• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio: jako ta dieta by mě porazila ...nikdy jsem žádnou nedržela ...jelikož bych ani nevydržela ...a hlavně naštěstí nepotřebovala

@suik: určo se dá ..já to beru jen prori možnému chladu ...čert ví jako bude ...vždyť se to klidně ze dne na den změní o 20 st.
13. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz
@hupcza ty budeš taky rodit dřív než já.....my fakt až v plce září :wink:

@petulka86 jejda jejda, ta horečka je dost vysoká teda :frowning2:
13. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@hupcza no dieta .....jedla sem vše, ale raději doma udělaný abych věděla co v tom je a mohla to "odměřit" .....ty hospodský jídla maj spoustu dochucovadel cukru a tak a po tom šla glykemka slušně hore.....
jinak jsem jedla vše bez omezení, krom sladkého tedy :grinning:
13. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
@suik teplota je sice vysoká ale bohužel ne nenomální v tomto stavu....bohužel nejsem ta zkušená mamina..jen co mám načteno...a toho moc není...kojení bude ještě "sranda"
13. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@lio já moc teploty nemívám, když mám 37, jsem na umření :frowning2: ....při 39 bych byla asi tuhá :unamused:
13. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
@suik no tak jasně že to není teplota se kterou je ti hey navíc dyž máš u sebe mimi a musíš fungovat a krmit.....a ty záněty prsu a tak není o co stát, bolest jako prase. nejlépe předcházet, ale jak říkala PA ....šici řeší porod a málokdo kojení a porodem to vše teprv začíná a je to tak ....
13. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@lio já teda už nemám moc kapacitu řešit co bude potom, trochu mě ale uklidňuje, že mám za a) chytrou knihu za b) každý den po ruce hebamme.....
13. srp 2010 ve 14:44  • Odpověz
@suik právě no, kapacita vstřebávat co bude po tom čeho se bojíme nejvíce je to co chybí......
13. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@suik @suik ja vim, ale ja na ne trpim tak nak obecne..myslim ze paralen je na houby ten mi max na chvili srazi tu teplotu, ale jak se zbavit toho zanetu..
13. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
hojda, tak co tady nového? Opět nestíhám dočítat. Ty dny tak letí teď, a to malý není ještě ani doma :grinning:. Dneska to bylo super, jsme přišli do nemocnice a už byl pr´dola v postýlce, tak paráda. Má 2300 g, tak si říkám, že třeba už příští pá bude s náma doma :slight_smile:. Dneska ho viděl brácha, tak říkal, ježíš ten je tak malinkej, nám to už ani nepřijde. Chystají se za ním dneska dědové a babičky, tak jsem zvědavá, co budou říkat :grinning:
@petulka86 : chudáku, tak ať je brzo líp, to je pech teda. Já bych teda zašla na gyndu pro ATB. Bych neváhala vůbec. Paralen ti jí srazí na chvíli, ale zánět ti určitě nevyléčí
13. srp 2010 v 15:22  • Odpověz
@petulka86 gratuluju k chlapečkovvi :slight_smile: ted jsem koukala do brožury o kojení a píší střídat studené a teplé obklady, pokud máš zduřeninu, zkusit rozmasírovat a po kojení zbytek mléka z prsu odsát a doporučují zkusit změnu polohy při kojení...toť chytrá knížka, sama zatím nevím :sweat_smile:
13. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@petulka86 no mě když propuštěli s malým, tak mi říkali, že kdybych měla nějaké problémy, bolest břicha nebo prsou, tak ihned k nim na ambulanci. a že ten zánět prsou straštně bolí a provází ho vysoké horečky. Takže bych být Tebou neváhala a mazala k doktorovi ještě teď. Hlavně když píšeš, jak Tě to bolí. Držim Ti palce.
13. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@petulka86 Poradila bych ti homeopatikum belladona,na horečku i zánět.Jinak ty tvarohové obklady,studené zábaly,odstříkávat,já jsem dávala i slivovic.zábaly,teplou vodou jsem prso masírovala,mimi natočit při kojení bradičkou tam,kde to bolí nejvíc,nebo se tvboří zatvrdlina
13. srp 2010 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz
@petulka86 Taky gratuluju k děťátku, ale s tím kojením fakt neporadím :confounded: Já ani nevím, že když máš nějaký problém, tak se má jít na gyndu.... Asi bych šla za praktikem.... Ale když Ti přímo na laktační lize řekli, že na gyndu, tak bych určo šla.
13. srp 2010 v 15:32  • Odpověz
@beru3nek Tak to je super, snad Vám ho už brzo pustí :wink: Jinak pěkné fotky, moc Vám to sluší celé rodince :dizzy_face:
13. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
oj tady začlo pršet a bouří a malej se mele v bříško o sto šest...no snad přestane, na 17.h. máme být u tchánovců na véču a vinšovat k narzkám :sweat_smile:
13. srp 2010 v 15:36  • Odpověz
Tak jsem zpět z kontroly :slight_smile: CS stále 2 a otevřená na špičku. příští týden už monitor a kontrolní ultrazvuk kvůli poloze (pokud mi řeknou že je prdelkou dolů tak se budu "těšit" CŘ) Byl mi udělanej stěr na streptokoka a ještě se bude kontrolovat moč kvůli tomu zánětu. Jinak nic nového :slight_smile:
@petulka86 určitě si zajdi na gyndu nebo do porodnice (tam by ti taky měli pomoc) já jsem tedy zánět neměla, ale v podstatě to co tu píšou holky jsou všechno rady, které se všude říkají. snad ti něco pomůže
13. srp 2010 v 15:37  • Odpověz
kdyz ja mam gyndare az v HK, si nedovedu predstavit tam ted jet a co s malym..v nejhorsim bych zajela do nachoda ..asi teda na gyn . ambulanci myslite? aby me odtamtud nevyhodili a nerekli ze to mam resit se svym gyn. :unamused: to odstrikavani me v porodnici neukazovali tak budu muset asi nak sama..nebo je lepsi odavacka? a co pak s tim mlikem?
13. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
@rennu tak tu bouřka není, mimi je v klidu, ale volala mi babička a nějak to zapůsobilo psychicky, že mne bolí bříško a vystřeluje bolest do třísel :grinning: babička = spouštěč porodu, sama říkala, dyž sem řekla že uvidím v kolik manža dorazí že bud se zajedem podívat neska na ni nebo zítra, abych to prej zítra stihla, tak sem utrousila že dyž držím doted tak dozítra snad vydržím :grinning: tak si nejsem jistá :grinning:

ty záněty prsou musej bejt fakt vopruz...nasadila bych homeo, obklady odstříkavat.no co tu holky psaly.....
13. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
@petulka86 měli by ti pomoc všude,ikdyž kdo ví na jako čarodejnici kde narazíš :unamused: dobré je odstříkávat pod teplou sprchou, to se to mlíko spouští samo. jak odstříkávat? tak jak ti to půjde :sweat_smile: mě to taky nikdo neukazoval, vím že jsem se o tom tehdy bavila s manžou a on se na mě podíval a říká už si někdy dojila krávu? Je to úplně stejnej princip :sweat_smile: :grinning: takže tak :grinning:
13. srp 2010 v 15:43  • Odpověz
@petulka86 nebo si zavolat laktační poradkyni...pokud máš gyn tak daleko, ale tohle se většinou řeší přímo v porodnici na ambulanci....
13. srp 2010 v 15:45  • Odpověz
@gazel diky, nedojila ale zkusim to :wink:
13. srp 2010 v 15:48  • Odpověz
@gazel :grinning: :grinning: :grinning: Teda s tou krávou mě to normálně nahlas rozřehtalo :grinning: Manža teda vtipálek :grinning: No u nás už se ale taky kravičkuje, skoro každý večer a přes noc mi teče mlezivo, tak manža říká, že je to jak na mléčné farmě....
13. srp 2010 v 15:50  • Odpověz
@zvirka : děkujem :slight_smile:, no už se nemůžu dočkat, až za ním za chvíli zas pojedem :grinning:
@gazel : a jakou má malej polohu? KP?
@petulka86 : dáš prsty jako do céčka na to odstříkávání, hlavně se nedotýkat bradavky. Já teda odsávačku nemůžu, mě nic s ní neteče, tak uvidíš. Do sterilizovaný flaštičky, taky musím ještě koupit pak na doma.
13. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
@petulka86 : určitě bych s horečkou jela k doktorovi. já sama s tím zkušenosti nemám, ale někde jsem četla, že při teplotě přes 38° už mlíko není takový, jaký by mělo být!
13. srp 2010 v 16:09  • Odpověz
@petulka86 no, podle mě je lepší odsávačka. Já mám manuální, ale zítra jedu ke kámošce, půjči mi elektrickou. S kojením teď taky bojujeme, malý nemám moc sílu ode mě sát, takže vypije málo, ale naštěstí mám zamražené ještě když jsem odstříkávala, když byl malý ten týden na JIP. takže nějaké zásoby mám. Teď navíc mám mlíka míň. Takže budu odsávat radši fakt pravidelně. Jsem z toho docela posmutnělá, že malý ode mě moc nepije, ráda bych kojila, ale všichni mi říkají, že se to spraví, že míša je ještě malý a nemá moc sílu. Snad se to zlepší. A mlíčko si můžeš zamrazit na 3 měsíce, takže ho určitě nelikviduj, já jsem za něj teď nejvíc ráda, že nemusím dávat UM. Na ambulanci tě musí vyšetřit. zánět prsou není žádná sranda, tam ti uroč pomůžou!!
13. srp 2010 v 16:21  • Odpověz
@petulka86: pokud ti u toho vytuhává, řekla bych, že se prostě ududá (místo dudlíku) reálně určitě pije kratší dobu ..nedovolila bych mu to jednak kvůli tvým prsou ....no a i kvůli času
13. srp 2010 v 16:34  • Odpověz
@hanncca: pro ně to je hrozná šichta ..vem si že do nedávna měl přísun živin bez práce ..a teď se musí tolik snažit, aby něco bylo ...oni se to prďolci naučí :wink:

@petulka86: ad zánět a technika odstříkávání - zavolala bych si lp a nebo ještě líp, pozvala si ji domů ....z máminy zkušenosti u dr se tohle prakticky neřeší
13. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
teda nestiham docitat..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lio - ty mas narok, ja mam nervy totalne na pochodu a to se mi vubec nic nedeje, zadny komplikace, porod za dlouho, muze mam v pul sesty doma a dneska prisel na obed a rek mi jenom at mu zmrzlinu nedavam popustit do mkw, ze to povoli, nez sni obed a rek to uplne normalne a ja musela jit hned vedle a slzicky ..... a to jsem vzdycky byla ooobr odolna a myslela jsem si to jeste ted - hm tak chyba lavky, v pohode proste nejsem, cvici to se mnou pekne.... je to normalni, to urcite prejde :wink:
13. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
@petulka86 já bych klidně doporučila tu odsávačku...mlíko z ní můžeš zamrazit a pak použít nebo i v lednici vydrží asi 24hodin :wink:

jinak radím, co Petja...já teda horečky neměla, ale strašně horký a nalitý prsa...takže celý den studené zábaly (ručník jsem namočila do studený vody a přiložit) nebo určo ten tvaroh a přesně to s tou bradičkou, že namířit tam, kde tě to bolí...případně při kojení to bolavé místo poklepávat prstama, kdyby to byl ucpaný kanálek, snáze se uvolní...

odstříkavat ručně bych moc nedoporučovala, když máš bolavá prsa, víc si je tím rozbolavíš....spíš tu odsávačku, já mam takovou tu pístovou skleněnou (plastová je k h****), vyvařila jsem ji a super :wink:

a ohledně doby kojení, to bych souhlasila s hup, že se malej prostě ududlává....to že pije poznáš, že se mu hýbou spánky, tak případně bych zkoušela po 15minutach odpojit (vložit do pusinky malíček) kdyby se rozplakal, tak bych zkusila dudla, jestli nepotřebuje jen dudlat a kdyby pořád plakal, tak přiložit ke druhému...mezi tím klidně odstříkávat...

ono s tím kojením budeš bojovat dlouho než se srovnáte...pak to bude určo lepší :wink:
13. srp 2010 v 16:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.