• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik: ono to třeba samo příjde ..mám kámošky, co začaly na md fiotit a dnes mají hromady zakázek a dokonce fotila i celebrití svatbu .....další kámoška začala péct dorty na zakázku ...prostě otevřít to a ono si to sedne
dělala jsi v nno? a jaké?
12. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
Jinak díky všem za gratulky ke kontrole :slight_smile:

@suik To by Tě měla slyšet moje tchýně, těhotné nesmí umývat okna, tím krouživým pohybem zamotáš malému pupečník kolem krku..... :rolling_eyes: Tak zkus leda nějak nekrouživě, nejlíp stěrkou a nebo zaúkoluj chlapa :wink:

My jsme včera dokončovali pokojík, manža si půjčil vrtačku a pověsili jsme poličku na pultík, ještě to asi dnes doladíme samolepkama na zeď a bude hotovo :wink: Akorát furt ještě tu tašku nemám sbalenou, ale už si pohnu, protože Mudr. dnes říkala, že v té porodce podle ní stihnu jednu max. dvě poradny a půjdu na to. Jinak dnes byla milá, prý mi věří, že to zvládnu na výbornou, hlavně dýchat dýchat dýchat, jak, to je jedno, jen aby měl malý dost kyslíku, jinak to prý půjde samo..... Tak bych chtěla, aby měla pravdu :dizzy_face:

Jinak k počtu dětí. já to vidím, že asi zůstanem u jednoho, protože pokud mu budem platit vysokou a ještě chceme našetřit na baráček, tak bysme druhé asi nezvládli. No uvidíme. Jinak rozdíl doporučuju malý, já jsem o 7 let mladší než brácha a byla to hrůza. V pubertě mě týral, po ní si mě nevšímal, teď se skoro nestýkáme, absolutně si nerozumíme.
12. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
Já bych chtěla děti taky brzy po sobě - tím brzy nemyslím zapadnout hned 3 měsíce po porodu, ale začít se snažením tak v roce dítka. Stejně, pokud půjdu na CS, tak dřív jak za rok nebudeme smět otěhotnět. S prací to mám podobně jako Hupcza - jako osvč si jí taky můžu tak nějak sama organizovat, nemusím se nikam vracet, nebo po několikaletém výpadku hledat urputně místo. Po porodu se chci k práci vrátit co nejdřív, alespoň na pár hodin týdně a jakmile začne RD tak bych si představovala tak 15-20 hodin týdně. Uvidíme co na to příroda a moje energie:slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
@zvirka: jj ..to žeru ty info o mytí oken, věšení prádla ..... :grinning: :grinning: :grinning:

to je i o tom sladění ..když ty jsi se narodila on šel do první třídy, když ty jsi nastupovala na základku, on řešil střední a byl v pubertě ...dle mého se lidi nutně musí míjet
jako jasně, že se mohou lidsky minout i děti 2 roky po sobě, ale přeci jen třeba řeší ve stejné době stejné učitele, ještě si mohou hrát s podobnýma hračkama apod.
12. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
@lendaw btw. já bych ráda 3 děti a jelikož první budu rodit ve 32 letech, tak si ani větší rozestupy dovolit nemůžu :sweat_smile:
12. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@hupcza jj každý jedem na jiné heslo :slight_smile: já jedu dle "jaký si to uděláš takový to máš" ...jako mám ráda pokud mám nějaké vyhlídky, k něčemu směřuju, a vím jak by to mohlo být, ale že bych měla jasno, co(kde/jak budu chtít být/žít za 6 let.....do toho sem asi ještě nedospěla....
a práci mám pohodovou, šéfa přístupného a momentálně je to nastavené tak, že se mám kam vrátit a nikdo se za mne nepřijímal...jeslti nastoupím nebo ne to se bude řešit aktuálně, ted to nevím.....ted to fakt nevím...a stím jsem odcházela...ted sou dveře open a jeslti si je zavřu nebo jen přivřu, toť v tuto chvíli otázka kteoru neřeším...
12. srp 2010 ve 14:23  • Odpověz
@hupcza Jj, to je celá tchýně.... a když jsem jí na to zcela vážně řekla, že ani prádlo věšet nesmím, tak hned začala na vážno vyzvídat, proč a co to způsobí, tak jsem držela pokerovou tvář, že by se jako taky mohl oběsit, tak vážně přikyvovala a moudro si přidala do své sbírky a chtěla ještě něco začít, ale to už vyprskl manža :grinning: Tak se jí marně snažil vysvětlit, že to jsou nesmyslné pověry a ona teda kývala, ale nakonec dodala: "Ale radši to stejně nedělej, to víš, kdyby náhodou..." :grinning:
12. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@lendaw: moje kamarádka (pracuje pro mě) měla takové to hooodně plačící miminko ..a vrátila se prakticky hned po šestinedělí
já jí říkala, že se to bez ní obejde, že si má odpočinout, že nemusí hned do práce, když má s malou takové nadělení ... a ona říkala, že to nutně potřebuje jako terapii, že prostě musí vypnout a řešit něco zcela nesouvisejícího s mateřstvím
taklže každá to má jinak :slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
@lendaw: no já rodila první v 31, ale 3 plánujeme taky ...takže prakticky nastejno :slight_smile:

@zvirka: hlavně to by sis ani nesměla mýt hlavu (zvednuté ruce a krouživé pohyby), česat se, vytahovat hrníčky z horních skříněk ... :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@lio a to mám ještě čas, si říkám, co pak budu dělat....ale s tím mým hlemejždím tempem to bude tak akorát, ještě zbejvá pár drobností.

@hupcza: záleží taky na spoustě okolností, třeba i na pohlaví ... já si mohla vybít mateřský instinkty, měla jsem panenku. Sestřenky jsou o osm a taky mají super vztah.....12 let a kluci to je hodně velkej rozdíl.
12. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@lendaw po CS můžeš těhotnět po roce?? já četla po 2 letech optimálně......a navíc prý doporučují 2 děti, pokud máš obě teda císařem....no je to ve hvězdách, jak co bude.... já chci také min. 2 děti.... :slight_smile: Ale nevím, rodičák jsem chtěla na 2 roky, ale pokud mi nedoporučí dřív otěhotnět, můžu se jít zahrabat :unamused:
12. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@suik na jednu stranu čas na druhou stranu nikdy nevíš co bude zítra ....natož za týden
takže se v klidu připravuj, tím nic nezkazíš
12. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
@hupcza No vidíš, to kdybych jí řekla, tak mi tu hlavu snad přijde umýt :grinning: Ona se takových nesmyslů hrozně ráda hned chytá :grinning:
12. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
@zvirka asi jako každá tchýně. já té své říct, že v pondělí du rodit, tak mne tam asi ráno čeká nastoupená :grinning: :grinning:
12. srp 2010 ve 14:36  • Odpověz
@rennu ono je to co doktor to názor. Po 2 letech už je to tutovka v pohodě, ale po roce už to jde, taky, pokud to Dr. schválí. Je to jak po potratu. Stará škola ti bude tvrdit minimálně půl roku ani ťuk, dokonce ti nasadí HA, moje Dr. řekla 2 cykly a hurá na to. Ale je pravda, že do půl roka po CS se otěhu nesmí. A ani není podmínkou, že další porod bude zase CS. I když většinou to tak bývá. Takže budu doufat, že by to příště mohlo jít třeba normálně - a nebo že se nám povedou dvojčata :grinning:
12. srp 2010 ve 14:37  • Odpověz
@antana123 @lio Tak pojeďte se mnou o víkendu na pouť, to by bylo, aby se vám to nerozjelo samo. :grinning:

Já momentálně nevím, zda se po těch třech letech budu do práce vracet. Původně jsem myslela, že ano, tak na dva roky a pak druhé. No jenže manžovi je nyní 35, za tři roky mu bude 38 a pochybuju, že by chtěl mít další dítko ve čtyřiceti. Takže nejspíš navážeme na tuhle mateřskou další. Ale to budeme řešit tak za dva roky, teď myslím, že budemem mít hlavu v pejru i z jednoho dítka. :grinning:

My jsme se ségrou o čtyři roky a našli jsme k sobě cestu až teď v dospělosti. Od mala byla nemocná a tak byla neustále v obležení, měla všechnu pozornost a byla rozmazlovaná, naopak já musela být od mala samostatná, dodneška si tuhle křivdu s sebou vůči našim nesu. Takže si myslím, že nám by ani menší ani větší rozdíl nepomohl. Ale je fakt, že zatímco já stojím na vlastních nohou, tak ona je pořád připoutaná k našim ... ale vyhovuje jim to oběma stranám.

Ad doktoři ... já byla vždycky u chlapa a upřímně mi přijde divné, aby na mě šahala ženská. Ale třeba si to odzkouším v porodce, tam doktorka je. :wink: A naštěstí mám jen příjemné zkušenosti s vyšetřeními, žádné (krom jednoho s akutním zánětem) nebylo bolestivé.

12. srp 2010 ve 14:37  • Odpověz
@hupcza hele, než jsem sesmolila odpověď, už jsi to taky napsala....
mám kamarádku co začala dělat šperky ve stejnou dobu jako já, s malou holčičkou a je za vodou. Ona má vůbec obchodní čuch a je neuvěřitelně šikovná, taky začínala od nuly a všechno se učila sama a za pochodu..... já jsem jen šikovná, to obchodno mi chybí :pensive:

dělala jsem ve Fokusu praha, práce většinou s lidmi s duševním onemocněním, často schizofrenie, měla jsem na starost pomoci jim najít práci - normálně na otevřeným trhu práce a pak ještě na starost jednu z dílen a motivovat ty lidi jít dál a nějak se profesně formovat. S tíhle jsem začínala už na škole, akorát u lidí s mentálním postižením, díky tomu jsem začala dělat i sociální práci a celou dobu se tomu věnuju, moc mě to baví. Chtěla bych se k tomu taky vrátit - jen tak nějak lavíruju mezi výtvarnou seberealizací a tímto a čas od času jedno na chvilku zvítězí, ale zvolit jen jedno už nejde.

za tím co se stalo byl otazník? byla to ta nehoda, o které jsem tu myslím už psala, jak mi umřela i mamka, ale nevím jestli jsem se zmínila i ségře, byl to takovej nátřesk, že většinou mluvím jen o jedné, možná jí nemám ani pořádně zpracovanou, páč o ní mluvím málokdy nebo ne v minulém čase. Už je to sedm let, je to pryč, ale rodinu nám to rozvrátilo celou a dodnes (hlavně s tátou) ty vztahy nejsou růžový.
12. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@suik: no třeba u manži to je dáno i neexistencí vztahů v jejich rodině ..otázkou je, zda by se našli, kdyby k sobě byli blíže věkově .....neměli se to kde naučit ....však jsem psala, že ideální odstup neexistuje - jenže děti dopředu neznáme a tak si ten odstup plánujeme s ohledem na své preference

@rennu: mamka nedávno dulila paní, co dokonce rodila rok po císaři ....údajně je jizva po císaři za rok stejně pevná jako po 5 letech ... ale to jsou info od kámošky, co snažilkuje po císaři ....já to neměla potřebu nějak do hloubky prozkoumávat
12. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz
@rennu já budu mít rodičák taky na 2 roky, takže to chci do té doby stihnout. Ještě k tomu přopočítej těch 4,5 měsíce MD po porodu - to by se dalo stihnout :wink: I když ...my jsme uspěli až na 3. pokus po2,5 letech snažení, tak snad to tak nebude i nadále :unamused: I proto počítám, že mě Dr. nechá zase od začátku doma na neschopence, tak by bylo finančně příjemné si tím doplnit rodičák:slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz
@zvirka: ahojky, taky otevřená na špičku prstu. Tak super :slight_smile:

@hupcza: no říká se, že je po dítěti "pohnojíno" - tj. úrodná půda a když bude mít taťka úrodné sémně, ... no uvidíme, jak nám to rychle půjde, však ono to nějak dopadne a kdyžtak holt budou hodně brzy po sobě :grinning:

@suik: no vida, jak jsi dnes výhodně nakupovala, že zbylo i na hračku. Jejda, potento pleny, já ještě na to nemám ani kyblík, natož systém :grinning:
12. srp 2010 ve 14:43  • Odpověz
@lendaw tak ted v tom mám zmatek, ale dnes mi říkala známá, že rodičák na 2 roky znamená mít dalšího potomka ddo 2 let věku prvního dítěte...tak nevím....ale dost mě poplašila :frowning2: Jsem plánovala, že v lednu mi skončí mateřská, pak vybrat dovču a až pak rodičák a že to by se to dalo stihnout ...tak nevím :sweat_smile:
12. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz
@lio mě to teď i baví, ne že bych neměla nic jinýho na práci, uvrtala jsem se do výstavy v září, ale jaksi ruce mám olšový a v hlavě mlíko, tak krom věcí pro miminko mi nic moc nejde.... no ještě tomu dám šanci (říkala jsem si, že dnes), ale nevim nevim.

@zvirka: no já už mám dítě minimálně 30x uškrcený....věším na sušák, to se nenatahuju, ale jak jsem malá, tak se natahuju pro ručníky, pro hrníčky, do horních poliček skříně. Rozdíl mezi mytím okna na stojato a třeba vysávání a vytírání nevidím... zajímalo by mě, kdo tyhle hlody vymyslel.

mě spíš točí takový ty kecy o "zakřiknutí"....už jsem si taky vyslechla, jestli to chystání není nějak brzo. kamarádka chystala 14 dní před termínem, dodnes mi není jasný, jak to stihla, že to nechtěla zakřiknout a pak bulet nad postýlkou.....no na to jsem jí měla chuť říct, že ta bolest se nezmenší ani nezvětší, kdyby nedejbože.
12. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz
@rennu já žiju v domnění, že RD prostě naváže po MD a že MD se od ní neodečítá. Ale určitě tady poradí někdo, kdo už dítko má.
12. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
@ladenka dík za nabídku , ale myslím že z poute bych se akorát pozvracela :grinning: víš jak, pokud to není ready nepomůže nic :grinning:
@zvirka: no teda když si představím mou tchýni, jak mi myje hlavu, je mi lehce nevolno :sweat_smile:

@lio: každá ne :wink:

@suik: jsem říkala, že jsem rychlá :grinning: :grinning: :grinning:

ad práce - ono se to utřepe ...taky mám o.s. - jedeme projekty z esf + sr, teď i soukromé zdroje a granty, začaly jsme i komerční bázi (pro firmy za peníze investiční) ...teď děláme ty nadané děti - je to super - rodiče se zapojují - vypadají spokojeně :slight_smile: ... tento týden nám schválili další projekt - na práci na dálku - vytvoří se poradenské centrum pro firmy, jak zavádět práci z domu, sdílené úvazky atd. - no prostě aby (hlavně) ženské se mohly vracet od dětí do práce ...připravujeme další .....člověk se baví, vydělává peníze a navíc si myslím, že to má i smysl a něčemu tím prospěju

ad máma a ségra - mámu jsem zaznamenala jen jako fakt, že už není ...ségru vůbec ... 7 let není tak dlouho ...manžovi umřel táta před 9 lety (bylo mu 69, takže žádný mladík) ...ale stále tady něco nezpracovaného je ... celekm by mě zajímalo co, myslím, že to může hrát i roli ve vztahu k ondrovi ...jenže já se s ním seznámila až o pár let později a už jen tápu, co se tehdy dělo ...
co teřba zkusit rodinné konstalace -ty mohou pomoci takové situace pořešit
@rennu: kamarádka rodila císařem a řekli jí, že rok nemá otěhotnět, aby se zahojila jizva. A druhýdítě se jí narodí měsíc před 2. narozkama toho prvního a vypadá to na klasickej porod :slight_smile:

12. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@suik já už v hlavě nemám asi ani to mlíko :slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@rennu: nejpozději v den ukončení rd musíš nastoupit na novou md, pokud vím

@suik: jo to jsou zase pověry o kočárku doma apod. - no kdyby to platilo asi by bylo hodně málo druhorozených, kteří dědí kočárek po starším, že :grinning: :grinning:
12. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@rennu Známá v červnu rodila 2. dítě přirozeně, první měla císařem. Teda už myslím před devíti lety, ale určitě není dané, že když první císařem, tak druhé taky :wink:
12. srp 2010 v 15:00  • Odpověz
Co já bych dala za starosti s mateřskou :grinning: Dneska mi přišla poslední výplata za červenec, no číslo nemělo ani čtyři místa.... No a teď si počkám až do porodu, pak oběhnout pracák a sociálku a třeba mi v říjnu něco málo přijde :grinning:
12. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.