• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
Ahoooj! Moc vás všechny a jako čerstvá budoucí mamina se vás chci něco zeptat. Jsem v 9. týdnu těhotenství a moje gynekoložka mě doporučila ve 12.týdnu screening miminka na případné vyloučení vrozených vad. Dala mi na výběr buď zlínskou polikliniku (prediko), kde se toto dělá za poplatek 1400,- a ve zlínské nemocnici (oscar) a to bez poplatku. Máte s tím někdo zkušenost, proč se tam platí a tam ne? Je prediko v něčem lepší? Nerozumím tomu. A ještě jedna otázka, dá se už při tomto vyšetření zjistit pohlaví miminka?
Doufám, že mi někdo poradíte, předem díky. Veronika
28. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
ahoj veka,
bohužel neporadím byla jsem až v 18 na tripple testech a pohlaví jsme nechtěli vědět. nicméně ve 12tt mi to přijde brzo si soboně myslím na pohlaví
tak hodně štěstí :slight_smile:
28. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahoj Veka :slight_smile:
já na Oscarovi nebyla, takže osobní zkušenost nemám...ale dle mého, když je možnost jít na ty samé testy do nemocnice, kde jsou zdarma, bych asi šla tam :wink: vždyť je to to samé.
Myslím, že v této době asi pohlaví moc určit ještě nepůjde a nebo nemusí být tak přesné.
Když tak ještě mrkni sem :wink:http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=62416&vGroupOffset=0&vOffset=30
Přeji hodně štěstí ať je vše v pořádku :slight_smile:
28. srp 2009 v 15:50  • Odpověz
Jsme vzhůru :sweat_smile: ...dnes jsme si teda pěkně pochrupkaly :wink:
28. srp 2009 v 15:56  • Odpověz
Marky, nedošlo mi srazik II. a III. :frowning2:
28. srp 2009 v 16:01  • Odpověz
Ahojky Vekuš,

mám osobní zkušenost s Oskarem a tam už nám řekli v 13tt že čekáme holčičku, na poliklinice jsem byla až na 3 ultrazvuku...v nemocnici je to výborné, ale je tam dlouhá čekací doba...vem tam i tatínka, je to krásný zážitek...
28. srp 2009 v 16:04  • Odpověz
Honzi, věděla jsem, že jsem na někoho zapoměla :sweat_smile: ...hned napravím :wink:
28. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz
Holky díky za fotečky :-
28. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz
Marky, děkuji, jsi hodná, jdu se na to taky vrhnout a pošlu... :wink:
28. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz
Děkuji moc za fotečky, marky, ale ještě neni září, už jsem se lekla... :astonished:
28. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz
autor
super fotky holky :slight_smile: díky moc
honzi proč chceš přestat kojit?
miška nespí normálně si odpol dala o 45min delší spánek a asi se jí ted nechce, ona nás utahá jednou a brzo :slight_smile:
28. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem už konečně také doma a pěkně utahaná:slight_smile: Po srazíku si Terka dala svých 30min, byl oběd a hurá na kolo. Domů jsme přišli až v 18.45hod. Terka byla spokojená. Zítra ráno vyjíždíme do neděle do Jeseníků. Bereme krosničku a hurá na menší tůrky. Naši se rozhodli jet s námi, i pejska berou. Terka ho má strašně ráda, tak to bude super. Petr si vezme ještě v pondělí a v úterý volno. Tak musíme něco vymyslet. Když už konečně má čas:slight_smile:

veka: gratulace k těhotenství, já jsem byla v nemocnici, pohlaví byl u nás problém až do samotného porodu, Terka byla konec pánevní:slight_smile:

honzi: bude lepší, když opravdu přestaneš, ale asi postupně, ukončit to o víkendu, to byl byl boj.

Holky, děkuji za fotečky. Dětičky tam jsou kouzelné:slight_smile: Srazík byl moc fajn!!! Co ten příští týden udělat v UH. A jak přijede Monča tak další ve Zlíně ve Slunečnici? Jaké jsou návrhy?

murin: krásné fotky z dovči máš, sluší vám to tam, jen kveteš:slight_smile:
28. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
takže zlobi musím kvůli nemoci a práškům, které beru...

My s Adélkou a i druhou Adélkou :slight_smile: jsme pro srazík v UH...bylo by to super a klidně i odpledne, nebo dopoledne, jak to komu vyhovuje a den, co takhle čtvrtek a nebo pátek?
Klidně nemusíme do herničky v UH, ale můžeme na hřiště a nebo na to Masaro, jak jsem říkala, ale přemýšlím, kde tady co je ještě...
No Peti, Ty se máš, do Jeseníků bych jela taky, už jsem tam dlouho nebyla, já jedu zítra k mámě a budu tam do neděle, resp v neděli jedeme na pout do Březnice, tak jsem zvědavá, jak se Adélce bude líbít, půjde poprvé na kolotoče, teda až na ty co navštěvuje pravidelně ve Tescu a tak. A nesmí chybět vláček ve Sparu, z toho je vyřízená :slight_smile:
28. srp 2009 ve 21:55  • Odpověz
autor
aha honzi to je mi líto :frowning2: to je pak lepší přestat :frowning2:
peti to byl super den tada. a užij si dovču, zní to báječně :slight_smile:
my jsme odpoledne koupili hodiny do obýváku a nakoupili většinou mišky věcí do bulharska.
zítra mě čeká péct jehněčí to jsem zvědavá jak to dopadne, budu dělat i polívku
na jaké kolotoče už dáš adelku honzi? jo a někdy jsi psala, že jste byli s adelkou plavat dál i s lodičkou, to mě zaujalo. jak jste to udělali?
jdeme chrnět, dítko utichlo asi spí :slight_smile: tak zatím ahoj
28. srp 2009 ve 22:00  • Odpověz
Dám ji na řetízkáč a na ty jezdící, jak se točí kolotoč a je tam hodně věcí, jinak pokud budou létající labutě, tak s ní půjdu na ně, jinak na nic jiného asi...
no plavali jsme a ji si pošupovali v takové lodičce malé...máme ji na stránkách, kukni na www.adelasamsova.mypage.cz a je pod Podhájskou, tam v ní byla...ne kruh, ale taková lodička...jinak Jirka s ní sám plave kus daleko, umí plavat fakt dobře, nebojí se s ní...
28. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz
ahojky
dekuji za foto

honzi posles me ty fotky na mejlik?dekuji ja jsem byla na icq u mamky a tady se me to nechce ukazat dekuji :grinning:
28. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz
autor
ahojte,
tak miška dnes vstala v 6 ráno takže 8,5h spánku! to snad není možný fakt :frowning2: vypadá naprosto vyspaně a v pohodě! já chci spací dítě!!! :slight_smile:
honzi lodičku nějak nevidím...ale tak to u nás nehrozí miška by tam neuseděla. a jak s ní jirka plave? my furt řešíme co v bulharsku, ale ona nevydrží nikde sedět (teda ted tak 15min na pískovišti :slight_smile:)
na řetízkáč bych se bála, z toho samého důvodu, by mi byla schopná za jízdy vylézt :frowning2: ale adi vydrží co? tak pak dodej foto to jsem zvědavá :slight_smile: na labutě jsem si říkala že bych ji vzala - v šátku u mě přivázanou :slight_smile:
29. srp 2009 v 06:56  • Odpověz
ahojky holky,
my jsme vzhůru od 6.30hod, bomba fakt, spala bych. Jedeme dnes k babi do Zlína, tak se malá asi těší, protože od rána chodí a dělá tátovi pápá...
Jirka s ní normálně plave, drží ji na rukou a plave, nevím, jak jinak bych to popsala. Plaval zavodně, ruce k tomu asi nepotřebuje. Jinak na labutě půjdeme i bez šátku a z řetízkáče fakt neuteče, když neuteče z houpačky, tak proč by z řetízkáče. Fotky dodám...
Venku to hnus, to je počasí tak pro Adélku, ale já déšt nenávidím. fuj...ach jo, to bude cesta.
A co vy dnes budete dělat?
29. srp 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
ty jo tak to jste odvážní, to bysme nedali. stejně furt moc nechápu jak se adélka drží na hladině? :slight_smile:
hlavně miška, jak jí někdo chvíli drží začne protestovat. jako pomazlit jo, ale nějaké držení to je pro ní omezování svobody to nemá ráda :frowning2: i v kočárku už jsme vzdali pásy :frowning2:
no nám fakt utíká takže asi až příští rok. my byli v luhačovicích na autodromu. byl prázdný tak jsme s ivzali dvě autíčka v jednom radek ve druhém já s miškou a miška mi v půlce začala z něj odcházet tak asi tak...
ale na srazíku vypadala klidná že? :slight_smile: to je vždy výhoda neznámého prostředí a lidí to mám chvíli klid :slight_smile:
za chvíli jdu zpracovávat to jehněčí co jsme koupili, péct kýtu a dělat polívku pak nějaké věci doma, pomalu asi chystat seznam věcí co nám ještě chybí do bulharska, jak bude miška spát tak si snad konečně zahrajeme Osadníky, a po jejím spánku jsme chtěli na brusle, tak uvidíme co počasí.
jak jedete?
29. srp 2009 v 08:35  • Odpověz
Na hladině drží tak, že ji drží tatínek a jedeme autem, tatínek nás hodí, tak je to dobrý... :slight_smile: Tak se mějte hezky, my pádíme, snad se to počasí vybere, zatím je to děs
:frowning2:
29. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
ahojky)
dneska noc dobra jen v 1.30 hore a budik v 6.15

dneska prsi tak asi zadny vylet nebo akce nebude

no jdu neco delat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. srp 2009 v 08:49  • Odpověz
autor
ve zlíně leje :frowning2: takže dopol doma miška už je protivná je nevyspalá :frowning2:
jdu něco dělat, tak ahoj
29. srp 2009 v 09:05  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
moc děkuji všem za fotečky :slight_smile: .ještě nějaké jsem nestihla shlédnout,takže hned za chvilinku na to mrknu :slight_smile: .jinak u nás špatná :frowning2: .matýnek měl včera večer teplotu a dnes má opět a ještě k tomu průjem,takže doufám,že to jsou zoubky.v noci se co chvilka budil a plakal,tak jsem mu po půlnoci dala nurofen a pak teda chvilku spinkal :frowning2: .teď spinká,usnul mi na přebalováku při přebalování :sweat_smile: ,no taky vstával v 6 :sweat_smile: a plus to počasí.no to bude den :confounded: .vůbec nevím,jak ho zabavím,neboť jsem se dívala na idnes na počasí a tam podle mraků to vypadá na déšť až do večera,ach jo :frowning2: .
srázek by mě vyhovoval bohužel jen v úterý nebo ve středu,jinak máme odpolko doma vyjímečně tatínka :dizzy_face: .a klidně i to UH teda pokud by byla mur :slight_smile: tak hodná a vzala nás sebou autem :slight_smile: .a samozřejmě pokud bude matýnek v pořádku :frowning2: .

peti :slight_smile: ...no to ti teda terka opravdu moc nenaspí :frowning2: ,taky jsme měli takové období,ale naštěstí se to časem popravilo :sweat_smile: .jinak den jste měli parádní :dizzy_face: .jen si hezky užívejte :dizzy_face: .a ještě...co se týče pejsků,tak ty matýnek zbožňuje,on se teda napůl bojí a napůl má velikou radost,když si pejska hladí,ale je to fakt sranda a pěkné vidět,jak je zaujatý :slight_smile: .

zlobi :slight_smile: ...tady je taky hnus fialový :frowning2: .kéž by se aspoň odpolko dalo jít na chvilku ven,teda pokud matýnkovi nestoupne teplotka,to už bychom samozřejmě nemohli :frowning2: .

veka :slight_smile: ...ahojky a moc gratuluji :grinning: !!!já jsem na oscarovi byla a bylo to super tak brzy vědět,že je mimísek v pořádku :dizzy_face: .pohlaví si myslím,že takhle brzy určit jen z utz nejde.co vím,tak je to možné jen z plodové vody.nejdříve to utz pozná dr.tak okolo 18-20 tt a to ještě jen v případě,že je mimísek příhodně natočen :grinning: ,což náš stydlínek až do dne před porodem nebyl :grinning: .jinak co se týče predika,tak jen vím,že o něm ve zlínské porodnici neradi slyší,ale proč to fakt netuším.vysvětlování by bylo na dlouho,jen mi sestřička od zastupujícího dr.tenkrát řekla,ať v porodnici neříkám,že jsem měla jít na prediko :sweat_smile: .to bude nejspíš o smlouvách a kšeftech mezi doktory :wink: .jinak ti samozřejmě přeji co nejpohodovější těhu a nádherného mimíska :dizzy_face: .hezky a v klidu si to užívej :dizzy_face: .
29. srp 2009 v 10:01  • Odpověz
jo ještě jsem se chtěla holky zeptat :slight_smile: ...jak děláte prosím vás ten kuskus...máte některá nějaký dobrý recept,co bych z toho mohla udělat matýnkovi udělat :slight_smile: ?děkuji :slight_smile:
29. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
tak jsme po O a petana jsem dala chrupkat..
jdu si udelat v klidu kaficko :grinning:

ined..najdi si neco na netu..urco neco najdes :dizzy_face:
29. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
ahoj holky, děkuji za pochvalu fotek :slight_smile: To byl takový výcuc, fotek je fakt moc a vybrat je těžké.
Počasí fakt hnus dnes. Tak jsme jeli na nákup do tesca, aska...já si ve sportissimu koupila boty. V Tescu byli jakési tanečky nějakých cizinců a bomba. Malý byl z toho úplně v tranzu :grinning: stála jsem tam s ním hodinu a dívali jsme se.

Peti: teda vy se máte jak výletujete. Terezka musí být taky spokojená.

Mony: užijte si dovolenou!!! Myslím si, že by Miška v nějaké lodičce sedět vydržela, to by se s ní houpalo...

Ined: snad to budou opravdu jen zoubky. co se týče toho UH tak bych tě autem vzala.

Veka: já nikde nebyla, až ve 20t v porodnici. Ale co se týče pohlaví miminka, tak kámoška to věděla díky tomu už od 12týdne a fakt jim to vyšlo. A co se týče kam jít, tak bych šla asi do nemocnice, kde za to nemusíš platit. Na Prediku jsem byla se sestrou, měla problém a teda tak nepříjemnou sestru jsem neviděla, takže tam mě by nikdo nedostal!

Srazík: klidně jsem pro UH, ale já nemůžu úterý dopoledne a středu celou, ale jinak mám volno.
29. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
tak matýnek opět spinká.dopoledne dal 1,5 h a teď uvidíme.ale teplota stoupá,už má 38 a stále průjem.tak už mám kdyžtak domluveného švagra na večer na pohotovost,kydyb náhodou :frowning2: .snad k tomu nedojde,ale ten průjem se mi opravdu nelíbí a jako na potvoru doma nic nemám.ani ten blbý banán :angry: .tak jestli odpolko nebude pršet a matýnkovi klesne po nurofenu teplota,vyskočím aspoň do billy na ten banán.troška čerstvého vzduchu mu neublíží a třeba nám ten banán zabere :frowning2: .tak nám držte prosím palečky :sweat_smile: .
zatím papa :slight_smile:
29. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz
ined..no petan to mel minulej tyden..
v lekarne jsem dostala smectu a za dva dny dobre :dizzy_face:
29. srp 2009 v 15:18  • Odpověz
Ahojky holky,

tak my máme dnes opravdu den D :frowning2:
Okolo jedenácté jsme jeli do Zlína na nákupy, holkám papučky a botky do školky, David si v Humanicu koupil taky pěkné slevněné na půlku, ale fakt dobré. No já opět nic, byl nějaký nakrklý a nenechal mě ani vlézt do C&A a nikam. Ti chlapi :angry:

No a pak jsme ještěli jeli do Kauflandu a chytli nás policajti, prej jsme jeli na červenou. No já jsem viděla zelenou a můj tvrdí, že tam byla žlutá, ale páni dopraváci tvrdili, že jel na červenou, takže hádejte se s nima. Nakonec to bylo jen za tisíc. Jo a to ten můj oslík jel bez řidičáku a občanku ( nechal to v druhém autě) :unamused:

V Kauflandu jsem jen zak proletěla Takko, ale počkám si na září a až pojedu do školy tak si obchody projdu sama :grinning:

Holky potřebovala bych pěknou sukni na podzim, zimu asi tvídovou nebo tak něco ke kozačkám, kam mám ve Zlíně zajít?

Marky díky moc za fotečky ze srazíku :slight_smile:
29. srp 2009 v 19:02  • Odpověz

tak nemoc stále pokračuje.včera večer jsem volala na dětskou pohotovost,protože opravdu matýnek celý den prokakal,chudáček a zadeček měl celý bolavý :cry: .tam nám paní dr.dala rady,nařídila dietku a zítra máme jít k naší paní doktorce.tak snad to bude lepší.
akorát teda ráno měl chuďátko 38,5 už v 6.15 :cry: .ale jinak je až moc živý :sweat_smile: .řekla bych,že průjem ustupuje,alespoň už to není samá voda.i teplotka po léčku spadla :slight_smile: .teď jsem ho dala spinkat a snad až se vzbudí a bude bez teplotky,vzala bych ho chvilku ven.uvidíme :wink: .jinak jsem teda docela k.o.,dvě noci jsem téměř nespala a chudák kubík je na tom podobně.do postele se dostal až ve 2.15 a v 6 už tady bylo živo.matýnek si dal i po takové noci budíček v 5.30 :confounded: .nemocné děti jsou pořád nezmárci :grinning: .
tak všem přejeme pěknou neděli,papa :dizzy_face: .

martu :slight_smile: ...téda :frowning2: ...no někdy se to holt tak sejde :frowning2: .tak aby bylo líp :wink: .s tou sukničkou ti bohužel neporadím,neboť takové věcičky já nenosím :sweat_smile: .snad se někdo najde :wink: .

adeli :slight_smile: ...aha a nemáme to nakonec ještě od vás :angry: :grinning: ???(legrace :wink: )no snad nás to taky brzy přejde,je to děs :frowning2: .
30. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.