• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
Filda se nám narodil ještě před půjčkou a to se nepočítá :frowning2:
Holky, viděly jste co se dnes přihodilo ve ZL na zastávce pod kaštanama....7zraněných, 2těžce děti :cry:
22. led 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
no jo no, něco za něco...ale v tu chvíli to byl spíš danajský dar...ale tak do budoucna se bude hodit :slight_smile:
22. led 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jo tak to budete mít byteček třeba pro Mišku ne :slight_smile:
22. led 2009 ve 21:37  • Odpověz
autor
jani ani mi neříkej, když jsme ve městě tak tama chodíme :frowning2: mě zamrazilo úplně...a hodně mamin tam chodí no děs...
autor
jojo právě do budoucna něco....teď jsme si to zařídili sami a pak se to bude hodit...
ne bral to na dílnu...takže to by mělo být v poho, ne??
22. led 2009 ve 21:38  • Odpověz
a co se tam stalo??
tak uz pujdu do postele :pensive: :pensive: :pensive: pa pa zitra pisnu az budu doma asi az vecer
A ta dílna je napsaná na bráchu, to by šlo vysvětlit Jirkovi by byla k ničemu...
Ahojky holky,
děkuji za fotečky. Moc mě potěšily. Aspoň tak jsem vás viděla:slight_smile:

honzi: také jsme využili novomanželskou půjčku od SFRB. Ale jak psala Monča, nesmíte nic vlastnit. Snad vám to výjde.

Dnes byl super den, Terezka byla zlatá. Dololedne jsem jela k mámě. Jsem ráda, že se s Terezkou nebojím jezdit. Ale trochu mně vadí, že musí být na zadním sedadle. Jak je v tom vajíčku nevidím na ní:frowning2: No nedá se. Naštěstí, jak nastartuji hned usne a je v pohodě. S mamkou jsme šly na procházku cca 2hod. První velká, paráda, bylo teplučko a Terezka celou dobu spala. Pak jsem doma pokojila a spala 4hod, pak kojení a zase 3hod. To se mně ještě nestalo. Zatím to bylo vždy po 2hod. Už se těším, jak budu chodit na procházky, česrtvý vzduch nám svědčí:slight_smile: Dnes mně přijel Petr brzo 21hod:slight_smile: z práce. Tak teď hlídá. jinak teď jezdí domů kolem 24hod a v 5hod ráno odjíždí:frowning2: Bohužel peníze jsou potřeba a tak musíme něco překousnout.

U našich jsem probrala fotky, tak zítra něco přidám.
22. led 2009 ve 21:39  • Odpověz
zlobi: také nám teď odečetli 30tis za Terezku, super
22. led 2009 ve 21:40  • Odpověz
Jani, možná by to mohlo projít, když je to nebytový prostor
Adel, spadl tam strom na lidi :frowning2:
Peti, zdravím.....tak snad nemoci zažehnány....a konečně se k nám budete moct přidat na procházky s Terezkou....zatím třeba jen na Baťově :slight_smile:
22. led 2009 ve 21:46  • Odpověz
No to je škoda, že jsem o tom nevěděla loni, ale i tak je to super....no každopádně to pošlu co nejdřív...úplně mi vysvitlo sluníčko, Jani, moc moc díky... :wink: Ted už jen aby to klaplo kvůli příjmu...snad ano...
22. led 2009 ve 21:47  • Odpověz
šly jsme s Murin a volal mi to tatka, fuj, je to hrozné...no holky, už jsem napsala mojemu, že se promíjí za dítě 30tis a že za Adélku už ne, tak že večer zaděláme na malého Jíříka... :grinning: Jsem zvědavá, co na to ráno můj...snad nebude chtít hned ráno...jak ho znám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
honzi a to mu dali půjčku když to není na něj napsané?
pošli to co nejdřív...vím že je moc žadatelů a kdo to poslal v únoru už na to nedosáhl...
a pan bratr by se měl pochlapit a vzít si to když potřebujete bydlet hlavně s děckem...
22. led 2009 ve 21:50  • Odpověz
janista: určitě, už se těším. Terezka spí dobře v kočárku a čím horší terén, tím lepší. Jak to nedrncá, začne kňourat:slight_smile:
22. led 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
peti nevím jak to funguje -jestli se dítě nahlašuje či co ale janišta očividně bude vědět :slight_smile:
mi taky spí mišk avenku dobře, ale nesmí to drncat, to jí budí, nejradši v klidu na balkoně bez ježdění...zní to divně ale je to tak :slight_smile:) tak vyrazíme na prochajdu :slight_smile:
22. led 2009 ve 21:51  • Odpověz
zlobi: jak píšeš, Petr to posílal hned v pondělí po svatbě (červenec). Měli jsme štěstí, že nás vybrali. Asi jsme byli pro ně velcí sociálové:slight_smile:
22. led 2009 ve 21:52  • Odpověz
zlobi: ano, jak se Terezka narodila a měli jsme její rodný list. Udělali jsme ověřenou kopii a odeslali jsme to. Za týden přišlo vyjádření o snížní. Když nemůže Terezka večer zabrat, mohu si udrndat ruce:slight_smile:
22. led 2009 ve 21:54  • Odpověz
zlobi: hurááááááá do ulic:slight_smile:
22. led 2009 ve 21:55  • Odpověz
No já to pošlu taky co nejdřív, asi hned v pondělí, ale nějak jsem tam nedočetla, jestli to jde ty peníze dát na stavebko a přes to vzít překlenovací...ale to asi neee....
22. led 2009 ve 21:56  • Odpověz
honzi: tak to nevím, vyběhával to Petr. Využili jsme na byt novomanželskou, 2 stvebka a hypotéku. No hrůza. Ale jak píšeš, myslím si, že také ne.
22. led 2009 ve 21:58  • Odpověz
Byla jsem utišit Káju, tatík spí hned vedle, ale dělal mrtvého brouka :rolling_eyes:
Mony, tak mě to říkala i paní ze spořky...že nemáme šanci....jak jsem to poslala, tak snad tak do měsíce se ozvali...byla to docela rychlovka, ale posílat se to musí do Olmíku ne do Prahy!
Dítě se odečítá jednoduše, stačí vyplnit fomulář ( je na stránkách) a ověřený rodný list...jak píše Peťka
Jani to neee, musíš jím tuším posílát faktury
22. led 2009 ve 21:58  • Odpověz
Já se zítra mrknu do papírů co poslali, pošlou ti částku na BÚ a ty tu částku musíš použít podle jejich pokynů na určité služby ...
22. led 2009 ve 22:01  • Odpověz
holky, máte některá zkušenosti se šátkem na nosení? Mončo, vím, že ho máš ty. Můžete mně nějaký doporučit? Mám klokánku, ale na to mně příjde Terezka ještě malá. Jednou jsem to zkusila, protože píšou od narození. Ale plandá tam, tak jsem to schovala do skříně. Ale někdy když má svůj den a já potřebuji ruce, bylo by to fajn. Jen se trochu bojím toho vázání, že byc se zamotala sama:slight_smile:
22. led 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
ty jo vy se máte s těma půjčkama :slight_smile:
i když peti vy jste si toho teda vzali :frowning2: nám stačilo stavebko...teda dvě naše...naštěstí tam se počítá co tam máš naspořeno jakože to máš a pak nám "odpustili" že nám chybělo asi 60tis (jako že jsme měli mít 15% ceny bytu "hotově") ale vzhledem k platu nám to dali, je to hooodně individuální a o tom úvěráři...
22. led 2009 ve 22:02  • Odpověz
janista: ano, jak píšeš. Holka, ty máš přehled:slight_smile:
22. led 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
peti, klokánku ne, v téhle poloze by se dítě do konce 3.měsíce nemělo vůbec nosit. v šátku jsem jí až do asi 3,5 možná 4 měs nosila v "kolíbce" jak v náruči..
šátek ti poradím...kdyžtak můžu přinést, mám ráda ten co mám není úplněpevný ale pružnější a to se líp váže a dává tam dítě. vázání se naučíš. jinak jak je na obchodnáku ten obchod slůně s látkovými pleny tak mají i šátky a budou dělat "kursy" vázání - že to ukáží a tak...je to jednoduché já to mám za chvilku uvázané to se naučíš. nebo pak baby vak, je levnější rychlejší, ale máš to jen na jednom rameni to mně třeba nevyhovuje, v šátku je to rozloženější...
22. led 2009 ve 22:05  • Odpověz
zlobi: to máš pravdu, chtěli jsme novostavbu. A jelikož nebyla žádná korunka v záloze, tak se jinak nedalo. Ale Petr má pěkný plat, tak nám to dali v poho. Teď sice nemůžeme moc vyskakovat, ale jde to. Máme zlatíčko a jsme ve svém. Trochu byl problém s penízky na vybavení, ale i to jsme zvládli.
22. led 2009 ve 22:05  • Odpověz
na stavebku musí být jen 15% z částky, jakou chceš půjčit? Já měla za to, že 30%, tak mi to kdysi říkali...holky, snad vás tím nezatěžuji...no 15% bychom dali do kupy...
22. led 2009 ve 22:06  • Odpověz
Dík Peti....já si všechny povolení kolem baráku a půjčky vyběhávala sama....ale byl to běh na dlouho trať....nikdy více už
My máme jen klokaňu, tak neporadím
Jani, rádi poradíme, zvlášť jestli vám to nějak pomůže :slight_smile:
22. led 2009 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.