• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zážitky s Českou poštou

(Zamčená)
22. října 2008 
Dockali, po 9 dnech byl slavnostne tady - nastesti mel kolega u sebe penize, protoze to dorucili zrovna naaaahodou v dobe obeda :slight_smile:) Technicky duvody nam nikdo nesdelil, kdyz pritel volal na nejakou zpoplatnenou linku, kde cekal a cekal a pak se nedockal, nebot o pul ctvrte uz jsou asi vsichni doma, tak jsme se nedozvedeli nic...
13. říj 2008 v 15:29  • Odpověz
Ale uz to, ze to odeslo 30.9. a 6.10. to meli slavnostne pripraveno k doruceni :grinning:
13. říj 2008 v 15:31  • Odpověz
autor
Dnes podáte, zítra dodáme, co? :zipper_mouth: Akorát ten zítřek o pár dní posuneme :angry:
13. říj 2008 v 15:32  • Odpověz
misicka - no oficiálně to do vlastních rukou pořád není, ale tím, že to dají jen tobě, tak vlastně v praxi jo.

lenka - to je dobrý :sweat_smile:

No já mám s ČP ještě jednu dobrou historku. Měli jsme pošťačku, která se strašně bála psů - samozřejmě i našeho - a tak nám házela poštu přes plot normálně volně na zahradu, což hlavně když byl vichr nebo pršelo bylo fakt super :grinning:. Někdy byla pošta ve schránce - to když pes ležel a nevěnoval jí pozornost nebo byl zřejmě zrovna na obchůzce někde za domem, ale jakmile vstal a šel se podívat, kdo k nám jde, tak si ani netroufla dát dopisy do schránky :sweat_smile: :grinning: . A to máme fakt hodnýho psa - labradora, který ani neštěká ani neskáče na plot, prostě nic, jen stál a koukal :grinning: . Ale už si asi někdo stěžoval, tak máme jinou (a to normální) pošťačku :grinning: . Takže i ve světle těchto zážitků mi připadají obstrukce s vydáváním obyčejných zásilek na poště trošku absurdní a směšný :grinning:
13. říj 2008 v 15:38  • Odpověz
pokud vás pošťáci takhle zlobí, můžete na oplátku pozlobit i vy je :wink: když otočíte výzvu, je tam možnost nechat si zásilku po telefonické domluvě doručit běžnou pochůzkou zdarma a pokud je zaškrtnutá, tak není nic lehčího, než zvednout telefon a domluvit si na poště, ať vám to další den doručí. je sice otrava čekat ještě do dalšího dne, ale uděláte to jednou, dvakrát a potřetí už to nebude třeba :wink:
13. říj 2008 v 15:39  • Odpověz
no tak mne posta ztratila dopis do vlastnich rukou, ve kterem byl rodny list Matyska... udelala jsem toco a nakonec se nasel asi po tydnu, byl nekde uplne jinde nez mel byt...

ted jsem si naopak objednala neco z mimibazaru a pani mi pise, ze se ji to vratilo jako nevyzvednuty balicek... myslite, ze jsme meli oznameni?? :rolling_eyes:

ale to je furt, u kazdy druhy zasilky, uz jsem to byla resit i u vedouci posty (pekna streka tam plus vynest kocarek do 3. patra, ale co by clovek neudelal, kdyz na nej prijde zachvat asertivity, ze :sweat_smile: )
no chteli me hodne rychle uklidit, ale zvolila jsem taktiku zasekle gramofonove desky, tzn. porad dokola jsem v klidu opakovala co se stalo a co pozaduju, az mi nakonec vyhoveli a od te doby je to o hodne lepsi, mam na pani i primy telefon....

no az ted zas ten balicek... bylo v nem chrochtajici prasatko pro prcka, pani nam ho venovala zdarma jen za postovne, ted ale nevim jestli ji to mam platit znova a udelat dalsli pokus, co kdyz to zas nedorazi... ja nechapu nekdy co oni delaj, u nas vecne chybi ty listky, ze mame neco na poste :angry: :angry:

asi zas pujdu na tu postu si to s nima vyrikat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
13. říj 2008 v 15:55  • Odpověz
jinac je ale zas super, ze tu na poste mame tlacitko pro osoby s detmi v kocarku... sedi tam dopolko deset duchodcu, vsichni otraveni... ja zmacknu a hned jdu na radu, celisti jdou k zemi, je to fakt na skrytou kameru :grinning: :grinning:
13. říj 2008 v 15:56  • Odpověz
schnek - no to je pravda, ale když se zeptáš v kolik asi tak přijdou, tak se dozvíš, že mezi 8 a 18, takže je pro člověka nakonec jednodušší si tam dojít, než se celý den bát jít na záchod nebo do koupelny, aby náhodou zrovna nepropásl to vytoužené zazvonění :grinning:
13. říj 2008 v 15:58  • Odpověz
jabber, to sice ano, ale zase víš, kdy cca chodí doručovatelka :wink: oni to doručí tak, že to prostě ráno doručovatelce dají do pošty a ona to doručí, jako kdyby to ten den dorazilo :wink: takže plus mínus budeš čekat v době, kdy vám běžně doručují :wink:
13. říj 2008 v 16:03  • Odpověz
lu - jo taky máme ten automat s čísly a tlačítko pro osoby s dětmi :grinning: , já se taky docela bavím :grinning: . Hlavně, když bába o holi najednou běží jak srnka, jen aby mě předběhla a pak je druhá :grinning:
13. říj 2008 v 16:04  • Odpověz
ty posty jsou vsude na svete stejny. Ja si pravidelne musim chodit na postu vyzvedavat balik od lush (od jinych odesilatelu mi to dojde v pohode, tedy postak zazvoni, ale s balikama od lush se ani neobtezuje zvonit, jen hodi listecek s tim, ze jsem nebyla zastizena, i kdyz jsem byla celou dobu doma. To je klasika). Jednou se ale stalo, ze mi zase vhodil listek s tim, ze jsem jako nebyla zastizena, at si to jako tradicne vyzvednu na poste, kde to melo byt ulozeno. Tak jsem tam vecer sla, vystala jsem tu nekonecnou frontu a kdyz jsem prisla na radu, tak pan za prepazkou ten balicek hledal asi 15 minut a pak mi rekl, ze ho tam nema. No rozjela jsem patraci akci a po dvou dnech jsem prisla na to, ze postak ten balik nechal u sousedu (i kdyz mi na listu o nezastizeni psal, ze je ulozen na poste) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2008 v 16:04  • Odpověz
schnek - u dopisů to tak funguje, ale já většinou potřebuju znova doručit balík a tam záleží jak jede auto a kolik toho má :unamused:
13. říj 2008 v 16:06  • Odpověz
Jabber: presne! jak vzdycky nemuzou a pak bezi, co?? :grinning: :grinning:

Zanett: mame nekolik podobnych historek... nejlepsi je kdyz si muz nechal neco poslaz z USA a sledoval to pres jejich web a tam bylo, ze to dorucuji uz a tak a cislo... a tady totalni bordel, jeden balik uplne ztratili, druhej se hledal asi tyden...
a nemohli pochopit jaktoze mame presne cas kdy to priletelo a americky cislo toho baliku a tak :sweat_smile: :sweat_smile: z toho byli dost zaskoceny teda :sweat_smile:
13. říj 2008 v 16:10  • Odpověz
oni to tak dělají .. hodí to na poštu a ani nezvoní :grinning:
13. říj 2008 v 16:13  • Odpověz
jo, hodí na poštu nebo na zahradu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. říj 2008 v 16:58  • Odpověz
budme radi za to co je no ne?? :grinning: :grinning: :grinning: kdyby nam to jak v juesej hazeli na zahradu a trefilo by te to pri rannim vychazeni z domu se salkem starbuck kafe :grinning: :grinning:
13. říj 2008 v 17:03  • Odpověz
aponchie - no vidíš, to mě vlastně nenapadlo, že jsme byli jak v USA :grinning: :grinning:
13. říj 2008 v 17:21  • Odpověz
no vidis to a porad by se cesi chteli priblizovat statum tak tady to maj :grinning:
13. říj 2008 v 17:22  • Odpověz
aponchie - :grinning: a já si myslela, že ta naše pošťačka je nějaká šahnutá :grinning: a ona byla přitom Američanka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2008 v 17:24  • Odpověz
presne tak! :grinning: takze muzes bejt vlastne vdecna :grinning: :grinning: a priste ji podekuj a rekni,ze to mas jak na Floride :grinning:
13. říj 2008 v 17:25  • Odpověz
noooo, teda, ja si pamatuju z doby v USA, ze posta nam normalne chodila do schranky (zadny prehozeni novin pres plot :grinning: ),i kdyz je fakt, ze jsem otamtud jednou posilala balik do CR a pan na poste mel docela problem najit v jejich seznamu CR (potreboval na to nalepit nejakou etiketu s finalni destinaci a tu samou nalepku mi dal jako potvrzeni o prijeti zasilky)....no az jsem prisla domu, tak jsem si vsimla,ze na te nalepce byla Slovenska republika a ne Ceska :grinning: ...ale balik kupodivu dosel....
13. říj 2008 v 17:26  • Odpověz
no ona už je naštěstí asi zase někde na Floridě :grinning:
13. říj 2008 v 17:26  • Odpověz
no manzelovi to hazeli pred dvere jak kdy a balik donesli do rukou proste jak se povedlo :grinning:
13. říj 2008 v 17:29  • Odpověz
autor
Tak balík mám doma, paní za přepážkou mi ho ochotně našla a na moje oznámení, že jsem neměla ve schránce výzvu, se mě několikrát nevěřícně zeptala, jestli jako fakt a jestli se u nás v paneláku dá dostat ke zvonkům. Když jsem jí to potvrdila, tak vzala lístek, na ten napsala jméno, adresu, že nebylo ve schránce oznámení a dva vykřičníky k tomu :slight_smile:. Jsem zvědavá, jestli se něco změní :wink:
13. říj 2008 v 19:51  • Odpověz
k poště už nemám slov :grinning: ...psala jsem na tu naší už dvakrát stížnost .)) vždy to prověřili a závěr...že nemůžou dokázat zda na mě fyzicky paní doručovatelka zvonila či ne...teda abyste byli v obraze...byla jsem celý den doma a k večeru ve schránce oznámení...a to se stalo x krát...bych to pochopila ještě u balíčku ale tohle byla zásilka větších rozměrů a když jsme došla na poštu byl to obyčejný doporučený dopis...apod. dokonce mě i pošťačka odchytla a zkusila něco jako mi vynadat, co jsme si to dovolila napsat na ní dvoustránkovou stížnost ... ot om jaké jsou tam šílené fronty, když si jdu to něco vyzvednout se ani nezmiňuju..jo a jednou jsem šla vyzvedávat přeplatek a oni neměli už peníze chudáci :grinning: :sunglasses: :grinning: takže super služby české pošty :sunglasses:
13. říj 2008 ve 20:13  • Odpověz
jééé, to je téma. Já bych mohla vyprávět, jak z už jsem z České pošty málem šedivá :slight_smile:. Dokonce i vedoucí se přede mnou nechala zapírat.
1) Chodily nám 2. upomínky, ale oznámení o uložení a 1. upomínka vůbec nepřišla.
2) na jeden balík přišla upomínka i několik dnů po jeho vyzvednutí (to se pak dámy divily, že ho nemůžou najít a ještě byly nepříjemné, proč si jdu pro ten samý podruhé... ale jak mám kruci vědět, že je to ten samý, že?)
3) I kdyže jsem byla celý den doma, ve schránce jsem našla jen lístek, že mám na poště doporučený dopis - když jsem si ho šla vyzvednout, měli tam poznámku, že dům byl uzamčen... docela legrace, když oznámení bylo hozené ve schránce, která byla v tom zamčeném domě, do kterého se pošťačka údajně nedostala.. a zvonky před vchodem asi přehlídla, abych si pro to došla dolu. A když jsem si to šla vyzvednout, tak mě ještě zprdly, že si mám dojít až večer, že s tím pošťačka ještě nepřišla. Tak buď ať to sebou netahá a nebo ať mi to doručí, ne?
4) Hodily mi složenku nějakého pána a jediné, co se schodovalo z adresy bylo číslo popisné, jinak bylo jiné jméno i ulice. Nevěřila jsem očím. Když jsem to šla reklamovat, že by z toho ten pán mohl mít problémy, kdyby tu složenku nezaplatil, tak měli na poště akorát nějakou kontrolu a chlap se nestačil divit, co zaměstnanci pošty dokážou.
5) Docela pravidelně nám nedocházely pohledy z ciziny, takže už jsem všem říkala, ať nám radši ze zahraničí ani nepíšou.
13. říj 2008 ve 21:08  • Odpověz
jo a pak ještě jedna nepříjemná zkušenost, přišel mi dopis do vlastních rukou z úřadu a pošťačka to dala ženské, která měla stejné příjmení, co bydlela s námi ve vchodu. naštěstí mi to ta paní donesla, ale kdyby ne, tak by z toho byly nepříjemnosti, protože to bylo s doručenkou a na úřadu by to tím pádem bylo jako převzaté a já bych o tom ani nevěděla. Tak jsem si šla taky stěžovat. Hlavně, že když chci něco převzít za manžela, kterého mám i v občance zapsaného, tak je to děsnej problém a nejde to, ale úplně cizí ženský to daj bez problémů :frowning2:
13. říj 2008 ve 21:14  • Odpověz
Tak já mám jednu smutno veselou :wink: pošťačka nosila mojí babičce důchod. Jednou ale byla babička delší dobu u tety, takže pošťačka se nedozvonila (důchody pak ležely na poště, kde si je vyzvedla posléze, nebo je vyzvedával taťka, teď už nevím...) No a pak se babička vrátila a pošťačka nikde, prostě přestala s důchodama chodit. Tak to taťka urgoval, jakože co, a na poště mu řekli: "Jo tak, a my mysleli, že je ta paní už mrtvá!" :grinning:
15. říj 2008 ve 13:07  • Odpověz
janey :sweat_smile: :grinning:
15. říj 2008 v 16:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.