• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
Ahojky,
zdravím Monču:slight_smile: Jé další, kdo byl ve Velkých Karlovicích. Jak jsem psala, znám to tam hodně. Tak 6x ročně jsem tak ze skautama jezdila. Je tam nádherně. Máme chatu v lese (8km od civilizace, bez vody, elektřiny, wc):slight_smile: v Karolince. Za 14 dní tam jedem, podívat se na děcka, mají tábor.

zlobi: Doufám, že jste si pořádně odpočinuli. Nabrali čerstvého vzduchu a teď už vás snad nějaký rok nic nepřepadne. To nevadí, že žádná velká turistika nebyla, hlavně, že jste si to užili:slight_smile: ¨
Terku ještě v té autosedačce nebudeme vozit, nemá ani 9 kg ani 9 měsícu a hlavně ještě úplně nesedí. POčkáme si, zatím ve vajíčku v poho. Jen se v poslední době vztekala, jak jsem s ní jezdila sama. Vadilo jí, že na mě nevidí. A tak jsme koupili to zpětné zrcátko, paráda, teď na sebe děláme obličeje a je spokojená:slight_smile: A hlavně jsem tu sedačku koipila už teď protože byla (jak už jsem psala) v akci o 1400kč levnější. A to se nedalo odolat, raději ať leží doma:slight_smile:
DM: dříve prodávali skleničky alnatura, teď mají svoji řadu babylove. Srovnatelná s alnaturou (bez soli, cena,...) ale obohatili výběr:slight_smile:

Holky, zapomněla jsem napsat. Minulý pátek jsem objevila dva zoubky u Terky:slight_smile: Prořezávání bylo úplně v poho:slight_smile:. Teď nás (hlavně mě) pěkně okusuje:slight_smile: Dnes jsme byli s Petrem nakupovat, udělali jsme si radost (a hlavně jsme to už potřebovali, protože mně spousta věcí (v oblasti hrudníku není):slight_smile: Pokoupili jsme si sportovní veci na hory a turistiku. Já vrchní bundu, tenisky. Petr kraťase, spor. košile, trička a kalhoty. Těch peněz:frowning2: Ale Petr dostal odměny a tak to tak nebolelo:slight_smile: Opravdu mám velkou radost a hlavně konečně zas v něčem vypadám normálně (koupila jsem si adekvátní velikost):slight_smile: a né jak sardinka v oleji:slight_smile:
9. črc 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahoj holky, já byla od rána ve ZL. Jela s nama ségra, tak jsem si koupila rifle a triko. pak jsem koupila Matesovi v tchibu spací pytel pro starší děti a nakonec kámošce dárky ke 30.narozkám. Ségra vzala Matese do hračkářství, ať si něco vybere jako bolestné a teda vybral si plastové kolečka. Teda ten s tím lítal a nechtěl to ani dát prodavčce,a by to namarkovala, tak musela namarkovat jiné:slight_smile: byl z nich hodový, pořád si je držel:slight_smile: pak jsem jela ke kámošce, dlouho jsem u ní nebyla a rovnou jsem ji popřála. Šly jsme kočárkovat a sedli jsme si na jídlo a pak zašly na zmrzku. Dojela jsem až navečer dom. Mates řádí jak nevím co, divím se, že ho to nebolí, ale teda prosakuje mu ten obvaz a to je teprve první den po převazu. No nevím jestli to vydrží až do čtvrtka:frowning2: Já jsem pořád z toho k.o.

Mony: teda to jste se měli super, taky by se mi líbily takové výlety. No aráda jak se Miška rozchodila. A tu tříkolku jsem původně tuto chtěla kupovat, ale pak jsem koupila jinou. však ji mám v albu. Ona okorát nemá teda ty pásy, ale ty tam stejně nepotřebuješ, když tam je ta ohrádka a ještě teda nemá to stínítko, ale stejně ti nikdy slunko nepálí přímo.

Peti: gratulujeme k zoubkům.

Martu: kolo závidím, mě to strašně baví i Matese. No budu muset vyrazit s ním, koleno nekoleno. Dneska seděl jen tak v sedačce na kole a s helmou na hlavě:slight_smile:
9. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz
murin: tak to jsi také měla fajn den:slight_smile: Co doma? :slight_smile:
9. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
holky, používali jste u těch prvních zoubků nějaký kartáček a co pasta? Děkuji za rady:slight_smile: Já mám kartáček do ruky, ale asi bude lepší na ten prst.
9. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
Peti: já jsem používala to na ten prst, ale asi až mě Mates 6zubů ne-li víc. Pak jsem mu kartáček dala do ruky okolo 8měs a pastu jsem začala dávat až po roce. ale dávám mu každý den fluor.
já bych se doma zbláznila, ale holt zítra budu celý den.
9. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz
murin: a co zítra ráno brusle (teda když bude dobře)?
9. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Mates v kočárku v poho, tam mu tam nožička nevadí že?
9. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
vítám Zlobi z dovolené, snad jste všichni odpočatí a načerpaní energie :dizzy_face:
Taky máme na Karlovice krásné vzpomínky :slight_smile: ...je tam moc krásně a je to kousek :wink: , kdoví, třeba tam ještě i letos zajedeme.
Peti, gratuluji k prvnímu zoubku :dizzy_face: ...my jsme se prvního dočkaly až v 10.měs. takže my jsme začaly hned s normálním kartáčkem a pastu takty tak nějak po roce, ty tablety flouru dáváme taky.
Muri, pěkný den jste měly :slight_smile: ...alespoň vám to oběma pěkně uteklo, musí to být fakt děs udržet dítko aby se moc nehýbalo a obvaz nepadal :unamused: , ale to musí snad i ti doktoři trochu chápat u tak živého dítka :confounded: ....ale snad už to bude jen a jen lepší :slight_smile: ...a jak už psala Monča, neobviňuj se, to se prostě stává :confounded:
9. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
Peti: na brusle klidně, aspoň bych se odreagovala, na koleno kašlu. Pokud bude pěkně tak se ozvu. Malý sedí v kočárku v pohodě. On i chodí, teda spíš běhá a dnes jak skákal po pohovce a dělal samé kraviny. Teda se jen bojím, že to bude delší průběh to léčení neboť on v klidu nevydrží jen v tom kočárku, takže se snažím co nejvíc s ním chodit, aby prostě nelítal.
Marky nevím jestli to chápe ten co jsem u něj byla když mi nadal, že jsem tam tak brzy, že jsem měla dojít v až pátek. To mě pakněkolikrát opakoval, že další návštěva ve čtvrtek, ne že dojdu dřív. No já nevím, už dnes to Matesovi prosakuje. Má tam jiný obvaz než mu dali na úrazovce, tam byl super. Teď se bojím i jaké to má, protože mu na to dali vatu. Si myslím, že se mu to chytne do rány a bude ho to bolet. ALe tak snad ví Dr. co a jak.
9. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
autor
mur doktor je debil a hulvát, a jestli to matesovi prosakuje tak jdi dřív a třeba někam jinam. s kočárkem se máš, miška si tam ani nesedne furt chodit...a když náhodou sedne tak na 5 min a pak ho jen vozim s sebou.
koukám že karlovice tu vedou :slight_smile: já tam byla prvně a je tam moc hezky - a mají tam od 1.7. zrekonstruované koupaliště vedle školy a je kráááásné.
jinak miška žužle kartáček s pastou, tak od toho roka předtím nic a ani fluoridové tablety
mur nevadí matesovi slunko na to? ale ono dneska moc nesvítilo co?
pozdravuje vás ined mur tebe viděla z trajflu ve zlíně :slight_smile:
9. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
holky miím do postele, snad se trošku vyspím, i když pochybuji. Přeji dobrou noc...
9. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
To je fakt děs některé chování těch doktorů...i kdyby jsi tam byla každý den tak oni tam jsou přece od toho,ne? :angry: a tvoje doktorka má pořád dovolenou? ta by se asi chovala jinak :unamused: ...tak hlavně ať nějak zvládnete přes víkend a v pondělí bych k ní normálně zašla ať na to kukne...a to se ničím nemaže nebo tak? to se hojí samo pod tím obvazem?
9. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
mur: dobrou:slight_smile: Tak si ráno napíšem podle počasí. Už jsem zapomněla na to tvé koleno. Opatrně, ať se to nevrátí:frowning2:
9. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
jak se znám já bych šla zítra..naštěstí mám super dr. vždy mi řekne at dojdu nebo zavolám jak mišce je, nemám nikdy pocit, že jí otravuju..
mě napadlo jak jsme se tu bavili že dítka vydrží či nevydrží si hrát sami. tak my to děláme tak, že mišku dáme na zem, chvilku knourá to jí necháme a to přejde. ale dost často leze za námi a tahá nás za nohy, tak to jí prostě nenecháme. a brečet jí necháváme jen když se vzteká (to ted často :frowning2:) ale jinak ne. já měla dost ošklivé a nešťastné dětství a prostě jsem furt u ní kdykoliv to chce, to mi chybělo moc a to jí dopřeju. a nemyslím si že jí tím uškodím :slight_smile: a ono je to chvílema lepší, al ejak jí něco trápí tak si ani na záchod nedojdu sama :slight_smile:
9. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
mamka mi říkala, ať jdu normálně k dětské, že ta by to měla taky obvázat. No uvidím,počkám asi přes víkend a v pondělí zajdu na tu chirurgii, ať mi klidně nadá, ale přece to nenechám Matesovi mokvat přes obvaz. Mony nevím jestli mu to vadí nebo ne. Nějak naštěstí teď moc nesvítí, takže se to dá. ALe teda kdyby bylo horko, tak jsme jen doma, aby se mu to pod tím obvazem nepotilo.
Jinak chodím na chirurgii s tím, tam se dělají takové věci. A zatím teda nemaže, musí to mít zavázané. možná proto, že to má tak škaredé. Ale já nevím já bych to právě nechala na vzduchu a mazala. Ale tak snad Dr. ví co dělá. ALe už sjem seděla na netu a hledala vše možné na popáleniny. Našla jsem si i jakési drahé silikonové pásky, které usnadňují holení a jakési krémy. To až pak mu sundají obvaz. Jinak pak budu natírat několikrát denně aloem, protože to je suepr na hojení.
no nic valím už do postele, tak čauky
9. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
ony ty horší popáleniny se zavazují aby se tam nedostala špína a infekce :frowning2:
9. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz
Dobrou Muri...odpočiň si :slight_smile:
U nás je to taky podle nálady a hlavně v jakou dobu, kdy si Nikča vydrží hrát, jestli před spaním, nebo před oběděm to už bývá taky ukňouraná...ale už chápe když řeknu jdu na záchod, nebo zanést pračku(máme ji ve sklepě :confounded: ), vynést koš, atd...tak je v klidu. Ale taky někdy vyžaduje pozornost, když si někdy staví z kostek,se stavebnicí a potřebuje mě u toho, tak pro mě přijde, zavolá a chytne za ruku a přesně ukáže co chce...tak to taky vždy jdu a hraju si s ní, pak jí zase něco ukážu a chvíli zase vydrží sama :wink: ....takhle to většinou řeším dopolko, když potřebuju vařit, když jsme venku, to mě už moc nepotřebuje :grinning:
9. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
Můj si taky dříve popálil ruku od páry u kávovaru v restauraci a dali mu tam nějakou mast a na to takovou růžovou mřížku nebo co :confused: ...a taky zadělané obvazama, ale zahojilo se to docela brzy a nazůstala ani jizva a to bylo taky ošklivé :confounded:
9. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
dobré ráno,
tak miška zase vstala po 6 a je samozřejmě nevrlá jak je nevyspaná. asi jí trápí ty zuby má místo dásně jednu velkou bouli :frowning2: to zase bude den. včera to bylo to samé a spala přes 3 h po obědě což je rekord.
nojo a nikča vlastně asi už pěkně žvatlá co? miška když něco chce dělá zvuk "eeeeee" jako "všimněte si mě a odhadněte co chci" :slight_smile:
ty jo takových popálenin, já musím zaťukat já nic.
10. črc 2009 v 07:54  • Odpověz
ahojky, my noc super, i když teda Mates vstával v 6.15h, no spíš jsem ho vzbudila já. Vstávala jsem, že jdu na pc a on mě slyšel odcházet tak se probral a hotovo. V 8.15h jsem měla sraz s Peťkou, tak jsme daly kolečko s kočárem. Já pak ještě chodila s Matesem až do teď:slight_smile: takže je vyvětraný dobře a celou dobu krásně seděl, takže super. Byla jsem na pojišťovně s vyplněním papírem o té hlavě, ale tak, že nebyl v léčení 15dní, tak nic leda že bych se prý domluvila s Dr. že by mi tam napsala, že byl 15dní pod dohledem a chodili jsme na kontroly. No pochybuji, že mi to Dr. napíše, ale zkusím v pondělí.
Jdu dát Matesovui skleničku(dneska se mi nechce vařit a stejně jsme byli dlouho venku a nebyl čas, jen doufám, že ji bude jest, už strašně dlouho skleničku neměl) a pak ho dám spát.

Mony: máš číslo do nekky na ty JS, já tam pořád zkouším volat na jakési mobil.číslo a nikdo mi to pořád nebere. Chci se s něma domluvit co a jak ohledně toho plavča. Chudák miška jestli ji trápí ty zoubky :frowning2:
Mě teda Mates chytne za ruku a vede mě tam kde chce a ukáže co chce. Ale někdy jen ukazuje prstíkem a říká toto a já třeba podávám 20věcí než najdu to co on chce.

Marky taky doufám, že se to zahojí, ale strašně se bojím jak to bude vypadat a jak dlouho se to bude hojit....
10. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
autor
ahojte
tak já si skočila dopol na výtěr k dr a pak na nákup. koupila jsem toho dost ve zdravé výživě. hlavně kroupy, jáhly a rýžovou moučku na zahušťování (miška chce hustá jídla a bílou moukou nechci zahušťovat) a křupinky samozřejmě :slight_smile: jsem tam nechala dost peněz. pak jsem vyzvedla kámošku na autobusáku - co u nás je na víkend, bo chlapi budou chlastat :slight_smile: a chtěla do taka a já tam koupila první věc v životě :slight_smile: mišce šaty tmavě modré takové proplé na zip pěkné za 150. ted spí a já rychle vařím. včera jsem pro mišku nachystala zeleninu s čočkou a fazolema zahuštěně kukuřičnou kaší a teda olizovala se. no jo to se blíží konzistencí skleničkám a i chutí (zahuštují kukuřičným škrobem a rýžovou moukou).
mur já mám opačný problém miška radši sklínky, ale ted jsem očividně našla její chutě to mám radost :slight_smile:
jinak mišku zoubky trápí furt si tam šahá a ukazuje :frowning2: a s ukazováním ona nám chytne ruku a ukazuje co máme dělat :slight_smile: a taky podáváme x věcí než se strefíme co chce :slight_smile:
hlavně at je matesovi líp...to se zahojí...a dneska lasery a tak pak pomůžou na jizvy :slight_smile:
10. črc 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: :slight_smile:

jsem dnes od rána dělala pořádek s hřibama. David zase přinesl prádelní koš, tak jsem to krájela na sušení a rovnala na hůru. Teď mě tchýně poslala sušočku, tak jsem je zase rovnala do sušičky. No mě už se o nich snad bude i zdát. Půlku jsem nabalila aj našim, nemám kam dávat. :wink: :slight_smile:
Ještě jdu něco upéct, zítra přijde návštěva, Amálka má svátek a já za týden taky, tak přijdou vynšovníci :slight_smile:
10. črc 2009 v 15:41  • Odpověz
Naše Holky taky měly rády skleničky a Gabči je dávám ještě teď když nestihnu navařit :grinning:

Zlobi taky mám malá průjem když jí lezou zoubky? Já u Gábči poznám, že jí lezou zuby, protože je vždycky opruzená. Ať ji hlídám jak chci, vždycky se ohodí :unamused:
10. črc 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahojky holky!
Malý spí tak mám chvilku klídek.Měla bych žehlit ale mě se tak nechce jsem dnes nějaká zdechlá.
Martu:všechno nej Amálce k svátku hlavně zdravíčko a štěstíčko :slight_smile:
v neděli přijede Míša už se na ni moc těším.
10. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
ahoj holky, jsem trošku mimo:frowning2: včera jsem si byla sednout s kámoškama u Máců ve Zlíně. Babička hlídala:slight_smile: sice jsem pro jistotu řídila, ale bavila jsem se i bez alkoholu. Příště to budu mít i s noclehem, abych si mohla vypít i já. Teď se tady dopuji rumovýma pralinkama, si to vynahrazuji:slight_smile:

Martu: teda to se máte. No já opravdu budu muset někoho na ty hřiby vytáhnout. Měla jsem akorát včera bedle, co nám donesl soused. To chodíte na hřiby někde u vás? My u zoubků máme průjem opravdu jen sem tam, ale teda jinak kadí i 9x za den. Teď už ne, teď tak 4x:slight_smile:
já taky dám skleničku,když nemám navařené a nestihnu to. teď měl malý po dlouhé době a moc to nechtěl.
11. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
Ahoj holky!
Mur:U Máců se dobře sedí -slavili jsme tam lonské manžovi narozky :slight_smile:
Zítra už dorazí Míša,tak ji uvařím její oblíbené kuřecí na kari.
Mějte všichni pohodovou sobotu :wink:
11. črc 2009 v 16:39  • Odpověz
ahoj holky, tady to nějak vázne:frowning2: no jo to jsou ty dovolené...Já šla včera ke kámošce si nechat udělat novou hlavu-ale jen barvu a melírky:slight_smile: stříhání až další měsíc neboť jsem musela rychle valit dom dát spát Matese. Šla jsem brzy spát neboť jsem byla k.o. z předešlé noci.
Mates je dnes na prázdninách, tak jsem do teď dělala generální úklid a už mám oddech:slight_smile: Přeji všem pěkný den. pa
12. črc 2009 v 11:18  • Odpověz
Ahojky!
Konečně jsem přidala nějaké aktuálnější fotky z mobilu.
To máš fajn,že máš Matese na prázdninách.U nás to nehrozí a to máme tchyni v baráku-ta má čas bohužel jen na sebe. :unamused:
Jinak Míša už za chvíli přijede už se na ni moc těším -dost mi chyběla.
Mějte všichni fajn den :wink:
12. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz
ahoj holky,kde jste kdo? já celý den si dávala dohromady fotky v pc. Uff byla to makačka:slight_smile: ale už to vše mám. Jen je ještě vypálit na cd. ALe teda moje nervy, dneska mi stávkuje pc, vše je tak šíleně pomalé, že opravdu soptím:frowning2:
Deli: jak se líbilo Míši na dovolené, dojela určitě pěkně opálená.... fotečky pěkné.
12. črc 2009 ve 20:25  • Odpověz
Ahojte :grinning:

tak se všichni máte? Před chvilkou jsem se vrátila z bruslí, teda teprv se to učím, sama jsem byla poprvé. Zatím jsem jezdila s kočárkem a to šlo, ale bez opory je to o hubu, málem jsem žuchla. Teda většinou jsem se jen vezla a držela rovnováhu a trochu se pdrážela. Obdivuju všechny co tak hezky jdou, já se to snad nenaučím :frowning2:

Holky jedou zítra k našim na prázdniny už se těším :grinning: , doma zůstane jen Gábinka, tak to budu mít jak dovolenou. :grinning:
12. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.