• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@antana123 jojo, v Tescu jsme byli včera, ale mám zákaz už nakupovat...hlavně není za co :sweat_smile: No kdoví, třeba porodíš dřív než já :wink: Jinak tlak mi taky měřili na 2x.....nakonec 144/85....horní je vyšší, ale co....
13. srp 2010 ve 12:12  • Odpověz
@rennu ....tyjo to jsem nevedela, ze to nemusi zabrat....to jako riznou a zjisti se, ze to boli jako prase, tak uspat natvrdo a hotovka? Mazec. Snad tva alergie nebude problem....vsak uvidis co ti reknou. Ja bych asi volila jen ten epi. prave abych mohla drobka hnedka videt....ale bude to asi neprijemne...ikdyz to neboli, je pry citit vsechno co delaji :fearful:

@antana123 .....tak parada, takove nakupy jsou nejlepsi :wink: Tez bych nakupovala, ale penezenka vymetena stejne jako ucet :confounded: :grinning: Nevim, kam ty prachy furt mizi :pensive:
13. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@rennu došla ti už mateřská???a přišel ti dopis ze sociálky já mám doporučený dopis na poště z Prahy tak nevím co to je
13. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@rennu já jsem o rozdílech mezi celkovou anestezií a epidurálem hodně četla na netu a ženský, který mají možnost srovnávat, tak jsou jednoznačně pro epidurál. I moje macecha. Dvojčata dorila před 9 lety epidurálem a ted v lednu další mimčo v celkové anestezii a prý jedině epidurál. Prý si z toho člověk rychleji zmátoří a pro mluví hlavně to, že můžeš miminko hned poté vidět. Operace jako taková prý trvá 30 minut a pokud je anesteziolog co proto, tak se určitě postará, aby to dopadlo dobře. Rizika samozřejmě existují, ale to při celkové anestezii taky. Já už bych do ní nešla je proto, že mi v ní loni v září dělali laparku a revizi dělohy a ještě hrozně mě potom bolelo v krku a 2 dny jsem hrozně kašlala a to si se zašitým břichem teda představit nedovedu. Ještě mě sestra vynadala, že se při kašli chytám za krk. Že prý se musím chytnout za břicho a zmáčknout ho, aby s sebou neškubalo. Jak jsem to asi měla vědět? :angry:
13. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz
@safryy taky poloprázdný účet ted jsem udělala poslední nákup a pak se půjdeme pást bo nemám ani neschopenku a ani mateřskou
13. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz
Jediné co se mi na epidurálu trošku příčí je to, že se to píchá do páteře. Ale myslím, že je to nic v porovnání s přirozeným porodem. Je pravda, že je potom "cítít" co na tobě provádějí, ale předpokládám, že to nemůže být horší než jakýkoliv jiný zákrok v lokálním umrtvení. Mě několikrát trhali nehet na palci u nohy, jednou šili ruku a nejvíc na tom bolely ty umrtvovací injekce. Pak už to byl jen takový divný pocit, ale když na to člověk nekouká, tak to jde. Teda do té doby, než ty oblbováky vyprchají :sweat_smile: Pak je to zase maso :cry:
13. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz
@antana123 ...tak snad ti to brzo dorazi :wink: ....ja cekam na pristi patek jak na smilovani bozi :grinning: Akorat to budou prvni penizky za materskou....takze netusim kolik to vubec dostanu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak abych se neradovala predcasne :grinning:
13. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
@safryy no to já taky absolutně nevím kolik dostanu to bude překvápko
13. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
@rennu koukám, že je už rozhodnuto....no tfuj tfuj..

Já myslím, že to s těma našema manželama není tak hrozný, to že si stěžuju je jen zlomek toho jak to u nás chodí a ještě to špatný, kdyby mě fakt hodně štval, tak s ním nejsem. Taky umí bejt hodnej, něžnej a pozornej :wink:

Zítra jsem naplánovala den bez notebooku, tak všechny tři musím brzo ráno někam schovat. Půjdem nakupovat na trh a pak do města na výlet, pak taky chci dodělat věci v ložnici...

to že furt pracuje a je u počítače se snažím tolerovat co to jde, čím víc toho udělá, tím větší bude šance se někde upíchnout na dýl, tohle místo je jen na rok, končí v březnu. Takže si myslím,že ho chytají pěkné záchvaty paniky co pak dál Včera se ale objevila další možnost jiného grantu a nemuseli bychom se ani stěhovat, tak zářil jak sluníčko.

@safryy taky jsem o tom dumala a fakt nevím jak bych to popsala, mám problém to popsat i v češtině...je fakt že u jedhoho píchnutí jsem ještě cítila přesun v podbřišku, tak v tomto případě to určitě byl malej.
Při močení teda nic....tak snad to je dobrý, kontrolu mám příští týden, tak uvidím.
13. srp 2010 ve 12:27  • Odpověz
Mě dneska dorazila nemocenská za červenec a manželovi taky.
13. srp 2010 ve 12:28  • Odpověz
@safryy no prý zkouší než říznou, zda to cítíš nebo ne....to může být ok a pak třeba během operace zjistíš, že au au au....nářez :astonished: :astonished: Tak nevím :sweat_smile:

@antana123 včera na účtě nebbylo ještě nic, mám mít pár dnů nemocenské a pár dnů jako mateřskou.....cca půl -napůl. Ani dopis žádný mi nedošel...tak nevím, ale jako mohlo by to dojít. Nemocenskou jsem měla minulý měsíc připsanou 13.7., tak uvidíme....

@lendaw no mně říkala alergoložka, že po celkové bych měla určo problém s tím kašlem a že si mám zvýšit i před císařem radši léky....načetla jsem toho jinak taky dost, jak tady na MK, tak i jinde.....sousedka dokonce před rokem rodila tady u nás v epidurálu, ale měla známého anesteziologa a v poho.....a našla jsem tu na MK i diskuzi o epidurálu u nás a zas tam jak kdo...tak já nevím. U mě je velký bubák i ten strach, psychika, plenta a slyším všechno :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc, když u toho nemůže být manžel, tak budu asi drtit strachy ruku sestře nebo anesteziologovi :grinning: :grinning: :grinning: Tak já nevím. Po celkové je blbě od žaludku, po epi často bolí hlava.....u někoho trvá dýl, než ti přijdou k sobě nohy....bude to dilema...ale rozhodně si nechám poradit od mudr :wink:
13. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz
@lendaw to se máš u mě je věčně problém
13. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz
@antana123 já taky nemám nemocenskou za červen a to mi slíbili, že to pošlou do konce tohoto týdne, no v pondělí tam zavolám, kousek mateřský mi přišel.....

já jsem dneska objevila v letáku v jednom řetezci kočár o kterém taky uvažuju, zlevněnej, ale tento měsíc nevim nevim jestli na něj bude.... výplata chodí koncem měsíce a já tu budu mít příští týden návštěvu, tak to zas potečou penízky.
13. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz
@lendaw tak mně v těhu šili prst, sice 3 stehy, ale máš recht, že injekce bolela víc netž i vlastní zranění......pak jsem cítila jsem tlak a divný šmrdlání a pak až to bolelo teda jak to přišlo k sobě :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak píchají to do páteře, to je také blbý pocit..sousedce prý nejdřív umrtvili lokálně místo vpichu a pak jí lupli tu do páteře..... :sweat_smile: No jsem zvědavá, ale asi to taky risknu..však uspat celkově mě můžou přinejhorším v cuku letu :wink:

@suik díky :slight_smile: já bych teda měl naplánovat taky den bez PC a hlavně bez postele a nahnat ho dodělat pokojíček, protože už se to sakra krátí :sweat_smile:
13. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@rennu ....proc nemuze byt pritomen manzel? Kamaradka rodila planovanym cisarem s epi. a manzel u toho byl :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
Koukam na fotky v albickach obcas...a tedka nekdo pridal zrovna napichnuty epidural :pensive:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/bumbrles/album/o-matyaskovi/5434350/
13. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@antana123 To bude ohledně mateřské, mně to taky posílali doporučeně.
13. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz
@rennu mě po celkové blbě od žaludku nebylo ale hodně mě trápil ten dráždivý kašel. Po probuzení jsem jenom sípala a chraptěla jsem ještě minimálně 2 dny. A s tím testováním, jeslti už anestezie zabrala nebo ne - když mi umrtvovali prst, tak mi do něj prostě píchli jehlou a když jsem to necítila, tak to bylo už ok :slight_smile: POkud máš strach z toh, že bys při operaci všechno slyšela, tak třeba by tě nechali poslouchat nějakou hudbu do sluchátek - zkus se zeptat. Já to teda viděla jen ve filmu, ale třeba by to šlo :sweat_smile: Mě je jasný, že operace je hodně stresující záležitost. Já byla před laparkou v pohodě, ničeho jsem se nebála a když mě na operačním sále přikurtovali na lehátko a přivázali mi ruce, tak se mi začaly po tvářích koulet slzy jak hrách.
13. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz
@safryy u nás taky nemůže být přítomen manžel při CS, i pokud je v epidurálu. Ale prý čeká za dveřmi a hned po operaci ho zavolají. Příští týden to jedu vyzvýdat do porodky, jak konkrétně to probíhá.
13. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
@rennu Jejda, tak za týden jdeš na to. Budu držet palce, ať je vše v pohodě. Akorát teda nechápu, že si vymysleli všechna ta vyšetření a rentgen a já nevím co... :fearful: A podle mě se ani v těhu dělat rtg nesmí, já byla v květnu na plicním a chtěli mi dělat, ale jako těhu nedělali.
13. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
@lio: jasně - to už jsem psala dříve - psaný projev postrádá gesto, mimiku, tón ...nasvíc se ani neznáme a je těžko odhadovat ..takže ti nezbývá než věřit tomu, co ti říkám :wink: ....fakt ani v nejmeším nemám v úmyslu se do tebe jakkoli navážet :wink: ...ono se to utřepe ...hormonky nám jedou všem :wink:
myslím, že to tu je určeno k tomu, abychom se kapku odventilovaly a tak je to třeba i brát ...
13. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz
@safryy Proboha, ta fotka je teda děsivá, asi se pokusím to zvládnout bez epi.... :cry: :cry: :cry:
13. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@rennu: teda to jsou zprávy ..ten rtg je fakt třešnička na dortu :confounded:

@antana123: já tam šmejdila včera - a plácala jsem se po ruce, jalikož má skříně narvané hadříkama po třech dětech :grinning:
13. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@safryy jak v které nemocnici..u nás to nepovolují...manžel čeká venku a jde až s PA a miminkem na ošetření a focení...to je zase jak kde...někde může být u toho, někde stačí, když nastoupíš v den zákroku....všude to je jinak
:confused:

@lendaw s tou hudbou to je dobrý nápad.....pro sichr si vemu sluchátka a nahraju něco do mobilu...třeba Kabáty nebo Divokýho Billa :slight_smile: Ale bych se nenechala unést a nezačala si jim tam broukat :grinning: :grinning: Ježíš, tak přikurtovat mě, bééééé to bych bulela taky :sweat_smile:
13. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
ad epidurál vs. celková anestezie - kdyby se to i u mě nějak vymňouklo, volila bych taky epi - z důvodů, které tu už padly

@suik: ad manža - přesně jak píšeš ....občas bych ho vystřelila na mars ...ale na druhou stranu to je nejlepší chlap, co jsem měla (bych si s nim přeci nepořitzovala druhé dítě, že :sweat_smile: ) .... jako každý je dle mého občas na ránu

ad manža u porodu u císaře - standard to není ...ale vím, že kámošky si to vydupaly
13. srp 2010 ve 12:49  • Odpověz
@lendaw, @rennu ...aha, tak ale je fajn, ze muze potom hnedka dojit :wink:

@zvirka ....taky doufam, ze se obejdu :grinning: Hlavne bych chtela rodit do vody a tam by to s epid. jaksi neslo ze :grinning:
13. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
@hupcza jako RTG odmítnu, mám středně těžké stabilizované průduškové astma alergického typu, výsledky ze spirometire mít budu, přinejhorším si na ně vyčkám půl denní frontu ve špitále...ale RTG odmítám, podle mě je jim k prdu...navíc, když by mě přivezli třeba zítra akutně, tak nebbudu mít taky nic z toho, no ne???

@zvirka snad seženu moji mudr. z alerga...jak říkám, žádný RTG nechci.....maj smůlu
:sunglasses:

@safryy ten obrázek mi nevadí....ale skutečnost bude jiná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
@rennu ...ten RTG je strasna hovadina....taky bych odmitla :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz
jako epidurál bych si nedávala jen tak (jako u císaře ano ..ale od bolesti ne) ...ségra si ho u prvního porodu nechala nanutit ...a je ště po roce tam měla bolestivou hrču

@rennu: přesně tak ...nejed se ..zbytečně do tebe budou šťourat a honit na tobě body :wink: ..fakt bych zkusila i toho manžu (teda pokud o to samo stojíš) ...tadya to je na fakultce třeba zapovězeno ...ale kámoška je ještě víc umíněná než já a manža tam byl ...sice za určitých pravidel, což je samozřejmé, že si to musí nějak nastavit, ale byl
13. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
@hupcza jj, přesně, těšila jsem se na přirozený porod bez epidurálu....ale takhle není jiná možnost......myslím, že na RTG mě nutit nemůžou....a manžu zkusím uhrát, palice jsem taky dost velká, jemu by to nevadilo taky, naopak...max. můžu zkusit hysterický nátlak :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.