Co ocenit při výběru kočárku pro sourozence?

evelp
9. srp 2013

Maminky, potřebuji poradit při výběru kočáru pro sourozence, druhé se nám narodí cca na konci ledna a synovi bude v té době lehce přes rok a půl, takže předpokládám, že kočár ještě budeme potřebovat.
Jaké parametry jsou opravdu důležité? Sama bych raději klasický, než tandem, ale nemám zkušenosti, poraďte, prosím.

iina
9. srp 2013

mám kluky po necelých 16 měsících..byla jsem naprosto spokojená s jané power twin..zadní sedačka trochu zvednutá, ale stejně jsem měla na jonáška tašku s pevným dnem a tak to, že byl trochu do kopečka bylo jen plus proti ublinknutí..a vpředu se Matějovi líbilo..trojkolka trochu zlobí při nastupování do busu pokud to zvednete na to přesní kolo..ale jinak jsem byla fakt spokojená...zadní stříška nad mimčem dlouhá tak že v zimě krásně zakryla jonáš skoro celého a tak mi vůbec navadilo, že je čelem ke směru a přední sedačka zabránila větru..prostě pohoda..co víc napsat, nedovedu si představit, že bych tenhle kočárek neměla..volila bych i dneska stejně..sourozenecká jané

evelp
autor
9. srp 2013

@iina já právě nevím, jestli by mi nevadilo, že na malé neuvidím, že je proti směru...

iina
9. srp 2013

ta stříška má okýnko..takže jsem viděla naprosto super..než jsem kočárek koupila, jela jsem se podívat do prodejny jané abych si to prohlédla..já krásně viděla a na jonáška sluníčko nesvítilo..jedna celá ta část nahoře je slídová..a když se boudička trochu stáhla tak okýnko zase zmizelo..

iina
9. srp 2013

@evelp já jsem koupila i korbičku která jde dát abych viděla a jako sedačka taková ta bezadaptérová metrix..a nakonec jsem jonáše v tomhle jen přivezla z porodnice a pak prodala, protože mi bylo jednodušší ta taška..taky jsem ji snadněji brala k dr. když jsem ještě táhla zasebou Matěje..hihihihi 🙂 jak jsem psala..zkuste někam kouknout..a uvidíte, já jsem nechala doma i vytoužený marita hluboký, co jsem měla na Matěje s tím, že třeba budu nosit v manduce a kočárek budu používat, ale nakonec jsem ocenila jen ten sourozenecký a ostatní jsem prodala..

evelp
autor
9. srp 2013

@iina já jsem taky přemýšlela druhé odnosit v šátku, ale mám špatná záda, takže pořád to nejde a myslím, že to není ani pro mimi uplně ok být uplně bez kočárku..

majatob
9. srp 2013

@iina mám s Powertwinem stejnou zkušenost, taky jsem používala tašku a bylo to super, že jsem mimčo vynesla v ní a druhou ruku měla volnou a mohl se chytit i starší nebo vzít zároveň i nákup 🙂 jen na brusle jsem dávala autosedačku aby bylo mimi připásané 🙂

evelp
autor
9. srp 2013
iina
9. srp 2013

myslím, že výrobce to na brusle stejně nedoporučuje tyhle typy kočárků..ale klobouk dolů před tím, že jste byla schopna sportovat 🙂

iina
9. srp 2013

na to odkazu to vypadá jako bubičko camaleon..teda aspoň podobně řešené sedačky a ty jsou naprosto super..jen mě vždycky děsila taa šíře kočárku..nikam se to nechce vejít..dveře ve většině obchodů a mhd je zatraceně úzké..jinak jak jsem psala podobně jako cameleon a ten jsem tady zkoušela u jedné kamarádky..hezké jízdní vlastnosti...u sedaček mám ale ráda, když se dá děcko položit do lehu a není tam taková ta sedačka která se pokládá celá..já přdtím než jsem koupila jané jela kouknout na taky vedle sebe kočárek od x-lander..a ta šíře mě odradila a navíc když je jedno děcko potom lehké a jedno těžké..ne jako dvojčata, tak kočárek tancuje..nedrží rovně.. 🙂chce to zkusit a musí to být láska na první ohmat.. 🙂

evelp
autor
9. srp 2013

@iina já dneska měla v ruce právě x-lander a chtělo se mi brečet, ošklivý, velký 😀 sice lehounký, krásně se jezdilo, ale bylo to moje první setkání s dvojkočárem 😀 a nadšená jsem nebyla, nečekala jsem, že bude tak velký

evelp
autor
9. srp 2013

naštěstí MHD a tak pro mě nejsou tak blbý kritérium, při nejhorším všude dojdu pěšo, horší budou ty krámy a tak...

iina
9. srp 2013

hm..ty vedle sebe jsou fakt lepší na dvojčata, tam bych prostor neřešila...ale sourozenecký jsem měla jiná přání..trochu člověčí velikost..ne tank..co?.

iina
9. srp 2013

někde jsem pak na diskuzi četla, že to starší děcko nechtělo sedět vpředu..divný..nevím proč..já mám i takovej ten kočárek vedle sebe za kolo, nebo brusle croozer.. a tohle je trochu zvláštní..kluci se třeba nešťourají, ale holky co mají sedačky s dětmi vedle sebe opravdu bojují es šťouráním jednoho do druhého 🙂 no není to jednoduchá volba, co?..ale kočárek bych opravdu určitě doporučila, není nic jednoduššího, než obě děti posadit, nebo prostě položit a frčet..když jsem začala vozit na bordu, bylo po nakupování..pořád mi někam utíkal 🙂

evelp
autor
9. srp 2013

@iina taky se bojím poštuchování, ubec netušim, jak se bude k druhátku chovat..on je takový..neposeda, pořád někde něco zkoumá, štourá, plácá 😀

když to je dilema- vedle sebe je to veliký a za sebou jak autobus, babo rad 😀

jenny.kay
9. srp 2013

Pro mě bylo důležité, aby byl variabilní, skladný, ne moc těžký a hlavně, aby měl obě sedačky dostatečně prostorné a polohovací a taky aby mi v pohodě projel dveřmi a u pokladen v supermarketu. Takže mám baby jogger city select. Jaký bude v praxi ti dám vědět v listopadu 🙂, zatím jezdím se singlem a jsem nadšená.

evelp
autor
9. srp 2013

@jenny.kay a nebude to spodní dítko moc...odstrčené nebo jako přisednuté nebo jak to mám říct? 😀

evelp
autor
9. srp 2013

@jenny.kay ted na to koukám, jak tam jsou naskládaný, to by u mě nešlo, to by malé Beny přizabil 😀 jak bude takhle ještě blíž na dosah...to by nevyšlo 😀 a taky je dost šikovnej na to se pořád o něco mlátit...

jenny.kay
9. srp 2013

@evelp Tady u toho kočárku právě ne 🙂. To není takový ten, kde máš to spodní dítě pod sedačkou toho prvního na tom "provizorním" sedátku. Má tam normálně svoji plnohodnotnou polohovatelnou sedačku. Kdyžtak koukni ke mně do alba Baby Jogger City Select, mám ho tam komplet nafocený ve všech variantách. Jinak s ním u nás jezdí jedna mamča ve čtvrti a obě dětičky tam má naprosto spokojené. Menší vozí v korbičce nahoře a starší jí sedí dole. Až pak budou ve sportovních sedačkách, tak tam je to už úplně v pohodě, protože si je nastavím, jak budu chtít - po směru jízdy, proti směru, proti sobě... 🙂

editah222
9. srp 2013

Já jsem taky měla Baby jogger a maximální spokojenost. Maminka která ho od nás koupila je taky moc spokojená, takže tenhle kočár jen doporučuju. Byl lepší než náš mono kočár Teutonia Spirit. 😀 Do hluboké korby se mi syn vešel do 5 měsíců a pak musel do sportovní sedačky, ale to je nevýhodo u spousty moderních kočárku.

evelp
autor
13. srp 2013

@editah222 a taky ten citi select? mě se docela líbí ten klasický baby jogger pro dvojčata..

editah222
13. srp 2013

@evelp mela jsem take city select. Klasicky pro dvojcata jsem nechtela, protoze jsem jej sem tam pouzila i jako monokocar.

evelp
autor
23. srp 2013

@editah222
@jenny.kay
tak jsem ho byla okouknout osobně a šlo by to, ale na nový asi mít nebudu, bazarový jsem nenašla, nevíte o nějakém??

editah222
23. srp 2013

@evelp bohužel, ten můj už je dávno prodáný, ale koukej na MMB, občas se tam něco najde. Jo a nedoporučuji Icandy, na obrázku jsem z něj byla unešená, ale jezdit se s ním teda nedalo ☹ Otočit ho bylo jako jízda s nákladákem i s vlekem.

evelp
autor
23. srp 2013

@editah222 koukám pořád a nikde nic, co by bylo levnější, než v krámě ☹

jenny.kay
23. srp 2013

Obecně se bazarový City select shání docela špatně, ale ulovit se dá. http://deti.bazos.cz/inzerat/26773256/BABY-JOGG... Tenhle je dokonce s madlama a prý i pláštěnkama a za 12000 je to slušná cena. Nebo si holt u nového vychytat akce - my jsme ho v nich tak postupně kupovali. Některé příslušenství jsem si objednávala přes Amazon.

editah222
23. srp 2013

@evelp
@jenny.kay
Hm, já jsem měla nový v AKCI za 15500kč, bez pláštěnek, ale to nevadilo, měla jsem jedni z mono kočárku a druhou jsem dostala použitou od kamarádky. A koukám jak jsem blbá, já jsem použitý (ještě půl roku v záruce) prodala za 7000kč 😀 😀

jenny.kay
23. srp 2013

@editah222 Já jsem tam celkově za dost peněz, ale to je i tím, že jsem si například objednávala HyChair z Ameriky - prostě jsem ho musela mít 🙂 Každopádně jsem si počkala na ty akce a rozhodně se na tom ušetřit dalo. Pláštěnky mám taky neoriginální, jen se bojím, že ta, co mám na mono, potom nebude sedět jen na tu sportovní část, protože mám tu pláštěnku prostě obrovskou, že kryje komplet celý kočár i s košíkem.

elielizabeth
23. srp 2013

Tak my viděli na živo Phil and Teds a jak je to mimčo pod tím starším, tak to pro mě byla hrůza. Pak jsme narazili na Graco a ta sedačka pro starší zas nešla polohovat. Nesklopilo se to ani do sklonu 45°. Bála jsem se kočárku, kde jsou sedačky vedle sebe, kvůli jeho šířce a prostoru pro děti, ale měli jsme možnost si jet jeden obhlídnout, tak jsme vzali dcerku a půjčeného prcka a jeli. Byli jsme tak nadšení, že máme kočárek už doma. Je to Bumbleride.
Sedačky vedle sebe, působí mohutně, ale projede i 80cm dveřmi. Velká nafukovací otočná kola, takže jsme se točili i na místě. Na miminko jsou vložné tašky, nezabere tolik místa jako korbičky a taška se dá dát proti i po směru. Boudička se dá také předělat. Skvěle přístupný košík pod kočárkem. A důležité pro nás bylo i pohodlí starší dcerky: vše je pěkně polstrované, má i podhlavníček, bezpečnostní pásy, spoustu místa a polohování zad i noh do roviny. Líbil se mi moc First Wheels City Twin, ale ten má polohování sportovní sedačky jen kolébkou, takže nožky by byly pořád skrčené. Dokonce je z něho nadšený i dědeček 🙂

evelp
autor
24. srp 2013

@editah222 tady ho taky mají v akci za 15300,-novy, ale i těch 12 je pro nás prostě hrozně moc ☹