• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žije se vám po Novém roce dobře?,jak vidíte svou budoucnost??

(Zamčená)
19. ledna 2011 
Ahojte maminky moc by mě zajímalo jak žijete v dnešní době..
pokud se vám cokoliv nelíbí na vládních škrtech apod...mrkněte k nám do skupiny na FACEBOOK...
http://www.facebook.com/pages/Protest-proti-ubirani-penez-maminkam/117492204990892?ref=ts

viz horní odkaz...

uděláme stávku......
13. led 2011 ve 20:14  • Odpověz
Jelikož už za dva měsíce budu na dvojčátka pobírat celkem 3800,- (zvolila jsem čtyřletý rodičák, chci být s dětmi co nejdéle), rozhodně se přidávám.
14. led 2011 v 11:46  • Odpověz
Ahojky!Taky se mi to nelíbí,ale myslíte si,že si stávkou pomůžeme...?Já myslím,že ne...:frowning2: Jsem ráda za to,co máme a můžu jen doufat, že nám neseberou i rodičák...:slight_smile:
14. led 2011 ve 12:11  • Odpověz
Můj názor - stávka ničemu nepomůže!

Bohužel šetřit je potřeba, ANO, štve mě, že si nahoře ukrojí jen málo ze svých zajisté tučných platů a odměn, či-li je to v nepoměru se škrty u občanů, ale tak to prostě je a opravdu si nemyslím, že tomu nějaká "vzpouta, stávka" či jak to nazvat pomůže.

Ohledně snížení částky u 4l. rodičovského příspěvku mám také svůj názor. Pokud si maminka tuto variantu vybere, zřejmě má manžela, který je zaopatří. Dobrovolně nevím, kdo si ho může zvolit. Jako nešťastnou situaci vidím toto snížení i těch, kdo si vybrat NEMOHLI. Proto bych ho klidně zrušila úplně.

A odpověď na položenou otázku? ANO, žije se nám dobře - máme krásného syna, fungující manželství, jsme zdraví....a pro ty, kteří si teď myslí, že jsme zřejmě "za vodou" jen podotýkám, že už přes půl roku žijeme jen z úspor + rod. příspěvku+ něco, co přivydělám, manžel je bez práce.
14. led 2011 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz
Nechápu, jak někdo může přemýšlet takhle....holky, uvědomte si , do jakých s prominutím sraček , nás dostaly vlády socanů....jasně, maminky se měly dobře, zyvšovalo se porodné, mateřská , důchodic taky jásali, ale za jakou cenu?????
Jsme zadlužení a to teda jako fest...a já jako matka si raději ted utrhnu od huby, aby se anše děti měly za pár let líp a naš stát nebyl zadluženej, než že si budu krásně užívat mateřskou třeba za deset tisíc....
V některých státech je mateřská třeba jen jeden rok a nebo vůbec..t.akže budmě rádi za zdravé děti, hodné manžele a za to, že máme střechu nad hlavou....
Stávka je zbytečná...to je jak kdybyste šli stávkovat pro to,a by se zadlužila naše země ještě víc.... :unamused:
14. led 2011 ve 12:41  • Odpověz
já myslím že stávka nepomuže vím že si tedka kdo to třeba čte řekne jo to když si řekne každá tak pak to tak dopadá,ale stojím si za svým a je pravda že stát se nemuže furt zadlužovat přece jen chce aby se naše děti měly dobře a přiznejme si pokuid by jakákoliv znás byla nahoře u koryta tak by si hrabala taky pro sebe a brala na druhých.a jak tu už někdo psal mi si nemáme na co stěžovat jsme stát kdy dovolují a platí nejdéle aby mohl být člověk s dítětem doma znám holčiny co bydlí mimo ČR a víte jak nám zavidí že mužeme být doma 3-4roky ona musí po pul roce do práce a nebo dát výpověd.takže važme si toho co máme a hold ta 4letá je naprd ale je to na volbě člověka pokud má teda možnost volit ale co vím tak aji holky co byly na pracáku tak nemusely na 4letou vše se dá obejít.
15. led 2011 v 00:42  • Odpověz
zije se mi skvele, nic me netrapi a stavky nepodporuju :slight_smile:
15. led 2011 v 09:58  • Odpověz
Jak už tady bylo několikrát řečeno, taky se mi nelíbí spousta věcí a hlavně to, že normální člověk, který pracuje a odvádí daně, platí zdravotní a sociální pojištění, tak je za to nakonec bitý na penězích a stát jim vezme, co jenom může a zase dá těm, kteří na nás parazitují, nikdy nepracovali a ani pracovat nebudou, protože se jim nechce, zdravotní a sociální neplatí a žijou si vesele na úkor nás :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ovšem musím říct, že se nám žije skvěle, jsme zdraví, máme krásné manželství a co nevidět se dočkáme našeho milovaného miminka, na které jsme čekali tolik let a nic na světě bych za tohle nevyměnila. Holt, budeme se muset přizpůsobit a uděláme všechno na světě, abychom byli i šťastná rodinka, protože si myslím, že jsou na tom lidi daleko hůř a nemůžou s tím vůbec nic dělat. Takže to je můj názor :slight_smile:
15. led 2011 v 10:14  • Odpověz
No, je to k pláči, jak naivní jsme ! My si odtrhneme od huby aby se děti měly líp??? A tomu jako věříte??? Odtrhujete si, aby zas měli ti shora kde brát na své roztopášnosti! Kde jsou "kasy", které se po 89 otvíraly???
Pokud se někdo ptá, jak si žiju - ano, dobře, mám zdravého manžela, děti, sama jsem díky Bohu zdravá. Mám kolem sebe spoustu radosti a dobrých lidí.
A jak se mi žije ve státě? Nijak. Nevadí mi, že nejsem bohatá. Spíš mi vadí, že "žijeme v demokracii", kde se zavede povinné očkování pod hrozbou sankcí (ač proti očkování vyloženě nejsem, toto je silné kafe), vadí mi že za zdravotní péči a vzdělání budu muset vynaložit hodně peněz (ač ústava píše něco jiného). Vadí mi, že náš stát se pomalu ale jistě opět řítí do spárů totality.
Že jsme my Češi jako ovce - známá věc. Takové to "stávka stejně nepomůže" - účelem stávky není vyloženě vydupat si větší peníze, účelem stávky je ukázat jednotu a názor lidu, na druhou stranu jak mají politici zjistit naše názory?? Přes předem zkorumpované dotazníky médií, nebo snad z pravdyříkajícího tisku?? Toto je třeba dle mě si uvědomit.
15. led 2011 ve 13:49  • Odpověz
tak to už tady bylo ne? Nějaká kočárkiáda.. Nesmysl..podle mě... Máte pocit, že v jiných státech se žije lépe? Pokud ano, tak se seberte a žijte tam, vždyt vám nic nebrání.
Ne, že bych kroky vlády schvalovala, to určitě ne, ale připadá mi zbytečné se nad tím zamýšlet. A stávky? ty bych normálně zakázala!!! Stávkování mi připadá naprosto ubohé, at už stávku kdokoliv za cokoliv....
15. led 2011 ve 13:54  • Odpověz
naprosto souhlasím s p. renat2 (úplně první příspěvek) přesně má slova,ohledně vládních škrtů atd.. Odpověď na otázku zda se nám žije dobře? Zatím ano,ale mám strach jak to bude dál. Beru rodičák, jen přítel nyní pracuje,ale smlouvu mu prodlužují co měsíc,takže nikdo neví co bude..v dubnu se nám narodí mimčo,v září jde starší syn do školy, takže bude spousta výdajů..čekáme opětovné zvýšení plateb za byt... Rodičák 4letá varianta, bohužel si vybrat nemohu takže spadá i na mě,mohl by jít přítel na mateřskou a pak rodičák přehodit na mě,už 3.letou variantu,ale máme strach aby po ukončení mateřské mu zaměstnavatel nedal výpověd.. Takže bychom na tom byli podstatně hůř.. Tady si prostě člověk vybírat nemůže..chci říct obyčejný slušný člověk...
15. led 2011 ve 14:20  • Odpověz
žije se mi dobře - od státu totiž nic nečekám

já si pořídila děti a já je mám zaopatřit - a to taky dělám (tedy samo vše spolu s manželem)

jen pro formu - to co nám stát dává se nazývá "rodičovský příspěvek" - jen spousta lidí si myslí, že to je něco, co má pokrýt nějaké náklady dítěte - ne - je to příspěvek pro rodiče - z toho plyne, že ani nemá zaplatit celé náklady tohoto rodiče nebo snad dokonce celé rodiny - má přispět na část nákladu toho rodiče, který se stará o děti
tedy pokud půjdeme dál - ty děti a částečně i pečujícího rodiče má živit ten druhý rodič - to, že to nedokáže není vina státu
19. led 2011 ve 23:40  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.