• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza Jojo, přeci jen ke svému dr. mám větší důvěru. Ale stejně za 14 dní už mám přijet na poradnu do porodnice. :wink:
U nás je teda taky zataženo, ale dusno hrozný. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lio Ani nevím, jestli u mého dr. monitor na konci pípá. Sestra mi vždycky řekne, abych jí nahlásila, až se budeme blížit ke 20 minutám, tak nahlásím, a ona si ho potom sama vypne.
Jo a jinak jsem si myslela, že teď mám od otoků pokoj. No a dneska jsem narazila ve skříňce na snubák a natáhnu ho jen na půl prstu, takže mám prstíky jako buřtíky.
A už dva dny mě neustále pálí žáha a do toho trochu bolí v krku. Kombinace děsná. Je mi z toho tak nějak blivno, ne že by přímo na zvracení, ale takový divný pocit na žaludku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2010 v 17:35  • Odpověz
ahojicek holky..jak se bavite o tom vyvolavani....tak jak jsem byla v tom sedmem mesici v nemocnici, tak mi davali na pokoj holky co sly na vyvolavacku...a klidne porod vyvolavali tabletkami i treti den, ale to bylo fakt maximum...vetsinou tabletka zabrala druhy den...ono je to i tak, ze max se muzou dve tabletky denne..a kdyz to nezabere..tak se ceka na druhy den a znova....
11. srp 2010 v 17:37  • Odpověz
Ještě se chci zeptat ... včera jsem dostala v porodce seznam co k nim s sebou. Přijde mi teda trochu zastaralý, ale což. No ale pustila jsem se do jeho studování až doma a jedna položka je "jednorázové podložky", nemáte představu, co by to mohlo být?
11. srp 2010 v 17:37  • Odpověz
ladenko..to jsou podlozky na prebalovani pro mimco..kupuji se normalne v drogerce nebo tesku...baleni myslim stoji kolem 70kc a je jich tam mozna 10..?jinak myslim, ze do porodnice bohate staci na podlozeni latkove plinky, ja jsem ty podlozky teda nikdy nepouzila..dostala jsem je ted od segry, tak je asi p ouziju, ale prijde mi to docela zbytecne..nevim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2010 v 17:43  • Odpověz
@ladenka jednorázové podložky já teda na seznamu nemám. Doma je sice máme, ale používáme je když máme nějaké zvíře po operaci :sweat_smile: Ty naše mají tak 70x70, spodní strana je jakoby igelitová a vrchní je z nějaké slabounké vatoviny nebo buničiny, co já vím :sweat_smile: Když to zadáš do vyhledavače, tak ti to určitě vyjede.
11. srp 2010 v 17:43  • Odpověz
Aha díky, tak pokud jsou to ty přebalovací, tak ty doma mám. Jen mě nenapadlo, že je to ono. Dík. :wink:
11. srp 2010 v 17:46  • Odpověz
no a ja nemam zadny seznam do porodnice :confounded: :confounded: :confounded: ja teda ani nevim, kde budu rodit...v ova se rodi, kde je misto :unamused: :unamused: :unamused: tak si beru sebou takovy ten zaklad, co si myslim, ze budu potrebovat...zbytek se da kdykoliv prinest :grinning: jen holky..mate nejakou kosili na porod nebo se spolehate ze dostanete? ja furt nevim...u nikci jsem dostala..a ted nevim, zadnou na vyhozeni nemam..jedine ze bych si vzala nejake delsi tricko od pritele:slight_smile:
11. srp 2010 v 17:50  • Odpověz
@lajla já jsem vyfásla seznam u svojí Dr., ale je to nějaký univerzal seznam, myslím, že jseou na něm nějaké věci, které porodka dává k dispozici - jako např porodnické vložky. No a košily si neberu žádnou. Vyfásnu si erár. Možná si ke konci nechám přinést nějakou svojí, ale asi ne.
11. srp 2010 v 17:54  • Odpověz
@lajla Já jsem si koupila "v lidovce" dvě noční košile (bez rukávů s překříženýma prsama) jednu za 59Kč, takže když je zlikviduju, nebude mě to trápit. Ale to jsem předpokládala na dobu po porodu, přímo na porod ani netuším, jestli v porodce dávají, ale nejspíš ne, tak budu v jedné z těchto. :wink:
11. srp 2010 v 17:54  • Odpověz
@lendaw Já včera zjistila, že moje porodka nedává k dispozici téměř nic. Kromě oblečení pro mimoušky. Jinak plenky, ubrousky, vložky si musíš donést své. Dokonce mají na seznamu i toaletní papír, to mě dostalo. :grinning:
11. srp 2010 v 17:57  • Odpověz
jo ladenko:slight_smile: toaletak fakt svuj:slight_smile:)))) docela sranda:slight_smile: ja asi taky budu spolehat na ten erar..nahate nas snad rodit nenechaji:slight_smile:
11. srp 2010 v 18:10  • Odpověz
@lio : to se ti to machří, když víš, že nepošlu, co :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2010 v 18:14  • Odpověz
ad snubák - my budeme mít v září tři roky výročí a z toho jsem ho přes dva roky nenosila :sweat_smile: ..těhule, masáž miminka ....no furt cosi :grinning:

@ladenka: já je taky na seznamu nemám ...ani doma jsem je extra nepoužívala ...měla jsem pratelné ...jednorázově větší investice, ale střednědobě se to vrátí :slight_smile:

@lajla: košili hodlám nafasovat jako minule ...jedu do stejné porodky, tak snad to bude ok :slight_smile:

@ladenka: toaleťák máme na seznamu taky, ale já ho převezla z domů do porodky a zase zpět :slight_smile:
11. srp 2010 v 18:20  • Odpověz
tak mám celý barák i nakoupíno ....uffff :slight_smile:
11. srp 2010 v 18:31  • Odpověz
Ahojda :slight_smile: tak tu byli naši mi popřát k svátku, tak mi to odpoledne rychle uteklo a malej byl zabavenej :grinning: :grinning:

@hupcza jo u nás se dělá na sladko i na slano...rozdíl, že tam dáš ten cukr :grinning:

@ladenka ty jednorázové podložky jsou, jak psaly holky...do porodky nemá smysl, já tam malýho přebalovala na pleně :wink: a tyhle jsem měla jakoby na cesty, když jsem přebalovala třeba v kočáru, u někoho na koberci nebo na stole a tak :slight_smile:

já taky teď dostala seznam, co do porodky...tak normoš věci :slight_smile: ...košili beru určo erár jako minule na celou dobu v porodnici :slight_smile:
taky mě teď dost pálí žáha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@ojo: aha ...no já i do "na slano" cukr dávám ...holt každý má jiný receptík :slight_smile:
11. srp 2010 v 19:02  • Odpověz
@hupcza aha :sweat_smile: no vidíš a my na slano dáváme jen sůl a kmín...případně někdo i trochu citronky :slight_smile:
11. srp 2010 v 19:04  • Odpověz
no já vůbec nevím co do tý porodky miminku vzít, nic na seznamu nemám, tak snad tam k dispozici bude všechno, možná vezmu pár látkovejch plen.

pro sebe mám víceméně normoš věci, co se bere kamkoliv člověk někam jede spát. Já si teda místo záchoďáku beru vlhčený ubrousky, dětský. Koukala jsem že tam maj k dispozici pampers vlhčený, tak asi budu používat ty svoje. Předpokládám, že ty plenky co jsem viděla, budou asi taky pampers, ale na to už kašlu, snad to těch pár dní přežije. No jo, sponzor je sponzor.

Taky tam mají napsaný unterwasche, což nevím co si mám představit, kojící podprsenky jsou zvlášť a poporodní kalhotky bych měla dostat, na to jsem se ptala. Se na to budu muset hebamme zeptat.

ty jednorázový podložky jsem taky používala na kočku, když byla po kastraci a pak do přepravky, kdyby něco. Docela praktická věc, i na cesty pro mimčo.
11. srp 2010 v 19:40  • Odpověz
@suik: já taky beru do porodky jednorázovky ...ono tam je problém se skaldováním

mi ty jednorázové nepřirostly k srdci - klouzaly po povrchu, když se to dýl nosilo v tašce, tak se tam ta výplň jakoby zhrcla ...no raději pratelné
11. srp 2010 v 19:47  • Odpověz
@hupcza heeye nemachruju, košile fakt můžu, dala bych ti na oplátku trička :grinning: ty pěkně šikmýýý :grinning:

tak jsme přiejli z vet, nikdo tam nebyl, dr příjemnej, důkladně prohlédl, bříško máme tedy fest bolavý až záda hrbíme ,dostali jsme injekce na zánět, bolest, něco na žaludek, domu prášky, vyfásli hladovku do zítřejšího večera a kdyby to nebylo lepší či cokoliv, zítra přijít....
psisko vypadá že ho to utlumilo, mohl by spát, ale dost dlouho seděl a pokníkával, dostal včeličku do prdelky mimo jiné, tak jestliho pálí a venku šel jak při posledním tažení, tak snad bude zítra lépe....

manža lovil mobil dokonce i v ordinace, až sem na něj štěkla, at to zandá a ted už sedí u ntb, že potřebuje něco z dnešního dne udělat a poslat šéfovi.....ptala sem se až bude mimi, jeslti bude dělat v noci bo kdy prej asi jo...kdy prej bude čas, říkám a na mne bude čas kdy? .....prej vždycky, prej u toho nesedí denně.....tyhle hlášky miluju, mám mu to snad psát? .....

takže zase plodný večer a psisko mimo provoz, že bych se zdejchla s ním ven, ach jo.
11. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
@suik jj taky mi balík jednorázových podložek zbyl po štěndu a taky je používáme pro zvířectvo, je to praktický, takže kupovat nemusím
11. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz
@ojo že by zuzka, tož vše nej :slight_smile:
11. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz
@hupcza si taky myslím. jen z těch pampersek nejsem moc nadšená, no na těch pár dní to snad neva, doma ho čekají nažehlený plínečky :grinning: nechce se mi tahat balík do porodnice, už tak ta taška je obří.

já mám teda jen kočičí zkušenosti, tahala jsem jsem je v kočičí tašce, dokonce i ta co byla pod kočkou tak vypadá v pohodě, krom těch strašnejch chlupů.
S klouzavostí teda neposoudím.

Já si na ven ušila jednu, ale ta je fakt na parádu, na to dám ještě plenu....

tyhle jsem ještě nekupovala, ale asi jeden balík koupím pro strýce příhodu.
11. srp 2010 ve 20:08  • Odpověz
@hupcza jinak tedy ženská plodný den koukám, celej barák aj eště nakoupíno....to mne se nakoupit jet nepodařilo, představa že přijedem v půl desátý a muž pak zasedne k ntb a bude u toho do noci.....je mi ..kurna kde je ten blicí smajl :grinning:
11. srp 2010 ve 20:08  • Odpověz
@suik my naštěstí na max 4 dny pleny a vložky máme, beru jen pleny na cestu domu, oblečení erár, jako tu košili, jinak pak mám svojí a pro mimi erár ale pokud to nebude vyhovovat tak si nechám dovést.....sbaleno mám pak pro mimi na cestu dom a vyměnila sem klasickou zavinku za emtexovou :slight_smile: ještě aby tchánovci dovalili tu autosedačku :-P
11. srp 2010 ve 20:10  • Odpověz
@suik: no hlavně počítej tak 12 plín x 4 dny a jsi skoro na 50 ...to bych musela vzít vše a ondra by neměl v čem chodit :grinning: :grinning: :grinning: ...no a po 4 dnech po příchodu z porodky musíš jako první věc zapnout několik praček ...jako látkuju s rozumem :slight_smile:

ad podložk - jestli jsi to šila, asi myslíme každá něco jiného - já toto http://www.mamaja.cz/doplnky-k-plenam/bavlnena-podlozka-nepropustna

@lio: u nás standard :wink: ....ale lepší než aby seděl od půl osmé v práci
11. srp 2010 ve 20:15  • Odpověz
@lio tak snad se do zítra spraví.....

u nás se taky sedí za počítačem :frowning2: , přijde domů, a hned zapíná notebook a datluje. Taky jsem zvědavá, jak to bude vypadat až bude miminko. Jestli se to nezlepší, tak mu aspoň uděláme muziku :angry:

Mě by zajímalo, jak to vypadá v jinejch rodinách, když chlap přijde domů z práce.
11. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz
@suik: u nás to vypadalo ještě před půl rokem takto: dorazil cca v 7, pak vyřídil nějaké telefony a po osmé zasedal k pc, dělal tak do 12-1, o víkendech vždy min. polovinu propracoval....takže na ránu
opakovaně jsem přemlouvala, vysvětlovala, vyhrožovala, řvala, brečela (no všechny možné varinaty) ...nic nepomohlo ....až ondra začal dělat rozdíly mezi mnou a manžou ....no prostě lepší vyjednávací taktika :grinning:
teď chodí tak v 6 a obvykle min. do půl 9 je s rodinou, víkendovou práci minimalizoval ....občas úlety na obě strany (dnes přišel ve 4 - to snad prvně :slight_smile: někdy dorazí o půl osmé)
11. srp 2010 ve 20:23  • Odpověz
@hupcza já mám bavlnu a šusťák a mezitím Ikeadeka, je to prostě podložka nebo minideka, praktické užití a propustnost jsem nezkoušela (ještě jsem to neprala) , ale kdybych měla něco neproustnýho, tak tu mám takový žlutý froté, z toho bych taky mohla něco ušít, jako to maj tam oni......mám to na plenky, ale nevím jestli se mi do nich chce....
11. srp 2010 ve 20:24  • Odpověz
@hupcza jak lepší než od půl osmé v práci...myslíš ráno? no tak můj odchází v sedm, v půl osmé.....cleý den sedí v nějaké firmě a ted z toho píše cosi, co ještě pošle šéfovi a zítra jede do té firmy znova.....prostě pracujeme s radostí...nebo jak se tomu říká....
|No tak to je přesně ted u nás.......víkendy propracuje.....jako jo má ještě půl úvazku jinde a kdy jindy to má dělat, sou za to prachy joo dobřeee...ale jednou za čas, ne kazdý víkend, ne každý večer.....

@suik já prostě nechci makat v domácnosti, starat se o mimi a být ráda, že semnou pojede na nákup jako čas který jako tráví semnou a pak ho nahradí o to déle prací......
psisko se mi vůbec nelíbí, místo aby ho to uklidnilo, tak sedí, až mi ted spadl asi usnul.....lehla sem si k němu na zem, nechce si ale lehnout, sedí.....ted tedy leží, ale nepoloží si hlavu, kouká, je v pozoru..sem tam pokníkne...ted na něj koukám, jak mu padá hlava, jak dopadne na zem, zvedne a je v pozoru něco ve stylu "já nespím"......divný
doufám, že v noci s ním nebudu taky bdít....
11. srp 2010 ve 20:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.