• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
ahojík holkyyy mela jsem ted fofr ale uz jsem tu..pred chvilkuo jsem se vratila od mudr..mimi nam roste krasne....moc jsme toho nevideli protoze mam silnou brisni stenu,ale videla jsem krasne srdicko a taky rucicky a nozicky..krasnej pohled..20.4. jdu zasee se tesimmm
Jak se mate vy?co je noveho?
31. bře 2009 v 17:12  • Odpověz
Dáši, tak to je super. Dokud jsem necítila pohyby, tak jsem se tady vždycky strašně těšila na ultrazvuk, že mimi aspoň uvidím. :slight_smile:
31. bře 2009 v 17:16  • Odpověz
ebony:presne tak..ja jeste necitim pohyby tak kazda fotecka je pro me krasna..a hlavne ten pohled...ani nevim kdy uz ucitim pohyby..ale asi to tak brzy nebude jsem teprve 14tt
31. bře 2009 v 17:17  • Odpověz
No, prvorodičky cítí pohyby prej tak kolem 20. týdne. Já v 19. týdnu. To už máš za chvilku :wink:
31. bře 2009 v 17:19  • Odpověz
no to uz mam..jeste asi 6 tydnu ale od zitka mi zacina tehotensky kurzzz tak se tesim.ja vim je to brzy jenze pres velke prazdniny se to u nas nedela..tak proto vis...tesim se
31. bře 2009 v 17:20  • Odpověz
Raději dřív než později. My jsme chodili na předporodní kurz tak, že 4. listopadu jsme měli poslední lekci a 6. jsem rodila :slight_smile:
31. bře 2009 v 17:23  • Odpověz
tak to ti vyslo akorat co?a odkud ses
31. bře 2009 v 17:24  • Odpověz
Já jsem cítila až v 22.týdnu, na konci....du se kuknout na fotky...
31. bře 2009 v 17:24  • Odpověz
Krásné fotky...malá je šikulka. Znáš hodně lidí v Otrokovicicíh?
31. bře 2009 v 17:26  • Odpověz
No, to teda jo. Termín jsme měli až 10. Z Otrokovic.
Honzi, to je asi individuální. Hlavně, když nevíš, jak to má vypadat, tak těžko můžeš říct, že to už fakt ono, že.
31. bře 2009 v 17:29  • Odpověz
Ahojky holky....jdu vás v rychlosti pozdravit, jsem teď v jednom kole, Fil je marod, má horečky a furt zvrací a aby toho nebylo málo, tak Káji raší zoubek, takže je imrvére pokaděná a má opět mega zapařeniny z toho...mezitím návštěvy všech babiček...pořád by do Fila něco cpaly, ale on se jen napije vody a zvrací...prabábi do něho nacpala půlku rohlíku ráno, i když jsem jí říkala, že se z toho pozvrací a just jak letěl za mnou dolů pozvracel celý barák, teď zase nevydržel jak jsem myla Káju, tak se počural v pokojíku na podlahu...mno opravdu veselo je tu :rolling_eyes: .....holky doufám, že už jste všechny zdravé, já se zas brzy ozvu, jen nevím kdy :frowning2: ...tak papaaa...užívejte jara :slight_smile:
Jo ohledně toho bowlingu, je to prý jedno, můžeme si ho prý zamluvit kterýkoliv den, ale opravdu nevím kdy my budem ready, doufám, že to teď nechytne pro změnu Kája...
31. bře 2009 v 17:37  • Odpověz
Honzi, díky. Vzhledem k tomu, že jsme se sem přistěhovali s našima až jsem chodila asi do třeťáku na střední, tak asi míň než kdybych tu bydlela od dětství. Ale myslím, že tu znám dost lidí :slight_smile:
31. bře 2009 v 17:39  • Odpověz
ahojky..u nas noc celkem dobra..budik v 7h.
dneska jsem jela az na 10h.tak jsem udelala dvoje drapky a jela k zubari pak s babickou na hrbitov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a uz mam klid :grinning: :grinning:
rano uz jedu domu dojede petr a ve ctvrtek do zlina pro skrinku do pokojiku
31. bře 2009 v 17:51  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
31. bře 2009 v 17:55  • Odpověz
Adélko, nehty úspěch a ten svetříček co jsi dovezla malé úplně MEGA...líbil se i MUDr :wink: Takže moc díky... :wink:
31. bře 2009 v 18:17  • Odpověz
Ahojky,právě jsem řešila cestování trolejbusem. jela jsem pár zastávek od kámošky z Otrokovic a kdybych nevystoupila v Malenovicích,tak další kočárek by už nenastoupil. A ve vlaku platí ta mateřská kartička ?
31. bře 2009 v 18:17  • Odpověz
jaká mateřská kartička? :sweat_smile:
31. bře 2009 v 18:26  • Odpověz
Ta co je do trolejbusu.ta slevněná :slight_smile:
31. bře 2009 v 19:27  • Odpověz
ahojte holky,už chrníme a já mám už relax. Dnes u nás byla opět ségra, takže si hrála s malým a já mu malovala barvičkama na sklo novou výzdobu. Ségra donesla nové krásné obrázky:slight_smile: Tak bude mít okno plné různých klaunů-ty se mi líbili nejvíc.
Mateřská kartička existuje vím o tom, ale to by člověk musel jezdit často. Na vlak nevím jestli platí.

Ined: když jsi cestovala vlakem kdo ti pomáhal s kočárkem? průvodčí nebo normálně lidi a platila jsi něco za kočár. Já jsem si říkala, že bych právě do Zl jezdila vlakem místo trajflem.

honzi pěkné fotečky.

Ebony: tak moc pěkné fotečky, jak jsi na té jedné s Bety, tak ta je moc pěkná a manžela se mi zdá, že od vidění znám. Jak se jmenuje jménem?

Adeli: skříňka a už to budete mít vše zařízené v pokojíku nebo ještě něco? pak dodej foto.
31. bře 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
ahojte
já měla plný den, cvičení pak byla chvíli v herně a s řevotem jsme odcházeli páč si chtěla hrát, pak v práci s tatínkem , nákup a doma až ve 20.
s pohybama je to hooodně individuální - já prvorodička cítila od 18tt. ale říkal mi dr. že jsem za prvé hubená a za druhé že mám malého ďáblíka, že to ucítím brzo..na každém ult se tak mrcasila že i kdybychom chtěli vědět pohlaví tak nám ho neřeknou :slight_smile: pak ho viděli teda ale my nechtěli...a od 18tt se nezastavila..no doteď :slight_smile: dneska naspala 45min za celý den, a řádí tu teď na odrážedle!!
rychlosetkání s ined bylo fajn, ale fakt narychlo ale super :slight_smile:
a předporodní kursy - já stihla jen 2 lekce, jak šla miška dřív, takže radši dřív - ale zvlády jsme to i bez teorie porodu :slight_smile:)
jani to mě mrzí to to máte ošklivé :frowning2:
jinak to vypadá, že začínáme líp snášet kočárek že už v něm vydrží o něco dýl tak snad se blíží lepší časy s tím :slight_smile:
tatínek hraje squash a to vypadá že přijde a to malé neúnavné bude ještě hore :slight_smile:
a už se jde mazlit :slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz
Tak Adélka nám tady ještě řádí, ne a ne jít spát...drnda :angry:
31. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz
autor
jo a mateřksá kartička mám ji - za 15kč si ji zřídíš (potřebuješ potvrzení ze sociálky) a pak si buĎ koupíš kupon za cenu studentského, nebo jezdíš na lístky studentské =6kč. legitka 100% platí do vlaku, lístek nevím, ale ve vlaku je info, každopádně když si půjdeš pro formulář tak ti řeknou.
31. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz
Do vlaku platí i kartička, už je mi to jasné...na studentskou jsem jezdila ještě i těhotná...ta byla za pár kaček na čtvrt roku za 460Kč a jezdila jsem na ní i vlakem, takže na to platí i ta na MD....na čtvrt roku je to lepší si to pořídit :wink:
31. bře 2009 ve 20:26  • Odpověz
autor
ta kartička jen opravnuje kupovat si lístky nebo kupony za studenstké ceny. už jsem si vzpomněla že platí i lístky - co neplatí ve vlaku jsou takové ty jednodenní lístky
31. bře 2009 ve 20:31  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
tak spinkáme :sweat_smile: .holky,ta mateřská kartička na vlak bohužel neplatí,hned jsem se na to ptala,protože do zlína budeme jezdit často za mojím taťkou-dědou matýnka a jako těhulka jsem si zvykla jezdit téměř výhradně vlakem :wink: ,ale bohužel,tak si nejsem jistá,jestli bych to využila,nevím totiž kolik to stojí,jsem se zapoměla zeptat :stuck_out_tongue_closed_eyes: . do vlaku mi pomohla nebo pomohl průvodčí,opravdu si nejsem jistá,jakého byl/a pohlaví :sweat_smile: ,nebylo to nějak poznat,ale spíš bych řekla paní :grinning: .ptala jsem se jí kam můžu s kočárkem,tak mi ukázala a i pomohla a v otrokovicích lidi,všichni super ochotní,bez prošení,opravdu,až jsem byla překvapená :slight_smile: .ve vlaku se z kočárek neplatí,tak jako v mhd :slight_smile: .
zítra jdeme na kontrolu,ale ještě zdraví nejsme,je to už zdaleka lepší,ale ještě to není ono,tak uvidíme :wink: .máme pár nových foteček :wink:.

ebony :slight_smile: ...fotečky hnedka zkouknu :slight_smile: .

mur :slight_smile: ...tobě už jsem vlastně odpověděla :wink: .

dáši :slight_smile: ...to jsou krásné zprávičky :grinning: .taky jsem se na každý utz strašně těšila,sice i trošku bála,ale jak už byl mimísek cítit a kopkal,bylo to super,je to nádherný pocit.dokonce mi to pak po narození matýnka chybělo :grinning: .

janista :slight_smile: ...jejda,další marůdci :frowning2: ,tak hlavně přejeme brzké uzdravení ať se můžeme všichni brzy sejít :slight_smile: .

adeli :slight_smile: ...už tě chválit nebudu,aby jsi nám nezpychla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .

zlobi :slight_smile: ...tobě jen posílám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:,ale přece...čeká vás super výlet :wink:.

emmagina :slight_smile: ...i tobě jsem vlastně už odpověděla :slight_smile: .
31. bře 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahooooojky holky,
všechny mooooooooooooooc s Terezkou zdravíme. Teď mám hlavu plnou starostí, tak nechodím na net. Jak bude lépe, ukážu se. Jak bude srazík určitě dorazíme. Terezka zdarví všechny dětičky a posíla štípanou pusu:slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:38  • Odpověz
Ahojda,
tak my spinkáme dneska už od 18.15 hod, tak jsem zvědavá, kdy bude ráno budíček :sweat_smile:
Dneska totiž chrupkala od 11-13hod, tak jsem ji odpoledne už nedávala a ona hned takhle vytuhla.
Honzi, nehtíky jsou moc krásné, Adelinka je opravdu šikovná :wink:
Jani, tak se honem kulírujte ať jste brzy fit, vypadá to na tu virózu, co jsme měly i my :unamused: ...my to chytli od Nikči oba a je to fakt hnus :cry: ....tak snad to bude už brzy za váma!
31. bře 2009 ve 20:38  • Odpověz
mony to jste teda měli náročný den. Jak to, že je Radek ještě doma? a co ty a squash. Ještě nemáš to zápěstí dobré?
já měl ajít zítra na spinning, ale nejdü, od včera mě bolí koleno a dnes mě začal na druhé noze bolet kotník. Tak jsem to zrušila, ani spolupracovnice nejdou, ale na další středu už jsem si to objednala. Zítra půjdu na brusle, dnes jsem je zkoušela jestli jsou dobré a jestli budu moct vést i sporťáček, tak to zítra vyzkouším naostro:slight_smile:

co se týče pohybů já je cítila v 18t a to jsem byla taky prvorodička. Sice první jsem si nebyla jistá jestli je to fakt ono, ale bylo. A kurz tak na ten jsem nechodila a porod jsem zvládla úplně v pohodě. Dříve takové věci nebyly a rodilo se o 106:slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz
Ined, pěkné fotečky, já už koukala včera....Matýnek dělá velké pokroky, šikula :slight_smile:
Ahoj Peti :slight_smile: ...taky vás mooooc zdravíme, páni! vy už budete mít 4 měsíce :fearful: to je hrůza jak to letí!
31. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
ined: pěkné foto.
Marky: jak se vede vám, nějak to tady flákáš :grinning: :grinning: :grinning: ve čtvrtek jdu k Daně a možná dojde i Alča Končáková a Mirka Málková(nové příjmení neznám) a normálně mi z ničeho nic začal psát na icq Martin Adolf(jméno si jistá nejsem, ale příjmení jo)
ahoj Peti, teda vy jste taky už pěkně staří :grinning: moc vás zdravíme..
31. bře 2009 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.