• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
add peníze a účty :však každý to máme tak, jak to vyhovuje....nedovedu si představit, že by měl manža na starosti nějaké placení a tak, stačí že jsou na něj dvě pojistky a stejně mi předkládá výpisy a platím to já z našeho společného :slight_smile: JInak karty máme oba.
založili jsme ale u jiné banky další účet s tím, že on bude hlavní majitel a já přidružený, jenže jediný kdo si aktivoval přístup jsem zase já :grinning: prej mu to takhle vyhovuje....takže jen dycky hlásím, kolik mu z jaké práce přišlo a že to posílám tam a tam a že tam máme tolik a tam tolik.....a ted jak sme byli nakupovat původně jen nějakou tu nobl košili, tak sem ho donutila do obleku, že mi přišla mateřská, jemu z jedné práce něco a že na to prostě je, at si to koupí ted, že pak s mimi těžko koupí oblek, furt ho v něm ráno vidím, nádhera, škoda že už v tom nemusí chodit denně, to bych se snad i znovu zamilovala :grinning:
Jen abych ještě já zhubla po porodu do svého kostýmku a můžem někam vyrazit :grinning: :grinning:

jinak já epinovala, koupiala, umyla vlasy, natřela olejem, vzala takovou bezva bavlněnou tuniku, sice hned zmatlala od oleje, ale je mi nějak free a děsně dobře, a koukám na hodiny, že by to chtělo nějaký oběd udělat.....tak bude rychlovka, těstoviny s tunákem....
10. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
AHoj holky, nejdřív napíšu jak dopadl 3. utz a pak dočtu. Takže: mimi zdravé, bohužel stále KP :frowning2: Navíc místo 35+1 odpovídá 36+4, posunuli mi TP na 3.9. (původně 13.9.), váha 2800g. Ale s císařem prý se čeká až do termínu, který vyšel při utz ve 13tt. Tak uvidíme.
10. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@lotyna a kdy máš tedy ty termíny, vím žes to tu psala, ale je toho tu tolik, že pardon, nepamatuju
10. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
tak nakukuju, co probíráte :slight_smile:

ad účty, taky máme každý vlastní účet :sweat_smile: ...jsme zvyklý disponovat každý se svýmni penězi zvlášť, každý si z vlastních platíme telefon, stavebko atd....domácnost máme rozdělenou, že já platím veškeré jídlo a přítel nájem a energie...o pohybech na účtu si říkáme a oba máme rádi, když máme finance pod kontrolou :grinning: nedovedu si představit, že by kasu držel jen muž a já dostávala "kapesné" :sweat_smile:
určitě společný účet by nám extra nevadil, ale krom ušetřených pár poplatků v něm nevidím žádnou další výhodu...zbytečné zařizovat :sweat_smile:

gratulka ke kontrolám :slight_smile:

teda chudák beru, takový stresy po porodu :frowning2:
10. srp 2010 ve 13:51  • Odpověz
@lendaw teda, já jsem zvědavá, co mi řeknou v pátek v té rizikové poradně, fakt je to asi všude jinak....Ale jinak super zprávy, 2800g, super váha....nás prý poměří až v nemocnici....:slight_smile: Nesmutni, tak mají naše miminka důvod, proč jsou v KP.....
10. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
@lotyna mě dneska na utz tvrdili, že směrodatný je ten TP z utz ve 13tt.
10. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
@rennu už se s tím začínám smiřovat, ale taky už bych to chtěla mít za sebou. Když mi řekli, že je mimi větší a že TP je už 3.9., tak jsem se začala radovat a už jsem je chtěla přemlovuat, aby mě odoperovali 1.9., ale prý musí čekat až do původního TP :angry: Jestli se prý nerozrodím sama. Nevím na co chtějí čekat, když mi stejně budou dělat císaře :angry:
10. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
jinak včera mi hafanice sežrala půl pekáče buchty :angry: :angry: :angry: jsem to zapomněla odendat ze stolu, když jsem odcházela a ona samo neodolala...pak přes noc poblela na 3místech koberec :angry: :angry: jsem to ráno drhla...grrrrrr....dostala pěkně seřezáno, je vidět, že ji je z toho pěkně blbě, tak holt holka bude mít 2 dny bez zřádla a dneska jsem ji uvázalal venku, ať se vyvětrá...samo hned ládovala trávu, aby se vyčistila :rolling_eyes:
štve mi teda ten koberec...no ale mají nám tady měnit topení, což určo ta špinavá voda taky na něj kápne, tak po tý výměně ho ještě vytepuju :slight_smile:

Tomáš už je vzhůru, venku polojasno, krásných 22st, tak asi vyrazíme na chvíli ven :slight_smile:
10. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
@lendaw tak o tom žádná, pokud se mimi neotočí a bude nutný císař, tak bych to taky měla nejradši za sebou, co nejdřív...znám se, jaký jsem nervák....:unamused: Někdy se děti otáčí den před porodem a nebo i se začínajícími kontrakcemi v den porodu, i když šance je to už minimální.... :fearful: tady u nás se prý dělá císař 1-2týdny před TP....což by u mě bylo už za pár.....
10. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz
@antana123 gratulace k práci :wink:

k těm účtům a penězům. U nás mám účty jen já. 1 podnikatelský a 2 osobní. A jsou to takové průtokáče. Manžel funguje jen na hotovost, tzn. že domů přinese výplatu v hotovosti a z toho já něco uložím na konto a rozešlu dál a něco nechám na chod domácnosti. O veškeré platby se starám já, přijde mi, že manžel nemá ani ponětí kdy kde co a kolik platíme. Jsme jen domluvení kolik mi bude měsíčně dávat na splátky a domácnost, co vydělá nad rámec je jeho. Občas z toho svého nakoupí apod. ale větší položky pořizujeme z toho co našetřím já.
10. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@rennu budu se muset zeptat ještě svojí Dr jak to teda nakonec bude, protože při téhle váze a velikosti, kterou mimčo má, se už bude otáčet horko těžko. Nebo si obvolám porodnice v okolí a zeptám se, kde mě odoperují už 1.9. :grinning:
10. srp 2010 ve 14:08  • Odpověz
Tak okna umytá a záclony se ještě suší, uvídím, jestli je zvládnu pověsit, nebo muset manža :wink:
Jinak si představte, jsem na mateřské od 30.7. a dneska koukám na účet a přišla mi mateřská za dva dny 30. a 31.7 vtipný :grinning: Jsem myslela, že to pošlou dokupy až za srpen, ale aspoň vím, že to funguje...
No nic, jdu obalovat hřiby, ať pak můžem smažit :grinning:
10. srp 2010 ve 14:08  • Odpověz
@ojo ahojky, ono u nás ty poplatky se stáhli docela o dost, navíc sme si mezi sebou furt přehazovali prachy, jeli napůl a tak....ale to bylo před 10ti lety...takže i ty převody peněz něco stály, takhle je to levnější.....ale jak říkám, každému jak to vyhovuje....
tak hafanice si dala.....uplně věřím jak je ji z toho zle, dietka prospěje :slight_smile:
10. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@lendaw ty dva dny před termínem nehrají roli a navíc pokud máš císaře jasného, tak čekat na přirozený porod je asi blbý ne ? nevím, nemám zkušenost, myslela sem že se prostě objedná kdy kuchnou a přirozený rozjezd porodu je nežádoucí, ale asi se mýlím
10. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz
holky jdu se chystat a pak razím na kontrolu pak vám dám vědět pa :slight_smile:
10. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz
@discreet tak to bud ráda že to takhle poslali, já sem od 3.7 a nemocenskou za červen mi poslali až na začátku srpna s těma dvěma dny za červenec......jinak mateřskou už jsem naštěstí dostala....
10. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz
@antana123 good luck !!
10. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@lio také si myslím, že když už má být císař, že je lepší dřív než se rozjede porod....asi je to fakt všude jinak
10. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@antana123 páá a držím pěsti, at jsou dobré zprávy :wink:
10. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
@lio tohle mi tvrdil Dr. ke kterýmu jezdím na velké utz. K mojí Dr. jdu příští středu, tak uvidím co mi poví ona. Existuje teoretická šance, že se mimi otočí, ale už je hodně veliký, takže ta šance je opravdu minimální. Kdyby prý bylo mimi menší, tak by se ještě zvládlo otočit, ale takhle asi težko. Nakonec budu objíždět porodnice v severních čekách a škemrat abych už mohla pod kudlu :confused:
10. srp 2010 ve 14:17  • Odpověz
Holky,asi jsem se špatně vyjádřila,já spíš myslela,rodinné konto,jako,že být partneři a muset obhajovat to a to,co jsem koupila,pořídila.viz.Lio táta...My máme též každý účet,já si ho zřídila kdysi kvůli zaměstnání,kde to požadovali a manža stejně tak.Někdy si říkám,že převést vše na jeden by taky stálo za úvahu,dnešní poplatky bankám stojí kolikrát za to,ale zase finance rozložený do více účtů jsou možná taky dobrá volba...
10. srp 2010 ve 14:19  •  3 děti  • Odpověz
@rennu: tak se otočil prcek kámošce - v den porodu ..jasně, že se na to nemůžeš upínat ...ale šance tam zkrátka je :wink:
10. srp 2010 ve 14:21  • Odpověz
@petja no viz můj táta, to už je minulost naštěstí, já to nastínila proto, že v mojí rodině to chodilo tak a v manžově rodině tak, a my se dali směrem spol účtu a naprostá spokojenost......
a poplatky za převádění peněz a dvou účtů byl ten hlavní důvod tenkrát..navíc neska v době účtů bez poplatků, který jsme zařídili a jsou k tomu 3 další účty...pohodička....každý vlastně může mít ten svůj....
ale jak říkám, každému vyhovuje něco jiného...
10. srp 2010 ve 14:23  • Odpověz
@hupcza aky si myslím že šance furt je, jedné holčině z dia diskuze se otočil na KP v 38 na konci a na zač 40tt se otočil zpět....taky jsem zírala, ale stalo se .....a žádného prcka tedy neměla...3,8kg
10. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
no nic, jdu kuchtit ten oběd, at mi mimi nenakope hlady .-D
10. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@discreet Jo dojde ti doplatek a pak celá výplata,takhle to funguje...dneska teda těžce koriguješ práci ostatních,ju? Jen tak dál :wink:
@lio Myslím,že se nemýlíš s tím císařem,rádi to mají pod kontrolou,takže naorganizují přesný datum a jde se na operaci.To samootočení podle mě preferuje pouze málo porodnic,nebo si mamča může trvat na svém,pak podle mě musí počkat a respektovat ji?
10. srp 2010 ve 14:26  •  3 děti  • Odpověz
:grinning: @hupcza já vím, prostě je to na přírodě....ale popravdě, když je ve stejné poloze už 4.měsíc....tak na to fakt nesázím
10. srp 2010 ve 14:26  • Odpověz
@hupcza Ale asi nic příjemnýho,co?Když se oočí v těle 3kilovej prcek
10. srp 2010 ve 14:26  •  3 děti  • Odpověz
@petja no vidíš a mne přišla nemocenská rovnou s těma dvěma dny z dalšího měsíce....
těžko říct, zda by to měli respekovat, ale nechtěla bych se rozrodit s tím, že stejně půjdu pod kudlu.....neslyšela jsem o tom, takže to prostě objednávají na jistotu když je tedy CS jistý....ale nevím....
10. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@lio Ne, rodit spontánně,pouze pokud se mimi otočí do správné polohy,taková by byla domluva.Ale jak říkám,nečekala bych pochopení ze strany lékaře
10. srp 2010 ve 14:30  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.