• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zasa zníženie rodič.príspevku?

(Zamčená)
15. listopadu 2007 
Niečo som započula..k 1.7.07 by sa malo znížit porodné,a s tým príspevkom,viete o tom viac???Diky :confounded:
19. led 2007 ve 20:12  • Odpověz
Čau!
Tak som si prečítalatú smiešnu dohodu o tolerancii vlády M. T. 2 prebehlíkmi z ČSSD a ohľadom sociálnej sféry tam je - citujem: Zaistiť vačšiu adresnosť "zavedením vícerychlostní flexibilní rodičovské a mateřské dávky"- otvorene sa priznm, že netuším, čo to znamená ale moc dobré pre nás mamky na MD a RD to asi nebude. Ale nad tým sa budem trápiť, až keď to bude aktuálne, dopredu to nemá zmysel. :wink:
19. led 2007 ve 20:25  • Odpověz
Ahoj, já jsem to dnes zjišťovala od 1.7. se má snižovat porodné cca o 5tis.a od roku 2008 by se dávky rodičovské měli snížit cca o 2tis. Jsem taky v pěkné kaši, jelikož se mi dotkne obojí snížení. Jen teď doufám, že to sněmovnou neprojde - je to jen návrh.
19. led 2007 ve 20:44  • Odpověz
Ale ma napadlo, že veď KDU-ČSL na pomaly všetkých predvolebných plagátoch hlásala, že garantuje maminkám rodič. príspevok 7,5 tis, ak bude vo vláde, tak by to nemalo prejsť - myslím ten návrh na zníženie, nie? P.S. Keby si naši páni poslanci ubrali z platu po pár tis tak by to bol úžasný prísp. do rozpočtu a nechali by nás na materskej užívať si v pohode, ako náim detičky rastú bez stresu o financie.
19. led 2007 ve 21:13  • Odpověz
abych řekla pravdu, tak jsem s tím počítala, jedna vláda to zvedne, ke korytu přijde druhá ta to sníží, pak to zase zvýší a zase sníží...nevím jak někdo může v této době věřit tomu, že tady bude pořádek:o( poslancům je jedno kolik bude příspěvěk pro lidi, oni dostávají stejný plat a nemají žádnou mateřskou a rodičák, takže se jim to kecá, ale plno obyvatel může počítat každou korunu...Nedávno jsem mluvila s paní, narodilo se jí postižené dítě, odmítla ho dát do ústavu a stará se o něj, nemají moc peněz, ale jaké má problémy s vyřizováním aby dostávala příspěvky, no tak to je fakt síla...
20. led 2007 v 08:32  • Odpověz
dhav, v jake kasi? to sis porizovala mimi kvuli tomu, ze bude vyssi porodne a rodicak?
20. led 2007 v 08:41  • Odpověz
kristi, příjde mi, že spousta lidí si pořizuje dítě jen kvůli financím, kdybych to tak měla brát tak si ho nepořizuji, budeme bez mateřské a vůbec nám to nevadí, přežijeme to taky, jen chápu ty, co vychází s penízky opravdu jen tak tak...třeba moje kamarádka, bohužel je sama a porodila mimi, nemá oporu v rodičích, všechno zvládá sama a sociálka jde po ní tvrdě a jak ta má vyžít se 7500,- a kdo má příjmy 30 000 tak má problémy taky...
20. led 2007 v 08:48  • Odpověz
jasne Majko,ja to chapu, ale rikat,ze jsme v kasi, to proste nejde....i kdyz to zase snizej, tak muzeme byt rady, ze vubec neco dostaneme a navic po tak dlouhou dobu - jinde ve svete to fakt neexistuje
20. led 2007 v 08:52  • Odpověz
jj přesně, úpně s tebou souhlasím. Tenkrát když zvýšili porodné, tak jedna paní v práci, která měla s manželem celkový příjem 67 000 měsíčně mě dojala tím, jak řekla, za takovou směšnou částku nic nepořídím :unamused: no nevím, myslím, že toho pořídím celkem hodně, pokud nebudu brát v úvahu jen nejdražší věci....
20. led 2007 v 08:56  • Odpověz
mas pravdu, ja se tak nejak vesla do 20 i s kocarke
20. led 2007 v 08:59  • Odpověz
Ja si myslím, že to zvládneme tak, alebo onak, len sme sa proste mohli mať trochu lepšie a malo to byť podľa mňa ocenenie našej 24 h práce po 3 roky nepretržite..... Ja sa o malého starám rada, v podstate si to užívam, veď sme ho tak veľmi chceli, že? Ale opravujeme barák, sme zadĺžení po uši na 20 r dopredu, moj podniká - na dedine má malú drogérku, v ulici sú ďalšie 2, tak si viete, ako to vyzerá, ceny najnižšie v okolí, aby sa prežilo. Navyše sme v regióne kde sa práca zháňa strašne ťažko, takže istý príjem do rodiny bol moj plat pred nástupom na MD a teraz je to tých 3600 KČ a prídavok na dieťa 245 KČ - čo mi tiež príde - nehnevajte sa - smiešne..... Mám kamošku, má 2 deti skoro po sebe a musela rátať, či im kúpi jogurt, alebo banán a keď dávala jogurt malej, musela syna poslať von, lebo preňho ho skrátka nemala.... Moja sestra zas na MD a RD minula všetky úspory čo dostala od našich, lebo manžel bol bez práce a nakoniec ich aj tak nechal - a keby nemala našich, tak fakt neviem :frowning2: . Tohoto by som sa fakt nerada dožila. Kristi - máš pravdu, že tento syst. funguje len v bývalom soc. bloku, ale inde vo svete je to tak, že si možeš dovoliť bez problémov zaplatiť pestúnku, alebo ak ostaneš doma, manžel je schopný uživiť rodinu, čo tu možno existuje vo veľkých mestách - ak vobec, ale na vidieku nie....Navyše, možeš kojiť, možeš sa dieťaťu venovať a investovať doň čas a energiu, je to kapitál na celý život.... Tak neviem, možno so mnou nesúhlasíš, ale ja to tak cítim....
20. led 2007 v 09:05  • Odpověz
autor
podla mna si zaslúžime aby sme dostali dost penazí.Manžel je lekár,chceli sme si zobrat hypotéku na bývanie,ale proste to asi nezvládneme,tie 2tisícky dolu sú poznat(aj ked ešte nám ich nezobrali)Takže akurát tak byt v podnájme ešte pekných pár rokov...Pretože radšej budem mat deti ako pekné,vlastné bývanie.
a to,že v iných krajinách ženy nedost.odštátu nič-súhlasím.Ale celkovo systém je iný,muži zarobia tak,aby nepotrebovali dostat nič,je tam iná životná úroven.Každopádne,aj keby sme nedostávali ani korunu,aj tak by sme deti mali,lebo sme po nich tak velmi túžili!!! :slight_smile:
20. led 2007 v 11:16  • Odpověz
Holky, to jste mě dorazily. Doufám, že to neprojde :frowning2: Nám zvýšení porodného od 1.4.06 uteklo. Taky jsem si pochvalovala, že za 17,5 tis. už se dá lecos pořídit. Měli jsme termín 27.5., takže jsem s tím samozřejmě na 100% počítala. A pak přišly komplikace a malá musela jít ven, bylo to zrovna 31.3.06, takže nám porodné uteklo asi tak o 13 hodin. Trošku mě to namíchlo, kdyby nás od toho nedělilo fakt pár hodin, tak nad tím ani nepřemýšlím. No jsem ráda, že malá je vpořádku, tvrdili, že déle už těhotenství nejde udržovat, protože to ohrožovalo můj život, tak jim musím věřit.
Ale když se tak nad tím zamyslíte, tak je to směšné. O den dříve a už člověk dostane jen 8 tisíc, nezdá se vám to nespravedlivé? Proč ty miminka,které přišly na svět třeba v lednu dostaly jen půlku? Tak jsem si říkala, že aspoń ten rodičovský zvednou, a teď jste mi zkazily radost. No, budu věřit, že se ve sněmovně ještě najde pár normálních lidí. :confounded:
20. led 2007 v 11:36  • Odpověz
Tak teraz to bolo vážené v správach na čt1 - zníži sa asi porodné - o 8 tis, ale rodič. prísp. má OSTAŤ na 7,5 tis!!!!! :sweat_smile:
20. led 2007 v 19:17  • Odpověz
Kristi: Opravdu si miminko nepořizuji kvůli penězům to jsem myslela jsem obzazně - samozřejmě, ale nejsem z těch co mají peněz nadbytek a každá kačka se hodí už teď, natož po porodu.... je mi už 27 a příteli dokonce 32 a miminko strašně chceme... pohužel jsem i po 1 potratu protože mi mimi umřelo, tak o to víc je toto chtěné.... vůbec jsem to nemyslela, tak jak si to pochopila.....
20. led 2007 v 19:26  • Odpověz
Musko... na ČT1 ve zprávách dneska? Opravdu? To jsem z toho jelen...sice to sou jen návrhy..ale fatk mi to přijde jak u blbých..jednou nahoru..jednou dolů... :grinning:
20. led 2007 v 19:50  • Odpověz
Marguerite, dnes na 4T 1, boli to návrhy novej vlády - všetko dole, len ten rodičovský má ostať. :grinning: :grinning:
20. led 2007 ve 20:50  • Odpověz
Topolánek to původně zdůvodnil tím, že "teď se rodí moc dětí, tak je to neekonomické". A pak že jde stejně "o malé častky". No jka pro koho že? Ale kdo ví, jak to s vládou bude, zda se jim to vůbec podaří prosadit. Doufejme, že ne. :angry:
20. led 2007 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj mamky,ja myslim,ze az tak moc se toho snizeni porodneho a rodicaku bat nemusime.Za1 je to navrh a za druhe komanci a Paroubek to neschvali jelikoz si nebude chtit rozhazet budouci volice.
1. únor 2007 v 09:01  • Odpověz
akina a není to od 1.7.2007 to porodné už snížené?Já si myslím,že jim to vše projde a vše bude zase snížené. :unamused:
1. únor 2007 v 11:55  • Odpověz
né není to snížené... je to jen v návrhu.. snad na červenec nebo červen. ted si nejsem jistá..
1. únor 2007 ve 12:01  • Odpověz
tiez som velmi zvedava kolko vydrzi to zvysenie rod.prispevku.Moc tomu neverim,ze stat bude mat dost penazi.Napiste viac co sa zase chysta v CR ohladom prispevku.Zijem v SR ale poberam z CR.
3. únor 2007 ve 22:45  • Odpověz
Ahojky holčiny. No já doufám,že to nesníží. Protože jestli jo,tak budu asi ráda když vyjdeme. Za měsíc se stěhujeme do vlastního,máme hypotéku,přítel nebere nic moc-kdyby to nebylo přes známe,tak jsme hypotéku ani nedostali. Navíc vybavení a tak. No už tak se toho bojím a ještě kdyby měli ten rodičovskej snížit. Sice to není hned,ale myslím,že později těch výdajů bude ještě víc,než teď.
3. únor 2007 ve 22:53  • Odpověz
som rad,ze tu este niekto je s kym sa da pokecat :grinning:
3. únor 2007 ve 23:00  • Odpověz
A proč by tu nikdo neměl být?
3. únor 2007 ve 23:06  • Odpověz
ahoj nemáte někdo nějaké novinky týkající se tohoto tématu?někdo mi říkal že to porodný už je schálený a bude od dubna snížený.já sama sem o tom nikde nic nezjistila
13. únor 2007 v 09:55  • Odpověz
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak je to s tím papírem na porodné, jestli se má podat nějakou dobu před porodem, nebo až po porodu ? ? ? Jsem prvorodička a mám v tom zmatek :sweat_smile: . . . . Předem děkuji za odpověď
27. srp 2007 v 08:59  • Odpověz
Ahoj, určitě až po porodu, jak jsem na webu na ten formulář koukala, tak tam je rodné číslo ditěte a to ted nemáš :slight_smile:
27. srp 2007 v 09:03  • Odpověz
Mockrát děkuji za odpověď ! !
27. srp 2007 v 09:06  • Odpověz
Akojky maminky,at čtu kde chci,mám pocit že snížení porodného na rok 2008 ještě schválené není,tak co je pravda a co výmysl.?
21. říj 2007 v 15:32  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.