, bo jsem fakt divně v klidu, až mne ten můj klid děsí, jinak bývám dost nervní a to prosím ještě nic nezobu :grinning:
10. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
@petja to je na mne s tím kontem?
10. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
@lio tak to je super že si v klidu :wink: no ono to asi postupně dolehne na každou :wink: ty když máš strach tak něco zobeš? :slight_smile:
10. srp 2010 ve 12:08  • Odpověz
@lio teda když si nervní :wink: :grinning:
10. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz
@petja - my máme každý své konto, já vlastně nedostávám ani výplatu(můj muž je můj zaměstnavatel), dostanu od muže nějakou částku měsíčně jako na jídlo, ale jedu z toho, až dojedu řeknu si znovu. Většinou se to snažím nepřehánět. Velké věci, složenky a platby stejně platí on. Já ani nevím, kolik, co za co. jen mu vždy říkám, at řekne jestli se mám brzdit nebo nemusím.Věci pro děti si platím z alimentů a z toho, co jsem si vydělala vedle(za hlídání a pečení a vedlejší účetnictví):Když se mi povedla nějaká větší částka, tak jsem mu to řekla. A bud se to vrazilo do bytu nebo do dětí.Když chci něco pro sebe, tak si řeknu o peníze.Ani nevím, kolik bere a kolik máme na účtu.Já mám na kontě nějakou rezervu a taky mu neříkám kolik.
10. srp 2010 ve 12:12  • Odpověz
@zvirka Ahojky, fakt dobrej sen :grinning: Takže ty budeš mít už před porodem natrénováno :wink:
Ant: gratuluju k práci! :slight_smile: Jsem zvědavá, kdy se to poštěstí nám...no zatím si s tím hlavu moc nelámem...na inzeráty kouká furt...tak až by něco stálo za to, určitě to zkusí. Teď maká hodně na baráku, snaží se, aby byla vidět ta práce aspoň doma, když na to teď má čas. A k tomu nějaký melouchy....A já osobně budu asi taky klidnější, když by mohl být v září ještě doma...je to takový jistější, že bude u porodu na 100%.....
10. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz
@petja na sobě šetří enormně....občas si dopřeje nějakou knihu, ale zřídkakdy .....to já toho mám tisíckrát víc a víc toho i usmlouvám. Kolikrát ho musím donutit aby si koupil něco pro sebe ... jako oblečení a tak, nebo i když se mu nějaká kniha líbí a zdá se mu drahá a váhá, tak ho taky přemlouvám, aby si udělal radost. V tomhle je nepoměr.
U něj neexistuje moc to, že kolem něčeho jde, to se mu moc líbí a to koupí.
10. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz
@lio v jídle si občas taky dopřeje....
když jsme žili v ČR, tak jsme měli každej účet zvlášť, já ho mám zadluženej, tak ho nemůžu pustit, ale pak mi nechal přístup k tomu svýmu, já svoji vejplatu stejně celou dala na nájem, takže to bylo jedno. takže jsem měla k jeho účtu kartu a normálně hospodařila....

Tady, jestli jsem to pochopila dobře, tak přístup k jeho účtu mít nemůžu, leda přidruženej za nějaký výhodný poplatek (nebo dokonce bez) účet svůj, ale já si tam nemám co dát, to je lepší když mi to dá v hotovosti a já si s tím budu hospodařit. Což se ještě nedomluvilo :unamused: .... koukám, že bude muset. :unamused:
10. srp 2010 ve 12:29  • Odpověz
@petja my to taky tak máme .....jen jak jsem psala. Já to mám i kvůli tomu podnikání a taky že jsem svým pánem a on mi nevidí co se tak děje a co platím, v tomhle mám trochu svobodu. Teda jsem měla, tady některý věci prostě objednat nemůžu.

momentálně máme účty 3
10. srp 2010 ve 12:31  • Odpověz
Tak vidím, že nová mimča se asi nekonají. Jak je na tom rennu a beru, nevíte někdo prosím?

@antana123 Manža sehnal práci? Super, jakou?

@lucinecka222 Prý jsi byla s malou v nemocnici, už je to O.k.?

Jinak u nás máme účet už léta dohromady, je na manžovo jméno a já mám neomezený přístup, já na něj vlastně skoro nic nepřidávala, co jsem studovala, tak mi tam chodily přídavky a stýpko, pak akorát ten můj nuzný výdělek a po výpovědi přívýdělek. Takže to nejvíc, co tam přidám, bude vlastně rodičák :grinning: Jinak to děláme tak, že až je potřeba, tak vybereme, penízky jsou na jednom místě doma a kdo potřebuje, tak si vezme. Větší věci kupujeme spolu, + velké nákupy, to manža platí kartou. Já kartu ani nemám, radši platím hotově, stejně nakupuju max. za dvě tři stovky. Ale naprosto chápu, když někdo má oddělené peníze a jsou domluvení, kdo co platí, naši to tak třeba měli.
10. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz
@zvirka ahojky jojo byla,malá mněla slabý otřes mozku,s toho se snad dostala ale ted mi trpína kašel a mněla horečky no snad ji ten kašel přejde brzo bobka malého,no´byla sem z malou i v telce davala sem tu odkaz.
Ted sem dojedla halušky a malému se to nějak nelíbý strašně se vrtí mazec uffffffffff :frowning2:
no za pul hodky jedem na poradnu tak sem zvědava,jak bude probýhat a zda je vše ok ale určitě jo.
dneska sem vyprala zavinovačku a nějaké oblečky pro malého co mam na zimu,a ještě jednu kombynézku kterou budu posílat jedne paní byla krásně čistá a baba nademnou nevím co tam dala na ten balkon ale něčím mi ji pokapala takže nervy jak cip :angry: :angry: :angry: :angry: čůlověk se snaží at pošle čisté věci a ona to pak pokape nějaka k....
Včera sem se dozvěděla že vedle nás na patře bude bydllet druhá rasa :angry: :angry: ani by mně to tak nesralo kdyby ta baba nemněla chlapa který je věčně v kriminále a ted tam je taky na tři roky a ještě kdyby nebyl propojený balkon,no mám se teda na co těšit :angry: ty stoho rpg prostě neuvažujou :angry: :angry: :angry: navíc má 4 malé děcka,to zase bude kravalu :angry: :angry: :angry:
10. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
@zvirka žádná nová mimča :slight_smile: já byla na KO, dole se to prý chystá, pár kontra na monitoru a teda břicho mi ted tvrdne o stošesst :grinning: , tak uvidíme..v pátek jdu už do rizikovky do fakultky, tak uvidíme....ale spíš další adepti jsou hupcza, lio a antana :slight_smile:

Beru mi psala před chvílí, že ji čeká kontrolní UTZ a výsledky z krve a podle toho ji zítra pustí nebo ne. Že malej přibral 50g a že je v nemocnici bordel, že každej mudr. jí tvrdí ohledně kojení a léků, co bere, něco jinýho :angry:
10. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
no ja se ted loučím jdu se chystat na poradnu papa
10. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@lucinecka222 Tak hlavně, že už je to v poho :wink: odkaz zkusím najít a mrknu se na Vás. Já prádlo ani ven z balkonu nevěším, radši už jen na sušák pod střechu. Jednou nám ho totiž pokapali barvou, že tam něco natírali a navíc všichni z balkonu kouří, tak je to vždycky plné popela z cigaret :angry: I lino na balkoně máme od nich propálené.

@rennu Tak to je mazec, s tou beru, napřed ani nepoznají, že má zánět a pošlou ji dom a pak tohle.... :rolling_eyes: A jak to s Tebou vypadá, nechají Tě rodit normálně KP nebo půjdeš na císaře?
10. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@antana123: no to je super :slight_smile:
@rennu: ondra se rotoval jen zleva doprava a byla to bolest jako prase - to bys poznala :wink:
@suik: manža si taky občas nevidí do huby a jeho hodnocení dělby práce je úsměvné ...jako já si nestěžuju - on zase spravuje peníze, pojistky, spoření - mě to nebaví a než se v tom nimrat, raději vytřu ... ale půl na půl to fááákt nemáme a neměli jsme ani když jsem domůl nosila více než on
ad vlastní peníze - byl mazec, když jsme založili spolu firmu ale pracoval jsem v ní jen já - on investor ..a domluvili jsme se, že si nebudu vyplácet mzdu - zbytečné platit odvody a že budeme žít z jeho platu
takže já vš mluvící dvěmi jazyky zvyklá na nadprůměrný výdělek jsem prvně od svých 14 let takřka ve 30 neměla vlastní peníze ....no a já si o prachy říkat neumím, takže obča se stalo, že odjel do práce (tzn. na 5 dní a já měla v peněžence 200) ...byl to strašný rok ....říkat si o peníze, jelikož potřebuju nové boty ....jako nikdy neremcaůl - na peníze je manža štědrý ....ale pro mě potupa největší
10. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
@suik: no já taky ....ale ono to jen tak jemně prolítlo ...ono i záleží na sestřičce - ta byla jemná a ohleduplná ...pomalinku polehounku a pak i "odchod" byl celkem v míře ...jako chtělo to rychlou chůzi, ale žádné drama

@lio, @petja : tak my máme oddělené účty ...já mám své peníze - rodičák, výplaty a ještě od něj chci příspěvek na domácnost, jelikož platím všechny provozní věci ...manža zase platí pojistku, inkaso ....takže každý sedíme na "své kase" a platíme z ní svou část společných výdajů
10. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
ahojte holky,
průběžně vás dočítám, ale nestíhám odepisovat. Mám všechno vyprané a vyžehlené, včera jsme koupili sušičku, tak su celá přešťastná, z mmb dva roky stará za 4500kč :dizzy_face: .
Ještě dnes muž vyzvedl ty krizové kapky, su na to fakt zvědavá, a jak tu uklidím, chystám se do lékárny udělat ze sebe blba ohledně homea a taky su zvědavá :slight_smile:

Moje několikaměsíční neuvěřitelná zácpa se poslední dva tři dny změnila na průjem, tak nevím co si o tom mám myslet. asi tři týdny jím každý den lžicu lněného oleje, ale že by to až tak zabíralo, když dřív ne?

Vikis semtam vypadá, že mi chce minimálně podat ruku spodkem, ale to jsou jen chviličky na rozdýchání, pak je zas klid. ještě musí vydržet minimálně 13 dní, než se mi Martin vrátí z tábora.

Jo už nevím, kdo to psal s tím večerním blinkáním, taky se mi to občas povede, nějak mě to bříško tlačí...nevadí to mimákovi? jako jak se zatínají ty svaly při blinkání a tak.

Všem na kontroly přeju hodně zdaru :slight_smile:

10. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz
@zvirka prý v pátek v té rizikové poradně se uvidí....tak jsem zvědavá, co mi řeknou :confounded:

@hupcza no však já se tu šklebila v křeči nemožná pohybu :fearful: ....ale pak ztvrdlo břicho a prd a hlavičku cítím pořád stejně, takže konec, žádné plané naděje, že by si to rozmyslel.....ale dnes Honzíček teda perlí, srpnovvá revoluce hadr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2010 ve 13:03  • Odpověz
@lucinecka222 Tak jsem to našla, no jsou z Vás televizní hvězdy :grinning: Moc Vám tu slušelo, malá je na Tebe strašně podobná. :wink:
10. srp 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky, nějak v poslední době nestíhám. Taky se hlásím do klubu poslíčkování, ale není to ani zdaleka tak dramatické, jako u některých z vás a poloha do klubíčka mi od toho zatím odpomůže.
Jsem po kontrole, podle UTZ pořád o 14 dní napřed, takže TP 15.9., což by se všem v mém okolí náramně hodilo, akorát mně se to zdá nějak za hrozně brzo. :slight_smile: Prcková pořád hlavou dolů a zádíčka vpravo, dělá mi v poslední době s břichem pořádné vlnobití.
Ten rozdíl v TP podle MS a UTZ mě teda trochu mate, nejsem si až tak jistá, který mám brát jako směrodatný s ohledem na epi-no, že bych už podle utz mohla pomaloučku polehoučku začít. Co myslíte?
10. srp 2010 ve 13:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.