• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
autor
ahoj
ty jo mur!!! to zní děsně, hlavně, že je mates v pořádku!!! no fuj fakt, mám husinu...
marky tys to posunula to kojení z roku na dva? :slight_smile:) já taky nehodlám jen tak přestat:slight_smile: ani by se miška asi ted nenechala, ale to noční bych chtěla utnout na jednou v noci at se vyspím :slight_smile:
ined vše nejlepší k narozeninám a at je venku klidně osmička ale hlavně at máte konečně lepší noci!
miška byla hrozně uknouraná, uspávala jsem v náruči, snad jí bude zítra líp, tentokrát to očkování nějak nezvládla :frowning2:
poklidila jsem bombu a jdu spát, dobrou :slight_smile:
2. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
ahojky holky,
tak my ráno děs, karambol jak svina. Vlezla na postel v ložnici než jsem došla a pád a řev a na čele máme bouli. Netušila jsem, že vyleze na postel, řádila na ní a sesunua se asi peřina a malá rovnou do čela, ale už tady lítá a kramaří...
3. čer 2009 v 07:42  • Odpověz
dobré ránko!
Honzi:ty děti jsou fakt pěkné kvítka hlavně ,že se jí nic horšího nestalo,takových boulí ještě bude.
3. čer 2009 v 07:58  • Odpověz
autor
dobré ráno
my noc děs, knourala, nemohla spát, ráno to samé...asi to očkování. na plavání pro jistotu nejdeme dneska.
honzi takových je a bude, miška má furt po těle boule, modřiny a odřeniny...
holky co zítra toto
http://www.zlinfest.cz/cs/doprovodny-program/4-6-2009?id=99#program-99
3. čer 2009 v 08:40  • Odpověz
ahoj holky, my jsme v noci nespali asi hodinu. Mates se chtěl mazlit, tak šel ke mě do postele od 1h v noci a jak jsem ho tam položila tak hned vytuhl, ale nechala jsem si ho vyjímečně u sebe. Ráno jsem šla na plenky. Kdo kupuje pampers, tak v tetě mají ten velký balík za 379kč, což je slušné:slight_smile: a mají u toho napsané trvale nízká cena. Pak jsem ještě vletěla do schleckera na nějaké přesnídávky a jídla a už jsme lítali po zahradě. Dnes pro změnu Matesa přivřely dveře od šopy s hračkama, má červený nosík:frowning2: no chudák malý. Si ode dne dětí pěkně zažívá:frowning2:
Teď jsem dala Matesa chrnět, už byl unavený.

holky já zítra srazík ne. Mám sraz s kámoškama a slavíme narozky a další čtvrtek to samé. Ale jiné dny můžu.

Mony na jakém očkování jste byli? na tu 4hexu? Tu i Mates poprvní snášel špatně.

Honzi no jo postel. Co mám kolem sebe děti, tak všechny sletěly z postele i my. Naštěstí to není výška ta postel. Ale dítko se fakt lekne.
3. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Murin, Ty jsi měla vlastně narozky, já úplně zapomněla, tak dodatečně vše nej a hlavně zdraví, štěstí a lásku...a at Matýnek dělá jen a jen radost...
No Adelí spinká, tak snad bude dobrá, Jirka hned plašil, že pojedeme k dr, jsem říkala, že bude v poho...
3. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
Honzi díky. Měla, ještě teď je doslavuji s holkama, protože domluvit se na termínu je děs:frowning2:
Jestli má jen bouličku, tak to nic není a bude to ok. Postel je malá výška a jestli byla pak v pohodě, tak to fakt nic není. Jen se prostě lekla.
3. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se sem konečně dostala. Malá sice kňourá v postýlce, ale snad za chvilku usne. Dnes už to bylo v noci lepší. Chci ji už přestat kojit uplně. Ona stejně přes den skoro nechce, jenom v noci.
Muri no hrůza co tu čtu. Mě se stalo něco podobného s Amálkou. Bouchla se do hlavičky a jak začala brečet, tak jí zaskočil asi decha ona mě úplně odpadla. Naštěstí s ní začal manžel honem třepat a za chvilku se vzpamatovala, ale když si vzpomenu jak se mě složila v rukách, no hrůza :frowning2:
Od té doby, když začne brečet, tak poslouchám, jsetli brečí dál nebo je klid, jednou jsem s ní už utíkala i pod vodu a dokonce jsem ju sprchovala aj s Davidem, no potom jsem dostala, že hysterčím, ale ta vzpomínka je hrozná a já mám vždycky strach, že se to bude opakovat.
Amálka je, ale potvůrka a někdy toho i zneužívá.
Zlobidlo držím ti palce v tom nočním utínání kojení, moje holky všechny po roce chtěly pít jen v noci. To si myslím, že je jenom dětský zlozvyk a vůbec nic už mu to nedá. Takže všechny tři jsem po roce odstavila.
V souvislosti s nočním kojením vám ještě napíšu o dceři manželovi sestřenky. Měla už okolo 2 roku strašně špatné zoubky, úplně se jí rozpadaly, Eva ji kojila v noci. No malá nakonec musela na operaci do Brna, kde jí vzali 4 vrchní zoubky přední, nechali jí jen špičáky. A Evě řekli, že to má malá z nočního kojení. že to je jako by malá pořád jedla a nečistila si zuby. Možná je to dané i nějakými genetickými předpoklady, já nevím, ale myslím si, že okolo roku , když holky odstavím, tak je to akorát.
3. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
No já jsem říkala kojit do Vánoc max a konec, nejraději bych už ted toho nechala, protože mi padají vlasy zase hrozně o nehtech ani nemluvím...ale asi to bude boj, než odstavím Adelinku. Zuby už si naštěstí čistí se mnou, tak jsem za to ráda, však se to má chytit hned v začátcích....no nic, my jdeme na prochajdu směr pro tatínka, chci aby toho dnes ušla co nejvíc...
3. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
Honzi, pěkné fotečky :grinning:
Holky ať se vám srazík povede, pro mě je to dost zruky, ale jinak bych taky přijela. Bohužel musím vyzvedávat ty starší ze školky, takže bych to měla spíš kolotoč, než klidný výlet :frowning2:
Ale třeba mi to někdy příště vyjde :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
autor
honzi to fakt nic není, takových ještě bude :slight_smile:
mur a jo, všechno nej :slight_smile: a termíny se podívej jaký je to problém tady se domluvit :slight_smile:
teda martu ty jsi si taky užila :frowning2: to musí být hrozný zážitek :frowning2:
a s kojením - miška chce i přes den. a dítě potřebuje mlíko, tak se mi nechce ji odstavovat když ho mám a míchat jí kravské. jen tu noc chci utnout...ale dneska nám prsa pomohla vnoci po tom očkování :frowning2:
a s těma zoubkama to je taky hrozný, ale slyším to prvně teda..to mají asi i v rodině si myslím..a třeba noční pití čaje škodí víc než mat. mlíko. chuděrka malá, už to má v pořádku?
3. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
zlobi hod fotky za narozenin Mišky, neviděly jsme ani dort, co měla...a Miška už chodí?
3. čer 2009 ve 13:01  • Odpověz
autor
mě to nějak nebaví ty fotky...dáme je na náš web a pak dám odkaz. dort beztak nejedla a byl pro nás :slight_smile: nechodí, leze horolezec všude v berušce si vyleze na skluzavku sedne si a jede, ale chodit nechce :slight_smile: resp. udělá krok, stojí sama krásně ale chodit ne :slight_smile:
3. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
Martufa: teda vidím, že jsi si taky užila. Je to šílené držet bezvládné tělíčko. Ale fakt třást je na to nejlepší. Ale jestli se stane něco ještě někdy, tak stejně budu hysterčit znovu. Je to šílené vidět, že se stalo něco vlastnímu dítěti.
A co píšeš o těch zoubkách, tak nějaká pravda na tom bude, neboť kámoščin malý ve 3letech je taky skoro bezzubáč, má je všechny strašně zkažené a to byl do 2,5let závislák na prsou. Nejhorší má ty přední, ale oni s tím nikde nebyli. ALe taky je to dána určitě genetická dispozice.
A dávala jsi holkám po tom roce nějaké UMmléko nebo už nic takového? Malý mi pije mléko večer před spaním a ráno jak vstane-je na nutrilonu. ALe přes den vůbec nedávám a to už hodně dlouho

Honzi: užij si prochajdu. My půjdeme až Mates vstane.
3. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
no a radkova ségra měla taky černé hnusné zuby, protože jí máčeli dudlík do medu a jedla pribináčka od 5mes a piškotky a kojená byla do 3měs jen. ono je to i ostatním jídle nejen o mléce..
ale je fakt, že mojemu bráchovi dávali naši do sunaru 4 lžičky cukru a to byl na sunaru tak od 4.měs!! a jeho zuby byly prolezlé hned taky :frowning2:
je fakt, že moje zubařka měla v ordinaci varování at rodiče nekupují jupíky dětem a k tomu fotky zkažených zubů a u těch malošků to vypadá děsně teda
3. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
mony jak píšeš je to i o jiném jídle. Nic se nemá přehánět. Ale je dána i ta genetika. Někdo se o zuby může starat pečlivě a stejně je má škaredé a někdo na to ser. a má je pěkné. No jen doufat, že naše dítka je budou mít pěkné jak perličky:slight_smile:
Jupíky jsou nejhorší. Mě otec nosí z práce vždy z maldé fronty testy co je dobré a co ne a jupíky a takovéto věci tam vyšli nejhůř. Prostě nejlepší je voda a nebo neslazený čaj.
ALe je pravda, že já Matesovi sladké dávám-sušenky i jsem začala dávat sem tam brumíka a třeba kousek buchty.Jako nepřeháním to,ale dávám. Zase nechci, aby byl bez energie. Pořád lítá, tak se aspoň nadopuje. Já si taky dodávám energii a to denně ve velkých dávkách:slight_smile:
jdeš zítra do yamahy?
3. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
holky, zítřek se mi zrušil, takže klidně můžu dát ten srazík. Ten zlín vypadá dobře, je mi to jedno, protože tam ráno jedu, tak bych tam zůstala ale jinak můžeme jít klidně do těch Otr. jestli chcete. Tak sem pak písněte co a jak:slight_smile:
3. čer 2009 ve 14:17  • Odpověz
autor
no je to o všem a jak říkáš, já o zuby pečuju ale mám plomby skrz naskr a my máme špatné zuby v rodině :frowning2:
tak sem tam už něco může to asi není tak hrozné, ale třeba se mi nelíbí jak se na cvičení a plavání dává při odchodu piškot a pak prý sušenka to mi přijde jako nedobrý návyk..
tak zítra dejte vědět já už si trochu domluvila práci na odpoledne, ale kdyžtak bych to zkusila přehodit :slight_smile:
3. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz
my máme taky v rodině blbé zuby a snažit se můžu jak chci. Plomb pár mám:frowning2: Ale teda musím zaklepat po tom ozonu fakt super!!!Mě to nevadí ten piškot, protože Mates to sladké jí. Je sice pravda, že dávám sušenky, piškoty ne, ale vyjímečně to nevadí:slight_smile: ale jinak je to fakt blbý návyk, toto v UH nebylo.
Šla jsem budit Matese,protože už spí 3h a 15min, ale je normálně jak dřevo. Jen zamlaskal a spí dál :slight_smile: No holt ho nechám a budu doufat, že bude spát v noci.
3. čer 2009 ve 14:45  • Odpověz
ahojky holky!!!!!!! :slight_smile:

No odpoledne hned jak přišla Míša jsme šli pojistit Míšu do te Italie :slight_smile: :wink: a potom do obchodu na zmrzlinu projít se a do parku :slight_smile: a nakonec domů :sweat_smile: :slight_smile: Lukys zatim :pensive: spí tak mám klídeček :dizzy_face: .Jínak na srazek můžu kdykoliv :slight_smile: je mi to jedno jenom doufám že nám to vyjde a už nebudem nemocní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už bude od všeho pokoj :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak zuby ma Lukys v pořádku ale musíme jít na 2 prohlídku zoubku :slight_smile: ale jinak si celkem čistí :wink: tak že žádné problémy akorát Míša měla hodně problémy ze zubama :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale v rodině taky máme blbé zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: !!!!!!!

no já jen Lukysovi dávam většinou sušenky piškoty málokdy :fearful: sušenky dávám ty Sunarky jinak skoro žádné :slight_smile: jinak jí vše :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás je to tak že Lukys uvidí někoho jíst a už chce taky :frowning2: :confounded: takže se člověk ani pořádně nenají :rolling_eyes: když mu dám něco jiného tak to stejně nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :-
)

Mony:no med není moc dobrý já Lukymu nedávám vubec med. Na dudlík mu nedávám nic jen když byl malý a bolely ho zuby tak ten gel a atd.. :slight_smile: ale jinak nic!!!!!!!!

no kojit chci přestat v létě :cry: protože se to už fakt nedá :confounded: :frowning2:

přidám nějaké fotky :slight_smile: :dizzy_face:
3. čer 2009 v 16:52  • Odpověz
Muri Lucce jsem po odstavení koupila dvakrát nutrilon, ale potom už jsem jí dávala jen převařené polotučné mléko, Amálka už nutrilon neměla, ale jen převařené mléko a Gabči zkouším taky dávat už jen převařené mléko. Dětská doktorka mě říkala, že po roce už děti můžou polotučné mléko, když se převaří.
A jinak dávám holkám ty malé tabletky na zoubky. i když ne moc pravidelně, jak si vzpomenu. :wink:
Gabča se minulý týden rozchodila tak teď musím mít oči všude. Dokonce mě vysypala z šuplíku v kuchyni svoje kašičky. :slight_smile:
3. čer 2009 v 17:19  • Odpověz
tak my už chrníme, nebo nevím, ale je tam klid. Po obědě spal Mates 3,5h a to už jsme ho fakt vzbudila natrvdo, jinak by prospal celé odpoledne. Pak jsme vyrazili ven, teda spíš on se ségrou a já šla vypeckovávat třešně a dělala třeš.bublaninu. Naši zítra odjíždějí na dovču na kolách, tak budeme s Matesem sami doma až do neděle. Dojděte na mejdan :grinning:

Martu: to já polotučné nedávám, dávám to čerstvé bio mléko, ale samotné ne. Dostává ho akorát když dělám máčku a nebo když dělám mléčnou rýži, rýžový nákyp a takové. Jinak teda zatím ten nutroš ráno a večer. Tabletky na zoubky taky dávám, ale já pravidelně, teda krom teď té nemocnice. Mám je totiž vedle toho nutrilonu, takže vždy předtím jednu dostane:slight_smile:

deli: sunarky taky dávám, ale já to střídám, dávám jednou sunarky, jednou nestle medvídky-ty jsou nejlepší:slight_smile: bio sušenky, nebo hami. Teda ale co mi nechutnali byly od helo probio nebo jak se jmenují. To ani Mates nechtěl jest. Já totiž všechny sušenky jím s ním:slight_smile:

ježiši brečí. tak zatím
3. čer 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahojky holky,
tak konečně jsem se dostala k netu. Měla jsem od minulého týdne zakázané chodit na net:frowning2: (sama jsem si to zakázala):slight_smile: Jak jsem psala, Terce se objevila na hlavičce hrčka, ve Zlíně jsi nás přehazovali, pak na ORL byly 3 lékařky a nikdo nevěděl. Vypadalo to na osteom. Což jsem na netu našla, že je nezhoubný nádor kosti:frowning2: Určitě si dovedete představit ten strach. Dnes jsme byli v nemocnici v Brně. Skvělý přístup. Kontrolu prováděl primář oddělení ORL a pak nás poslal na ultrazvuk. Tak je to vazivový výrůstek a bude se muset odstranit. Ale až v roce dítěte, teda pokud nebude dělat dříve neplechu. Ale jinak se nemusím bát. Ten šutrák, co mně spad, musel být slyšet až ve Zlíně. Operaci se nevyhnem, ale není to nejhorší, čeho jsem se bála. Pak se vracíme k autu a auto nikde. Celou ulici odtáhli:frowning2: A co teď? Chtělo se mně smát i brečet zároveň:slight_smile: Petr byl neskutečně nakrklý:slight_smile: Ta značka zákazu byla dobře schovaná za listím stromu. Volali jsme policii a auto bylo na druhém konci Brna:slight_smile: Tak hurá na šalinku a tradá:slight_smile: Naštěstí byla Terka dobře oblečená a utahaná. Tak hned vytuhla. Stálo nás to 2500kč. :grinning: Ale co, hlavně, že Terka je v pořádku. Je to dost, ale...
Jo a dnes jsem poprvé dala kašičku. Bylo to všude, mlela kolem sebe rukama:slight_smile:
A příští týden jdem poprvé na bazén, vaničky úspěšně ukončeny a tak se těším. Jen se nechci vidět v plavkách:slight_smile:

Zdravím novou maminku martufa. Doufám, že někdy dorazíš na srazík, ráda tě poznám:slight_smile:

ined: vše nej k narozeninám:slight_smile:

murin: tobě opožděně také, hlavně ať se vám splní všechny přání:slight_smile:

Holky, všem přeji aby vaše dětičky byly zdávy, protože je to opravdu to nejcenějšíí. Pěkný večer:slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
ahoj peti to je super zpráva!! teda až na to auto, ale v tuhle chvíli jsou důležitější věci :slight_smile:
proč jsi si zakázala net?
holky zítra můžu, asi ne hned po obědě, potřebovala bych chvíli pracovat a miška přes oběd spává (pokud to není jak dnes že v noci spala blbě a šla spát už v 10 a ve 14,30 znova)
tak půjdeme? co peti?
mur do yamahy jdu
3. čer 2009 ve 20:25  • Odpověz
Pěkný večer :slight_smile:
Peti, tak to jsou moc dobré zprávičky :slight_smile: ...myslely jsme na vás, sice teda docela mazec ta pokuta, ale přesně jak píšeš, to úplně to nejmenší na co člověk myslí, když jde o zdraví dítěte :dizzy_face: ...jo a taky docela schvaluju "zákaz" netu (samo, že ne Zlín a okolí :wink: ) ale prostě když jen tak po něčem pídíš, tak většinou najdeš a přisuzuješ si tu nejhorší variatu :frowning2: bohužel, lepší je radši počkat na odborníky :slight_smile:
Jo jinak Murin, i já se dodatečně připojuji k přání k narzeninkám, tak hlavně to štěstíčko, zdravíčko ať vás s malým stále doprovází a ať brzy najdete nějakou tu chlapskou oporu a lásku :dizzy_face: Všechno nej, nej, nej :dizzy_face:
a ať se brzy s kámoškama konečně shodnete na termínu oslavy :grinning:
Když už jsme u toho, tak my klíďo zítra můžeme :slight_smile: ...i třeba ten Zlín vypadá dobře :slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:30  • Odpověz
holky, tak já nakonec asi nemůžu. Půjdu ke kámošce a ona pak musí vyzvednout do 15h neteř ze školky. Leda, že by to bylo hned po obědě, to bychom mohly dorazit spolu s kočárama. Danu stejně znáte:slight_smile: My právě po obědě spíme, to budu muset Matesa uvozit v kočárku. Tak se domluvte v kolik a my bychom když tak dorazily.

Všem děkuji za přání:slight_smile: pro mě je teď nejdůležitější Mates, ale ta láska snad taky bude a vydrží, kéž by:slight_smile:

Peti: teda to je mazec, ale je to super, že to nic vážného není!!! Nedivím se ti, že se vám ulevilo. Je to strašné, když se to týká dítěte. Dovedu si to představit. Ale je to vše dobré, to je hlavní. A to auto, to opravdu nas...
3. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
zlobi: jak píše marka, zakázala jsem si tento týden net, protože jak mně ve Zlíně řekli, co by to mohlo být, brouzdala jsem a brouzdala a děsila jsem se s každou objevenou zprávou. Byl to dlouhý týden čekání:frowning2: ale už je dobře. Doufám, že to období hov.. už je pryč:slight_smile:

srazík: ráda bych vás viděla, ale dnes jsem po tak náročném dni úplně K.O., snad bude dobrá noc. Ráno bych se ozvala. Snad jo:slight_smile: A kde?
3. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz
murin: jak jsem se bavily na bruslích, mooooooooooooc ti to přeju. Vše zas bude O.K., sluníčko už vykukuje:slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz
murin: a brusle zas musíme spáchat, jak bude dobře, hurá na cyklostezku

Dnes jsem byla vyzvednout Terezce pas. Tak je na 5 let, má kouzelnou fotečku:slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz
Holky, našla jsem pěkné www stránky. wwww.znackydetem.cz, kukněte, já budu objednávat
3. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.