Britax Go Big nebo BJ City Elite. Který vybrat?

Zodpovězené
26. čer 2019

Ahoj Eli,

nemohu se rozhodnout mezi Britax Go Big a BJ City Elite.

U Britaxu se mně líbí, že lze sedačku dát na obě strany (to ale není podmínka) a také to, že se jedná o čtyřkolku. Nelíbí se mi moc to, že se střecha jakoby skládá dovnitř a zdá se mi, že ubírá místo. A přijde mi super košík.

BJ City Elite. Je to tříkolka a nemám s nimi zkušenosti, takže se trochu bojím. Jinak recenze fajn, vzhledově se mi také moc líbí.

Jinak budeme používat už od narození, takže budeme kupovat i s korbičkou a autosedačkou. Jezdit budeme po vsi, v přírodě (nijak zvlášť náročný terén) a občas autem do města na nákupy apod.

Který doporučuješ ty a proč?

Děkuji.

Ahoj!

V první řadě poblahopřeju - k miminku, jakož i k výběru. Jednoznačně jsou oba kočárky super volbou a i kdybyste z nich vybrali naslepo, budete, myslím si, spokojeni 😉

No a nyní k tomu - který. Já bych vybírala zejména dle vašich preferencí a priorit.

Plusy Britax Go Big 2

Britax Go Big2

jsou jednoznačně úžasná manipulace "jedním prstem", terénní vlastnosti a stabilita, obrovský a nosný košík a spousta, spousta prostoru pro dítě jak v hluboké korbičce, tak i ve sportovní části. Může se stát, že složená stříška mírně zasahuje textilií do sedáku, ale je to zanedbatelné a určitě to nepředstavuje velký problém. Věřím také, že alespoň mírně otevřenou stříšku budete mít většinu času - ať už pro ochranu před větrem, sluncem nebo jinými povětrnostními podmínkami. Mezi realistické nevýhody tohoto kočárku bych v první řadě zařadila jeho vyšší váhu a menší skladnost. Budeš to cítit zejména při nakládání / vykládání z auta, kde, pokud nesejmeš kola, zabere většinu místa. Je na něj potřeba spíše větší kufr - nebyla by to moje volba, pokud máte malinké auto, nebo pokud bys ty i s botama vážila 50 kg (a plánuješ kočárek nakládat). Dá se to vyřešit pomocí manžela, ale také doplňkovým minikočárkem pouze na cesty... ale tedy, abys s tím počítala.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite

je výborným společníkem pro terén i horské procházky či lehčí občasný běh. Jako tříkolka je superjednoduše manipulovatelný. Doslova jediným, na co si je u tříkolky třeba zvyknout, je vyjíždění na obrubník, ale není to náročné. Super plusem je také kvalita, rychlé skládání, prostornost (na opravdu celé kočárkové období) a množství malých, praktických detailů. Mezi nevýhody bych zařadila, zejména tedy na počátku užívání sporťáku, už tebou zmíněné neotočné (a opravdu prostorné) sedadlo, na které si budete muset zvykat - malé miminko bude možná potřebovat vymezovací vložku. Dalším, menším, mínusem je hluboká korba, která je méně propracované, než ta u Go Big Big - a i rozměrově je menší. Postačí ale, a to zejména, pokud nejdete s prckem s korbičkou do zimy.

Takže, ať to shrnu - já osobně bych zvážila, na kolik budete kočárek zvedat a nakládat a na kolik stojí přidána váha, objem za přidané funkce (které ale velmi pravděpodobně oceníš). Vždy je také možno začít tím větším kočárkem, a později ho vyměnit za BJ, který je opravdu skvělý i pro velké dítě. Oba mají dobrou prodejní hodnotu, takže věřím, že nebudeš nějak ztrátová 😉


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.