• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky maminy,se hlásím po dvou dnech,nějak nemám náladu na nic,taky mě dost začalo bolet břicho,no je pravda,že se teda dvakrát nešetřím a záda dole,moc odpočívat mi nejde,tak aspoň čtu.Vidím,že tady jsou to samý odborný termíny :confused:
Taky mám už dost nervy z pondělka,čeká mě prenatal scr.tak už mě myslim i manžel má plný zuby.Včera mi řekl,že nechápe,co se mi pořád nelíbí,minulé těhotenství jsem byla úplně jinak naladěná,to je pravda,no snad to brzo přejde.Akorát,že já si ty stavy fakt neužívám :unamused: hormony se fakt splašily :angry:
11. únor 2010 ve 14:23  •  3 děti  • Odpověz
Jinak gratulka ke všem včerejším i dnešním kontrolám,které dopadnou na 1* :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 14:23  •  3 děti  • Odpověz
Antana: nechala mi stejný termín. Prý to odpovídá poslední MS i UTZ. I když podle toho včerejšího UTZ jsme o tři dny mladší :slight_smile:
11. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Holky pomoc. Včer amě chytly zuby, ale tak šíleně, že jsem celou noc vůbec nespala, ráno jsem četla diskuzi, že brufen neuškodí, tak jsem si jeden dala a ulevilo se mi, ale nemůžu ho přece jíst pořád, nějaká rada???? :unamused:
11. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
angel zkus si zub natirat alpou...
11. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
Ange,zkus homeopatii.Více na boiron.cz.Určo najdeš vhodné homeo.
Jinak kloktat šalvěj,nebo slivovici :wink:
Spíš než Brufen,tak radši panadol s paracetamolem,ne?
11. únor 2010 v 17:31  •  3 děti  • Odpověz
Angelina: otazkou je co te boli - jestli to je "kazoveho" typu, tak urcite doporucuju elmex gel, potirat a potirat, leci uz i nacinajici kazy. jestli to je nekazoveho typu, tak nevim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
rost emi osmička, ale připadá mi, že mě bolí zub vedlě něj, sama nevím, a co hřebíček? :frowning2:
11. únor 2010 v 17:37  • Odpověz
Hřebíček je super.Na osmičku ti poradím Cheiranthus cheiri v ředění 15CH,je to homeopatikum z rostliny.Je to speciálně na osmičky,když roste,ale třeba není ve stadiu ji vytrhnout,nebo to nemáš ani v plánu.To asi nechceš ale teď řešit hlavně kvůli těhu,že?
11. únor 2010 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz
No právě, dr mi řekla, že u všech osmiček mám kořeny vodorovně, tak resekce teď fakt řešit nebudu. Kde to koupím?
11. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
V lékárně.
Holky loučím se,papa
11. únor 2010 v 17:56  •  3 děti  • Odpověz
Hřebíček bych teď ze začátku těhu moc nedoporučovala, aspoň mám určité tušení, že se tyhle typy koření nemají....

Petjo myslím, že Sepie mi docela zabrala!!!! Ráno krizovka, tak jsem si to šoupla a zbytek dne dobrý, ještě jsem si to vzala dvakrát a docela v pohodě...akorát si teda kapu Pinosol (mám totiž totálně ucpaný nos a to je jediné, co teď můžu...) a v tom je máta, eukalyptus apod....tak se to s tou homeo trošku tříská, no ale udusit se taky nemůžu....
11. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
elmex gel ano..ale co vim, salvej se nedoporucuje v jakekoliv koncentraci,..zpusobuje potrat..takze ja bych se na salvej ani nekoukla :confounded:
11. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
ahoj holky zdravím :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
Ahoj holky....tak uz jen prezit zitrek a konecne vikend :slight_smile:
Na zoubky vubec netusim co dat...ale taky se mi zacala zase prodirat osmicka...neboli me to, ale furt si prikusuju uplne vzadu tu dasen... :confounded:
11. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
autor
Ahojky holky,tak jsem vám dneska kolem jedné psala zprávu o kontrole- a co se mi nestalo, místo sem jsem ji vložila do úplně jiné diskuse, do června................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bylo to o řádek nad nebo pod, tak znova a tentokrát pro vás.............

tak jsme zpátky z prohlídky. Miminko je ok, jsme 10plus5, takže trošku napřed, asi o tři dny, super. Máme novou fotečku, tu vložím pak do alba. Na UTZ se byl mrknout i manža, paráda. Ukazovala nám srdíčko, ručičky, nožičky, pupeční šnůru. Mimi se nehýbalo, tak asi spinkalo. No a byla jsem vlastně u té nové dr. a dobře jsem udělala - super. Napsala mi ode dneška neschopenku, dala mi žádanky na screening a v pondělí jdu na krev, na lačno a taky na glykémii. A velice milá sympatická doktorka, letáčků jsem dostala taky spoustu, ještě nějaké slevy na vitamíny, UTZ mi dělala už přes břicho, což je teda mnohem lepší, takže jsem moc spokojená.
Na NT screeningový UTZ se mám objednat v termínu od 25. února do 5. března, tam může se mnou i manža a na kontrolu k ní jdu už za čtrnáct dní, což je paráda, takže to bude rychleji utíkat. Můj doktor byl v poho, ale toto je něco úplně jiného. Takže jsem moc ráda.........
Akorát jsem se jí zapomněla zeptat na to Mexiko, protože jsem tam byla už snad hodinu, než mě zaregistrovali a všechno možné, tak příště.
11. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
laurinko.22:gratuluju ti :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

jen jsem vás zběžně pročetla :slight_smile:

ad pleť v těhu....Lami to ti teda stráááášně závidím, že máš teď krásnou plet, mě se naopak zhoršila, mám ji samej pupen...fakt mi to štve :angry: :angry: :angry:

ad šalvěj...klidně bych se nebála kloktat, znám i těhulky tady na koníkovi, co píjí i šalvějový čaj...já mám kloktadlo na bolení v krku a normoš kloktam, když je třeba :wink: šalvěj sama o sobě nezpůsobuje potrat, pouze stahy dělohy, které můžou vést potratu nebo předčasnému porodu...

gratuluji všem ke kontrolám :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:50  • Odpověz
ahojky vespolek,
tak včera jsem odpadla v 9 hodin a dneska byl v práci nějakej blázinec, tak jsem se k vám vůbec nedostala. Jdu se podívat, o čem jste si tu povídaly :grinning:

safryy: jo to úplně chápu, že bys nejraději utz doma a pořád koukala na mimíka a kontrolovala ho :grinning:. No, za aktivitu ohledně jména ho pochval, ale Samanthu mu vymluv :slight_smile: Že jsou rodiče světoběžníci, neznamená, že i prcek bude takový :slight_smile:

lamia: tak Hugo to bude? :slight_smile: Tak se jmenoval můj látkovej panďulák. Jsem zvědavá, jestli to fakt dáte, anebo vyměknete. :slight_smile:

hupcza: jj, návod bych k mimoušovi brala, kde to dávaj?
11. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
Ojo no já nevím jestli je co závidět, po porodu a po zbytek života to bude už zas jen bída :grinning: :grinning: :grinning: Tak to bych to brala spíš naopak, normálně v poho a v těhu pupínky, ale holt to u mě ňák nefunguje....

Laurinko gratulace, jj Uz se už v tomhle stádiu dělají normálně přes bříško, už se taky těším, až ten náš prdík takhle povyroste.

Kovaldo tak bude, pokud nebudeme srabíci a pokud to teda bude kluk,že jo :grinning:

Lidi tak manželova rodina už to ví, o víkendu jsou na řadě naši...uff, už teď mám nervy....ale reakce mě vždycky překvapí, manželova sestřenice, u které jsem čekala, že se zeptá na potrat prý hned řekla, že ona by taky na potrat nešla, tak to mě fakt potěšilo....zato jsem to teda dneska na procházce řekla dvěma známým maminkám, co chodíváme ven a prý - vy si TO fakt necháte???

Jako kdyby TO byl nějakej omylem doručenej balík, nebo zákeřnej varan a ne zárodek na dítě...
Když si vezmu, že takhle kdysi vypadaly obě moje holčičky, které tu teď běhají a říkají mi mami a že bych zešílela, kdyby jim někdo chtěl ublížit, prostě já bych to nedokázala udělat, zabít svoje dítě, i když je zatím maličké.....Jsem se zas rozčílila, fuj :angry: :angry:
11. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
lamia: kruhy pod očima větší než UFO? No to bych tě teda chtěla vidět :slight_smile:

Holky, já se cítím na kluka a dneska byl vyjádřen první názor mým směrem, že prej budu mít kluka. No tak to jsem teda fakt zvědavá, jestli jsme se trefili nebo ne. :wink: :grinning:

hupcza: to si děláš prču, ne? Že maminky jdou reklamovat své dítě, že se nechová dle naučných knih? :fearful: To je hustotka. A už jim to vyreklamovali? Že by dodali třeba nové součástky anebo vyměnili za nějaké "funkční" ? :grinning:

zuzina: tak gratulace, já si na vytoužené těhu počkala skoro 2 roky, tak to se vám zadařilo ještě docela brzy. Snad nevolnosti brzy přejdou, hlavně, že na ně něco funguje :slight_smile:

suzete: buď v klidu, my se jmény pouze udělali čistku vyloženě blbejch, zjistili jsme, že existují nějaká, na kterých jsme možná schopni se shodnout a tím to zatím haslo. Ale říkám si, že máme ještě dost času :slight_smile:

kali.kal: jé, velikánská gratulace a taky závist :grinning:

laurinka: no tak to jsou samé dobré zprávy. To moc gratuluju a další kontrola za 14 dní, to je super, to uteče jako voda. :grinning: Jé a utz už dělají přes bříško, to je dobře, protože manža se mnou půjde na ten screening a myslím, že pro nás oba bude příjemnější, když utz bude přes bříško :slight_smile:

lamia: no tak u tebe se budu obzvlášť těšit na určení pohlaví a jestli to bude klučík, tak Hugo je super jméno a určitě ho bude umět nosit :grinning:
Nic si z těch reakcí nedělej, prostě to nechápou, že pro tebe mimčo není žádné TO, ale prostě miminko a už teď člen rodiny. My se s tebou budeme těšit :slight_smile:
11. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
laur: moc gratuluju...hod sem fotku, jsme zvedavi :slight_smile:

kov...jiz vcera jsem se na to jmeno dvakrat netvarila...a dnes myslim urcite pochopil, ze Sam ci jak rikal, ze se to da zkratit nebude...decka ve skole by ji rikali samice :grinning: coz by nepochybne byla....ale s takovym desem se proste nesmirim :grinning: Jinak navod k mimiskovi jeste nebyl vynalezen...cili napad byl nadhozen a muzes se toho chytit, nechat si to patentovat a vydelat tezke miliony....ktere se hodi vzdycky ne? :grinning:

lam....sestrenka zatim aspon jako jedinna smysli jako normalni clovek koukam...aspon nekdo kdo bude na vasi strane :wink: A zname maminky no comment...uz jen nazvat miminko TO...no des. Ja nevim o co tem lidem jde...k potratu bych pristoupila jenom v tom pripade, ze bych mela jistotu, ze by byl broucek postizeny... Kazdopadne, vy se na miminko tesite a to je nejdulezitejsi. Je to prece takovy maly zazrak :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
Saf já vím, že je nejdůležitější, že se těšíme my...ale je to takové zvláštní, myslela jsem, že mámy od dětí tohle spíš chápou, proč bych nešla na potrat, ne že se vyjadřují takhle....dost mě to překvapilo.

Kov já doufám, že by to klučina rozdýchal, to jméno :grinning: Ale zas můj kolega na škole se jmenoval Kristián a když jsem to jméno slyšela poprvé, připadalo mi to divné, ale potom už prostě normální, dnes si dokonce myslím, že to k němu sedí....takže ono asi každé jméno se časem "zajede" :wink: Jedna paní tady blízko má druhého synka jménem Jonatán a taky už jsem si na to celkem zvykla....Taky jsem šíleně zvědavá, co to bude, až to bude....ale můj muž je skálopevně přesvědčen, že bude jako pan král z pohádky otcem tří dcer :grinning:
11. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
autor
lamia: ty jo, někteří lidi si fakt nevidí do huby, to je hrůza......
nechápu takové kecy.................

safryy: fotečku dodám bud za chvilku nebo zítra, jsem úplně hotová, unavená, ležím a chce se mi hrozně spát.....
11. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
Laurinko nejhorší mi na tom připadá, že ony to fakt nemyslely zle....prostě to z nich jen tak vypadlo...Já nevím, to už dneska fakt automatikcy lidem připadá život tak laciná věc, že se dá prostě zahodit jako použitý kapesník? Jako já vím, že jsme si s manželem měli asi dávat víc pozor, ale holt stalo se a poslední kdo má na tom podíl "viny", je ten mrňous....no nemá to smysl nad tím přemýšlet, asi se do téhle doby nehodím, nebo nevím....když jsem se v čekárně u dr zmínila, že čekáme třetí dítě, koukali na mě všichni jak na naprostého exota :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještěže tohle mě fakt nechává v klidu....Běž odpočívat, taky jsem teď permanentně úplně mrtvá :wink:
11. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
Kov: díky za gratulace :grinning: Neboj, taky se dočkáš :wink:

Někdo se mě v pondělí ptal, kolik mímo měřilo. Tak na tom NT screeningu měřilo 5,2 cm což odpovídá 11+6 :slight_smile: Podle MS sme už byli 12+1, takže o 3 dny menší :wink:

Lamia: chápu, že ses rozčílila při těch poznámkách o TOM :slight_smile: Když už je to tvoje miminko a nový člen rodiny :wink:
11. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
autor
lamia. já ti rozumím, vždyt to je šílené.........já měla zase jednu kamarádku, které z těhotenství hráblo, a bere to svoje dítě jako střed vesmíru, ze kterého se musí každý pos... a ke mně se začala chovat, jako bych po ní tím těhu opakovala, úplně jsme se přestaly stýkat, dřív to bývala fajn holka, tak je to škoda........ale co, mám kolem sebe lidi, se kterýma se máme rádi........a ty určitě taky, takže na tady ty kecy kašli.......
já beru to miminko v bříšku jako zázrak, nádhera, jak vzniká nový život.............
manžílek můj je z toho utz úplně hotový, je hrozně rád, že viděl prcka, už se těší na pohyby a celkově,...... jsme ted hrozně štastní a vy musíte být ještě víc, vždyt čekáte třetího broučínka, malé sluníčko, člověk, který se o dětátku baví jako o TOM je u mě nevyspělý a nenormální......................taky mám kolem sebe pár takových jedinců..............
11. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
Čau holky, no půl rok není dlouhá doba, po tom, co jsem sjela pár diskuzí a četla, jak se holky někdy trápí s časem a nečasem:frowning2: Ale stejně jsem byla trošku nesvá. Dneska mi nebylo tak špatně,juchuuu!! Alespon jeden den odpočinek :sunglasses: Spíš mě trápil nízký tlak, tak jsem si dala malé prťavé kafíčko, nevadí to? :confused: Holky, dneska jsem sedla v tramvaji vedle nějakýho pána,co si vezl jídlo a jak jsem ucítila ten nasládlej teplej smrad zpoza tašky, tak jsem střelhbitě hledala jiné místo k sezení,ufff :grinning: Jinak co mě trápí ranního kromě nevolnosti je ranní rýma..

Lamia: jéééé, to by bylo krásné...jako král -otec tří dcer:slight_smile:)) jsem PRO :grinning:

safryy: holka SAM je docela hezké, jen aby to nebylo kombinace s příjmením se třemi háčky a na 5 slabik:slight_smile:

DILEMA!!! - jakou porodnici v Praze? máte zkušenosti?

Hezký večer,den i noc přeje Zůza:slight_smile:
11. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
autor
zuzina. ahojky, kafíčko určitě nevadí, já měla dneska na gyndě tlak osmdesát na padesát, někteří lidi se diví, že můžu samostatně fungovat, že to je hrůza.............. :grinning: :grinning: :grinning:
A ta ranní rýma - já ji mám taky, ale chronickou, takže už několik let, každé ráno půl hodiny smrkám a zbavuju se ucpaného nosu a dutin...............

Dobrou noc dámy......zítra jedu s kámoškou po obchodech, tak tady nebdu, jsem zvědavá, jestli někde něco pěkného objevím, ale spíš se jedu dívat, na nějaké velké nákupy to nevidím, mimís už má věcí spousty, takže další mu koupím až po té dovolené a po daních, to nás ted docela vyždíme, ale my se nedáme......... :grinning: :grinning:
11. únor 2010 ve 23:18  • Odpověz
dobré ránko děvčata :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.