Hluboký kočár hlavně do terénu

aidelina
8. lis 2017

Ahoj holky, jsem po delší době opět těhotná a ještě se úplně neorientuju v dnešní nabídce kočárků. Byla bych vděčná za nasměrování 🙂 U prvního syna jsme měli kombinaci Mutsy, vizuálně hezký kočárek, ale teď spíš uvažuji o koupení zvlášť hlubokého kočárku a pak až později sporťáku. Bydlíme na malém městě poblíž Prahy, většinou se budeme pohybovat v lese, v kopcích a horším terénu, ale potřebuju, aby kočár byl použitelný i do města. Nicméně funkčnost je v tomhle případě důležitější než design.
Určitě chci nafukovací kola, potřebuju, aby kočár zvládl štěrkové cesty i sníh. Ideální by byla i ruční brzda pro cesty z prudkých kopců. Měl by se dát ale bez větších problémů složit do auta, cestovat budeme asi dost. Koukala jsem na různé Inglesiny atd., ale ještě jsem si je neprohlížela osobně. Jinak rozpočet do 20tis. Mimčo se má narodit koncem května.
Moc díky! 🙂

lus24
8. lis 2017

Ahoj, já sem řešila podobný problém, bydlím na vesnici a každý den chodím na procházky do lesa kde nejsou vždy úplně idealne cesty. Nakonec sem zvolila kočárek Jané slalom pro - kupovaný z druhé ruky. Nemůžu vynachválit, jsem s ním maximálně spokojená. Projede opravdu vše ( kořeny, nerovný terén, spadlé větve, bláto atd) . Dobrý je i to že je docela skladný a v pohodě a ho zlozim do kufru auta když někam jedeme. Jedinou nevyhodou je menší korbička- narodilo se mi dlouhé mimi a na 5 měsících máme jiz přes 9kg. Ale na dítko normální velikosti úplně v pohodě. 🙂

eliskaxox
8. lis 2017

Baby jogger Summit a dokoupit korbu. Inglesina a švagrová má třeba Navington Caravel jsou super do terénu, ale narovinu, zaberou celý kufr a tahat bych se s tím taky nechtěla.Baby Jogger jsou kočárky které složíte jednou rukou na placku, velmi kvalitní. Bud bych doporučovala model Elite nebo do většího terénu Summit. Víc vám určitě poradí holkyna fcb ve skupince Baby jogger czech

mku
8. lis 2017

My bydlime u lesa, takze jsme dlouho hledali az jsme koupili tento: https://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/tfk-... plus k nemu korbu a je absolutne dokonaly. Nemam k nemu jediny minus, maly miluje v nem spinkat a my se s manzelem hadame kdo bude vozit 🙂

aidelina
autor
8. lis 2017

@lus24 Děkuju, Jané Slalom pro znám, kamarádka ho kdysi měla a taky na něj pěla chválu.

@eliskaxox Díky, mrknu na to.

@mku Děkuju za tip, to taky vypadá dobře.
Holky, ale měla bych na vás ještě jeden dotaz. Vy mi tu svorně doporučujete trojkolky, já jsem teda k nim měla vždycky trochu nedůvěru 🙂
Jsou opravdu stabilní? Budu si to muset někde vyzkoušet.

eliskaxox
8. lis 2017

@aidelina já třeba Slalom nesnášela :D hrozný a nákladný krap :D vyměnila jsem.ho za Concord Wanderer a ten byl o 1000% lepší. Jen to skládání není top.
Co se týče kvalitních trikolek tak tam nemusíš mít strach. Do terénu jsou lepší než 4kolky a opravdu se nepreklapi. Ale bavíme se opravdu o kvalitních kocarech vhodných třeba i na sport- TFK, Baby Jogger, B.O.B, Red Castle nebo Bugaboo Runner

aidelina
autor
8. lis 2017

@eliskaxox Díky, budu se na ně muset někde podívat naživo 🙂
Pořád si ještě zahrávám s variantou koupit třeba z druhé ruky nějakou hlubokou korbu, co se bude třeba i blbě skládat do lesa a na spaní na zahradě a pak "lepší" hezký, lehký kočár na cesty a do města.
Upřímně, ty trojkolky se mi až tak nelíbí, ale asi je to v našich podmínkách rozumná volba. Vzpomínám, jak náš jinak bezva kočár Mutsy kořeny a kameny nedával.

brokovich
8. lis 2017

Měli jsme Dorjan Prestige a za mě super.

eliskaxox
8. lis 2017

@aidelina jj to je druhá možnost, jako ony ty klasiky jsou do terénu fajn ale vy máte ještě tu podmínku cestování a tam už je to horší. Jako ten Navington co má švagrová je moc pěkný ale má 17kg!!! To je sebevražda na cestování. Jinak pokud se rozhodnete pro ten.sportak co jsme vám radili, tak minimálně korbu bych volila z druhé ruky. Oni jsou teda ty kočárky tak kvalitní že já bych koupila celý bazarkovy a novou jen autosedacku 🙂 Třeba na ty Baby Joggery objednává paní ze zahraničí i strisky- růžové a modré, tak pak můžete investovat do takových "blbostí" :D

eviicka
8. lis 2017

@aidelina takhle to máme vyřešeno my, máme inglesinu ottuto, a k ní navic ergo bike podvozek. Jsme naprosto spokojení. Na druhou stranu, nikdy jsem se o kočárky nezajímala, takže srovnání s jinými nemám.

anyza
8. lis 2017

Máme že třetí ruky 🙂Inglesina s podvozkem ergo bike a do terénu a sněhu super. A ten podvozek je i docela skladný s tou korbou už je to horší no.

eliskaxox
8. lis 2017

@aidelina jinak jsem vám ze skupinky stáhla tuto fotku, myslím že to.mluví o průchodnosti terénem dost :D a s tou korbou nevypadá špatně 🙂

anyza
8. lis 2017

Jinak teda mužů srovnat tu 4 kolku Inglesina a trojkolku Baby Jogger Summit x3, který máme jako sporťák a za mně v terénu jednoznačně lepší Inglesina. Ten Baby Jogger je zase úžasnej na skládání do auta.

mku
8. lis 2017

@aidelina no narovinu... kdyz sjizdim z vysokyho obrubniku tak uplne stabilni neni, ale je to o cviku... parkrat jsem ho malem vyklopila 🙂 na druhou stranu je trojkolka uplne super prave v terenu, kdyz potrebujes trochu klickovat 🙂 nemenila bych 🙂

mku
8. lis 2017

@aidelina jinak v kvetnu urcite budu prodavat hlubokou korbu z TFK, kdyby ses pro nej rozhodla 😉

mku
8. lis 2017

Takhle vypada s korbickou

mku
8. lis 2017
teeerez
8. lis 2017

Inglesina! Naprosto bozi kocar, hluboka korba velika, miminku se v nem krasne spinkalo, houpal, projel snad vsechno co me napadlo (vcetne fakt narocnych lesnich terenu). A i se dobre skladala do auta

aidelina
autor
8. lis 2017

Moc vám všem děkuju za rady a zkušenosti 🙂 Mám tedy o čem přemýšlet... musím vaše návrhy omrknout někde osobně, ale zatím se mi zamlouvá varianta: bazarová Inglesina na první měsíce + nějaký fajnovější kočár k tomu.

plksv
9. lis 2017

Taky jsem měla inglesinu Sofii z druhé ruky a pak babyjogger - za mě super. Bydlím na vesnici, takže i skládání do auta bylo důležité - inglesina lehká, babyjogger bezkonkurenční. Ale jako hluboký bych ho nechtěla.

lemuritto
9. lis 2017

Zkuste kouknout na tu inglesinu z druhé ruky. My ji teda kupovali novou, ale už nám vozí třetí dítko, jen vždycky vyperu potah, dofouknu kola a namažu klouby a zas jezdí jako nová. Máme teda magnum na podvozku ergo bike. Skladná je akorát na tak velký kočár. Vůbec bych se bazarové nebála. A pak bych koupila nějaký vyvoněný sporťák 😀 Do terénu je vážně skvělá a hlavně pruží, takže z dítěte nevytřepete duši.

cokoladovakocka
30. pro 2017

Ahoj, take shanime sportovni kocar, do terenu a dobre skladny, trojkombinaci - mate nekdo zkusenosti se znackou mamas and papas? Koukali jsme na Inglesinu, ale tolik me nezaujala, ten od mamas and papas se nam libil vic, ale nemuzu najit zadne poradne recenze a postrehy. Moc dekuju!