• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
autor
jo jani nebo pak zkus nepečený dort, je jednoduchý a moc dobrý - z piškotů, ovoce smetany, chceš recept?
14. led 2009 v 10:16  • Odpověz
to mi připomíná takové ty dunajské vlny jestli víš...po tom se můj drahý může utlouct. no ale na oslavu je to blbé
14. led 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
nevím jaké vlny a proč blbé na oslavu?
14. led 2009 v 10:21  • Odpověz
no ty vlny to je spíš taková buchta - je tam bílé těsto, na to kakaové a na to se dají meruňky nebo broskve a až se to upeče tak se to potře krémem - ty meruňky se tam propadají a jak je to dvoubarevné tak je to na řezu takové vlnkové...hezké.

jenže přijedou tcháni a tak musíme mít něco lepšího než buchtu :grinning:
14. led 2009 v 10:44  • Odpověz
Jo ty dunajské vlny znám i ten dort z kysané smetany...můj ho miluje, má ho vždy k narozeninám, hodně ho děláváme v létě s jahodama
14. led 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
aha to možná znám, to ten hraběnčín to nedělá a je to moc dobré. ten piškotový má radek taky nejdradši :slight_smile:
14. led 2009 v 11:09  • Odpověz
ahojte holky, tak včera jsem si šla s malým lehnout,byla jsem k.o. Nakonec jsem moč chytala večer, protože malý už nechce ani pít:frowning2: Udělala jsem mu tu smectu-no hnus. To měl v hrnečku, pak jsem mu do falšky dala ten ionťák-ještě větší hnus. Takže se mu zprotivilo úplně vše, že pak odmítal i v hrnečku vodu.l Zkoušela jsem lžičkou a nic. Jak vidí lžičku tak řev, nechce otvírat pusinku. No fakt krize. Takže na večeři měl banán, který si držel sám v ruce a pak poprvní piškoty, aby se aspoň trošku nasytil a dodal energii. Chytaly jsme moč s mamkou a to trvalo než se vyčůral. Musela jsem ho dopovat vodou a to tak, že jsem vzala stříkačku a stříkala mu to násilím do pusy. Už jsem byla hotová, ale hlavněže něco z té stříkačky vypil, jinak by byl dehydrovaný. V noci se mi pokadil, ale už to bylo tužší. Ale nechtěl vůbec pit, tak měl suchou plenku. Ráno jsme vstávali o půl 6 a zkoušela jsem ho dopovat vodou, konečně chtěl hrneček. Donesla jsem mu rozhlík, vyslékla plenku a čekala. Nic, tak jsem se na to vykašlala a vzala k MUDr. tu večerní moč. U MUDr. opět vše v pořádku, zhubl. V pondělí měl 9,55kg a dnes 9.40kg. Nechce kromě banánu nic jest:frowning2:Nevím jak to do něj mám natlačit. MUDr. moč poslala na rozbor a v 11h jsem si volala na výsledky. Tak má tam něco zvýšeného, ale je to v normě, tak dobré. Mám být na té dietě a kdyby se to znovu rozjelo tka dojít, jinak mám v pátek zavolat co a jak, to bude ještě mít výsledky výtěru zadečku a ještě z jedné moči. Jinak je malý v pohodě, směje se, řádí jak kdyby mu nic nebylo. Teď chrní a před tím měl kulicha v plence :grinning:

Zlobi: rýži s mrkví jsem zkoušela, to vůbec do něj nedostanu, tak jsem to musela vybírat rukou a dávat mu to. Včera snědl vařený brambor s mrkví asi 3lžičky a hotovo. Dneska jsem mu uvařila na oběd rýži a dala do ní plno jablek, aby to bylo sladké. Prostě ne, jak vidí lžičku takje hrůza. Nevím co mám dělat. Tak seděl a sám si rukama nabíral tu rýži s jablkem a dával do pusy, takže to bylo všude, on celý od toho no děs, ale trošku aspoň snědl.

lusindaa: majo ségra má jen jednu ledvinu, to jí zjistili tak ve 14letech. A teda sportovat může, ale ona to teda moc nepřehání, sport není její koníček. Hlavně, aby malá byla dobrá. No ty pády než se naučí sedat ze stoje na zadeček asi nějaké budou, to člověk neuhlídá. Ale neboj bude to dobré.

holky máte pěkné fotečky!!!
14. led 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
ahoj murin,
tak jsem na vás myslela, tak teda máte boj..:frowning2: snad bude brzo v pořádku...!
nám se zhoršuje rýma, jsem z toho špatná, právě jsem jí postříkala obličej mlíkem snad se něco dostalo i do nosu :slight_smile:
14. led 2009 ve 14:53  • Odpověz
to opravdu máme :frowning2: První já nervy někde a teď malý bůh ví co... ale tak snad to bude dobré. Jen nevím, co mám s tím jídlem dělat, odmítá prostě lžičku. I když mu to třeba šmakuje, ale lžičku prostě ne.
14. led 2009 v 15:06  • Odpověz
rýmečku po malu dostáváme taky jak pořád chodíme k MUDr. mezi ty nemocné:frowning2: A kapnout do nosu si nenechá. no dnes asi vytáhnu vysavač a zkusím něco odsát. Tak to musela být miška ráda, když ji stříkáš mlíko po pusině :slight_smile:
14. led 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
my tohle měli s hrnečekem, flaškou vším...asi měsí možná dýl jak viděla něco z toho tak to odstrkovala, pak si dala ze lžičky vodu po těch křupkách a ´teď i z hrnečku ale jen po těch křupkách...a jinou lžičku? nevím nevidíš jim do hlavy holt no :frowning2: ale třeba kámoška dávala malé kus brambory do ruky...prostě větší kus do ruky a to jedla sama...?zkusit třeba
my už dneska odsávaly :frowning2: a mlíko měla po celém obličeji ale byla hrozně unavená tak ani moc neprotestovala usínala u toho :slight_smile:
14. led 2009 v 15:10  • Odpověz
Holky, vy teda zažíváte s těma nemocama :frowning2: ....ještěže ti bobci to většinou snáší líp než my samotné.

....já jsem to párkrát zkoušela, když jsme Karla kójila a měl rýmu, ale jediné kam jsem se vždycky trefila bylo do oka :sweat_smile: , teďka mě ale lékárnice poradila, ať jí do nosu nekapu, stačí prý dát víc na vatovou tyčinku a vytřít tím nosík nebo třeba použij kapátko :wink:

Jinak my máme zvětšenou pánvičku a ledvinu...má to i Filípek...prý to máme v genech, tak nás čeká kontrolní ultrazvuk v jednom roce, s Fildou jsme na to chodili do 3let...ale žádné postižení to není, jen se to musí sledovat..A navíc jak se malá narodila měla pupeční kýlu, trošku se jí to spravilo, jak jí srostly břišní svaly, tak doktorka řekla že dobré, ale vždycky když se moc vzteká nebo tlačí, tak jí nad pupíkem vyskočí taková 0.5mm kulička pod kůží, taky jsem s tím byly 2x na ultrazvuk, tak jak teď půjdeme, upozorním na to doktora, ať to pro jistotu zkontroluje.
14. led 2009 v 15:17  • Odpověz
lžičky už jsem zkoušela všechny barvy, zkusila jsi i kovovou, prostě nee:frowning2: Do ruky dávám ten banán, ale ten jediný sní i lžičkou, vidí jak ho mačkám a poznává to i podle vůně. Ještě v ruce chroustá jablko, rohlík, piškoty. No dnes i tu rýži si sama vybírala, v kuchyni bylo jak v prasečím chlívku. Jak prostě cítí nějaké jídlo tak ví, že je to dobré nebo ne, je to malá potvůrka:slight_smile: Až se vzbudí tak zkusím do ní dostat trošku matonky jak říkala MUDr.,aby měla nějaké minerály, když ten ionťák odmítá. Dietu má mít ještě 6dní, no nevím jak to zvládnu. ALe asi jak bude mít opravdu víc jak 2dny kulichy, tak dám mléko. Nemléčnou kaši rozhodně nechce, to jen ucítí a už se vztaká:frowning2:
No my rýmu zase až tak nemáme, jen to sem tam teče.

holky jsem vás dočetla.tak to nevím co já budu kupovat na první narozeniny. Hračky moc nechci neboť to nemám kam dávat a už i tak jich má plno a určitě nějaké dostane od tet... Oblečení taky, takže jsem opravdu bezradná:frowning2:
14. led 2009 v 15:18  • Odpověz
Malá vytuhla v sáňkách pod dešníkem....od rána ješte nespala, jak jsme přišli domů, tak hned ožila...musela jsem jí přendat do kočáru a uvozit ještě venku, spala 15min a už je vzhůru :sweat_smile:

Murin, ty dárky ti neporadím, taky sama nikdy nevím, jen mě napadlo třeba CD s dětskýma písničkama....ty jsou teď u nás v oblibě...trsají na to oba :grinning:
14. led 2009 v 15:24  • Odpověz
na sáňky jsem taky chtěla jít až se prcek vzbudí, ale nevím,pořád jsem zmrzlá jak nevím co a to už jsem hodinu a půl doma. Začíná pomalu žvatlat až začne řvát tak pro něj půjdu. Chrní mi v kočárku v garáži. Stejěn ho budu muset něčím nakrmit. Chci zkusit borůvky, mamka mi je dala a jsou dobré na tvrdnutí tak uvidíme jestli je bude jest, ale to každopádně lžičkou, do ruky nedám, to by bylo vše od toho

Janista: já mám kazetu Dády, dokonce 2 a ty pouštím a ještě mám plno desek, co je ještě po mě, kde jsou různé píšničky, pohádky. No asi budu muset koupit taky nějakou tu hračku a nebo oblečení na léto, ale toho ještě moc není. No zatím mám jen objednaný dortík.
teda to máte taky blbé s tou pánví... :frowning2: ale když se to nezhoršuje tak se to nějak dá.
14. led 2009 v 15:35  • Odpověz
Ty borůvky mě taky napadly...mám je ještě v mražáku....na Filu to zabíralo, jinak je dobrý černý čaj, dá se koupit i dětský Megafit bez kofeinu....nebo kup hračky třeba už na léto na písek nebo zahradu
teď došla prababi, tak jdu za něma...
14. led 2009 v 15:43  • Odpověz
černý čaj moc nechci dávat, ale na ten bez kofeinu se zítra v lékárně mrknu. Na ten písek to není špatný nápad, to mám doma jen 2 bábovky. Píškoviště bude děda vyrábět na jaro ať si má čertík kde hrát. Dík za typ:slight_smile:
14. led 2009 v 15:47  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem šla k MUDr a už tam nebyla...dnes už je středa a já mám čtvrtek....no nic, tak zítra tam zajdu...no já chci ted koupit v DM kelímky do vody, má je kamarádka a malá je prý miluje si s nimi hrát a naše je taky přes kelímky...umyla jsem jí pár od jogurtu a ořád za nimi lozí....
jinak hraběnčiny řezy jsou mnam, ale Jirka má radějí štrúdl a dort s piškoty a tvarohem milujeme oba, v létě ho deláme s jahodami. Ještě jsem dělala tiramisu z piškotů, tvarohu a pomazánkového, to vzal Jirka do práce celé a snědli, to prý výborné...já nevím...já peču zásadně štrudl z tmavé mouky...ale je luxusní
14. led 2009 v 16:51  • Odpověz
Já jsem dávala jen ten Megafit, i když tchýně mu občas dávala i ten slabý ruský čaj na průjem, ale můžu říct, že nejlepší byly ty borůvky, to bylo jediné co na Filu zabralo, dostávám je každý rok od rodiny ze Jeseníků a mám je na mražáku pro ten případ.
14. led 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
tak pak dej vědět murin jak to dopadlo jestli si vzal ty borůvky.
já jablečné věci nemusím, peču tvarohové, ořechové a makové, ale radkovi jablečné takže třeba hraběnčín má na půlce tvaroh na půlce jablka :slight_smile:)
teda jen jsme jeli ven koupit úchytky na šuplíky a dovézt truhláři a tam je teda kalamita, auta kloužou na silnici lidi padají no děs...
14. led 2009 v 17:04  • Odpověz
Murin..nebo kup třeba houpajdu, my máme tyto...rádi se houpou oba
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1789746&vReferer=%2Fphotos%2Fjanista

DM kelímky máme, mají ty sítka, tak jsou dobré na písek i do vody, pak máme ještě FP ty se dají zase použít jako formičky na písek s obrázky zvířátek :slight_smile:
14. led 2009 v 17:07  • Odpověz
Mony, ...to mi povídej, my máme uprostřed kopce křižovatku se stopkou...nezastaví nikdo, všichni kloužou dolů ve smyku :sweat_smile: (já už taky jednou :pensive: )
14. led 2009 v 17:09  • Odpověz
autor
to vypadá dobře ta houpajda :slight_smile:
no my bydlíme v kopci a jsme vyjížděli a zrovna pozadu sjíždělo auto které to nevyjelo ..
co to je za kelímky? my máme obyč takové co se dávají do sebe a staví komín a ty bereme i do vany..
murin a co nějaké odrážedlo na ven, nebo něco takového? já mám taky spoooustu oblečení jak mi půjčuje kámoška se skotska a hračky tak nějak průběžně takže to asi pak taky vyřešíme jedním "velkým" darem..navíc nevím jestli si uvědomují, že zrovna dnes dostane dárky...
my budeme mít velkou oslavu za 14 dní mých 30 a budu objednávat dort z luhačovic, měli jsme na svatbě a byl výýýborný a na rodinné oslavy si tak teď všichni berou taky :slight_smile:)
14. led 2009 v 17:15  • Odpověz
Mony, kelímky jsou to ty co říkáš, akorát jsou průhledné a mají různě děrované dna, když byl Karel malý používala jsem ten největší jako spršku při umývaní hlavičky...

30tiny....tak to bude velká párty :slight_smile:
14. led 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
aha tak to jo, mišce se na plavání líbila konívka :slight_smile:
no tohle bude rodinné, nevím jestli s kámošema půlůja z nich má malé mimiša takže to je blbé...ale nechám si udělat portréty a možná lehké aktíky jdu příští neděli at mám něco pěkného (snad :slight_smile:)
14. led 2009 v 17:28  • Odpověz
Aha, tak ty aktíky..to by byl spíš dárek pro Radke,ne :slight_smile: :grinning:
14. led 2009 v 17:31  • Odpověz
A ke které se jdeš nakonec vyfotit?
14. led 2009 v 17:32  • Odpověz
autor
no ne úplně akty , jako třeba bez podprdy ale ruce přesw prsa a tak...no radkovi se do toho moc nechce, že je to zbytečné takové fotky, ale já chci...
tam co poslala Peta ta Veronika Vlková i po tel. se mi moc líbila volala jsem i na to druhé v otr a tady se mi to líbilo víc a i mi zajistila vizážistku...
14. led 2009 v 17:34  • Odpověz
Tak to budou profi fotky :slight_smile:
Karlovi se dneska vytlačil konečně 3 zub...máme první na hoře :slight_smile:
14. led 2009 v 17:36  • Odpověz
On se jde taky fotit s tebou?
14. led 2009 v 17:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.