• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré ráno :slight_smile:
tak člověk tu 2 dny není a šup 20 stránek :slight_smile:
Doufám, že se tu všechny máte moc dobře a že jsem nepropásla nějaké miminko :slight_smile: U nás je vše super, akorát jsme teď měli dost nacpaný dny a hlavně mimo domov, takže mimo PC.
Ale mám za sebou první poradnu v porodnici - vše O. K., stále otevřená jen na špičku prstu a víc nevím, víc mi neřekli a to, co načmárala paní doktorka do průkazky, to teda faaakt nepřečtu :slight_smile:
12. srp 2010 v 07:12  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: stále 2v1 za chvilku vyrá´žím do rizikovky do nemocnice na kontrolu mám strach co bude kdyby si mě tam nechali tak napíšu Kovaldě :slight_smile:
@kovalda ahojky Petulka porodila jak budeš dočítat tak na to natrefíš
12. srp 2010 v 07:19  • Odpověz
@eliska_v: tak koukám, že jste praním výbavičky zavařili starou pračku :slight_smile:. Tak ať ta nová dobře slouží :slight_smile:

@hupcza: no teda, čtu jak to s tebou pokročilo - že břicho prakticky tvrdé furt, ... teda jsem fakt zvědavá, jestli už Verunka vykukla anebo si dál "užíváš" přípravu na porod. No a Ondrášek teda úžasnej jako vždy - takhle krásně mamince pomoct ve sprše a cákat jí vodu na záda. Je fakt skvělej :slight_smile:

@safryy: jj, velký hlad občas takhle uprostřed noci, z toho jsem teda trochu zmatená, ale což, je to hlad, ten vím, jak zaplašit :grinning:

@rennu: vida, tak u tebe už se tělo chystá a malej dál v tureckém sedu :slight_smile:. Tak jsem zvědavá, co vám povědí v ten pátek. U nás ten Yal nabízejí vyloženě až se přijde rodit a chodí to nafasovat tatínek zatímco maminka je přijímaná k porodu :slight_smile:
12. srp 2010 v 07:23  • Odpověz
@antana123: no ahoj, tak držím palce do poradny, ať si tě tam nenechají. A ať mají jen dobré zprávy :slight_smile:
Díky za info o Petulce, to se těším, až na to narazím :slight_smile:
12. srp 2010 v 07:25  • Odpověz
Dobré ránko holky,
moc nedočítám, jen jsem postřehla že máme další miminko, moc gratuluju Patulce
a že antana, hupca a lio zatím nerodí, holky myslim na vás a držím palce at vám to dobře dopadne.
Já bojovala skoro 4 dny s migrénou, dnes jsem už bez bolesti, takže jsem spala, kňučela bolestí, odstříkávala mlíko a manžel mě tam vozil, ab yměl malej mlíčko (on by taky dostal ale nee od maminky) a taky abych ho videla, v tom mi migrena nezabrani. Vcera jsem ho zase mohla pochovat a taky mi ho prvne prilozili na kojeni, malej u toho spis spal, nebyl poradne probuzenej, takze jsem to jen vyzkouseli a jinak byl nakrmenej sondou, byl to moc zvlastni okamzik, to prvni prisati. Dnes bude zkouset zase a od zitrka bych mohla (pokud bude misto) nastoupit do nem. za nim,jen nevim zda rovnou na rooming (odtamtud se odchazi cca po 3 dnech dom, na pokoji jste uz s miminekm, uci se tam zachazeni s miminkem a krmeni) a nebo jen na pokoje pro zeny, kde nemuzu mit broucka u sebe. tak se tesim co mi dnes doktor rekne.
12. srp 2010 v 07:35  • Odpověz
@suik: jj, u epi-na návod je a pokud chceš v češtině, tak mi pošli IP tvůj mail a já Ti ho pošlu. Mně ho totiž zapomněli vložit do krabice, tak mi ho poslali mailem :grinning:. No a z manži si nic nedělej, to víš, jsou nervní, když se takhle ten porod blíží a tak maj taky nálady :slight_smile:, však on se zas srovná :slight_smile:
Celou noc bez čůrání? Ty bláho, to jsem zažila naposled ..... :fearful: ... , už ani nevím, možná někdy v prosinci :grinning:

@antana123: jé, čtu, že tvůj přítel má možná práci, tak gratuluju :grinning:

@lio, @antana: panečku 40 tt :grinning: :grinning: :grinning: , gratulace
12. srp 2010 v 07:39  • Odpověz
@zvirka: kojila tuleně? Hmm, no hlavně, že vám to šlo :grinning: Dobrej sen :grinning:

Ad účet společný či každý svůj - taky máme každý svůj a to už i kvůli tomu, že každý máme "svou" hypotéku (na tom účtu vázanou) :slight_smile:. Uvidíme, až prodáme byt, jestli si uděláme účet společný.

@suzete: sušičku závidím, taky bych ji chtěla, ale nejdřív musím vymyslet, kde na ni vzít a kam ji pak dát :slight_smile:

@lotyna: no, tak rozptyl v termínech máš teda slušnej. :slight_smile:
12. srp 2010 v 07:50  • Odpověz
@alisek - já se strašně těším na kojení - to je něco, co adoptivní máma nepozná.A mně to moc chybělo. taky jsem zvědavá až se poprvé přisaje. :wink: Vždycky když koukám na ségry kluka u kojení tak bych ho láskou snědla.Je sladkej. Včera jsem se musela smát. Ségra malého kojila u mekáče. On u toho usnul a jak mu chtěla vyndat prso z pusy, tak zkousl, tak pištěla. Nevěděla jak mu pusinku otevřít a nevzbudit. :grinning: :grinning: :grinning: Dělala jen ach, och, ich :grinning: :grinning: :grinning:

Musím jít dělat mzdy. Do té doby zákaz koníka :grinning: odpol jedu na návštěvu k sestřence a večer kupovat nábytek.
12. srp 2010 v 08:08  • Odpověz
dobré ranko

hooolky ...já se tááák vyspala ...celou noc durch ..až ráno mě vzbudil ondráš

@suik: podložku? jednu
12. srp 2010 v 08:33  • Odpověz
@kovalda: momentálně se to hoooodně zklidnilo ...jako furt se tam něco děje, ale to je normální vzhledem k tt, ale už ne s takovou intenzitou

@alisek: tak to je moc fajn, že už zkoušíte kojo :wink: a i další zprávy vypadají + :slight_smile: ...to budete doma, co by dup
12. srp 2010 v 08:38  • Odpověz
@lendaw: no tak malá má krásnou váhu :slight_smile:, gratulace :slight_smile:

Ježíši holky, zas to jídlo, no čočku jsem dlouho neměla, mňam, asi ji půjdu namočit :slight_smile:

@discreet: bříško máš hezký a lvíčkovi to v zavince moc sluší :slight_smile:
12. srp 2010 v 08:41  • Odpověz
@alisek: teda migrény, to musí být děs, ale zvládáš to skvěle. No a výborný, že už malého přikládali a budete spolu a pak snad už i brzy doma !!! :slight_smile:

@hupcza: no super, že když se Verunka teda ještě neráčí podívat na tento svět, tak že se to zklidnilo. A dokonce celou noc durch !!! No, to je fantazie :slight_smile:
12. srp 2010 v 08:45  • Odpověz
@kovalda: já už vařím hlavně červenou - nenadýmá a je uvařená za pár minutek bez namáčení a papiňáku :slight_smile: ....ideální pro těhule, kojící, miminka :slight_smile:
12. srp 2010 v 08:47  • Odpověz
@antana123: no pane, Šíma má přímo tabulkové míry :slight_smile:, tak už jen aby se mu zachtělo ven :slight_smile: Snad ten tlak bude dobrej :slight_smile:

@hupcza: masáž závidím. No a je jasný, že po tom záhulu, cos dostala s těma poslama, tak si ji zasloužíš :slight_smile:

@lio: košík si spousta známých chválila, i ségra ho měla a byla ráda, že s ním mohla cestovat po celém bytě.

@lendaw: já taky zapomínám úplně všechno. Manžel ze mně má srandu, protože doposud to byla jeho "doména". Jak ještě jsme doma furt, tak totál nulová orientace, co je vlastně za den. Orientuju se prakticky jen podle návštěv doktora, ...
12. srp 2010 v 08:55  • Odpověz
@hupcza: tu červenou jsem ještě nezkoušela, tak super, zítra koupím :slight_smile:. Díky za tip. Je fakt, že to namáčení mne mnohdy odradí od toho, abych si jakékoliv luštěniny vařila, protože to chci prostě teď, ne až za x hodin anebo zítra ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2010 v 08:59  • Odpověz
@kovalda taky vařím převážně červenou čočku - hlavně polívku z ní dělám, s rajčatama a zázvorem :slight_smile:
12. srp 2010 v 09:01  • Odpověz
@kovalda: bude hůř ...já už žiju spíš na dny ..co je za datum prakticky vůbec nevím ....co já prošvihla za poslední dva roky narozenin a přála o pár dní později :sweat_smile: ....ostuda
ad čočka - no přesně ..já nejsem ten typ, co večer přemýšlí o zítřejším obědě
Dobré ráno, tady od rána kdosi vrtá a venku sekají trávu, takže paráda, jsem po snídani a jdu si dát sprchu a pokusím se oholit si nohy :wink:
Jinak žehlení mi nevadí, je to jedna z činností, co můžu... Co do porodnice ještě nevím, ale vyptám se sestřiček, jestli mají nějaký seznam přímo pro tu naši...
Jo a taky jsem se chtěla zeptat, jak to řešíte v postýlce s matrací a nějakým nepromokavým prostěradlem, nebo klasicky igelit, co byl za nás, to je asi přežitek ne? Mám pogumované prostěradlo, tak nevím, jestli třeba na to plínku... prostě nevím, jak to vrstvit, ať nemusím pořád převlíkat (to je činnost, kterou nenávidím, převlíkání postelí :angry: )
@discreet já jsem k matraci dostala i potah na matraci, který má dole igelit a nahoře textilii. Na to dám asi normálně ještě prostěradlo.
12. srp 2010 v 09:05  • Odpověz
@discreet: igelit bych nedávala ...pak to nedýchá a to je dle mého u matrace dost důležité ....měla jsem podložku a na ní prostěradlo....pravdou je, že svůj účel nemusela plnit ani jedinkrát .....nula pročůrání, nula poblinkání
12. srp 2010 v 09:09  • Odpověz
@ojo: tobě jde ležet na zádech? To mne vůbec - všechno mne tak bolí a nemůžu skoro dýchat. Já myslím, že kdyby se prckovi něco nelíbilo, dá ti to jasně vědět :grinning:

@petulka86: jé, moc gratuluju !!!! Vincenc je krásnej a supr, že jste se pro to krásné jméno rozhodli :slight_smile: Tak ať jste všichni v pořádku a brzy spolu doma :slight_smile:

@antana123: koukám, že ti dělal Hamiltona a nic, ... No, ten Šíma se tam teda zabarikádoval :slight_smile:
12. srp 2010 v 09:16  • Odpověz
ahojky!
včera jsem byla u dr a mimčo váží 2170g. za 3 týdny přibralo víc než půl kila, tak jsem moc zvědavá na tu porodní váhu. asi to nebude žádnej drobek :grinning: . a příště už jdu taky do nemocnice a na monitor, tak jsem zvědavá, kam udám malýho janka.

discreet souhlas s hup. já si zkusila co je to spát na gumě v nemocnici a řekla jsem, že malýmu to dávat nebudu. bylo to hrozně nepříjemný a furt jsem byla zapařená. když byl malinkej a ublinkával, tak jsem dávala pod hlavičku složenou plenku a 2 prostěradla. když se stala nehoda, tak to zachytila rychlozavinka a později spací vak. přímo počůranou postýlku jsme dosud neměli.

holky, kde kupujete tu červenou čočku? já o ní slyšela hory doly, ale u nás je to snad nějakej podpulťák nebo co. nikde na ni nemůžu natrefit. nebo musím speciálně do zdravé výživy?
12. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
taky moc gratuluju petulce!!! koukám, že vinc je trošku žluťásek, tak asi bojujete se žlutenkou, ale je nádhernej! náš janko byl taky takovej pomeranč :grinning:
12. srp 2010 v 09:21  • Odpověz
@lendaw: jé, ta polívka může být dobrá, dáš návod? :grinning:

@hupcza: no přesně, o obědě většinou přemýšlím ve chvíli, kdy už bych ho chtěla konzumovat :slight_smile:.
Jejda, takže s tou ztrátou orientace co je za den a tak ... to bude ještě horší :slight_smile:, no potěš pán bůh. A to jsem z velké rodiny, no tak snad příbuzní odpustěj :grinning:
12. srp 2010 v 09:23  • Odpověz
Dobré ránko všem jen zběžně nakukuju :wink:
@antana123 držím palečky at ti to dobře dopadne a na @lio myslím taky :wink: kdo je to ta Petulka co porodila?to je tady z diskuze nebo z červencovek ?

@alisek ju tak to je super první přiložení k cici,to musel být super pocit, :slight_smile: :wink: držím palečky at máš dobré správy a at už si z malím napořád :wink: ,muj chlap ten už se nemuže dočkat svojeho potomka až vyleze z bříška :grinning: dneska jdeme pro kočárek tak se těším :dizzy_face: už na něho budem každý den koukat :slight_smile: )
@zvirka ty máš teda super sny o kojení :grinning: :wink:
@pet.s ty čekáš teprv první miminko?
@hupcza ju tak to závidím :slight_smile: ja chci taky spát celou noc :frowning2: ale to už asi nehrozí,ten záchod se ke mně asi přilepil :grinning:
@kovalda ja jsem teda červenou taky nejedla ale budu ji jíst jak budu kojit,ted jím normální,a jinak dělám s ní vštšinou polívku a nenamáčím ji,ona se má namáčet jen proto aby zmněkla ale mně teda mněkne rychle :wink:
@discreet juuuuuuuuusprcha tu chci taky :unamused: snad už nám dneska pustí tu zatracenou teplou vodu :angry: je to mazec pořád nahřívat hrnce teda :slight_smile: ja jdu teprv snídat,pak se chci pustit do žehlení a jít pak z malou ven :slight_smile: zase mik začíná být trošku těško :pensive: ale možná snídaně to spraví :slight_smile:
no letím papat a něco vyžehlyt,dneska nemusím vařit tak je to super :wink:
12. srp 2010 v 09:24  • Odpověz
@laterna já mám pocit, že tu čočku mají snad všude - ve větším supermarketech. Ale hledej jí v sekci zdravé výživy nebo bio potravin. Určo jí mají v Tescu v biopotravinách, v Intersparu taky v bio, v Bille v sekci zdravé výživy. V Kauflandu jsem jí neviděla.

@kovalda pošlu do IP
12. srp 2010 v 09:27  • Odpověz
@lendaw aha, tak já ji trapně hledala v sekci čočka :grinning:
12. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
@hupcza: koukám, ty jsi maniak, jen co ti rozmasírovali záda, tak šup, uklidit celej barák :slight_smile:

@laterna: já myslím, že červenou čočku budou mít hlavně ve zdravé výživě, ale možná třeba i billa, tam se poslední dobou v těchto věcech zlepšili.

@petja: koukám, tys měla taky včera uklízecí. Holky, nechcete teda někdo uklidit i u nás? Já se dnes pustila do kuchyně, vše vyndavám, umývám a vymývám, ale teda jedu to na etapy - úklid 10 minu, internet hodina :grinning:
12. srp 2010 v 09:30  • Odpověz
@laterna: já ji kupuju normálně v albertu nebo v dm

@kovalda: maniak ani ne ...ale já neumím sedět, když vím, že je neudělaná práce ... jeda mi je fáákt hrozně zle
12. srp 2010 v 09:37  • Odpověz
@kovalda koukám že ty máš dneska uklízecí den :slight_smile:
@kovalda ju tak ted už vím která petulka ta tady dlouho nebyla pokecat že? :slight_smile:
12. srp 2010 v 09:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.