• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zážitky s Českou poštou

(Zamčená)
22. října 2008 
Holky, nemám na to číst ty tři předchozí stránky, ale zkopíruju sem svůj loňský příspěvek :wink:

Pardon, bude to trochu delší :wink:

Stručné shrnutí událostí:

Pondělí – objednán stan

Úterý – stan odeslán, objednány baterie do mobilů, baterie odeslány

Čtvrtek – utíkám z práce, abych stihla zavíračku v 18:00, ve schránce nacházím doručenku ke stanu, zjišťuji, že pošta nezavírá v 18:00, ale v 16:00

Pátek – z práce potají utíkám 2 hodiny před koncem pracovní doby (kdo může?), po dlooouhých peripetiích nakonec dostávám stan. Zároveň se ptám po bateriích, odeslány byly v tentýž den jako stan a ten je na poště už odvčera. Do očí je mi sděleno, že žádnou další zásilku na poště nemám.

Pondělí – ve schránce nacházím OPAKOVANOU výzvu k vyzvednutí zásilky (baterií) – tudíž v pátek tam 100% musely být, navíc mě trochu irituje, že nejen, že jsem neobdržela výzvu první, ale navíc mě někdo upomíná po dvou pracovních dnech. Na svoji mailovou stížnost obdržím odpověď, že si mám do Roztok zavolat a oni mi zásilku přepošlou, kamkoliv budu chtít.

Úterý – celé dopoledne se pokouším dovolat na poštu. Nakonec to zvedne první ochotný člověk za tu dobu, slíbí mi, že mi zásilku HNED přepošle – a kamže to bude? Na Hlavní poštu do Jindřišské v Praze, OK, posílám, zítra to tam máte.

Středa – dáme poště jeden den čas, ne? :wink:

Čtvrtek – jdu na Hlavní poštu do Jindřišské. Venku na mě čekají dvě kamarádky s ročními dětmi, protože si přece jenom jdu vyzvednout jen malý balíček, co? Od okénka mě pošlou k jinému okénku. U jiného okénka mi řeknou, že tam balíček nemají, a pošlou mě na reklamace. Na reklamacích zjišťují, že je balíček… v Roztokách! Ano, na té samé poště, kde mi předevčírem slíbili, že na mě bude 100% čekat do druhého dne v Praze. Čí je to vina? No přece moje, že váháte :wink:

Ono totiž nestačí tam zavolat a říct – dobrý den, jsem ta a ta, přepošlete mi můj balík tam a tam – moje POVINNOST je totiž sdělit magickou formulku „poste restarte.“ A kde se o takové povinnosti mám dozvědět? No to je přece jasné, když totiž tuhle větičku neřeknu, pracovník pošty přepošle balík JINAM. Kam jinam, že máme Hlavní poštu v Jindřišské jenom jednu? Ale ne, když mu nesdělíte „poste restarte,“ tak si bude myslet, že na hlavní poště pracuju! (Najděte mi blbce, co pracuje na Hlavní poště v Jindřišské a nechá si posílat obálku na poštu do Roztok, která zavírá ve čtyři). A proč se mě na to nezeptal sám? No přece zapomínám, že je to MOJE povinnost!

Hmmmm, ale jakto, že mi to nakonec neposlali? Aha, vždyť se jedná o obchodní balík, ty my přeposílat nesmíme. Tak proč jste mi to slibovali? No to víte, ten pán je asi nezkušený a netuší, že obchodní balíky my nepřeposíláme. A to mi to nemohl dát vědět? Slíbil mi přeci, že to HNED přepošle, přitom to tam nechal dva dny ležet…

Tenhle hovor probíhal za neustálých pokusů paní na reklamačním oddělení dovolat se do Roztok (já ji varovala, že mi to trvalo půl dne ). Nojo, v Roztokách už o mě vědí, už tam mají moji stížnost :slight_smile: To je od nich tak hezké, když mi na ni ještě nikdo neodpověděl… Tak jo, ale co se mnou? Obchodní balík my přeposílat nesmíme. Zavíráme ve čtyři, zařiďte se. Nezařídím! Ne? Tak jak to chcete řešit?

Omyl paní reklamační, jak VY to chcete řešit? Situace je taková, že když už jsem se ve Vašich nemožných otvíracích hodinách dokopala na poštu, bylo mi řečeno, že tam balík není (a byl!).CHYBA! Poté mi bylo přislíbeno, že mi ho přepošlete, i když nesmíte. CHYBA! Nezadala jste přesnou adresu – ta, kterou jsem nahlásila, Vám stačila. CHYBA! Chyba, chyba, chyba, ale ať to beru z kterékoliv strany, všechny ty chyby jsou na straně pošty, tak proč JÁ bych měla hledat řešení???

Naštěstí aspoň paní na reklamačním uznala mé argumenty, takže usoudila, že pokud roztocká pošta chybovala, roztocká pošta má zjednat nápravu. Zítra cestou do práce (7:30, otevírají v 9:00) zaklepu na zamřížované okno, vyjde ven pracovník pošty a balíček mi osobně předá. Výhra? Ne, jenom ta prohra tolik nebolí.

Pátek – v 7:30 ráno (pro ty, co si myslí, že paní na poště vstávají na devátou :wink:) klepu na okénko. Osobní omluva od vedoucí naší pobočky (už na mě čekala ve dveřích, podala mi ruku a představila se, opravdu velice slušné jednání), že mě chápe, ona by si jako zákazník taky stěžovala. Je tam teď jen ona a ještě jedna zaměstnankyně, čas od času jim na týden pošlou brigádníka, denně dělají dvanáctky včetně sobot. Výpomoc nestojí za moc, ale na druhou stranu jsou vděční aspoň za něco. Trvá to už tři měsíce a jediné, jak to řeší shora, je, že vždycky dostanou vynadáno, že si vypíšou přesčasy. Ale uznala, že do toho mně, jakožto zákaznici, ale vůůůbec nic není. A vlastně mi děkuje za tu stížnost, aspoň nahoře vidí, že tu mají problém.

Dostala jsem balíček, i když ze začátku zaměstnankyně tvrdila, že tam není :grinning: Naštěstí paní vedoucí řekla, že JE, včera ho osobně držela v ruce. Víte, v čem byl problém? Manžel při objednávce vypisoval kolonky, jedna byla na titul, tak tam napsal Ing. Tím pádem mě měla pošta zařazenou pod I, takže když vzali občanku a hledali mě pod T, nic neviděli :frowning2:

Tak si nemůžu pomoct, ale dle mého není chyba u nás, ale v celé té mizerné státní organizaci, která bohužel nemá žádnou konkurenci, tak se k zákazníkovi může chovat jak k obtížnému hmyzu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2008 v 16:10  • Odpověz
poste restaNte jsem chtěla napsat, holt spelling checker ve Wordu :slight_smile:
15. říj 2008 v 16:10  • Odpověz
A další kapitola na téma pošta, naposled, když jsem si nechala něco poslat do práce (a jednalo se o knihu, kterou ke své práci potřebuji a hradí ji firma!), v úterý to bylo odesláno z Brna a ve čtvrtek mi z Brna volali, že tam mají zásilku zpět, protože já jsem ji osobně odmítla!
Chápete, že v tomhle je pošta rychlá – jedno odpoledne to odešlou z druhého konce republiky, druhý den ráno je to v Praze, pošťačce se nechce lézt do schodů (sídlíme až ve třetím patře), natož mi tu nechat lístek, tak nahlásí, že jsem to osobně odmítla (ani jsem o tom pochopitelně nevěděla), a další den dopoledne už to mají, chudáci zmatení, zase zpátky v Brně...
Chyba je moje, hlásí pošta – proč si objednávám věci, co nechci???
15. říj 2008 v 16:11  • Odpověz
A do třetice :wink:

Manžel si objednal balíček z USA.

Pravda, nedonesli mu ho domů, ani mu nedali lístek do schránky, klasika. Dokonce ani druhou upomínku nedostal, už se nedivím... Zašel na poštu, ukázal občanku, pošťačka mu ukázala balíček a řekla, že bude platit 1500 clo. No, bohužel, nečekal to, peníze s sebou neměl, tak tedy zítra.

Druhý den přišel s občankou a pošťačka mu tvrdí, že tam žádný balíček nemá! Nebýt toho, že ho viděl den předtím na vlastní oči a byl ochotný se s babou hádat tak dlouho, až zvedla pr*** a balík znovu našla, tak došlo k situaci:
- přestože jste doma, nikdo nezvoní a balík vám nedoručí
- nedostanete upomínku
- nedostanete ani druhou upomínku
- když přijdete na poštu osobně, balík vám zapřou (přestože tam leží)

Tak JAK se k němu lze legálně dostat? :grinning:
15. říj 2008 v 16:17  • Odpověz
:grinning: :grinning: len, ja nestacim zirat :grinning:
15. říj 2008 v 16:18  • Odpověz
holky..tak to u nás ta pošta ještě ujde :sweat_smile: když to tak čtu :sweat_smile:
15. říj 2008 v 16:19  •  2 děti  • Odpověz
Mimochodem jsem nějak nenapsala, že naše pošta (cca sedmitisícové město) měla otvíračku 9-11 a 14-16 :zipper_mouth:

Nemusím dodávat, že od té doby si všecko vyzvedávám osobně a na poštu jsem za ten rok zašla s největším sebezapřením jednou :wink:
15. říj 2008 v 16:20  • Odpověz
len, no snad chapes, ze je naprosto nutne, aby meli pracovnici posty tri hodinovou prestavku na obed :grinning:
15. říj 2008 v 16:22  • Odpověz
Zanett, nejhorší na tom bylo, že oni žádnou přestávku neměli... Já když ten bodrel viděla, dělaly tam DVĚ ženské (plný stav je, tuším, 6) od sedmi rána do sedmi večer, přijímaly poštu, třídily balíky, papírovaly... A mezi tím si na čtyři hoďky denně sedly k přepážce a nechaly na sebe řvát lidi. Práce bylo několikanásobně tolik než jsou dvě ženský schopný zvládnout a zeshora jim akorát nadávali, že si nechávají proplácet příliš mnoho přesčasů. Občas jim tam, aby se neřeklo, poslali totálně vypatlanýho brigádníka, který v tom nadělal ještě větší bordel.

A každý den před poštou stálo auto s nápisem "Dnes podáte, zítra dodáme" :wink:

Velice trefně to teď pojmenovali v jedněch novinách. Pošta má prý povinnost (měřítko kvality) dodávat 90 % zásilek do druhého dne. Ale co se děje se zbylýma 10 %, nikoho nezajímá :grinning:
15. říj 2008 v 16:29  • Odpověz
s pošťákem, co rozváží baliky problém už nemám:grinning: někdy v únoru jsem ho sjela a od tý doby mi balík donese až k nosu:grinning: tj. vyjede výtahem až do předposledního patra věžáku :wink: oplátkou mu otvírám dveře, když se nedozvoní na správce, aby mohl hodit ostatním papírky do schránek:slight_smile:
ale ta paní, co nám nosí obyč poštu mně leze na nervy moc :unamused: zvoní jako na lesy(tj 3x velmi dlouze stiskne zvonek :angry: ) a okamžitě odjíždí výtahem:frowning2: máme byt "velký" necelých 60m2 a prostě jí nikdy nestihnu :angry: :angry: :angry: pak samo najdu ve schránce, že nejsem k zastižení:frowning2: jednou se mi jí podařilo odchytit, trochu jsme si popovídaly a od tý doby nezvoní vůbec:frowning2: všechny doporučené zásilky jsou "větších rozměrů", proto je mám na poště :angry: :angry: :angry: větší rozměry jsou normální obálka na dopis :sweat_smile:
15. říj 2008 v 16:30  • Odpověz
jo a jednou jsem odmítla převzít zásilku do vlastních rukou adresovanou MM otce(který v bytě přes 20 let nebydlí a s MM se nestýká) a pošťačka poněkud nedokázala pochopit proč to nechci převzít :grinning: prý mu to mám dát :grinning: no nevím, toho pána jsem za 10 let viděla 1 :confused: , tak nevím, nevím :grinning:
15. říj 2008 v 16:33  • Odpověz
len, aha, no tak to je jasny; otviraci hodiny pro verejnost meli maximalne zredukovany prave proto, aby za tu otviraci dobu stihly prijit do styku s co nejmensim poctem hulvatu :grinning:
15. říj 2008 v 18:27  • Odpověz
tak to u nás pošťačky místo do schránky nebo aby zazvonili a počkali až přijdu ke dveřím,dávají dopisy,balíčky,složenky na taras u plotu,kde se již nejednou stalo,že je náš pes Labrador rozcupoval po celé zahradě :angry: a nejen to,také jsem několikrát převzala zásilku určenou do vlastních rukou jinému členu rodiny a nechtěli po mě ani občanku,že si tam nějaké číslo dopíší!!! :angry: podpis jsem měla napodobyt !!HNUS
15. říj 2008 v 18:56  • Odpověz
len, myslím, že vedeš :grinning:
15. říj 2008 v 19:39  • Odpověz
ac bych tomu nikdy neverila, co sme zacli CP drbat, tak mi svete div se, v pondeli donesl postak (predpokladam ze to byl postak nemel modrej mundur ale normalni hadry) doporucenej dopis az k bytu.

dneska rano tentyz clovek balik az k bytu. s tim ze si vsiml ze mam mimco (mam kocarek v predsini) tak ze me to nese nahoru :astonished: sem malem padla do kolen. nebo se mu zalibil muj zupanek (= tlusty frote obri zupan) ve kterym mu po ranu otviram :slight_smile:

sice nevim jestli to vubec je postak nic mu nepodepisuju jen me to preda ale pokud to bude takhle dal fungovat tak je me uplne jedno kdo to je :grinning:
17. říj 2008 v 11:22  • Odpověz
autor
Ahoj holky, dlužím vám pokračování, jak to bylo s tím doručeným - nedoručeným balíčkem dál. Další den jsem potřebovala na poštu zaplatit sipo, a tak jsem si říkala, že se zeptám na tu mou stížnost. Totiž den poté, co jsem balík vyzvedla na poště, byla ve schránce upomínka s datem dne, kdy měl být podle online sledování zásilky doručený. Mám tenhle týden dovolenou, takže dopoledne jsem byla vždycky doma. Neúspěšný čas doručení - 8 hodin ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Na poště se mi velmi ochotně věnovala paní, která má pravděpodobně stížnosti "v popisu práce" a dozvěděla jsem se, že si s balíkářem promluvila a on tvrdil, že se k nám nemohl dostat, protože se u nás opravují zvonky a že není přístupný vchod. Což je sranda, protože na našem sídlišti sice opravujou jeden barák, ale rozhodně ne ten náš. Chlapec se vymluvil na špatnej barák :rolling_eyes: :grinning: Asi by se měl naučit rozpoznávat čísla :sweat_smile: Takže paní povídala (když jsem ji zase několikrát ujistila, že náš panelák je bez problémů přístupný), že si s dotyčným ještě jednou promluví a doufá, že už se to nebude opakovat :slight_smile: Dneska mi přišel další balíček a listonoška zazvonila, já si pro něj přišla dolů, ona mi ho dala a omlouvala se, že pokud by mi někdy přišel objemnější balík, že by se s tím netahala, ale dala mi vědět, že mám ve schránce výzvu a já bych si ho vyzvedla na poště. Tak snad to s tou poštou ještě nebude tak zlý :wink:
17. říj 2008 v 11:45  • Odpověz
česká pošta NO COMENT - jeden vetsi bordel jak druhý a člověk se nedovolá spravedlnosti.. :rolling_eyes:
17. říj 2008 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz
Česká pošta :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (to je blicí smajlík aby bylo jasno)

Nejvíc mně sere že u baráku mi dají doporučený dopis pro koholiv, na poště nemůžu vyzvednout ani manželův obyčejný balík..manžela mám zapsaného v OP.

Oznámení bez zazvonění...běžná věc.

Pošťačku jsem seřvala jen jednou...zvonila 2x když jsem zrovna přebalovala malou,pak potřetí,tak se ozvu a ona "JA JSEM ZVONILA UŽ 3X,VY MNĚ NESLYŠÍTE?!!!!" Tak to jsem už nebyla ani zdvořilá a paní mi balík donesla až ke dveřím.

A ještě výborná story...na svatbě nám ustřihli občanky a dali ten náhradní doklad...není na něm foto.Tak si jdu na náhradní doklad vyzvednout balík na staré jméno...mám s sebou ustřeženou občanku se starým jménem a náhradní doklad s novým...a pošťačka?Nedá mi to protože na náhradním dokladu není foto,chce oddací list.Vy máte někdo foto na oddacím listu?!Ten balík mi nakonec dala ale tvářila se že jí rvu játra zaživa.
17. říj 2008 ve 14:20  • Odpověz
dnes jsem musela u nás na poště vytáhnout kočár s dítětem asi po12ti schodech přitom plné ruce 5ti balíčků k odeslání,uvnitř fronty až ke dveřím,lidi nervózní a úřednice ještě víc no poštám se raději snad vyhýbat :grinning:
17. říj 2008 ve 14:25  • Odpověz
já byla svědkem toho, jak šla maminka s 14 letým klukem vyzvednout balík, který přišel tomu klukovi. a jak myslíte, že to dopadlo, nedali jim ho. 14ti letý totiž nemá občanku a maminka ho nemá zapsaného v občance, leda by prý musel přinést pas, jestli ho má, aby viděli jeho fotku, jinak mu to nedají. Dobrý ne?
17. říj 2008 ve 14:37  • Odpověz
řekněte my,je možné,aby se opravdu stratil balík? víc jak před měsícem jsem kupovala přes dětský bazárek kočárek a dodnes nedošel!! Paní od které jsem ho koupila mě ujišťuje že ho poslala,tak nevím jestli ji mám věřit a nebo jak to chodí s reklamacemi na poštách? nemám ani kočár,ani peníze :frowning2:
17. říj 2008 v 15:12  • Odpověz
Pandora ona musí mít ten papírek(teď nevím jak se tomu říká),že to poslala,tak ať to reklamuje ona.
17. říj 2008 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz
autor
Pandoro, přesně tak, paní to posílala, ona od toho má mít doklad (podací lístek) a ona by měla zajít na poštu zeptat se, co se s balíkem stalo. Ty nic nevymyslíš... :unamused:
17. říj 2008 v 15:16  • Odpověz
autor
Ale paní by ti mohla - pro tvůj klid - protože to, že balík poslala jí bez důkazu věřit nemusíš, poslat mailem oskenovaný (vyfocený) ten podací lístek :slight_smile: Aspoň bys věděla, že ho opravdu poslala.
17. říj 2008 v 15:19  • Odpověz
to vím,říkala jsem jí,že to musí reklamovat ona :unamused: prý tam byla a oni zjišťují jestli se balík opravdu ztratil,ale jak to budou dlouho zjišťovat,je tedy fakt,že ta paní se mnou odmítá komunikovat,ona své peníze dostala :angry:
17. říj 2008 v 15:19  • Odpověz
Ale podací lístek má ta paní jen v případě, že to poslala jako cenný balík, ne? Obyčejný balík žádný lístek nemá...
17. říj 2008 v 15:22  • Odpověz
autor
No já nevím, ale kočárek by mě teda nenapadlo poslat jako obyčejnej balík :unamused: Mně cenný věci chodí jako obchodní balíky :confused:
17. říj 2008 v 15:23  • Odpověz
pandora - snad jsi nenaletěla :confounded: , je fakt, že by ti mohla poslat kopii toho lístku, jestli ho má :wink:
17. říj 2008 v 15:25  • Odpověz
aima - no mě by to taky nenapadlo, ale asi se to dá. Jo a aby informace byla kompletní, tak pošta za takový balík nenese žádnou odpovědnost - dobrý, ne? :rolling_eyes:
17. říj 2008 v 15:28  • Odpověz
autor
jabber: No jasně, když se balík někde zatoulá, nikdo za to nemůže :angry: Já i když posílám balíky s věcma za pár korun, tak je vždycky posílám doporučeně, takže podací lístek mám :wink:
17. říj 2008 v 15:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.