• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
autor
aha tak to zní dobře , ale asi spíš pro nás. nebo mišce bez šunky a krupičky. a je fakt, že jsem zatim nezkoušela ani na sucho nic smaženého, ale to by asi nemělo vadit :slight_smile:
za chvíli máme jahodové knedlíky tvarohové tak se těším :slight_smile:
16. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
proč bez šunky a krupičky? co je na tom špatného?
16. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz
na šunce nic špatného není, já kupuji dětskou, není tam eček a tak. A krupička, vždyt to je jak kaše, skoro to samé. nečím to zahustit musíš, když kapusta má 90% vody...
16. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky!
Honzi:ty jídla vypadají dobře taky to zkusím někdy udělat.Dnes budu péct bublaninu s třešněma.Gratulačka k výhře-taky bych jela někam relaxovat :wink: tak se naložit do výřivky :slight_smile:
Mur:jak jsi se bavila o tom bio,tak malý jí normální kupovanou zeleninu akorát jednou jsem měla bio mrkev.On není na nic alergický ani se nikdy po ničem neosypal.
16. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz
autor
tak uzeniny obecně si myslím, že to není nic co by dítě a vůbec člověk potřeboval. takže jí zatím vůbec nedávám. vím, že je ta dětská co má míň soli a míň éček a větší podíl masa ale i tak prostě s uzeninami nesouhlasím :slight_smile:
a kurpice - dávám prostě pšenice co nejmíň, ale tak trocha neuškodí :slight_smile: je fakt že má občas i bílý rohlík.
martu dones bublaninu :grinning:
16. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz
bublaninku jsem pekla v sobotu i včera a je fuč, Jirka ji miluje a Adélka dostala taky trošku.
No jasné, že uzeniny nic dobrého, ale jednou za čas a šunka mi nepříjde jako hnus. a k to pšenici, jak jí to nedáš ted, tak na to bude mít alergii, to říkala i MUDr, že to tělo na to nebude pak zvyklé a nebude si umět s tím poradit. rohlíček Adélka miluje...
nic, my pádíme ven...
16. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
autor
ale tak kvůli tomu pšenici dávám, at si zvyká...ale ty přeci taky nepečeš z bílé mouky :wink:
užijte si to venku já jdu do postele...
16. čer 2009 ve 14:38  • Odpověz
Honzi: recepty vypadají dobře, určitě vyzkouším.
Jinak já taky dávám malému šunku, vyloženě ji miluje, nemá ji samozřejmě každý den, střídám to s trvdým sýrem, který taky zbožňuje.. a rohlíky dávám jen bílé, žádné grahamové, protože jsem slyšela, že ty jsou pro děti spíš skodlivé než klasický rohlík. Ale rohlík každý den má nebo chleba. Dělávám mu takové svačiny, že má třeba rohlík se šunkou a rajče nebo třeba chleba se sýrem a ředkvičky nebo prostě takové svačiny ob den. Nechci dávat každý den jen ovocné a nebo jogurtové svačiny, dítě fakt potřebuje vše. A i tak když se dívám na jídelníčky od roku tak i to mu dávám podstaně míň věcí co píšou. Ale fakt je to každého věc co dítku dává. Já teda matesovi dopřávám a vidím, že je spokojený a pěkně porspívá a roste.
Co se týče buchet, ty Matesovi normálně dávám, třešňová bublanina mu moc jela:slight_smile: a brumíka nebo ty lodičky od brumíka taky miluje:slight_smile:
Mates ekzém má, je to určitě z těch jahod, ale není to nic strašného. Ale radši ať má z jahod vitamíny a nějaký ten flíček není nic strašného. Chci ho sice objednat na kožní, ale to proto, abych měla opět nějaký krém zdarma. Přece jen to konopí není levná záležitost.

Deli: já moc rozdíli v bio a nebio zelenině nedivím. Za našich dob nic takového nebylo,jedli jsme co by malí úplně vše a jsme v pohodě. Takže ty jsi asi jediná z tadyma se mnou co bio zleninu nekupuje:slight_smile: jsem koupila tak jednou. Akorát sem tam Matesovi koupím to bio mléko na omáčku, ale jinak vše normál.

Mates je vzhůru tak vyrážíme posvačit a hurá ven na písek:slight_smile: pěkný zbytek dne přeji. pa
16. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
no je fakt, že já pár dní teď jen kojím jak má rýmu jídlo nechce.
proč škodí grahamové? je hrozné jak tvrdí každý něco jiného :frowning2:

a co se týče bio tak můj názor: myslím, že naše generace rozhodně není v pohodě, obrovský nárust alergií, ekzémů a srdcových nemocí, cukrovka, obezita a dalších není jen tak, myslím,že se na tom dost podepsaly životní podmínky třeba krupicové (čili lepkové) kaše od půl roka, v roce vše, cpáni od malička kravským mlíkem a podobně. já sama jsem alergii "chytla" ve 20 což je to co mě děsí. že tyto věci se neprojevují hned, ale právě i až tak pozdě. ale to je jen jeden z mnoha názorů co se tak moc liší. takže tak :slight_smile:

jo a miška furt nechce velké kousky a chleba i rohlík nejradši suchý. sýr jsme zkoušeli tvrdý ale plivala ho. a ted fakt jí málo jak je nemocná.

mur užijte si to venku závidím :slight_smile:
16. čer 2009 ve 14:58  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,

tak matýnek spinká a já dnes odpočívám :stuck_out_tongue_closed_eyes: .sice bych měla co vyžehlit,ale peru ještě jednu pračku,tak to zítra sfrknu zaráz :wink: .než to tahat každý den :grinning: .
obídek u nás proběhl v pohodičce a vůbec je dnes matýnek miloučký,asi prostě včera neměl svůj den :sweat_smile: .

mur :slight_smile: ...jinak teda co se týče bio zeleniny,tak asi tak...vařila jsem několikrát z ní,ale je fakt,že poslední dobou už vařím z normální.zprvu proto,že tady se stejně nedá pořádně sehnat pěkná bio zelenina a jezdit pro ni do zlína...no,možná se to může nazvat leností :sunglasses: ,ale je to podle mého i o důvěře(vím já,jestli je opravdu bio :confounded: )a za druhé,je fakt drahá,co si budeme vykládat.ne že bych chtěla na matýnkovi šetřit,to probůh ani náhodou :confused: ,ale zkrátka je to tak,že kupuji zeleninu normální,ale...vybírám opravdu plody menší,zdravé a bez kazu :wink:.zatím se mi osypal jen jednou (a ještě jen trošku)a to bylo jistě z kyselého jablíčka,za dva dny už neměl ani tečku :slight_smile: .Jinak názor na stravu dítka mám také podobný...mělo by jíst vše,samozřejmě s rozumem,určitě nedám malému třeba bůček,že jo,ale prostě určitě ho nebudu něčeho stranit.I ten cukr nějaký potřebuje...myslím samozřejmě až po roce :wink:.prostě všechno bráno selským rozumem a nemůže nic uškodit :wink: . dnes měl matýnek rohlík,ale spíš to tak cucal,no ale byl od toho celý zapráskaný :grinning:.hlavně že se ale zabavil a že šmakovalo :grinning: a co víc...odpoledne,dvě hodinky po obídku jsem si vzala banán,jako pro sebe,no jak to malý viděl,hned se ke mně hnal s otevřenou pusinkou,tak jsem mu dala a normálně se snažil kousat :D.pak jsem na to vzala jeho lžičku a škrábala mu to a skončilo to tak,že mi celý banán snědl :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .je to šikulka :dizzy_face:.
matýsek je takový vodník :dizzy_face: ?to je super,mě se hrozně líbí,jak se ti prckové umí potápět :grinning: .snad se to i matýnek pak naučí,jak začneme chodit plavčit :slight_smile: .

zlobi :slight_smile: ...angína,chjo,ty máš ale fakt pech :frowning2: .tak hlavně to brzy vylež,ještě že ti může babi hlídat,v klídečku se uzdravíš i rychleji :dizzy_face: .
co se týče uzenin...jasně,máš pravdu.ikdyž myslím,že ani uzeniny v malém množství neuškodí.my třeba kupujeme vlastně jen dětskou šunku nebo krůtí a je to fakt samé masíčko,ani slané to není.to jako pro nás,matýnek samozřejmě nic takového nepapá a ještě dlouho nebude,ale myslím,že fakt později třeba na tu svačinku rohlík s kvalitní šunkou neublíží,když to není 5 x do týdně :wink: .ale je to samozřejmě věc každého :slight_smile: .plus nějaká ta zeleninka,proč ne.dítko potřebuje pestrost stravy :slight_smile: .

honzi :slight_smile: ...obojí zní dobře,teda ty karbanátky občas dělávám,taky to milujeme :dizzy_face: .a je to super nápad,udělat to pro dítko na sucho :slight_smile: ...později též vyzkouším :wink: .

martu :slight_smile: ...jejda,tu dovču bych si taky dala,relax je potřeba :dizzy_face: .a copak že gábinka nechce pořádně spinkat :frowning2: ?
16. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
No teda, ještě jsem vás nestihla ani přečíst kolik je tu toho od rána nového :grinning:

Muri já taky moc neřeším co je bio a co ne, u nás v obchodě ani nic takového nekoupíš. Ale teď, když začíná všechno růst tak to vlastně bio máme, od našich nebo Davidových rodičů ze zahrádky.

Teď musím jít, ale pak se ještě jak doufám vrátím :wink: :slight_smile:
16. čer 2009 v 15:37  • Odpověz
tmavé pečivo sedětem nemá dávat, je to pro jejich zažívání hodně náýročné, to Ti řekne každý lékař a bublanina je pro malou lahůdka. Jakmile jsem jídlo přestala u Adélky řešit nějak moc, tak nemá ani ekzém, peču zásadně z tmavé mouky, Adélce jsem toho dala jen kousíče a převážně teda ty třešně chtěla.
já malé kupuji normal rohlík, stejně toh sní kousíček a někdy to jen ožižle...a chleba jí teda nejraději, taky jí ho dávám s ředkvičkou ale tu jen vyžižlíá a vyplivne, tak si alespon veme pár vitamínků....
16. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahojky holky,
tak u nás jsem zatím se stravou v začátcích. Babička má zahrádku tak zatím zelenina bio domácí. Co bude potom, až nebude zahrádka se uvidí. Je pravda, že v Otrokách se žádná pořádná bio nedá koupit. Tak uvidíme, jak to bude dělat:slight_smile:

A co zítřejší srazík? Platí teda středa 13hod u spoláku?

Těším se :slight_smile:
16. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahojky tak malá konečně spí. Doufám, že dnes to bude lepší než poslední dny. :frowning2:
Dnes jsem byla jak druhé mimino vedle Gábinky, když spala ona tak já taky :slight_smile: , ale teda hlava mě bolí pořád, asi na mě sedí taky nějaký bacil. :frowning2:

Vydím, že dnes řešíte hodně jídlo, no u Lucky jsem to řešila hodně, Amálka už jedla o hodně víc věcí než Lucka, taky proto, že už to potom vyděla u Lucky, ale i tak mě holky potom skoro nic nechtěly jíst. Gábinka jí skoro všechno a taky o moooc líp papá než holky :grinning: Souhlasím s názorem, že nejlepší je zdravý selský rozum :grinning:
16. čer 2009 v 19:53  • Odpověz
já jsem Petulkko taky ráda za tu zahrádku co má maminka, pěstuje toho fakt kotel, je to její koníček a vesměs Adélka jí vše od ní, v RBKu mají taky zahrádku, takže když dorazí, tak taky něco dovezou a u nich jí taky vše ze zahrádky, takže pohodička. Jinak malá miluje hovězí vývar, dám do toho kotel zeleninky, udělám kapání a nasekám to masíčko a má to na 2dny a tatínek taky, takže tak...a je to za pár kaček...někdy i králičí udělám a ještě zbožnuje kozí sýr, ten návozí můj tatínek, vždy tak to kilo a za pár kaček, takže to s chlebem...a po tom by se utkloukla.dnes ochutnala i okurkový salát a moc jí chutnal.
16. čer 2009 v 19:55  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem uložila Matese a jsem zvědavá kdy zalomí, zatím tam má plenárku :frowning2: Šli jsme ven a čekali jsem a babi až dojde z práce a pak jsme všichni vyrazili do nebíčka nakoupit Matesovi nějaké trička na venek. Teda pokoupili jsme toho hodně. I několik kraťasů, tepláků. Kupovala jsem opravdu věci na venek na písek, protože dávat mu pěkné trika když trhá ze zahrádky vše a hned se cpe se mi teda nechce. A u trika za 20kč mi to bude jedno. Ale teda jedno triko stálo 30kč a musím říct, že je luxusní:slight_smile:
Pak jsme šli do normálního dospěláckého obchodu a já si koupila další plátěné kraťasy a mamka si koupila 3/4 sporotvní kalhoty. Takže úspěch. Pak nákup v albertu a domů.

Peti: no já nevím co ten srazík, jsme asi jen dvě co jsem tak četla. Marka nebude a Ined bude mít manžela doma. A bio v Otrok.opravdu člověk nekoupí.

Mony: jo tmavé pečivo se nemá dávat, je pro děti nestravitelné a obsahuje hodně vlákniny a ta pro děti není dobrá.Četla jsem to na skoro všech stránkách. Ale teda to že budeš kupovat jen bio zeleninu tak neovlivníš jestli Miška bude mít alergii nebo ne. Tím si myslím že to není. Je spousta lidí co jí vyloženě nezdravě a jsou zdraví jak řípy. I já musím říct, že nejím zdravě a hlavně se cpu sladkým... Pokud člověk bude alergik tak bude ať jí zdravě a nebo nezdravě. A je to hodně dědičná záležitost.

Honzi: to já peču z klasické bílé mouky. Nějak zdravou výživu nemusím. Jo něco si dám zdravého, ale opravdu minimálně. Jsem klasický čech:slight_smile:

Ined: no vidíš jak je Matýnek hodný:slight_smile:
16. čer 2009 v 19:58  • Odpověz
ahojky :dizzy_face: ,
tak matýnek už spinušká :dizzy_face: .dnes byl vážně naprosto zlatý,teď večer se po mě stále natahoval a pinožil a byl samá pusenka,to já miluju :dizzy_face: .dnes jsem mu zkusila dát na večeřku samotné mléčko a v pohodě mi to vypil,tak třeba ho v noci i tlačí bříško z té kašičky,tak uvidíme :sweat_smile: .
holčinky,já tedy na zítřejší srázek nemůžu :frowning2: ,ale příště se polepším :grinning: .každopádně si to pěkně užijte,má být tuším krásně a teploučko :wink: .
já jsem se dnes dopolko byla vyfotit na tu mateřskou kartičku(deli hlídala matýnka :slight_smile: ,ještě jednou děkuji :dizzy_face: ,konečně a zítra tedy asi pojedeme odpolko do zlína,i kuba musí na sociálku kvůli živnosťáku,tak to tam také rovnou nechám potvrdit,ať můžu jezdit polevnu :wink: .pak asi půjdeme obhlídnout nové brýlky pro kubíka a já se mrknu na obchodňák na plavky od litexu,pokud ten obchod ještě existuje,nebyla jsem tam léta páně :sweat_smile: .takže tak :slight_smile: .
no nic,dnes je to jasné,mrknu na ordinaci,dám sprchu a šup do hajan :slight_smile: .

martu :slight_smile: ...tak snad tě ta hlavička už bolet přestane,to je protivné :frowning2: ,ale ráno už bude určitě lépe :wink: .dej na noc ještě ze dva panadoly a bude dobře :dizzy_face: .

holčinky,všem přejeme pěkný večer a krásnou,klidnou dobrou noc,papa :dizzy_face:
16. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz
Tak se pro dnešek rozloučím, šupnu si ty panadoly a půjdu bůcat :grinning:
Doufám, že zítra bude líp. :wink:
16. čer 2009 ve 20:15  • Odpověz
autor
ahojte

tak co vím dětem se nemá dávat celozrnné a tmavé se nemá z důvodu, že u nás je tmavé pečivo hodně barvené. jinak kupuji mišce grahamové (to se dočtete že se doporučuje :slight_smile:) jinak bílého rohlíku sní klidně 1/4 když jí ho dám a pšenično-žitný chleba. pečené věci jí nedávám, cukr ani prášek do pečiva si myslím nepotřebuje. miška papá krásně pokud není nemocná. a prostě na jídlo a bio a zdraví mám jiný názor, neříkám že mám pravdu, mám názor a na to máme nárok každá ne? :wink:

ined ten obchod na obchodňáku furt je - v 2.patře, jinak jsem pod obchodňákem na tržnici viděla obchod s plavkama, tak se kdyžtak mrkni aj tam :slight_smile:

mur to jsi pěkně pokoupila, měla bych vás nějak dohnat s nákupama mám pocit že nenakupuju když vás tak čtu :slight_smile:

Miška vypadá o moc líp tak jsem moc ráda :slight_smile:
tak hezký večer všem
16. čer 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ined: jo litex na Prioru stále je. Byla jsem tam teď v pátek mrknout se na sportovní kalhoty. Tam je tolik krásných věcí, ach jo. Ale na jedny kalhoty si tam stejně zajdu, byly super i my krásně seděly. No jo ať jsem při sportu šik:slight_smile: a ty plavky mají úžasné, hned bych si vybrala,ale já je nemám na co dát:frowning2:

Martu: tak se pěkně a hlavně dobře vylež,a by jsi byla fit.
16. čer 2009 ve 20:26  • Odpověz
autor
martu brzké uzdravení :slight_smile: a dobrou noc, jsem to přehlídla :frowning2:
16. čer 2009 ve 20:44  • Odpověz
murin to máš pravdu, ale ono se to jednou objeví, to co člověk jí...my jsme doma vždy jedli zdravěji, hodně zeleniny a ovoce a kamarádka když k nám přišla tak se divila, že na stole je vždy koš s ovocem a hned si brala jablko...pro nás to bylo samozřejmosti a i s Jirkou to tak máme, protože doma je na to taky zvyklý, jí hodně salátů a ovoce k snídani, svačině...
prdopeč kupuji bezfosfátový ve zdr. výživě, takže to drndě klidně dám a ten cukr taky potřebuje, vím, že to vyběhá, protože to co ona ujde za den je teda fakt kus...do obchodu i z něj zásadně pěsky. Jdeme to 2hod...
16. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
ahojte

teda nerada bych tu rozváděla diskusi o potřebnosti cukru, určitě některé polymery cukru jako např. škroby člověk potřebuje, ale tak jsem myslela, že si jen řekneme co kdo, a zatím mám pocit, že vám nějak vadí, že mám jiný názor než většina. můžu snad nesouhlasit a dělat něco jinak ne? :slight_smile: já myslím, že kdybysme si tu vzájemně měli říkat co se nám nelíbí co ty druhé dělají, že by se toho našlo spousta a to je přece jasné, každý jsme jiný. já nikomu svůj názor nevnucuju (aspon doufám, že to tak nevyznívá, snažím se o to), ale mám z téhle debaty docela nepříjemný pocit abych se přiznala. třeba si to jen beru...:slight_smile:

musím přiznat že já sama nejím moc ovoce a zeleniny a jak jsem furt nemocná :frowning2:
16. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
proč nepříjemný pocit? Já Ti nevnucuji můj názor Mony, to ne, jen říkám, jak to vidím já...
ono to ovoce i zelenina hodně pomáhají, já třeba nemocná vůbec nejsem a dívej jak vypadám...jím toho hodně a jsem tlustá a Ty ne a jsi hubená...a tvůj názor mi nevadí, o tom jsme už řeč vedly...
16. čer 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
honzi to bylo tak obecně, nejen na tebe...že jsem měla blbý pocit, ale uznávám, že jsem cíťa na toto :slight_smile:
no já senějak nemůžu furt k ovoci a zelenině dokopat :frowning2: já radši sušenky a tak...ale nechci aby to jedla miška a už začíná chtít to co jíme my, tak mě to třeba donutí konečně :grinning:
16. čer 2009 ve 21:16  • Odpověz
ono to hodně ovlivní to co jíte vy...ona to bude chtít taky...věř mi to. Já sušenky teda vůbec, jím s drdnou ty křupky a to ovoce miluji, meloun jím v létě denně a ted hodně i mrkev jím s jablíčkem...
uvidíš, že budeš mít lepší imunitu, jak to začneš jíst. A ještě jeden dotaz poslední na tělo? Proč Ty jíš sušenky a nechceš aby to jedla malá? to nějak má hlava nebere...to je stejné, jako by jsi kouřila a nechtěla, aby kouřil Tvůj...vím, že kouření u vás teda nehrozí, ale mám to na mysli tak nějak obrazně...
Tohle si neber osobně...vím ,že Ty s Tvojí postavou si můžeš dovolit vše, to já taková nikdy nebudu...
16. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
ne v pohodě nevadí mi ten dotaz :slight_smile: ale kolik z nás dělá něco co ví že není pro něj úplně dobré? troufám si říct, že hodně. právě že je mám ráda a nejím ovoce a jsem tak nemocná tak nechci, aby opakovala moje chyby. a proč to jím já? mám slabou vůli? nedokážu si prostě odepřít něco co mám tak ráda? asi? :frowning2: tak když se to nenaučí jíst v takovém množství a naučí se jíst ovoce tak si myslím, že to pro ni bude lepší. proto nechci aby to jedla.
a ještě oklikou k tomu bio. já teď třeba začala jíst mrkev, kterou jsem dřív fakt nemusela protože mi nějak nechutnala, ale bio mi vyloženě chutná. to samé brambory.
16. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
ahojky holky!!!!!!!!! :slight_smile:

chtěla jsem tu napsat už dřív ale blbl mi nějak počítač :angry: :angry: takže nic,Míša Lukovi koupila ten kruh pro nejmenší :grinning: takže můžem zachvíli taky vyrazit plavat ještě si teda musím koupit ty plavky+Lukysovi plavky (plenky) :slight_smile: :grinning: už se moc těšíme
16. čer 2009 ve 21:27  • Odpověz
Ahojda :slight_smile: ...chrníme, dneska teda později až o půl deváté, ale snad si aspon protáhne ráno :wink:
Jejda, tady je debata :grinning: ...nevím, jestli se zapojit :sweat_smile:
Moni, jak je vám? Už je to lepší, marodi? :slight_smile:
Honzi, ty karbenátky zní dobře, už jsem si je zkopírovala do mojí PC kuchařky :grinning: vyzkouším :wink:
Murin, dokonalé fotečky :grinning: ...Mates je labužník :sunglasses:
16. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz
autor
ahoj deli tak paráda a šup na koupák :slight_smile:
marky určitě řekni svůj názor :slight_smile:
jinak mišce je snad líp a mně...jak s angínou :frowning2: nic moc, jak na chvíli vstanu jsem unavená. tak mám taky antibiotika, chjo...nojo no hlavně ta miška at to nechytne...
taky už jsem si začala ukládat tady ty recepty :slight_smile:
jinak miška snad usne teĎ...fakt noční ptáče
jsem si nevšimla nových fotek matesových..jdu hledat :slight_smile:
16. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.