• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
ahojky holky, my noc dobrá, jdu uklidit, má dnes dojet tatka, takže si veme malou ven a já budu pracovat. Zvracela jsem 2krát, děs. Nevím co to je, snad nějaký virus.
Venku zatím nádherně svítí sluníčko, tak je hned veseleji....
30. čer 2009 v 08:12  • Odpověz
autor
ahojte
teda vy jste toho nakecaly!! :slight_smile:
marky to je super co nikča udělala :slight_smile: miška takhle nakukuje pod deku ale nenapadlo ji tam vlézt :slight_smile:
peti jsi hodna tolerantní manželka :slight_smile: na jak dlouho jedete na dovču teĎ? :slight_smile: to se asi po plavču ted nestavíš co? :slight_smile:
honzi vám by vadilo teĎ mimi? tak v tom případě at je to "jen" virosa..nedávno to tu hodně řádilo toto.
jinak my noc...celkem dobrá ale nějak se moc budí :frowning2: jsem jí dala do spacího pytle jen dlouhé bodyno a ponožky jestli jí není vedro. holky co máte dítka ve spacáku co jim do něj ted dáváte?

jo a co se ještě týče těch bot a žirafy. tak žirafu nemá značka bot, ale nechávají si certifikovat konkrétní typ boty, takže i DPK či fare mají třeba 100 druhů bot ale "jen" 10 z nich má žirafu protože to je hoodně drahé a nemůžou si dovolit mít žirafu na každém páru bot. tak prý dělají to, že si nechávají dát žirafu na jedny sandálky a ostatní jsou podobné jen nějaké malé odlišnosti, na ty už jí nemají, ale tak jsou vícemené stejné, tak se předpokládá, že jsou taky dobré. a super fit (ta značka co máme my ty sandále) to má stejně, prostě pár bot ji má, zbytek ne. tak tak o žrafě :slight_smile:
30. čer 2009 v 09:14  • Odpověz
ahojky,
tak u nás noc stejná, pořád kojení a kojení:slight_smile: Ráno jsem jela do Tesca, koupila jsem ve slevě Terce krásné plavečky:slight_smile: Teď jsem u našich. Mamka vzala Terku na procházku, tak po dlouhé době jsem sama:slight_smile: Nikdo mně nebuší do klávesnice, netrhá papíry okolo,....:slight_smile: Ale nedalabych jí!!!:slight_smile:

zlobi: Terka také spává ve spacáku. Dávám jí jen body s dlouhým rukávem. Je v tom v poho. Ale jak už pak ležím s ní pod jednou duchnou:frowning2: Je hodně teplá (já jsem jak kamínka:slight_smile: ) Tak jí pak z toho pytle vyndám. Myslím si, že v postýlce by to bylo v poho. Mončo, bohužel tentokrát to po plavání nevýjde:frowning2: Petr jde s nama a pak rovnou hurá do Mikulova. Tam budem do soboty a pak přesun (ještě není určeno kam, možná Vídeń) do pondělí.

honzi: tak snad ti je už lépe. Moc to teda dnes nepřeháněj!!
30. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
Holky, prosím o radu. Kdy jste začaly dávat dětem maso a jaké? A co vajíčka (žloutek)?
30. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
autor
peti a co mají jiného v tescu? my tammoc nechodíme tak informujte :slight_smile:
taky jsem ráda, když si babi vezme mišku ale pak už se na ní za chvíli těším :slight_smile:
takže jí v postýlce ani nepřikrýváš? my to dneska zkusili, ale že by to nějak pomohlo...třeba jí furt bolí ty zuby..
tak si hlavně užijte tu dovču, snad se pak někdy domluvíme :slight_smile: hlavně ten velký srazík nějak domluvit! :slight_smile:
30. čer 2009 v 10:56  • Odpověz
autor
peti já chtěla dávat maso až po roce, ale musela jsem dřív kvůli chudokrevnosti. a dle mě nejlepší je jehněčí, krůtí, telecí. rozhodně ne vepřové a kuřecí (aspon to klasické nebio) a žloutek jsme dávali 1týdně po roce celé vajo.
30. čer 2009 v 10:58  • Odpověz
v tescu dětské už je hodně břebrané:frowning2: Pro dospělé se dá. Já jsem koupila jen ty plavky a bryndák.
v postýlce mně spává jen přes den a to zas není v pytlíku. Večer usíná v lehátku a to jí nepřikrývám. Asi nejsme klasický případ:slight_smile:
A žloutek v jaké formě, samo že rozmixovaný, ale normálně se přidá k obědu?

Děkujem, moc se těším. Jedem ještě s kamarádama, mají 5 měsíční holčičku, tak to bude fajn. Už to hlavně Petr potřebuje, potom se domluvíme. Klidně i jiný den mohu zajet do Zlína. A ten "velký" musíme zas domluvit.

Tak jaké termíny srazíku jsou možné?
30. čer 2009 v 11:06  • Odpověz
autor
žloutek pořádně uvařený a pak prostě rozmačkaný do zeleniny. teď jsem jí třeba dělala květák s bramborem a vajíčkem (po roce už celé) tak tak :slight_smile:
to bude fajn s jiným mimi :slight_smile:

já můžu na "velký" ve čt 9.7. a pak další týden pondělí, středa odpoledne, čtvrtek a asi i pátek.
30. čer 2009 v 11:17  • Odpověz
tak já mohu také čt 9.7. odpoledne a pak další týden po,út,st,čt. Pátky spíš ne, chceme si dělat prodloužené víkendy.

mončo, děkuji za rady
30. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
mončo, a vy odjíždíte do Beskyd kdy? Dostal Radek dovolenou, jak jste říkali?
30. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
no odjíždíme v pátek odpol a vracíme se ve středu odpol :slight_smile: dostal ji no :slight_smile:) už se moc těšíme, asi nebudeme dělat velké túry (ještě do soboty mám antibiotika :() ale u hotelu je dětské hřiště, tenisové a bereme petanque a kroket tak spíš takový oddych a jestli bude hezky tak nějaké koupaliště :slight_smile: a petr dostává pátky volné? to je super :slight_smile:
30. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
Peti a jaké plavečky? my máme ty s rybičkou na prdelce aploutivčkami, jen ten spodek, to stačí. Koupila jsem je i kamarádčiné malé za 98Kč, my je máme ještě za 140kč. Tady mají v Tescu ranec věcí ve slevě na mimi, moc lidí tady není, tak dojedte sem se podívat a dáme sraz....
já vajíčko dávám už taky celé, ale od 8.měsíce jsem dávala jen žloudek. Jinak nejvíc Adélka jí hovězího masa a vývaru z něj...ted má květákovou polivečku a snědla jí fakt misku.
my jedeme 8.7. na dovču, takže určitě ne....
30. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
autor
a na jak dlouho jedete honzi a kam?
30. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
zlobi: tak to je super, že jí dostal, bude relax. Už si ho také zasloužíte:slight_smile: Petr je v práci trochu svým pánem, tak je výhoda, že oznámí a jede se . Někdy je to náročnější a někdy méně. Uvidíme:slight_smile: Je výhoda, že na služebky mohu jezdit s ním, tak toho přes léto využijem. At´si hu konečně užijem:slight_smile:

honzi: Už je ti lépe? Plavečky jsem koupila v celku. Má sice doma ještě další dvoje, ale neodolala jsem:slight_smile: Tyto by bude mít kolem roku:slight_smile:

Napustila jsem bazének a bylo čvachtání, moc se jí to líbilo. Teď vytuhla. Jak se vzbudí pojedeme domů, hurá na žehlení:slight_smile:

mončo: dnes Terka měla na jídlo dýni, jak jsi jí doporučila. Moc jí chutnala, už pěkně otvírá pusinu:slight_smile:
30. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz
jedeme na Slovensko na Pohájskou a do neděle, tak se moc těšíme.

A pak ještě vyrazíme do Rumburku na 14dní a budeme výletovat, babi bude v lázních v Kunraticích, tak vyrazíme za ní a na Pravčičkou bránu atd. A ještě pak do toho Rakouska. ještě plánujeme Hostýn, tam se taky moc těším...
30. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
peti to je super, na bazének se chystáme po dovolené :slight_smile:
jsem ráda, že jí dýně chutnala :slight_smile:
to je fajn, že můžete jezdit s Petrem to je paráda :slight_smile:
30. čer 2009 ve 14:06  • Odpověz
ahojte holky, chrníme a já už jsem taky v klídu u pc a tv:slight_smile: Ještě teda zajdu oprát body, aby mi tam nezůstaly fleky, ale jinak vegáč. Dneska jsem byla s těma kámoškama v palačinkárně, ale teda jak jsem zvyklá na ceny tady ze senioru, tak tam jsem teda na ty jejich ceny teda čučela :frowning2: Dala jsem si oříškové frapé a bylo za 55:frowning2: Palačinku jsem si nakonec nedala, nějak jsem neměla chuť po tom sladkém frapé, to bylo šíleně sladké.
Byla jsem pak v Tescu a teda nic. Už tam bylo vše tak pro novorozené a nebo 3-6měsíců a nebo zase až od 2 let. Ale byla jsem v CA a rozhodovala se nad soupravou a ještě bundou, ale nakonec jsem nekoupila. Ale v taku jsem nemohla odolat a pořídila krásné triko.

Honzi: no snad to nic nebude a budeš v pohodě, ale pro jistotu si ten test udělej ať máš jistotu. No já nevím, já bych si dítě vzít nedala i kdybych teď na něj neměla náladu...ale je pravda, že teď bych druhé taky ještě nechtěla, protože si to člověk tak neužije a nemůže se pořádně tomuto co má věnovat a v tomto věku to nejvíc potřebují. Ale tak každá jsme jiná, někdo zase nechce pauzu.

Peti: já jsem maso začala dávat asi na konci 7. těď už fakt nevím, toto jsem si nezapisovala. Jak měl Mates snězenou skoro všechnu zeleninu tak jsem dávala maso. A teda já zase kuřecí a to dávám doteď nejvíc i já ho jím ve velkém. Pak krůtu a králíka a ještě telecí. Pak jsem přidávala i hovězí. Krom vepřového dávám všechno maso, vepřové Mates myslím ani neuvidí. A žloutek vařený a 1x týdně.
Já bílek teda nedávám ještě doteď. Dávám jen žloutek a teda jsem četla, že by měl být 2x týdně a já sotva dodržuji 1x. Spíše u nás jede maso a hlavně kotel zeleniny a ovoce.

Mony: kde jsi četla, že kuřecí maso ne? já co slyšela, tak právě jo.

zítra srazík: teda dojdu podle počasí. jestli bude nádherně tak pojedu asi se ségrou do ZL a jestli škaredě, tak půjdu na senior, ale to vám ráno napíšu co a jak.
30. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
murin: jak píšeš, vše přebráno. Je vidět, že jsi také měla pěkný den:slight_smile:

Zítra si teda napíšem. Zatím se srazíkem počítám.
Jdu žehlit, než zas budu kojit:slight_smile:
30. čer 2009 ve 20:20  • Odpověz
no spíš jsem přikloněná na srazík, ale zítra dám ještě pro jistotu vědět. Já se jdu pro změnu učit :wink: Ještě teda omrknout fotky, co mi miláček poslal:slight_smile:
30. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz
autor
ahoj
mur tak jste si aspon pokecali, já to právě v té palačinkárně nemám ráda ty ceny...:frowning2:
a kuřecí maso - to nebio klasické co se prodává tak ne proto, že jsou to prostě rychlovýrobny nadopované vším možným od antibiotik přes růstové hormon a tak. takže dávám radši krůtu, ty nejsou tak velkovýrobnové a dopované.
co plánujete se ségrou ve zlíně? tady dnes celé odpoledne lilo, šli jsme až večer do billy, miška ráda nakupuje že vozí ten dětský vozíček. a pak je tam takové to autíčko to miluje ale dostat ji stama to je těžké
peti co ty už se ti blíží dovča :slight_smile:
30. čer 2009 ve 20:30  • Odpověz
co se týče spacího pytle, tak mates má normálně buď celý overal a nebo body s dlouhým rukávem a kalhoty. Já nepřikrývám už pak ničím, teda pokud není moc zima, neboť my spíme s otevřenou ventilačkou. A když prší tak je někdy kosa, ale stejně když ho přikryji ještě dekou, tak se hned odkope, nesnáší na sobě deku ani peřinu. Ale přes den když spí v postýlce, tak to ho do toho pytle nedávám, to ho přikrývám peřinou a nebo dekou, podle toho jaké je horko
30. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj holky!
tak se přidáme taky na srazík :slight_smile: Tak v deset u senioru
30. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz
jo pokecali jsme dobře a domluvili se na příští pátek na večerní pařbu ve velkém.
Marky kdyby jsi se chtěla přidat můžeš, jdu já, Lucie, Renča, Katka, Sadil,možná Dana a hodláme to asi napsat i na spolužáky jestli se někdo nechce přidat.

Mony: teda já bio a nebio neřeším, protože ne vždy bio je to to pravé ořechové. Tady v Otr. pán chovají ovečky jako bio a jezdí kolem nich denně milion aut, výpary z barumu, kousíček je letiště... Takže i biu bych moc zase tak nevěřila. A já teda kuřecí považuji za nejlepší.
ségra jede hned na 8h k Dr. do nemocnice a pak plánuje nákupy. Právě bych využila, že by byla se mnou a mohla hlídat Matese a já si taky nakoupit něco pěkného. Dneska jsem si sice s Matesem zkoušela rifle, ale mačkat se v kabince s kočárkem nebylo to pravé, pořádně jsem na sebe neviděla, tak jsem je nevzala, potřebuji prostor a ještě někoho na schválení.

Jak jsem odjížděla ze Zl tak pršelo, ale v Otr. jen trošku, takže jsme lítaly venku v dešti. Mates opět otrhával ségře zahrádku, seděl a dlabal rybíz a angrešt. Měl to poprvní a očividně mu to šmakovalo. Trhal si to i sám z keříků. Teda není ovoce a zelenina co by mu nejela :grinning:
30. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
jo mur to jsem se chtěla zeptat jak jí ten hrášek, to si to sám vyloupává?
co člověk to názor já i nám radši kupuju krůtí :slight_smile: mišce chutná ta moje "svíčková" :slight_smile: s rýží :slight_smile:
30. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
buď ho Matesovi vyloupávám a dávám po kuličce a nebo si ho jí sám-buď mu to rozloupnu a on si to sám vyzobkává a nebo si vybírá rukama kuličku po kuličce. Ale někdy jak ho nevidím, že si sám utrhne, tak to někdy jí i se slupkou, ale už jsem ho učila to rozloupnout:slight_smile:
já svíčkovou nesnáším, takže ani mates ji mít nebude. Ale třeba králíka jsem včera dělala poprvní sama. Já králíky od 12let nejím,protože jsme měli doma toho zakrslého. Samozřejmě jsem to chutnala, abych mu to neudělala moc slané...jako nebylo to špatné maso.
30. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
ty jo co jsi to za čecha co nemá rád svíčkovou :grinning: co ti na ní vadí? :slight_smile:
já třeba nejím houby, olivy a mořské potvory a plesnivé sýry, ale mišce to vařit budu at jí všechno - nebo at se může sama rozhodnout.
já králíka snad nikdy nejedla, ani bych ho neuměla udělat
tak to je šikula, miška je lenoch na toto :slight_smile:
30. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz
nevím nesnáším tu máčku už od mala. Co by malá jsem ji měla v restauraci a jak jsou tam ty brusinky a šlehačka, tak jsem se nakonec z celé svíčkové pozvracela a od té doby ji nesnáším. Strašně mi smrdí a prostě nechutná. Kdysi jsem ji musela sníst u tchánů a to byla krize :zipper_mouth: takže toto Matesovi dělat nebudu. Všechny máčky ano, ale tuto ne.
Já teda mořské plody miluji, vždy jak jsem v zahraničí, tak celou dobu jím takové věci, abych si jich užila a sýry všeho druhu taky a hřiby taky. Teda krom svíčkové jím vše. Ale takový hermelín po něm bych se mohla utlouct. AKorát v těhu jsem ho radši nejedla a to jsem měla depky.
Dělala jsem ho vařeného se zeleninou, takže z toho mám králičí polévku se zeleninou a ještě jsem část oddělala a udělala malému z toho rizoto-to měl dnes. Tu polévku bude mít zítra. Takto nejčastěji dělám kuřecí a nebo krůtí-vařené, protože takové polévky malý miluje.
30. čer 2009 ve 21:18  • Odpověz
autor
já takhle nesnáším sádlo
a v těhu jsem si - a doted odpouštím mé milované majonézové saláty - pochoutkový, vlašský...
teda miška ne a ne usnout, povídá si, kňourá, chce mě u sebe, pak mě odstrkuje a za chvíli už zase knourá...chjo...
30. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz
sádlo taky nemusím. To tchýně dělala vždy řízky na sádle a mě se zvedal kufr:frowning2: a teda jak si někdo dává chleba se sádlem a cibulí to mě omývají. Ale třeba sádlové kuličky, co dělává mamka na vánoce ty mi moc chutnají. No jo, ale to je sladké :slight_smile:
vlašák jsem už taky neměla ani nepamatuji, něco přes 3 roky a taky ho mám ráda. ALe majonézu mívám v salátu často. Dělám rajčatový s majonézou a nebo čínské zeleí s kukuřicí a majonézou a to miluji, ale jinde ji nemusím.
Teda mě by zabilo, kdyby byl Mates ještě vzůru, já jsem ráda za ten klid večer. Se tady snažím narvat do hlavy slovíčka a teda nejde mi to. Teda holky co studujete velký obdiv u mě. Jsem u několikátého slovesa a šílím:frowning2: jdu radši spát nebo byl ten slovník roztrhala. Potřebovala bych tak, aby se to vyslovovalo jak se to píše:slight_smile: ale to nehrozí:frowning2:
Přeji dobrou a klidnou noc. Jdu to zalomit :grinning:
30. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz
autor
dítko usnulo, jdu padnout k ní dobrou :slight_smile:
30. čer 2009 ve 21:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.