• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu teď to čtu na netu - RD je opravdu do věku dítěte :confused: tak to budeme muset začít se snažením o trošičku dřív :sweat_smile:
12. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
Nevíte, čí blbý nápad to byl, péct v tomhle vedru buchtu? :angry: Já už jsem asi fakt lehce těhu-dementní :rolling_eyes:
12. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
@hupcza aha....a nebo přinejhorším na neschopenku, kdyby to časově haprovalo...?
12. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
@hupcza jj každá ne , některá se nezajímá jiná až moc.....ani jedno není to pravé :slight_smile:
12. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
@lendaw no nazdar..... :rolling_eyes: :confused: a když to neevyjde tak co pak??!!! 2 leté dítě dát do jeslí....pokud tu nějaký mámee, ani nevím, do školky ti ho nevezmou....a jít pracovat....jenže když se neodpracuje určitý počet dnů, tak není nárok na mateřskou nebo tak nějak je to
12. srp 2010 v 15:06  • Odpověz
@rennu nebo si doma zadarmo a čekáš až to druhé vyjde.....
takhle se ted stresují tři mé kamarádky....maj 2 roky, ty budou za chvíli končit a snažej se otěhotnět.....
12. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
@lio no nazdar...doma zadarmo by u nás nešláplo, by nás neměl kdo živit :unamused: Právě proto řeším, zda 2 nebo 3letou variantu......vzhledem k manželově studiu a školnýmu, který ho ted čeká, bych potřebovala tu 2letou variantu, aby se aspon něco dalo ušetřit :rolling_eyes: :fearful:
12. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
@rennu tot otázka no.....my jedem na jistotu, takže tříletá
12. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
btw žene se sem buřina....fouká vítr, v dálce černo a bouřkové mraky....
12. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
@rennu a nebo si uděláš ŽL na vedlejší činnost a budeš si k tomu platit nemocenské pojištění a jakmile by ti skončila RD, tak bys teda musela platit i socku a zdravotní, dokud bys neotěhu a nenastoupila na nemocenskou. Jen by ses k tomu nemocenskému musela přihlásit tak 2 měsíce před otěhu, nebo 270 dní před nástupem na MD. A dostávala bys jak nemocenskou tak potom i mateřskou. A navíc, pokud by to nězměnili, tak by sis mohla tu nemocenskou i mateřskou zajímavě vyšponovat :wink: To je taky jedna z možností. A nebo se začít opravdu snažit hned po roce od porodu. Nebo varianta 2 - nastoupit do práce.
12. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@zvirka já teda taky pekla, ale k nám se taky žene buřina ze západu, takže o žádným vedru není řeč.
12. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
@lio my když pojedem na jistotu na 3letou, tak nemáme šanci vyjít s penězi ani na běžný chod...bohužel je to tak no :frowning2: O ušetření peněz na školný ani nemluvím (pokud mu neprojde snížení školného, čeká nás 90tisíc během 2let)...kdybych nemusela řešit nic z toho jdu taky na jistotu :slight_smile: bohužel nebo bohudík myslím dopředu, tak to řeším už ted :fearful:
12. srp 2010 v 15:19  • Odpověz
@lendaw Tady je 29... A v kuchyni už snad i víc :pensive: No závidím bouřtičku :grinning: Tady zas bude prd.... :angry:
12. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
My zvolili taky 3letou variantu. :wink:
Tu bouřku vám docela závidím, u nás je děsnej hic. :stuck_out_tongue_closed_eyes: K nám to od vás dorazí až večer.
12. srp 2010 v 15:21  • Odpověz
@rennu A jestli se můžu zeptat, manža nepracuje ani brigádně?
12. srp 2010 v 15:22  • Odpověz
@zvirka snad to bude jen bouřtička. Hrozí zase přívalovýma děštěma, snad se nám to vyhne.
@lendaw no do práce to je těžký, dělám ve školství a prostě úvazky na další šk. rok se řeší už vždycky od jara....takže budu muset hlásit dost brzo, že se vracím, aby pro mě měli úvazek....a písni mi to prosíííííím do IP s tím jak jsi psala o placení socky a zdravotka a vyšponování nemocenské a mateřské.....:wink: At mám aspon přehled a znám všechny možnosti :slight_smile:
12. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@lendaw Hned bych Vám deště ubrala..... No jo, někde záplavy, jinde ani ťuk..... Ale teď to bylo hrozné, u nás v ol se rozvodnil potok, který mám normáoně šířku půl metru a hloubky tak 15 cm..... Bylo to na druhé straně Ol, my jsme na kopci, ale znám to tam, tak jsem ani nechtěla věřit....
12. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
@rennu já bych to na tvém místě řešila taky už ted..ale tak moc možností nemáš, takže dva roky a snažit se "včas" nebo jít do práce při mimi, ....nebo jak radí lendaw.....já se v těch kličkách nevyznám a jsem ráda že je nemusím řešit, já jsem na tohle tatar.
12. srp 2010 v 15:26  • Odpověz
@ladenka nevím zda tu bouřka bude ale něco se žene....vítr mi tu lomcuje okny a lítaj mi tu kytky...vítr je chladnější o hicu nemůže být řeč, díky bohu, a to to ráno vypadalo na 30 jak hlásili.....tak snad ten nákup nějak zvládnem.....bych docela ty zásoby tady před tím porodem doplnila :grinning:
12. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@lio právě že se v těch kličkách taky nevyznám a prostě zaměstnání mám takové, že je problém, abych nastoupila během šk. roku....Radši hledám možnosti, informace včas..než pak plašit.... :confused: což budu asi stejně...ale to víš, že kdybych si mohla vybrat, tak beru 3letou variantu a budu se v klidu snažit o dalšího potomka, ale... :sweat_smile:
12. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
U nás je teda dusno-hnusno...dopolko ještě bylo oblačno a pofukovalo a ted hicuje :unamused: Doufám ale že se povodně postiženým oblastem vyhnou a že nebudou nikde...jsou to děsný extrémy :confounded:
12. srp 2010 v 15:35  • Odpověz
holky zdravim jen na chvili..ode dneska od rana..silene bolesi v podbrisku a tvrdnuti bricha..uz to slo i docela videt na monitoru, se me sestricka ptala jestli to citim ze mi uz deloha docela hodne pracuje..., brisko uz mam hodne hodne dole...reklo mi to i par lidi, jak sedim tak mi uz nezacina pod prsama ale cca az po dvou cm...a je mi zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: od minula i docela velka zmena na cipku, zkracuje se , mekne..proste zraje:slight_smile: rekl doktor..ale pak rekl, ze to muze takhle pokracovat hezky dale..muzu porodit za par dni..nebo se to zastavi, a porodim za dva tydny...ale pry to pred terminem bude, tak jsem zvedava..jinak od zitrka pry mam uz tehu v terminu, tak jsem klidna :wink:
@rennu jj chápu, občas ten plat chybí a je potřeba to zvážit dopředu a zvážit všechny možnsoti a když to jde obejít, tak proč toho nevyužít, holky určo poraděj.....
já du venčit zasucha :slight_smile:
12. srp 2010 v 15:37  • Odpověz
@lajla no tak vítej v klubu
Tady už leje a já mám venku na šňůře 4 pračky prádla :cry: Teď už pro to nejdu, no co...je to tmavý prádlo, tak prostě dostane ještě jedno máchání a bude dýl schnout. :sweat_smile:
lio diiiiky :wink:
12. srp 2010 v 15:39  • Odpověz
@lendaw děkuju, jsi zlatíčko :wink:

12. srp 2010 v 15:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.