• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
http://www.top09.cz/tisk.php?clanek=1346&stranka=33

@discreet no tak sand mně kvuly toho cukru příště neřekne tež něco takového,ale jak ti muže říct že ti roste obr ony ty váhy sou plus mínus pul kila nikdy nevíš přesně :unamused:
10. srp 2010 v 16:15  • Odpověz
@discreet nop a pupíček máš krásný ale není moc veliký :wink:
10. srp 2010 v 16:16  • Odpověz
@zvirka nakonec jsem objednala i epino, mělo by každým dnem dorazit.

@lendaw já nejdřív myslela, že si to naskládám jako narovno, ale to je děsně velký, takhle to je mnohem lepší.
10. srp 2010 v 16:21  • Odpověz
@lendaw děkuji kouknu se :wink: ja to nikde nemohla najít :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:21  • Odpověz
@suik jaké epino?to je na co? :unamused:
10. srp 2010 v 16:22  • Odpověz
@suik a hlavně to hezky vypadá, jak je to tam tak naskládaný :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:25  • Odpověz
@lucinecka222 Tak jsem přihodila i foto ze včera - břuchu, nějak poslední měsíc neroste... ale mimi mělo přes dvě kila, před 2 týdny, v pondělí mám KO, tak jsem zvědavá, co navážíme s panem doktorem :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:29  • Odpověz
@lucinecka222 lucko, to je balonek, který postupně nafukuješ na velikost hlavičky a snažíš se ho vytlačit, trénink porodu, aby se co nejvíc ochránila hráz .... info zde: http://www.epino.cz/ a zde: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/?page=1

@discreet: vyvolaný porod vyvolají oxytocinem, je to rychlejší, náhlejší, kontrakce jsou silnější, víc to bolí, hrozí i další zásahy, většinou epidurál, někdy i císař....při normálním porodu, si tělo ten oxytocin dokáže vyrobit samo a tělo se líp připravit.
10. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
@lendaw že jo, takový bochánečky....
10. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
@suik Aha, takovou nějakou odpověď jsem si představovala, díííííky!
10. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
@suik taky u toho přirozenýho je už všechno nachystáno včetně dítěte, při vyvolaným ne :unamused: .... ale zase když není zbytí a hrozí jiná komplikace, jehož důsledky by byly horší, tak se nedá nic dělat a je asi dobře, že ta možnost je.
10. srp 2010 v 16:32  • Odpověz
@discreet kubík mněl v 30 tt 2180 g takže bud v pohodě :wink: na fotečku se kouknu :slight_smile: kurnik ted sem si dala hranolky a tatarku a malému se to asi nelíbý no co tam zase dělá mazec :confused:
@suik juvá a to nemužeš předčasně porodit jak tak tlačíš no je to ted síla ti povím :fearful: :confused: no s tím vyvoláním porodu jsem to taky tak myslela :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:35  • Odpověz
@discreet pupíček máš pěkný,ani není moc veliký :wink: kolik si přibrala od začatku?a přes bříško víš kolik máš ?ja mám od začatku nahoře 21,3 kg a přes pupík 124 cm :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:46  • Odpověz
ono těch způsobů je víc, ale tohle se myslím používá hlavně z fleku, když se nic neděje a je to potřeba, dá se taky dávkovat....snad nekecám. Chytrou knihu mám zrovna daleko :grinning:
10. srp 2010 v 16:47  • Odpověz
@lucinecka222 jj,....

nemůžeš, trénuješ jen ten výstup.
10. srp 2010 v 16:48  • Odpověz
@lucinecka222 hranolky a vůbec některý smažený taky nemáme rádi, ani moje střeva, ani miminko.
10. srp 2010 v 16:48  • Odpověz
@discreet pěkný bříško :wink:

@lucinecka222 já měřila pupek včera a mám 127,5cm - za týden narostlo o 1,5cm. Nahoře mám 9kg. Ale měla jsem už velice slušný základ na začátku.
10. srp 2010 v 16:51  • Odpověz
@suik tak to já si dala včera k večeři smažák s hranolkama a tatarkou a ani mě ani mimču to nevadilo :grinning: Jenom jsem potom funěla jak sentinel a nespalo se mi vůbec dobře - ale za tu chvilkovou slast to stálo :grinning:
10. srp 2010 v 16:53  • Odpověz
@zvirka - tak se s muzem v posteli prohodte, at to mas pohodlnejsi, ne? :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:57  • Odpověz
@eveluska to jsem taky chtěla poradit, ale jestli to maj jako u nás, tak to moc nejde, já na jiný straně než pravý spát nemůžu :grinning:
10. srp 2010 v 17:06  • Odpověz
@eveluska Jak píše @suik, jsem tak zvyklá a manža taky, spí se mi tam tak nějak líp, cítím se víc v bezpečí, z jedné strany stěna, z druhé ochránce :grinning: Ale v rámci pohodlí už se občas prohazujem, většinou v noci, jak přijdu z WC, tak jenom zatřepu manžou, on něco zabrčí a posune se :grinning:
10. srp 2010 v 17:15  • Odpověz
@lendaw To bych si taky dala, ale obávám se, že malej by to nedal :grinning: Mně stačila včera šoška s párkem, jsem byla nafouklá jak balon... :confused: Ale my ji rádi a při kojení to nechci riskovat, tak si ještě dopřávám :wink:

Jinak k vyvolávačkám, mám samé špatné ohlasy, velké bolesti při kontrakcích, známá se po 24 hodinách na kapačkách stejně neotevřela a museli jí dělat císaře... A tchýni dělali vyvolávačku s dvojčaty, je to sice už přes třicet let, ale prý to byl děs běs... Tak toho se docela bojím, snad budem rodit přirozeně.
10. srp 2010 v 17:19  • Odpověz
Já jsem jojo, píšu šoška místo čočka :grinning:
10. srp 2010 v 17:20  • Odpověz
@zvirka čočku mám taky moc ráda - a pokud te nadýmá, zkus nahradit červenou čočkou, ta je vůči zažívacímu traktu přátelštější a četla jsem, že i při kojení se dá. Já jsem z ní zrovna o víkendu dělala polívku a naprosto v pohodě. :wink:
10. srp 2010 v 17:25  • Odpověz
@lendaw jo tak to máš pěknou váhu to ja teda asik vedu nebo co :frowning2: no mazec :unamused:
@suik no ja to rádamám ale malí asik ne no :frowning2:
no ja se dneska holky už loučím jdu pouklízet,za hodku a pul přijde malá domu a večer mio hraje film tak papa kdyžtak zítra :wink:
10. srp 2010 v 17:35  • Odpověz
@zvirka když ono to je strašně individuální....kamarádka byla na vyvolávačce 3 dny před TP, kvůli velké odhadní váze miminka a 3hodiny od podání byla malá venku :slight_smile: To je jako se vším, někdo má porod rychlý, jiný dlouhý, někdo velké bolesti, jiný malé....
10. srp 2010 v 17:51  • Odpověz
@lendaw Díky za radu, zkusím :wink:

@rennu Asi máš pravdu, já jen prostě slyšela ty negativní ohlasy. Ale obecně si myslím, že všechno přirozené je vždycky lepší. Teda skoro vždycky, nedokážu si třeba představit, co by "přirozeně" udělaly loni mé hnisající osmičky, kdyby mi je nevytrhli :confounded: Takže v nějakých odůvodněných případech bude asi i ta vyvolávačka lepší, ale to musí posoudit odborníci, a to já teda rozhodně nejsem :grinning:
10. srp 2010 v 18:19  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

tak jsem byla odpo s malým na prochajdě a pak na pokec k sousedce :slight_smile: jsem vás trochu početla a už nevím na co reagovat :sweat_smile:

já si včera koupila to lněné semínko drcené a že teda taky zkusím dlabat, aby mimčo "vyklouzlo" ven :grinning: no dala jsem si jen malou lžičku a hned spolknout to nešlo a po pár kousnutí už to nebylo nic moc :sweat_smile: no hned jsem to zapila a propláchla pusu :slight_smile: :slight_smile:

taky se mi zas vylomila plobma v zubu :rolling_eyes: to mi ho zubařka opravovala před 3 měsícema :unamused: teď má dovču, tak příští týden tam brnknu, aby mě vzala co nejdřív ještě před porodem...bojim bojim :fearful:

zrovna na véču jsem dělala smažák s hranolkama :slight_smile:

ad vyvolávačky...asi zas jak kdo, kamarádka takto rodila 2 dny :confounded: prostě najednou kontrakce a bolesti ustupovali až přestali a tak druhý den znovu :confounded: a druhá, tý zavedli tabletu ráno a odpo už to měla za sebou :slight_smile:
10. srp 2010 v 19:02  • Odpověz
@lucinecka222 v porodnici neplatíš ani za sebe ani za miminko, jinak se veškerý pobyt v nemocnicích platí. ikdyž půjdeš do nemocnice s týdenním mimčem tak budeš platit za vás oba. jinak jsou děti od placení osvobozený.
Já mám nahoře necelý 2kg, takže velká spokojenost :slight_smile:

@ojo já si koupila lněný semínko taky včera, ale nějak jsem na něj ráno neměla odvahu :grinning:

Já se tady musím smát nad vašema komentářema o nocích a tak.... já v noci spím naprosto bez problémů, běhám za malým bez problémů. nic mě nikde nebolí, netíží. kdyby mě občas malej nenakopl do močáku nebo žeber tak zapomínám na to že jsem těhotná :sweat_smile: nevím jestli je to tím že moje tělo je od začátku těhu zapřáhnutý na 150% nebo tím že jsem přibrala tak málo, ale fakt si stěžovat nemůžu
10. srp 2010 v 19:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.