• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlín a okolí II

(Zamčená)
7. července 2011 
Ahojky holky, až budu na svém notebooku přidám fotku, co měla malá na pusince v létě, ale to jsem tady s vámi rozebírala, ještě mi monrou radila. To jsi tady Mony ještě nechodila...pak to zmizelo po hronově masti...dodávám článek z miminka....

Milé Miminko a maminky.

V jednom z minulých čísel jsem si přečetla článek, který byl věnován tématu „jak se vypořádat s EKZÉMY“ a ráda bych se s Vámi podělila o tuto ne moc příjemnou zkušenost.
Již jako malé dítě jsem trpěla dětským ekzémem a moje maminka se mnou strávila hodně času u doktorů. Vyzkoušeli na mě kdejakou mastičku, ale bohužel nic nepomohlo. Ve dvou letech mi ekzém zmizel. Nikdy jsem nepomyslela, že to stejné budu jednou se svým dítětem prožívat i já.
Adélce bude za pár dní 8měsíců a před pár dny nám paní doktorka diagnostikovala atopickou dermatitidu.
Začalo to asi v měsíci, kdy se jí na tvářičce objevily zarudlé skvrny, které byly hodně vysušené. Ty však po pár dnech zmizely, ale to stejné se objevilo na tělíčku, a to převážně v problémových partiích, jako jsou záhyby na nohou, kotníkách, předloktí a také spodní část zádiček. Přestali jsme používat prací prášek, prali jsme jen v mýdle a postupně jsme vyzkoušeli spousty mastí, přísad do koupele, ale bohužel marně. Nic nepomáhalo, ba naopak nám s manželem připadalo, že je to horší a horší. V noci Adélka nespinkala, pořád se jen škrabala, jak jí svědilo celé tělíčko. Přes den to bylo vyčerpávající neustále upoutat její pozornost, aby zapomněla na svědění.
Je to týden, co nám dětská lékařka vypsala doporučení ke kožnímu lékaři. Setkala jsem se tam s milou paní doktorkou, která nám doporučila Adélku spíše sprchovat a když koupání, tak v odvaru z ovesných vloček a mně, protože kojím, přísnou dietu, která souvisí s tímto kožním onemocněním.
A ejhle….po týdnu máme tělíčko už mnohem hezčí a nesvědí nás. Bohužel obě lékařky mají podezření na alergii na kravské mléko, jehož látky, které způsobují alergii, se dostanou i do mateřského mléka. Tento týden budeme mít výsledky, tak nám držte pěsti, ať jsou negativní.
Tímto bych chtěla všem maminkám vzkázat, ať mají trpělivost a vyzkouší nejdříve přírodní léčbu. Vynechat mýdla, prát spíše v mýdlových ořechách, které jsou dnes už běžně k sehnání. Hodně pomohlo i odstranění prstýnků a odvar z heřmánku, který uklidní pokožku.Vím, že toto onemocnění nelze zcela vyléčit, ale lze jeho průběh zmírnit a to až na několik let a to díky těmto opatřením. Opravdu platí přísloví „trpělivost přináší růže“ a odměnou bude dítě, které zase spokojeně spinká a přes den se na vás mile směje. Neznám hezčí odměnu, než je úsměv naší Adélky.

S pozdravem Jana........
5. únor 2009 v 19:42  • Odpověz
holky tak už chrníme, díky bohu. Jdu se vrhnout na ty fotky z yamahy.
5. únor 2009 v 19:52  • Odpověz
Holky, tak vy jste dneska byly na té Yamaze...já jsem si říkala, že je tu jaksi pusto...tož co jak jste si zapěly :slight_smile:
Jani...hezky jsi to napsala...tak snad už budete mít od toho atop. ekzému klid...
Murin, kde jsi byla na to oblečení?...musím Káji koupit něco slavnostního na tu její slávu :slight_smile:
5. únor 2009 ve 20:07  • Odpověz
byla jsem na Čepkově v taku. Ještě na prioru ve ZL měly 1 růžové šatičky, ty byly taky hezké, ale v tom taku se mi líbily všechny a mělo tam 5-6druhů. Dodám foto těch riflových
5. únor 2009 ve 20:10  • Odpověz
Díky za tip...
5. únor 2009 ve 20:13  • Odpověz
foto dodáno:slight_smile:
5. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz
Ahoj Kraste...teda holky perlily co :slight_smile:
5. únor 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahoky holky, moc hezké fotky...no my se budeme tento měsíc stěhovat naproti do bytu a za nižší cenu než tady...tak jsem ráda, že to nebudeme tahat daleko...koupi bytu necháme až na příští rok, protože Jirka dostal včera nabídku jít pracovat na jiný úsek, tak má dilema...
Nechtěla jsem tady něco psát a pak zase něco jiného, takže jsem se k tomu nevyjadřovala...
5. únor 2009 ve 20:25  • Odpověz
Tak máte alespoň o starost míň...budete muset dělat i nějaké úpravy nebo stačí jen vymalovat...já nikdy v podnájmu nebyla, tak ani nevím jak to chodí...vidíš a já už pro tebe měla nachystané i dispozice toho nového volného bytu v Napásku...
Holky, dnes se asi loučím, můj potřebuje noťas...tak dobrou....zítra se uvidíme :slight_smile:
5. únor 2009 ve 20:39  • Odpověz
ahojky,honzi tak to jste našli byt rychle, je to super. Budete ho mít stejně velký? je to dobré, když se budete stěhovat jen kousíček.
janista: nového bytu v Napajedlích? to mě zajímá. Měj se pěkně.
5. únor 2009 ve 20:42  • Odpověz
honzi: to moc gratuluji k novému bytu a ještě levnějšímu. Je to paráda. A Jirka dostal nabídku v té práci jak je nebo v jiné?
janista: a co ten zítřek, holky bude něco nebo ne?
5. únor 2009 ve 20:46  • Odpověz
Tak my už taky chrníme :slight_smile:
Murin, díky za tipy, já zítra budu vybírat naší Darince dárek k 3.nar., vůbec nemá tušení ci :confounded: to zase bude!
5. únor 2009 ve 20:54  • Odpověz
marky na větší děti tam měli spoustu pěkných hadříků. Takže oblečení pro neteř by jsi si tam vybrala. Já jsem chtěla něco na malého,takže jsem vybírala jen z jeho velikostí. Měli tam fakt pěkné věcičky. Škoda, že na sebe jsem se dívat nemohla.
5. únor 2009 ve 20:58  • Odpověz
Tak jsem letmo podočítala :wink: ....Honzi pěkný článek :slight_smile: , super, že budete mít zase nové bydlení a vlastně se jakoby ani moc stěhovat nebudete.
Holky, pěkné foto z Yamahy :slight_smile: ...Murin, nebyly jste tam nejstarší? Je vidět, že dětičky si to užívaly.
5. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz
tak u nas se chrni od pul osme a tatka je ve sprse tak ho asi prepadnu :grinning: :grinning: no ten by me dal :grinning: :grinning:

honzi..to je super ten bytecek :grinning: mam radost ze to tak dopadlo :grinning:
5. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz
marky byly:slight_smile: ale byl tam ještě chlapeček o nějaký ten týden mladší,takže v pohodě.
5. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
ahoj zítra bude tedy?
jani marky murin...? kdy kde? zase v těch 13? nebo klidně můžeme na 12.30?
5. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz
My spíše až na těch 13hod :wink: , ale když tak za váma dojdeme i později :slight_smile:
5. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz
autor
a kde? :slight_smile: otroky nebo zlín? murin chceš kdy a kde? my jsme uložili ted tak uvidíme, tatínkovi tu vykládala bůhvíco jak přijel :slight_smile:
5. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz
Pro mě lepší Zlín, stejně bych tam jela tak i tak.
5. únor 2009 ve 21:11  • Odpověz
tak ja nemuzu..dojel me konecne manzilek na vik domu tak se budu venovat :grinning:
priste dorazim
5. únor 2009 ve 21:11  • Odpověz
Adel, no jasně :slight_smile: ....tak si ho hlavně pořádně užijte doma :grinning:
5. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz
mě se do ZL moc neche, když jsem tam byla dnes. Jestli chcete do Otr. akorát tady je to spíš odpoledne jak psala Janista a nebo to DOmino, tam jsme ještě nebyly nebo můžeme do Malen, co?
5. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz
tak jestli chcete Zlín tak já dojedu, jela bych asi trajflem, ať neprojíždím beznín. ZZítra ráno nakuknu co a jak. Teď jdu chrnět. Dobrou noc holky.
5. únor 2009 ve 21:23  • Odpověz
Tak se holky rozhodněte kam nakonec :slight_smile: ...já už jsem napsala, je to na vás :wink:
5. únor 2009 ve 21:23  • Odpověz
Dobrou a klidnou Murin :slight_smile:
5. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz
dobre ranko..u nas noc dobra jen 3x hore a budik v 7h.
preji pekny den :grinning:
6. únor 2009 v 08:53  • Odpověz
Dobré ráno taky :slight_smile:
My dneska 2x v 1 a ve 3hod....takže toto jde docela :sunglasses: ...
Holky, mě by víc vyhovoval ZL nebo Malenovice dneska....ale pokud se domluvíme na Ot., tak se podřídím....
Murin, pokud máš nějaký hodně skladný kočár, tak bych vás vzala, mám vás po cestě, já bych si vzala jen golfáče...ale pak bych musela na velký nákup nebo před... to bych možná taky stihla....
6. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
ahojte
včera mi spadl net večer a pak už jsem neprovokovala radka :slight_smile:
miška v noci dobré ale vzbudila se v 6 s řevem a řvala do 7 radek ji uhuškal a spala ještě hodinku a pak si ji vzal a já spala do 9 :slight_smile:
jani to zní fajn by to mohlo káji vydržet co?:slight_smile:
tak zl nebo malenky?:slight_smile:
6. únor 2009 v 09:14  • Odpověz
...to jo, akorát v ty 3hod. řvala fest tak min. 20min, ale jinak dobré :slight_smile: ...teda ten Radek se tak pěkně stará...je vidět, že už ho to víc baví, když je malá větší :slight_smile:
Klidně třeba Malenovice....je to pro všechny tak na půl cesty a minule to tam bylo docela v pohodě ne a přístě můžem dát Domino co?
6. únor 2009 v 09:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.