• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dobre rano vsem :slight_smile:

Holky, v 8. a 9. tydnu by bylo priserne zle, blinkani, nechutenstvi, unava, ...a ted je to pryc. sice mi bylo zle ale rikala jsem si, ze mimak pekne roste a ted mam strach, ze mi nic neni. :frowning2:

jestli se nektera chystate na kontrolu, tak hodne zdaru a rostoucich miminek :wink:
12. únor 2010 v 08:28  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už jsem nazpět z odběrů, jak jsem se od včerejška stresovala, tak to vůbec nebolelo, vlastně jsem to ani necítila ale když jsem pak na ni po očku mrkla tak nabrala pěknou dávku krve, je vidět že tam jsou fakt profící, kteří trénují každý den mám docela "zalezlé" žíly a jedna sestra v nemocnici mi ji brala dokonce z hřbetu ruky (a to pokukovala i po zápěstí) a to fakt bolelo, ale byla to koza, která to neuměla, pak přišla jiná a nabrala mi to z běžného místa.
Jinak včera mi to sestra s lékařkou opravily tt v papírech a jsem celkem v klidu, na kontrolu jdu stejně až 24.2..

A co u vás nového?

Dnes by měli začínat ZOH, už se těším na krasobruslení
12. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

tak my jsme dnes totál zapadaný sněhem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...procházky venku už od středy nejsou možné, možná tak po hlavní silnici a to si fakt nelajznu :sweat_smile: :grinning:

Zuzi, já myslím, že prťavý kafe nevadí....já jsem při Tomášovi pila normoš kafe a na půl ho ředila mlíkem...takový late :wink: nebo je výborný Caro, to je pro těhule a kojící jak dělaný :wink:

tux, no paráda, že odběry nebolely :slight_smile: určo dopadnou dobře :slight_smile:

já mám dneska pohodu, mám uklizeno, uvařeno, dítě chrní, tak se asi taky natáhnu :sunglasses:
12. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
ahojky

lamia: jo tak manža chce být pan král, otcem tří dcer :grinning: . Tak ať už spoří na věno :grinning:
Máš pravdu, dnes se život bere tak strašně lacino, přitom otěhotnět je čím dál těžší, ... nechápu to.

tux: tak to jsi mne trochu uklidnila, že odběry bylo O. K., mne čekají v pondělí :unamused:
12. únor 2010 v 11:40  • Odpověz
Kov, fakt se neboj, já měla šílený strach a nakonec jsem nic necítila, nejlepší odběr co jsem zažila, to bych šla i krev darovat. Holky může se v těhotenství darovat krev? asi ne co. jen mě to tak napadlo.

Holky, já byla včera svědkem autonehody, na místo kde jsem chtěla původně zaparkovat, nakonec jsem si to rozmyslela a popojela k protilehlému parkovišti, tak na to původní místo to "zaparkoval" mladík ve vyšší rychlosti, co si to hasil ulicí víc jak 5O a na uklouzaných kostkách to hezky jede. Jediná klika, že s enikomu nic nestalo, i ta paní co vlastnila auto měla kliku akorát poodešla k automatu na lístky. mě se ale z té rány udělalo docela zle, taky jsem si hned vzpoměla na svoji autonehodu.
12. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
mně injekce vubec nevadí, dokonce bych řekla, že odběry krve absolvuju ráda. Zkoušela jsem i brát krev jinému člověku, nejdřív jsem to natrénovala na sobě. no asi jsem divná. ale i když jsem darovala krev a napichovali tu velkou jehlu, tak jsem koukala jak to zajiždí...mě spíš děsí ten cukrovkový test - to se dělá u každého těhu?
12. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
tux: v těhu se krev nedaruje
12. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
ani při měsíčkách se nemá darovat
12. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
myslím že u každého těhu já musím říct že ty odběry krve zvládám taky v pohodě,jelikož studuju zdravku tak bych asi měla že? :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
Suzet, ty seš borka, já jak vidím jehlu a to stačí i jen v tv tak se hned odvracím nebo schovám hlavu pod deku, ale je to asi zaviněný těmi bolavými odběry, kdyby mi je vždy brali jako dnes tak se ničeho nebojim.
Antana, sestřenka je taky zdr. sestra, a když studovala tak nacvičovala injekce na medvedovi :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
mě taky odběry nevadí a klidně na ně můžu koukat :slight_smile: alei když třeba loni, když jsem ležela v jiné nemocnici kvůli tomu těhu s Tomášem a brali mi ji 5dní po sobě každé ráno, tak mi to pak docela bolelo...všude modřiny, vypadala jsem jak feťák :stuck_out_tongue_closed_eyes:

suz...jj cukrovka je povinná :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale mě nijak nevadila, voda byla fakt sladká jak cumel a člověk to fakt musí vypít nejlépe na ex, páč po každý přestávce se vám chce míň a míň...
12. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
jo mi to nacvičujeme ve škole na panacích tam není co zkazit horší to bude od září to jdeme na praxi a tam to bude jak se říká do živého terče :slight_smile:
ale myslím si že to zvládneme jako nic,jelikož jsem pracova na onkologickém oddělení tak tam sem si spoustu injekcí i odběrů vyzkoušela :grinning:
12. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj břišulky!
Lamia to je super,že ti sepia pomáhá,no dalo se to čekat :wink: s tim pinosolem co naděláš. Nechávej aspoň 30 min prodlevu,než si buď nakapeš,nebo dáš to homeo.Na rýmu je super coryzalia,je to vícesložkové homeo.Mě zabírá na druhý den už.S tou rýmou a homeo je to složitější,jednak rýmy je docela dost druhů a navíc nemůže člověk čekat,že mu zabere do 15 min.jako některá homeopatika,nebo spreje do nosa.Ten pinosol je asi v poho,ale třeba ty Nasiviny apod.to je dost svinstvo,nedej bože,když si někdo pořídí ten do lelektriky a zapne to dítěti,co má rýmu v pokojíku!!!
Mě čeká taky nějaký ten odběr v pondělí,ale to nijak neřeším,odběry mi nevadí,avšak pravda je,že při minulém těhu jsem se při odběrech u gyndra dost divila,brali snad 2 nebo 3 zkumavky :confused: Mě řekli minule u gyndra,že berou krev teď až v 15tt,tak nevim,zda kvůli druhotěhu,nebo každému,musím se na to zeptat.

Holky s jakou váhou začínáte? Já jsem v oblečení u prvního vážení vážila 68,minule jsem přibrala 11kg.Ale bříško mi při druhém těhu okamžitě vyskočilo,nyní jsem jak ve 4.měs.

Zátěžový na cukr snáší Zuzi každý jinak,nestresuj se předem.Se mnou ttam byly ještě 2 maminy a ty to naklopily do sebe,jak kdyby nic lepšího nikdy nepily. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak souhlasím s Ojo,že lepší je to vypít na ex,já teda tentokrát přijdu i s tím citronem.
Jinak Zuzi,užívej si,že nevolnosti opadly,já jsem minule byla o.k.celé těhu,včetně prvních týdnů.
12. únor 2010 ve 14:46  •  3 děti  • Odpověz
tux: díky za uklidnění. Nee, v těhu a ještě půl roku (nebo rok) poté nemůžeš darovat krev. Všechnu ji potřebuješ :grinning:

antana: no, to bys opravdu asi měla zvládat dobře :grinning:

suzete: mne to dříve nevadilo, až jednou v pubertě mne odebírala sestřička a nějak se jí třásly ruce či čo a díky bohu mi předtím dala takovou tu plastovou řeznickou zástěru, protože krve všude kolem, jen v té blbé zkumavce nic a to mi chtěla nabrat 3 !!! Od té doby to nedávám.

petja: no, váhou se tu "chlubit" nebudu. Jen ti povím, že ty i s těmi 11 kg nahoře si měla proti mně teď stále málo :unamused:
Ten citron si do toho můžeš vymačkat? To si musím zapamatovat, bo kyselé já ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Kov,minule mi říkala,jestli sem si donesla citron,když viděla jak se na to tvářím.No samože sem ho neměla,teď už budu připravená.Snad to tentokrát nebude kontraindikace.A na kolik v pondělí jdeš?Já to mám ve fakultce na 9:15.

Jinak taky sem měla pár nezdařených odběrů,když sem ještě chodila na starý se štítnou žlázou,tambyla nemožná sestra a já měla vždycky modřinu přes celou ruku.Nikde a nikdy jindy ne.Naštěstí,tam jak chodím teď,ani nevim,že mi krev bere.Fakt profík.
12. únor 2010 v 15:06  •  3 děti  • Odpověz
petja: já jdu hned ráno, u nás na gyndr jsou odběry mezi 8-9 hod. Sestřička mne prosila, jestli bych mohla přijít až po té půl, že v těch 8 se tam nahrnou všichni :slight_smile:
No na ten cukr prostě s sebou vezmu citron a buď mi to dovolej anebo ne :wink:
12. únor 2010 v 15:38  • Odpověz
HURÁ !!! PADLA !!!! Můžu jít dom :grinning: :grinning: :grinning:
Tak ještě někde vykoupím nějaký obchod a hurá na cestu domů !!!! :grinning:
12. únor 2010 v 15:39  • Odpověz
Tak já jsem už zpráce doma. Dnes je mi celý den zima, vůbec se nemůžu zahřát.

Holky už jste to všechny oznámily rodinám? nás ještě čeká 14 dní kamufláže..a pak jim to snad už řekneme :sunglasses:.
.
12. únor 2010 v 16:00  • Odpověz
Ahojky těhulky, už jsem tady dlouho nebyla, občas si vás čtu...ale nestíííhám :slight_smile:
Gratuluju Laurince k úspěšný kontrole! Tu jsem si tady našla, jak dopadla - protože si pamatuju, že jsme šly ve stejný den :wink: Jinak jasně že i všem dalším, co mají úspěchy za sebou, jen to nezvládám sledovat. Moc mě mrzí, že Berulce to nevyšlo..ale moc držím pěsti ať se napotřetí zadaří!

Tak my jsme se taky včera dočkali dobrých zpráv, dostala jsem konečně i průkazku - s ní už si připadám jak dospělá :grinning: Přítel byl na ultrazvuku se mnou, taky už mi doktor dělal vnější. Byl to krásný zážitek, srdíčko tlouklo, ale mimi se teda taky snad ani nepohlo. Je to teda zatím takovej mimozemšťánek 2 cm, podle ultr. 8+5. Jinak podle menstruace 9+2. Na další kontrolu jdu 2.3. Kupodivu zatím vůbec nemluví o žádných odběrech, vy už je máte většinou za sebou, co? Chodím jen na ultrazvuk, ani mě neprohlíží....je to normální? nebo to máte taky tak? Teď jsem teda vlastně měla s sebou moč, ale i tak se docela divím, že o krvi zatím nemluví, příště tam jdu v 11 hod., to přeci nebudu kvůli tomu hladovět, ne? ...kdyby náhodou mi ji chtěli brát, a ješte z toho mít nervy...brrr, to bude asi stresující dopoledne :unamused:
Dnes mi není nejlíp, trochu mě bolí břicho a hlava, nemohla jsem se v práci ani soustředit...nevím zda se o mě nepokouší nějaká nemoc :angry:
Jinak všem přeju krásný víkend!
12. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Díky za tip s citronem, sladke pití fakt nemusím. kdybych měla vypít sklinku vymačkaného citronu, bylo by líp. no uvidíme.

Jinak s tou váhou, na prvním vážení v 8+6 jsem v oblečení měla 55kg. takže asi stejně jak před těhu. ale břuch teda mám, furt na něj koukám, bo tam dřív nebyl.

už se těším zpátky do česka, sice tam taky není zrovna teplo, ale tady ty celodenní -20 se nedají vydržet.
12. únor 2010 v 17:51  • Odpověz
Daja,had já osobně půjdu 23.2 jen s močí na kontrolu,jinak krev mi budou nabírat až v 15tt.Tak mi to řekla sestra.Dřív jdu na odběry v souvislosti se screeningem 11-13tt.
12. únor 2010 v 18:04  •  3 děti  • Odpověz
tux: u mě oznamování taky ještě neproběhlo...o víkendu má přijet mamka, tak snad to ututlám, na konci února jedu k našim - taťka má narozky, tak bych to tam vybalila. stejně nevím, co mu furt kupovat, tak bude mít originální dárek z vlastní výroby :slight_smile:
12. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
Zdar ženské, tak je mi dnes líp co se nevolností týče i bez homeo, tak možná už se to celkově zlepšuje....nachlazení ovšem hrozivý, dnes jsem v noci prakticky spala v sedě, jakmile si lehnu, zduří mi sliznice natolik, že se nosem už nenadechnu a já bohužel dýchajíc jen pusou neusnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak teď když mi už není tak blbě ve mě zas ryjou pochybnosti, jestli je vše ok, jako jsem já normální??? :grinning:

Petjo já v prvním těhu na začátku 2kg zhubla a pak 9 přibrala,takže v podstatě přírůstek za těhu 7kg, v druhém jsem nic nezhubla,ale celkově přibrala jen 6,5kg, takže jsem to nechala v porodnici...doufám, že tentokrát to bude taky tak v pohodě s váhou, jsem typ co fakt nepotřebuje ještě nabírat...Ale bříško jsem měla napodruhé taky celkově větší než poprvé, jenže taky první dítko mělo jen 2,4kg plus lehce míň plodovky, Jájucha měla přesně 3kg a plodovky normálně, takže možná i proto....

Dámy jsem se dnes pochlapila a upekla bábovku a uvařila jatýrka s rýži, když teda dorazila tchýně, ale bohužel mohla zůstat jen 4h, holky řádily jak zběsilý a předváděly se :grinning: :grinning: Dost si to užily :slight_smile: Teď likvidujou tatínka a já odpočííívááááám :grinning:
12. únor 2010 v 18:07  • Odpověz
Zuzu souhlasím,nejkrásnější dárek pro dědulu! Já jdu zrovna na screeninng na taťkovi narozeniny.
Naše rodina už o těhotenství ví
12. únor 2010 v 18:09  •  3 děti  • Odpověz
Lami,tak normální těhule jsi každopádně! :grinning:
12. únor 2010 v 18:10  •  3 děti  • Odpověz
Petjo asi to tak bude, holt ty hormony s člověkem cvičí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 18:11  • Odpověz
Jéééé, holky sedí na gauči a manžel spí jak zabitej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Aneb jak jednoho může zničit půl hodiny s potomky, že :grinning:
12. únor 2010 v 18:12  • Odpověz
Moc mě mrzí,že tě klátí choroba,nezkoušelas kapátkem vincentku nebo slanou vodu,třeba i kloktat? Jinak homeo asi zafungovalo,ono opravdu stačí kolikrát jedna dávka,lidé fakt tíhnou k tomu,nevěřit,když přitom prokazatelně se po homeo ulevilo.Tam opravdu není na místě brát 3*denně a podobně.

Ta rýma je záludná
12. únor 2010 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz
Peti ať už zabralo cokoliv díkybohu za to, neb dětičky nevyhládnou, maminka už může vařit :grinning: :grinning: Vzhledem k tomu, že Jájucha v cca 16.měsících má 9kg, tak opravdu na redukční dietu není moc vhodný adept :grinning: :grinning:

Jinak si stříkám mořskou vodu, kloktám mořskou vodu, piju Vincentku, cpu se pomerančema a oscillem, občas kápnu ten Pinosol, v případě krize otvírám okno a na zduřelé sliznice pouštím studený vzduch, má to báječný účinek, bohužel velmi dočasný....akorát se obávám, že pokud vypukne krize v noci, tak si asi jednou budu muset stříknout nějaký utrejch typu Olyntu nebo Nasivinu, páč další noc spát takhle bídně už fakt nemůžu, mimi spíš přežije jednu dávku nosních kapek než totálně vyždímanou matku...ačkoliv jsem si dnes skoro na 40 min lehla s Jájuchou po obědě, to bylo úžoooo!!!!!!!!!!!!!!! (jak málo člověku ke štěstí stačí, že :grinning: :grinning: )
12. únor 2010 v 18:24  • Odpověz
To oscillo je hlavně preventivne,ne? Nebo i při nástupu? Se mi zdá,že toho už moc kombinuješ. :dizzy_face:
12. únor 2010 v 18:40  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.