• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
autor
adel - tak bílý cukr není zdravý chci jí ho dát co nejpozději a tvarod má zase moc vysoký obsah bílkovin takže věci jako tvaroh, pribináček a smetanu až po roce, ať se tolik nezatěžují ledviny. počítám, že s námi bude jíst tak po 2 spíš kolem 3.roku. jsme v rodině alergici a cukrovkáři a docela věřím že je to i špatnou stravou, tak se mi líbí názory o "přísnějším" stravování dětí..
honzi zima byla děsná, hlavně že jste si to užili :slight_smile:
28. pro 2008 ve 22:07  • Odpověz
No já zase jsem proti lepku, maminka má bezlepkovou dietu, takže se tomu chci vyvarovat...začala jsem malé dávat křupky ze zdravé výživy, jsou ale jen rýžové a nebo kukuřičné, malé to chutné a zasytí ji to...
Jinak cukr a med neeee....chci z ní mít zdravou holčičku a dávat jí jen to nej... :wink:
28. pro 2008 ve 22:11  • Odpověz
honzi..to jsi mela pekny den :slight_smile:
mon..no tvaroh nedavam ani smetanu ale pribinaka jo.. :confounded:

tak ja jsem osprsena a valim do postele..to bude zase noc..zitra dam vedet :wink:
28. pro 2008 ve 22:11  • Odpověz
autor
adel my jdeme odbourávat kojení takže budeme mít asi podobné noci :slight_smile: tak dobrou a klidnou noc.
honzi: lepek ještě taky nedáváme, ale zkoušet ho chci, zase aby s ním nepřišla do styku až bůhvíkdy, musí se to tělo s tím naučit pracovat taky někdy. a křupky ještě nedáváme, tak miška je ještě taky bezzubá :slight_smile:
28. pro 2008 ve 22:14  • Odpověz
No ale malá to žižlá...no ale mělo by se setkat až tak kolem 10.měsíce...no pribinák je ale tvaroh...to chci až po roce...my máme totiž osypané celé těličko...tak dávám hodně majzla na to, co jí...i já...od ledna začínám s hodně přísnou dietkou, chci zpět svých 64kg...říkám to všem, abych to dokázala a neměla trapas, že nee...takže holky, začínám hodně sportovat...jídlo zůstává stejné...zdravé a zdravé...
28. pro 2008 ve 22:19  • Odpověz
No my na rok dort ve tvaru asi medvídka, protože jsem do nich blázen a z ovoce, asi jablíička a pudink a piškotky...nějak nakombinovat...no jo, mají s tatínkem narozky 2dny od sebe...Adelí 20 a táta 22. 5. no mazlíčci moji...
28. pro 2008 ve 22:25  • Odpověz
autor
jojo někdy kolem 10.měs to mám v plánu..
a co budeš sportovat? hlavně u toho bacha na mlíko at o něj nepřijdeš. a nechceš si někde nechat poradit s jídelníčkem?
a to co píšeš tvaroh až po roce a piškoty vůbec nechci to je jen cukr, žloutek a mouka...ale bojím se že jí to bude dávat babička a vůbec všude okolo to jedí, no uvidíme. někdy po novém roce chci zkousit bílý jogurt..
28. pro 2008 ve 22:30  • Odpověz
autor
holky už jsme tu asi všechny ne? že bychom nechaly zavřít zlín1?
jinak dobrou a držte pěsti :slight_smile:
28. pro 2008 ve 22:31  • Odpověz
No jogurt už dávám, miluje ho...ale jen bio...no Jirky máma už pořád, at dám piškot, ale v tom nic dobrého není, žádné vitamíny, nic...proto dávám ty křupky za zdravé výživy a je to jen rýže nebo kukuřice...takže je to dobré a nesolené, žádný cukr a vajíčko...no kamarádka v necelých 6měsících dává rohlík, to bych fakt nedala.,..chudák malá. Já se snažím jen to nej...
28. pro 2008 ve 22:38  • Odpověz
dobre ranko..
tak jak monco??u nas dobre,lepsi..petrik jedl v 10 a pak az rano v pul pate a jeste spinkal do 7h.mezi tim uz jen 2x hore a plakal jen chvilku a pak slinkal dal :grinning:
29. pro 2008 v 08:09  • Odpověz
Ahojky, my noc super....vzbudila se až v 3.30hod a spala do 7hod, takže dobrý....ted tady blbneme...
29. pro 2008 v 08:14  • Odpověz
ja davam joguty a presnidavky ovocne ,nebo bilej jogurt a namicham do toho nejake ovoce..petrk ma rad mandarinky,banan,hrozny moooc a kdyz mu dam jablicko kroupe ho aj se slupkou..jak to orezu tak uz ho nechce..jinak je ryzovej jako petr..testovinky a ryzu a ma to rad suche :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

masicko ma taky rad..celej tatka a je taky hrozne polevkovej..koupila jsem si aj knizku vareni pro mimi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja vareni moc nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2008 v 08:15  • Odpověz
autor
dobré ráno, tak miška nakonec usínala skoro hodinu. po 20 min sice spala ale po dalších 10min stála v postýlce a řvala...tak jsme tam došli položili utěšili...a zas...asi třikrát. takže usnula po 21.30. vzbudila se v 0.30 a řev, tatínek utěšoval pak nosil a po půl hodině usnula bez jkojení, dalsí se vzbudila v 3.30. to jsem ji nakojila přeci jen to bylo 7h a pak v 7hod kojení a do 8 ještě spinkala u mě...no tak uvidíme jak to bude dál. co děláte adeli v noci když pláče?
jinak bílý jogurt chci až v 9.měs spíš ke konci, nechci do ní kravské mléko dávat dřív. a bio budu kupovat i jsem objevila že ho prodávají v penny u 2.segoše takže pohodka.
jo a mišce moc chutnají rajčata :slight_smile:
29. pro 2008 v 08:32  • Odpověz
tak ja jogurt davam tak petrik uz ma rok teda ve stredu ma rok :grinning:
co delam ja delam ze spim a petr dava cumel..ale dneska jsem lezela aj petr a on po chvilce prestal kdyz nikdo nesel
29. pro 2008 v 08:54  • Odpověz
autor
taky už je to velký kluk :slight_smile:
to mišce když v noci vypadne dudel a nikdo nepodá tak je řev na celý barák :angry:
zatím odbouráme kojení a ať večer usíná sama a uvidíme jak dál...
29. pro 2008 v 08:59  • Odpověz
no velky :grinning:
29. pro 2008 v 09:52  • Odpověz
je me se to nejak poslalo..
tak na se pomalu dari..uvidime dneska,ale uz jsem dva dny vydrzela tak to bude dobre
29. pro 2008 v 09:53  • Odpověz
autor
no je fakt že já brečela s ní, nikdy jsem jí ještě nenechala brečet...teda radek ji utěšoval, ale když jsem věděla, že prso by ji utišilo hned...chjo, jak dlouho teda vydrží petřík bez jídla, dneska miška byla 7h
29. pro 2008 v 09:54  • Odpověz
No my když se vzbudí v noci a knourá, tak ji necháme a usne i bez kojení...a usínala u prsa, ale ted si cucne a odtrhne se a povídá si a pak usne sama...to nám problém nedělá...
29. pro 2008 v 09:56  • Odpověz
autor
no před nemocí to bylo fajn, kojení 2x v noci, usínala sama v postýlce..ale po té nemoci děs..tak to chceme znova upravit...buďte šŤastní za to honzi :slight_smile:
29. pro 2008 v 09:57  • Odpověz
mon..tak jedl vecer v 10 a pak rano o pul pate..pise se tam ze takove ditko co ma rok uz musi vydrzet celou noc..kamosky decka..ji vecer treba v 8 a budi se v 9 rano..a celou noc neji a mam rok 4 mes.
29. pro 2008 v 09:59  • Odpověz
autor
no právě, ale tak zatím odbouráváme první a částečně druhé..jedno kolem 4 chci a pak v 7 ke vstávávní...
29. pro 2008 v 10:08  • Odpověz
tak ja se zatim loucim..jedeme nakoupit veci na dort a chlebicky a jidlo...
tak pa pa
29. pro 2008 v 10:31  • Odpověz
No my jdeme ven na prochajdu a zítra jedu k sestřence i s manžou na obídek..malé si snad pohrají a snad naše okouká od Juli lození :dizzy_face:
29. pro 2008 v 11:03  • Odpověz
ahojte holky, my noc super. Malý usnul v 19h a spal do 5.40h, dal si mléko a chrněl ještě do 7h. Tak jsem vás teď dočetla, jen písnu a musím valit krmit dravou zvěř:slight_smile: Jinak já dávám jogurt od ukončeného 7měsíce. Dávám bílou activii nebo biojogurt. Malý jak vidí kelíme jogurtu tak by se mohl přetrhnout, je to závislák na jogurt :grinning: :grinning: A od ukončeného 8měs dávám sem tam i ovocnou activii, ale to opravdu jen sem tam, víc mu totiž šmakují bílé, což jsem ráda. Ale teda piškoty nedávám, ještě neměl ani jeden. Dávám kukuřičné nebo pohankovo rýžové křupky a nebo dětské sušenky. Tam je sice taky mouka...ale ne tolik a jsou tam vitamíny. Pribináčka taky nedávám, je to tvaroh, ten fakt až od roku. I když vidím plno mamin, že to do dítka valí od 6měsíce i rohlíky...

adel: tak ať se nákup vydaří.
honzinecka: vám ať se vydaří procházka a pak návštěva. Mějte se. Večer se snad připojím. čauky
29. pro 2008 v 11:28  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
...jestli se můžu zeptat...co to holky zkoušíte za metodu na to uspávání a v čem spočívá?....no malá včera usla až kolem 24hod., protože je chuděrka nachlazená a já s ní....máme rýmu a kašel, takže noc fakt krušná....dala jsem jí na noc i Panadol, ale trošku se po něm kolem pusinky osypala, není totiž zvyklá na léky, zatím měla jen jednou čípek při té 6.nemoci jinak nic. Teď jsem jí začala dávat sirup z jitrocele, tak jsme zvědavá, jestli pomůže.

...teda to je spáč ten Mates :grinning: ....jogurtíky taky dáváme, bílkovina v nich určitě neškodí, je už dobře rozložená mléčným kysáním, doktorka je nám doporučovala už po 6. měsíci...piškoty semtam, ale vždy s ovocem, mají stejné složení jako speciál. dětské sušenky akorát v těch jr moc "přidaných umělých vitamínů" , takže to vyjde na stejno, to dám raději piškoty s čerstvým ovocem příp. přesnídávkou....
29. pro 2008 v 11:41  • Odpověz
autor
ahoj murin no mates krásně spinká :slight_smile:
jani můžu ti to poslat ale má to asi 100 stran a5, ale jde o to naučit dítě samo usínat, i v noci kdyz se vzbudi at samo usne a at vydrzi po 6,mes v noci bez kojeni ci flasky a spi celou noc. jde o to jí dávat do ppostýlky v pravidelné časy i přes den a at spi stejne dlouhou dobu pripadne ji i vzbudit a dávat ji do postylky kdyz je jeste vzhuru at sama usne a chodi k ni az po 3-7min place ne hned a utesit ji ale nekojit nedávat dudel at se nauci usnout "bez pomůcek". asi tak ve zkratce:slight_smile:
jak je v novém? karel řádí?:slight_smile:
29. pro 2008 ve 12:29  • Odpověz
Tak to zní zajímavě, teď ale jestli to i funguje...každé dítě je jiné...má jiné potřeby i biorytmy...poslat mi to můžeš, jestli si vzpomeneš.
Tož to víš že řádí, už nechce být vůbec v postýlce nebo ohrádce, buď ji tu nechám běhat s Fildou příp. ji dám to chodítka, když potřebuju něco udělat, protože mi pořád zdrhá na schody a snaží se vylézt do patra, proto dneska chci na netu objednat branky ke schodišti na horu i dolu i kvůli Filípkovi, když jde třeba v noci na záchod, i když teda zatím sám nechodí, vždycky jdeme radši s ním. Ale to uklízení je tady neskutečné, potřebovala bych k ruce ještě nějakou služku :sweat_smile: ...dítka si nám udělaly z obýváku maxi hernu...kam se člověk podívá, všude jsou nějaké hračky, tříkolky apod....chci to trochu zredukovat a na hoře udělat v jednom pokoji pro Filípka hernu.
29. pro 2008 ve 12:50  • Odpověz
Holky, chtěla jsme se zeptat, jestli v myčce myjete i dětské věci, myčka myje perfektně, ale někdy až moc agresivně...např. z hrnků slézají po umytí napisy apod. a taky kvůli těm leštidlům, ty asi taky nejsou zrovna moc zdravé....
29. pro 2008 ve 13:04  • Odpověz
autor
jani máš to v mailu :slight_smile:
no a teď jsme zjistili že nám myčka vymyla barvu ze znaku na půllitru :frowning2:
a perfektně...zaschlé věci neumyje, třeba naběračku na které je rýže..
a dětské .- dávám tam skleněné misky ve kterých jí dávám jídlo ale silikonovou lžičku umývám ručně a flašky nemám ale když je zkouším tak je myju v ruce
29. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.