• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu: vím, že kámoška na to šla přes primáře ..... držím palec, abys alespoň to, co si nějak doladit můžeš, doladila podle svých představ :wink:
13. srp 2010 ve 13:03  • Odpověz
@rennu No ten rtg bych taky odmítla. Navíc k čemu jim to bude, když toho císaře Ti stejně udělat musí, že. Nebo mě ještě napadá, jestli na plicním nemají nějaký Tvůj starší, podle mě se to zas tak nemění.
13. srp 2010 ve 13:07  • Odpověz
Jak jste na tom, holky, s taškama do porodky? U nás konečně manža umyl jednu cestovní tašku a o víkendu ji snad naplníme :wink: Mě včera postrašila Mudr., že v porodce stihnu jednu max dvě poradny, tak už začínám kvaltovat :grinning: Jo, budete brát mimísovi do porodky zavinku? Já pořád přemýšlím, jestli jo nebo ne. protože stejně ho asi ponesem rovnou v autosedačce a tam ho přece se zavinkou nedám. Navíc bude ještě asi docela teplo, tak je zbytečné ho tak nabalovat... :confused:
13. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@safryy já se někdy spíš divým, při čem všem se některý nechaj vyfotit....já teda nechci aby mě někdo fotil. Naštěstí to mýho manžela ani nenapadne, není fotící typ. No aspoň to vidíme.....taky nechcu pokud nebude zbytí a nepomůže nic jinýho.
Vodu chci taky, prej se ještě nestalo, že by na někoho vana nezbyla, zároveň v té porodce říkali, že ne každá snese tu teplou vodu, jestli jsem to pochopila dobře, no uvidíme, každopádně jsem za tu možnost ráda.

já bych chtěla manžela i u císaře, ani nevím jak to dělaj tu, jen vím, že když maminka nemůže nabídnout své bříško a hrudník miminku, tak zaskakuje tatínek, což je super.....to se někde u nás už ale taky dělá, ne?

Jo a pouštěli nám tam video jak novorozený miminko leze po mámě a hledá bradavku, takovou rychlost jsem teda nečekala :astonished: bylo to neuvěřitelný.
13. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@suik ....taky se to tu dela...ze kdyz mamka nemuze...zaskakuje hrud tatky :slight_smile: A to video nam taky pousteli...ja jsem netusila, ze si to miminko hned po narozeni umi najit samo :confused: Koukali jsme na to s otevrenou pusou fakt...vypadalo to bozsky...takovy maly savec :grinning:
13. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: vás dočítat je teda záhul :grinning:
za hodinku mě čeká kontrola, tak jsem zvědavá co se nám tam děje :slight_smile:
Včera jsme se trochu chytli doma, tak mi pak tvrdlo bříško každý 3minuty :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nebylo mi nejlíp :fearful:
Mají akci na plínky pampers premium care v rosmannovi, tak máme jedno balení doma. myslím že toho víc potřebovat nebudu.
Jestli se malej neotočil tak císaře jedině s epidurálem, to napíchnutí neni tak strašný (aspoň ne pro toho koho napichují) manža byl celou přípravu u mě a vše bedlivě sledoval :grinning: nevadil mu ani klystýr, protrhnutí plodovky nic. ale prej když viděl jak se do mě doktorka chystá píchnout tu dlouhou jehlu a hledá si cestu mezi obratlama (ten zvuk si prej vybavuje ještě dneska) dobře mu nebylo :grinning:
13. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@zvirka já už tak nějak mám, až na pár drobností typu žínka a antiperspirant, a vyřešit to čím myslej to "spodní prádlo"....
občas z toho zase něco vezmu...

šmarjá já už mám taky 36 dle koníka.....

co mě na tý mý porodnici trochu neštimuje, že ač jedou celkem na přírodno, docela propagujou ten epidurál, no stejnak podepisuju souhlas a tam si zaškrtnu že ho nechci, jen v případě nouze a ještě to asi zvýrazním v porodním plánu, kterej bych už měla konečně sesmolit :pensive:
13. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@suik Tak to je dobré s tou vanou, u nás v porodce ani vana není :grinning: Ale já bych se asi při porodu ani ráchat nechtěla. Kdyžtak postačí sprcha. Ale my jsme s manžou takoví samotáři, takže nejspíš nudeme zavření v porodním boxíku a až půjde do tuhého, tak cinknem na PA. Teda takový je plán, snad je s ním srozuměný i malý :wink:
13. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@safryy možná to bude to samý, třeba to bude i na youtube.... nevíš pod čím to hledat?
13. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
@suik Teda sepisování porodního plánu v němčině mě děsí :grinning: U nás teda přesně nevím, jak je to s epi, ale určo není problém ho píchnout. V některých porodkách v okolí jo. Třeba kamarádka rodila ve Šternberku a bylo to nějak po osmé večer, měla bolesti a chtěla epi, ale prostě prý už tam nebyl anesteziolog, tak měla smůlu. Takhle budu vědět, že si ho kdykoli můžu dát píchnout, tak mě to doufám uklidní a snad ani nebude potřeba.

@gazel Tak to by manža nepřežil, jehla skřípající mezi obratli :grinning:
13. srp 2010 ve 13:22  • Odpověz
@hupcza díky :wink:

@zvirka RTG plic tam mají počítám tak 8 let starý :grinning: jako tohle si vydupu...pokud seženu alergoložku a i můj praktický lékař je rozumný :slight_smile:

13. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@suik ...pod cim hledat nevim...zkousim :slight_smile: Na youtube je totiz uplne vsechno :grinning:
13. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
@safryy taky zkouším, zatím nic :frowning2:
13. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ahojky, tak copak je nového? Miminko nepřibylo?

@rennu To teda přeju hoooodně trpělivosti do pátku...nedokážu si to představit, takhle vědět dopředu, že mě čeká císař :confused: Ale já jsem hrozná posera - mě ve středu čeká odběr krve a vím, že se tam složím :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....prostě jak vidím jehlu tak je konec...ale že bych mohla něco takovýho vidět u porodu, to si naštěstí zatím nepřipouštím :wink: :grinning: Zas je krásný, že se s miminkem uvidíte už za týden! :dizzy_face:......škoda, že ti to neudělaj už ve čtvrtek...mohla jsem s Honzíkem slavit narozky :grinning: :slight_smile: A s tím vyšetřením je to nějaký divný.... Když budeš mít císaře neplánovanýho - tak přeci taky nestihnou vyšetřit, ne??? :confused:
A jak Lio a Antana..... už se u vás holky nějaká změna nebo příprava k porodu vyskytla?
Já mám za sebou - aspoň pro dnešek říkám :grinning: - poslední dlouhou cestu autem! Včera mě ta Praha teda dala....od půl šestý od rána do večera do šesti jsem snad bez jedný hodiny jenom seděla - v autě, v restauraci, v parku...no děs, záda a kostrč mě boleli jak blázen! A dnes ráno další cesta do Hradce na svatební obřad....už jsem vycucaná, dala bych si šlofíka...ale jelikož máme být ve 3 hod už zase na nějaký akci.....tak na spánek asi kašlu....
13. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
@rennu tak to vypadá že pořadí je už jasně dané, ještě se někam mezi vloží antana a je to :slight_smile:.....to předoperační je tedy hustý, ale co sem tak zaslechla u nás v porodce dělaj jen krev, ale je fakt že poud máš astma, že k tomu by taky něco chtěli ale proč zrovna rtg, by stačila zrpáva .....Jinak vzhledem k astmatu bych si nechala doporučit a vyložit co a jak...pak bych se rozhodla

@antana123 no sem říkala slevičky a panečku jakés donesla úlovky, tak super, žes pořídila :slight_smile:
13. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@antana123 co ty máš furt s tím dopisem ze sociálky, mne nic nedorazilo ani kámošky neříkaly že by něco chodilo.....ale prachy mi došly tak nějaký papír neřeším....co mám tedy čekat že mi přijde???
13. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@rennu ha s tím těšením na přirozený porod mi povídej :slight_smile:
13. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@hupcza jj šak jo, upustila jsem ventily a už najíždím zase do normálu :slight_smile: ted mi nic jiného nezbývá, poslední víkend ve dvou není každý den, resp. už nebude nikdy že :slight_smile: tak si ho nehodlám kazit :slight_smile: nikým, ničím, prostě si ho užít tak si ho užiju
13. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@zvirka: zavinku neberu ..jen letní emitexovou do sedačky

@suik: to video je bezva (předpokládám, že obvykle pouští stejné a nebo podobné :slight_smile:) ....malí žravečci :slight_smile:
13. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@zvirka já taky zavinku brát nebudu - sice je psaná na seznamu, co mám od Dr, ale vezmu jen deku na přikrytí. Nečekám v první půlce září žádné holomrazy.
13. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz
@zvirka jak jsme na tom s taškama asi není uplně otázka na mne, ale ráda na ni odpovím SBALENAAAAA :grinning: dokoupeny časopisy, nějaká musli tyčky (sem včera vybírala asi hodinu, než sem našla bez přidaného cukru a dobroučké jsou :slight_smile:
@gazel tak uvidíme s čím přijde z kontrolky ty, jestli se nám vlezeš někam příští týden do pořadí :slight_smile:
@daja.had žádná změna, trochu mi vystřeluje cosi do třísel , přirovnala bych to jako dloubnutí či škobrtnutí do brńavky, nevím jak to popsat lépe....venku mne jednou projelo cosi křížem, že jsem si říkala áááá hjupíí je to to tu, no tak není....a já čekám na setkání s babičkou, až pak se budu chystat :grinning: takže tolik ode mne

jinak obídek byl nakonec fajn, ale s nespícím skoro dvouletým poněkud nevychovaným prckem to bylo dost náročný, ale pokecaly jsme si, najedly se /jak sem viděla v menu plněný knedle s uzeným a zelím, dieta nedieta, prcek promine, ale na to sem měla chut hned....MŇAMOZNI to bylo/ Za chvíli dorazí PPL, pak si zacvičím a uvidíme.....
@hupcza A myslíš, že se dá i bez zavinky? My totiž ani zavinku do sedačky nekupovali, máme jen takovou tu zimní emitex, jak je do všeho, myslím 3 v 1. Navíc pojdem asi 5 minut, máme porodku kousek.

A to video - teda jsem ráda, že jsem to neviděla, mně to přijde spíš jak z nějakého přírodopisného filmu, třeba když se narodí malý klokan a ví, kam si zalézt a přisát se.... :confused:
@hupcza nakonec sem taky vyměnila zavinku za emitexovou letní do sedačky....neska je venku tedy nechutný hicoprádelna....divno, skoro jsem šla, psisko se taky vleklo, tka bud sprchne, zabouřkuje, nebo se udusíme....
13. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@lendaw Dobrý nápad, že mě nic nenapadne. Vezmu deku a dám ji v sedačce přes bobka :wink:
13. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
@lio: joo tak knedlíky s uzeným a zelím můžu tež :slight_smile:

@zvirka: určo ..já to beru jen pro zichr, kdyby bylo chladno ....přece jen krnov je kapku výš
no však to je přírodní akce :slight_smile:
13. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@hupcza no můžu též ale kvůli dietě mi to neprošlo, ono do toho zelí dávaj cukr a tak....doma sem byla liíná to dělat a když sem se jednou změřila po doneseném z hospy, tak sem nestačila zírat.....ale jak říkám, prcek promine a mamča je spokojená :grinning:
13. srp 2010 ve 14:08  • Odpověz
@zvirka já ti chtěla odpovědět na tu zavinku a ne na tašku :pensive: ..... zavinku beru tu merino, to je vlastně deka, Kulíška si do něj můžu v porodnici zavinout a cestou domů ho přikrýt. V sedačce budu mít i beránka, aby to bylo měkčí.
13. srp 2010 ve 14:11  • Odpověz
@zvirka já taky nemám nic spešl do auta zimního, i ta sedačka je z nouze ctnost, ..... kdyby bylo kór zima, tak manželovi připravím ještě jakoukouliv deku. Ten beránek je univerzální, tak ho tam dám, když už jsem ho koupila.
13. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@hupcza: to video bude asi podobný, ...chtěla bych to ale ještě vidět... :dizzy_face:
13. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
zkuseny maminy PROSIIIM o radu..s Vincikem sem uz doma, rozkojili sme se..je to teda boj nz se prisaje porad se u toho vzteka, no a pak to taky stoji za to je schopen pit 20 az 30min z jednoho prsu pak vytuhne jenze za chvili si vzpomene znova takze kojim i pres hodinu, pak nez definitivne vytuhne..no prsa trpi fest! dostala sem horecku, asi zanet..rano 38,8 tsk sem volala na laktacni ligu a rekli mi ze muzu paralen a kdyby to trvalo i zitra tak ke gyndari. Ted mam 39,5 dalsi paralen, zkousim obklady s tvarohu, je tto prijemny ale zatim to nezabira, jinak sem ho i pres tu bolest zas skoro hodinu kojila. Co muzu delat mam si koupit odsavacku a odsavat? nak sem se v porodnici zapomnela zeptat co delat v takovych pripadech a oni kdyz videli ze kojim tak me nijak s odsavackou neseznamovali..ale mysli ze takhle to dlouho nevydrzim sotva lezu a tten dablik se za 3 hodky zas vzbudi :frowning2:
13. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.